Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Historia Pauli i jej obawy po powrocie do domu
paulla.xoxo 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Doczya: 02 Kwi 2017
Posty: 2
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 02 Kwi, 2017   Historia Pauli i jej obawy po powrocie do domu

Witam wszystkich. Forum poleciła mi w szpitalu znajoma. Jakoś nie miałam ochoty i siły się tym zainteresować do momentu... Gdy wróciłam do domu zaczęłam coraz więcej czytać a pewne objawy, które się u mnie pojawiają trochę mnie przerażają. Zacznę od początku.

Dysplazję stawów biodrowych wykryto u mnie przez kompletny przypadek. Od kilkunastu lat strzelało i przeskakiwało mi lewe biodro. Po wizytach w szpitalach i u lekarzy odpuściłam. Wszyscy zgodnie twierdzili, że po prostu rosnę.

Po przeprowadzce do Warszawy trafiłam w końcu na kompetentnych lekarzy. Po kilkunastu wizytach i diagnozach trafiłam do Otwocka pod nóż profesora Czubaka.

Wszystko poszło nawet dobrze, musiałam jednak mieć przetaczane 3 jednostki krwi. Po kilku dniach (4 dokładnie) zostałam wypisana do domu ku mojemu przerażeniu. Niestety oddział 1B nie na dobrego rehablilitanta. Po powrocie do domu czuję sie okropnie.

Cały czas jest mi słabo, nie mam kopletnie apetytu, noga mnie boli niemiłosiernie. Mam też cały czas bóle głowy i stan podgorączkowy.

Czy to jest normalne? Macie jakieś rady? Póki co jestem przerażona :(
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 02 Kwi, 2017   

Witaj to był wstrząs dla organizmu daj mu trochę czasu. To co przeszłaś można porównać do tego jakbyś w poważnym wypadku komunikacyjnym połamała sobie kości. różnica tylko że w trakcie zabiegu połamano Ci te kości celowo. sama jestem po Osteotomii Ganza przeszłam ją 9 lat temu. Też miałam gorączkę przetaczaną krew bo miałam kiepskie wyniki morfologii. Nogę miałam spuchniętą i bolała mnie tak że w klinice dostawałam końskie dawki środków przeciw bólowych.

Po powrocie do domu bywało też różnie ale stopniowo sytuacja zaczęła się normować. Po prostu trzeba było czasu żeby tkanki się wygoiły. To nie jest tak że od razu po zabiegu będzie się biegać. Widzę że jesteś z Warszawy więc gdy się wygoi i dostaniesz od Profesora potwierdzenie że pod względem medycznym wszystko jest w porządku zainwestowała bym w profesjonalną rehabilitacje. Z dobrym fizjoterapeutą. Na forum masz namiary na fizjoterapeutów w Warszawie.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
paulla.xoxo 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Doczya: 02 Kwi 2017
Posty: 2
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 02 Kwi, 2017   

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czy mogłabyś mi jeszcze napisać czy długo Ci zajęło samodzielne siadanie? Chodzi mi o to, że w tym momencie ktoś musi mi spuszczać nogi powoli na dół.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 02 Kwi, 2017   

W klinice nie mogłam siadać i wstawać sama z łóżka ponieważ mam dziecięce porażenie mózgowe i kłopoty z równowagą. I mam inne napięcie mięśni niż zdrowy człowiek więc pomimo tego że chodzę samodzielnie o kulach i ogólnie jestem samodzielna. W klinice byłam powiedzmy pod szczególnym nadzorem z powodów bezpieczeństwa.

Po powrocie do domu siadałam już samodzielnie od razu. Na początku sprawiało mi to oczywiście trochę problemów, jednak po około dwóch tygodniach nie miałam z tym już większego kłopotu.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
paulineeeczka 
Posiadaczka 6 śrub
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 26
Doczya: 24 Wrz 2015
Posty: 4
Skd: Biała Podlaska
Wysany: Pi 12 Maj, 2017   

Hej! Ja jestem po dwóch osteotomiach. Miałam taki sam problem. Czułam się beznadziejnie, kilka razy zemdlałam. Najgorsze są pierwsze 2 tygodnie. Potem jest coraz lepiej! Trzymaj się, jestem z Ciebie dumna! ;-) :->
_________________
Nie bój się, wierz tylko!
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.