Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[ ENDOPROTEZA] Rehabilitacja przed i po ENDO
arczi220 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczy: 18 Mar 2015
Posty: 4
Skd: Radlin
Wysany: Czw 02 Kwi, 2015   

Hm opuchlizna mi już zeszła w udzie miałem 6cm róznicy, w kolanie więcęj ale w łydce troszkę jak zaczołęm chodzić więcej to opuchlizna zeszła do stopy nie umiałem wsadzić noki do laczka :)zeszło samarowałem Lioton 1000 .Teraz noga w udzie jest nawet chudsza bo miałem bardzo umieśnione nogi i pośladki (betoniki) bardzo dużo chodziłem w pracy.Dlatego może jest różnica między udami.Ale mam konsultacje z rehabilitantem i dużo ćwiczę w miarę bólu.Nie powiem że chcaiłbym już chodzić o jednej kuli bo próbowałem tak po cichu ale jeszcze za wcześnie.Ale siedząc mam problem dzwignąć nogę do góry.Jeszcze trzeba ćwiczyć.
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 07 Kwi, 2015   

arczi220, chodzenie o jednej kuli to jeden z gorszych pomysłów na jakie mogłeś wpaść. Koniecznie poczytaj na Forum dział o chodzeniu o kulach. Jak Twoje nogi były silne, na pewno szybko wrócisz do formy, tylko nie popsuj tego niczym ;) Mam tutaj tez na myśli nierównowagę mięśniową. Występuje ona wtedy gdy jedna grupa mięśniowa jest znacznie silniejsza od reszty i wprowadza asymetrię w pracy kończyny. Dlatego warto ćwiczyć ale z głową i pod okiem fachowca, fajnie ze juz się umówiłeś na konsultację. Pozdrawiam.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Anecik 
Anecik
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 19 Kwi 2015
Posty: 4
Skd: Konin
Wysany: Czw 08 Pa, 2015   Re: [ ENDOPROTEZA] Rehabilitacja przed i po ENDO

Witajcie kochani bioderkowicze ;-)
Jestem dokładnie dwa lata po wymianie biodra,proteza tytanowa. Przez rok przed operacją mało się ruszałam bo bolało.
Teraz z bioderkiem jest ok(odpukać aby nie zapeszyć). Oprócz tego od 23 lat choruję na Reumatoidalne Zapalenie Stawów,serce,niedoczynność tarczycy. Przy wzroście 162 ważę 74 kg to dużo za dużo i jak powiedział ortopeda trzeba zrzucić. Udało mi się już pozbyć 5 kg choć łatwo nie jest. Jeżdzę codzienne po 10 km na rowerku stacjonarnym,czasami też na gazelli. Ostatnio moja dietetyczka zaproponowała hula-hop ale nie wiemy jak wygląda sprawa używania hula-hop dla osób po endo. Jeśli ktoś z Was ma taką wiedze proszę o odpowiedź czy można ćwiczyć na hula czy też nie. Podobno przy systematycznym stosowaniu można zgubić nawet 4 cm w miesiąc.
Pozdrawiam :lol:








[quote="Katja"]Jak w temacie. Poruszamy kwestie nierozłączne z operacją - czyli prawidłowej rehabilitacji. Zapraszam do dyskusji.


*********************************
Wątek z Działu Endoproteza związany z tematem rehabilitacji po endo: http://forumbioderko.pl/v...c&start=15[/quo
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Czw 31 Gru, 2015   pytanie

Witam😀
Jakie ćwiczenia powinnam wykonywać przygotowując się do operacji. Odwiedziłam kilka gabinetów ale nie uzyskałam odpowiedzi----kaźdy powiedział proszę dzwonić po operacji 😣
_________________
może jednak...
 
     
Anecik 
Anecik
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 19 Kwi 2015
Posty: 4
Skd: Konin
Wysany: Pi 01 Sty, 2016   

Witaj :) w sumie to przed operacją nie wykonuje się zbytnio ćwiczeń gdyż noga boli przy każdym ruchu. U mnie praktycznie każdy ruch sprawiał ból okropny. Bardziej skupiłabym się na rehabilitacji już po operacji i przestrzegała zaleceń co wolno a czego nie. Głowa do góry :) Wszczepią protezę i po 3 miesiącach będziesz śmigać jak nowo narodzona :) Szczęśliwego Nowego Roku :) Daj znać jak już będziesz po operacji :)
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Pi 01 Sty, 2016   odpowiedź

Anecik ---# dzięki za wsparcie 😀pozdrawiam i życzę zdrówka
_________________
może jednak...
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 01 Sty, 2016   Re: pytanie

Katarzyna 54 napisa/a:
Witam😀
Jakie ćwiczenia powinnam wykonywać przygotowując się do operacji. Odwiedziłam kilka gabinetów ale nie uzyskałam odpowiedzi----kaźdy powiedział proszę dzwonić po operacji 😣

Katarzyna, przeczytaj ten temat od pierwszej strony i znajdziesz odpowiedź na wiele pytań.
 
     
Anecik 
Anecik
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 19 Kwi 2015
Posty: 4
Skd: Konin
Wysany: Pi 01 Sty, 2016   

Kasia będzie dobrze :) głowa do góry. Jak coś to pisz na mój adres: aneta.poznanska@onet.eu Pozdrowionka :)
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Pi 01 Sty, 2016   

Kinga😀
Dzięki
_________________
może jednak...
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 01 Sty, 2016   

Kaska warto już się rozlądnąc za rehabilitacją po zabiegu zapytać kiedy mogą Ciebie przyjąć jak wiesz kiedy masz zabieg...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
dada72 
danka
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 07 Mar 2015
Posty: 32
Skd: RACIBÓRZ
Wysany: Wto 09 Lut, 2016   

dzieki kochani za podpowiedzi ta lekarz mnie widział noga pomachał góra doł sprawdził ruchomosc i to tle rehabilitacja wlasnie na bioderko dał mi podwieszki mowie panu rehabilitantowi ze takie podwieszki to nic dobrego zmierzł mnie wzrokiem i to tle ja jeszcze chodzeo jednej kuli wiec chyba nie dam rady z kijkami nordic a nie jest to za szybko z kijkami 3 mc i tydzien/ /?w domu juz robie małe kroczki od mebla do mebla bez kuli ale powiedzcie mi kiedy sie juz tak normalnie chodzi i sie nie odczwa tego sztucznego biodra?jak to bylo u was? :lol: :-/
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 09 Lut, 2016   

Dada,o chodzeniu z 1 kula jest temat w tym dziale ktory warto przeczytac.Odnosnie chodzenia z kijkami-bedzie to dla Ciebie bezpieczne gdy wypracujesz prawidlowy wzorzec chodu podczas rehabilitacji.Twoj fizjoterapeuta powie Ci kiedy bedziesz juz mogla z nimi chodzic.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Wto 09 Lut, 2016   

dada72 podstawą jest abyś trafiła na mądrego rehabilitanta, który będzie Ciebie prowadził tzn.ocenił jaki jest Twój stan, jakie możesz wykonywać ćwiczenia i jak prawidłowo chodzić.Ja obecnie jestem 9 miesięcy po operacji ,a nadal intensywnie ćwiczę pod okiem rehabilitantów.Jeśli mogę Tobie doradzić to chodź o dwóch kulach tak długo dopóki nie utrwalisz sobie w głowie ( bo stare nawyki tam siedzą) prawidłowego chodzenia.Ja chodziłam o kulach pełne 4 miesiące,a następnie zaczynałam w domu chodzić bez.Na zewnątrz bez kul wyszłam po 5 miesiącach przy asekuracji męża bo nie czułam się jeszcze pewnie.Rehabilitację zaczęłam zaraz po operacji i kontynuuję do dziś.Była to rehabilitacja prywatna i z NFZ-tu.Czekam jeszcze na leczenie sanatoryjne.Co do bólu to odczuwałam go bardzo długo,ale to nie jest ból spowodowany endoprotezą,ale słabymi mięśniami i to one bolą.Musisz wzmocnić pośladek i mięśnie nogi,a to wymaga czasu.Życzę powodzenia , cierpliwości i do przodu!!! Pozdrowionka:)
_________________
Renia
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Czw 18 Sie, 2016   

Umówiłam się na wizytę do fizjoterapeuty, na swoim koncie ma sporo kursów, m.in. PNF. O co powinnam zapytać, żeby sprawdzić czy to - jak piszecie - dobry specjalista? Na co zwrócić uwagę?
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 18 Sie, 2016   

emes napisa/a:
O co powinnam zapytać, żeby sprawdzić czy to - jak piszecie - dobry specjalista? Na co zwrócić uwagę?

Zapraszam do lektury :) http://www.forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=438
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.