Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[ ENDOPROTEZA] Rehabilitacja przed i po ENDO
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Czw 18 Sie, 2016   

Kinga przeczytałam, dziękuję. Trochę rozjaśniło mi się w głowie, choć nie do końca ;-) Wkroczę do gabinetu o jednej kuli i zobaczymy co usłyszę :mrgreen: Dobry pomysł?
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 18 Sie, 2016   

Jak będzie dobry to z góry dostaniesz ochrzan :mrgreen:
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Czw 18 Sie, 2016   

Bonia to trzymaj kciuki za ten ochrzan, bo nie wiem, gdzie ja znajdę innego :lol: To nie stolica :-(
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 19 Sie, 2016   

Pisze tak bo ja jak pierwszy raz poszłam do mojego to z mety wziął mnie do galopu i nie owijał niczego w bawełnę. :mrgreen:
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Sro 19 Pa, 2016   

Hej jestem tydzień po operacji endo i zastanawiam sie kiedy mam zacząć ćwiczenia?Puki co nie wiem nawet gdzie szukać fizjoterapeuty..dzwoniłam do prywatnych ale przyjmują jedynie w swoich gabinetach..hmmm tzn.lepiej szukać kogoś kto by do mnie do domu dojeżdżał czy lepiej mam się zapakować i sama przyjechać?Bardzo proszę o pomoc bo w jestem zielona w tej kwestii :/

Staram sie szukać w sieci odpowiedzi na moje pytania ale co strona to piszą inaczej...więc już sama nie wiem co mogę a czego nie :( Może ktoś ma jakąś rzetelną stronkę gdzie faktycznie piszą w jakim czasie jak ćwiczyć nogę? :roll: Nooo byłabym ogromnie wdzięczna :)
Ostatnio zmieniony przez kinga Sro 19 Pa, 2016, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 19 Pa, 2016   

kotel, o tym kiedy i jak można rozpocząć rehabilitację decyduje Twój operator i fizjoterapeuta. W sieci nie znajdziesz na to odpowiedzi.
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Sro 19 Pa, 2016   

pasiflora, No i właśnie tu jest problem bo dr.Walo który mnie operował nic mi nie powiedział :cry: tylko poinformował czego mam nie robić...z rehabilitantem na udziale gadałam może 5 min....powiedziałam mi jak ćwiczyć samej nogę i mam kogoś sobie poszukać..Kontrole mam na grudzień,ale do tego czasu powinnam coś ćwiczyć prawda? :roll:
 
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Sro 19 Pa, 2016   

Gdy zapytałam rehabilitantki na oddziale powiedziała mi, że najbezpieczniej jest zacząć po miesiącu. U mnie niestety sprawa rozbiła się o transport (również nie znalazłam chętnego do wizyt domowych), więc zamierzam zacząć w tym tygodniu, czyli 7 tyg. po zabiegu. Dość długo, wiem, ale przynajmniej po kontroli lekarskiej mam pewność, że wszystko się ładnie zrosło i nie muszę się bać, że sobie krzywdę zrobię ;-) A nie możesz zadzwonić na oddział i dopytać swojego operatora?
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Sro 19 Pa, 2016   

emes napisa/a:
A nie możesz zadzwonić na oddział i dopytać swojego operatora?
Hmmm no właśnie nie bardzo...Mój lekarz wyjątkowo nie ma czasu i chyba nie udziela info. przez tel.Nigdy nie kontaktowałam się z nim przez tel.wyłącznie planowane wizyty.Operowałam sie w Piekarach a to ponad 300km od mojego miejsca zamieszkania....Teraz zostałam sama sobie i nie wiem co robic ehhhh :cry:


Kolejna sprawa....zachowuje sie bardzo oszczędnie głównie leżę chodzę do kibelka i czasem po domu przejdę...Nie wiem czy tak to ma wyglądać czy może przesadzam z ograniczeniami?
 
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Sro 19 Pa, 2016   

Spróbować jednak nie zaszkodzi ;-) Może inny lekarz odpowie na twoje pytanie? U mnie na wypisie jest napisane, że w razie bólu kontrola natychmiast. Moja współlokatorka przyjechała na oddział po kilku dniach od wypisu i lekarz ją zbadał bez problemu. Więc co za problem odpowiedzieć na jedno pytanie przez telefon?...
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Sro 19 Pa, 2016   

emes napisa/a:
Spróbować jednak nie zaszkodzi ;-) Może inny lekarz odpowie na twoje pytanie? U mnie na wypisie jest napisane, że w razie bólu kontrola natychmiast. Moja współlokatorka przyjechała na oddział po kilku dniach od wypisu i lekarz ją zbadał bez problemu. Więc co za problem odpowiedzieć na jedno pytanie przez telefon?...
A może to być ortopeda do ktorego chodzę w moim mieście?
 
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Sro 19 Pa, 2016   

No wiesz... operator wie najlepiej co robił i jak to biodro wygląda... Ale jeśli ten z twojego miasta dostanie do ręki wypis, to może też będzie wiedział co z tobą zrobić ;-) Ja swojego na wizycie zapytałam, czy jeśli będę się kierować ogólną zasadą, że robię wszystko do granicy bólu to nie zrobię sobie krzywdy? A on odpowiedział, że to dobra zasada.
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Sro 19 Pa, 2016   

Cytat:
Ja swojego na wizycie zapytałam, czy jeśli będę się kierować ogólną zasadą, że robię wszystko do granicy bólu to nie zrobię sobie krzywdy? A on odpowiedział, że to dobra zasada.
Nom ja to staram sie nie doprowadzac do zadnego bolu,ale zauwazylam ze w pozycji płaskiej na prosto po jakims czasie boli mnie kolano operowanej nogi czuję napięcie i takie ciagnięcie...czy to moze byc dlatego zo podkurczam chora noge chodzac o kulach i glownie leżąc z podparciem?
 
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sro 19 Pa, 2016   

kotel, Lekarze świetnie operują, ale o rehabilitacji nie mają pojęcia.
Jeżeli chcesz się rehabilitować to poszukaj fizjoterapeuty w swoim mieście, albo zapisz się na oddział rehabilitacyjny w szpitalu. Na początek to wystarczy.
Zależy w jakim jesteś stanie. Byłam na oddziale rehabilitacyjnym po operacji i wszystkim bardzo się polepszyło. Tylko u mnie było prawie bez poprawy, czyli nie mogłam chodzić bez kul. Nie zwiększył się zakres ruchomości w stawie, byłam przygarbiona i nie mogłam prawidłowo wykonywać ćwiczeń.
Miałam ksywę "wszystko źle". Ale u mnie było dużo zaszłości po poprzednich operacjach, duże przykurcze przed operacją i zablokowany staw.
Wielu osobom na Forum pobyt na oddziale rehabilitacyjnym pomógł. Skierowanie daje ortopeda.
_________________
Beata8
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Sro 19 Pa, 2016   

[quote="kotel].czy to moze byc dlatego zo podkurczam chora noge chodzac o kulach [/quote]

Dlaczego podkurczasz operowaną nogę przy chodzeniu? Niecałkowite obciążanie i podkurczanie przy chodzeniu to nie jest to samo.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.