Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Moje bioderka
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Czw 28 Sie, 2014   Moje bioderka

Po urodzeniu widać było, że coś jest "nie tak" z moimi biodrami. Jednak lekarze kazali czekać. Mówili, że jak skończę pierwszy rok to będzie wszystko wiadomo.
Rok skończyłam i wtedy okazało się, że mam zwichnięte oba biodra (mama o mało nie pobiła lekarza). Będzie można mnie operować w wieku ok 5lat.
I tak się stało. Najpierw lewe biodro, za rok prawe. Ta druga noga była operowana nową metodą "przesunięcia chrząstki"(czy jakoś tak).
Niestety chrząstka wróciła na swoje dawne miejsce i trzeba było powtórzyć zabieg. W efekcie noga krótsza o 1,5cm.

Lata młodzieńcze to zupełnie inne czasy. Uważałam, że operacja się odbyła, nóżki mam zdrowe- a więc książka o moich bioderkach zamknięta i odłożona na półkę.
Rajdy, (po Tatrach również,) judo, siłownie...

Ale, tak bardzo oszczędzałam moją prawą nóżkę (dwukrotnie operowaną, słabszą), że zniszczyłam sobie lewą - sprawniejszą, mocniejszą, pewniejszą....
Trafiłam do LORO Świebodzin. Nowe endo w listopadzie 2000r. Operował dr Kaczmarczyk.
Bioderko fantazja, tak jest do dzisiaj. :mrgreen:

Po operacji uczyłam się na nowo chodzić. O rehabilitacji miałam bardzo mgliste pojęcie. A tak naprawdę :arrow: nie miałam wcale.
Zaczęłam 3 m-ce pryw rehabilitacji. O matko!!! :whata: :whata:
Pamiętam mojego fizjo z nosem przy ziemi. Odpowiednie ustawienie stopy, przenoszenie obciążenia itd. itp. Dla mnie taka technika chodu zupełnie nieznana. Przecież tak naprawdę, ja nigdy nie chodziłam dobrze (prawidłowo).
Byłam mokra od ćwiczeń, ciężka praca, bardzo. Ale opłaciło się.

Drugie siada coraz bardziej.
Co prawda, po pierwszej operacji mówiono, że powinnam drugą nogę zrobić za ok dwa lata. Ale ja, zachwycona - dopiero co - zrobioną nóżką, uwolniona od okropnego bólu nie myślałam o ponownym położeniu się na stół.
Tak naprawdę, to w 2000r endoprotezy były "nowej generacji" ale mówiło się, że nie są wieczne.
Myślałam tak :arrow: jeżeli zrobię drugą nogę to, po latach będzie trzeba wymienić obie endoprotezy. Poczekam. Tym bardziej, że biodro bolało mnie rzadko i nie za mocno. Odpoczynek, wyhamowanie tempa życia... pomagało.
Jednak ten czas się skończył.
Zapisałam się w kolejkę do LORO.
Teraz już byłam mądrzejsza i bardziej świadoma. Przygotowywałam się pod okiem mojego fizjo aż do samej operacji tj. ok 8m-cy. Endoprotezę prawego biodra zrobiono w sierpniu 2014. Również w LORO Świebodzin i również prof. Kaczmarczyk.

Wczoraj w południe z pooperacyjnej pojechałam już na swoją salę.
Jestem przygotowana więc pionizują mnie, z podtrzymaniem oczywiście. Jest dobrze.

Dzisiaj już chodziłam, opatrunek zmieniony, rury wyjęte. Dresik ubrany.
Normalnie przyszła fizjo i postawiła mnie na nogi. Doszłyśmy do zabiegowego ma zmianę opatrunku i potem ćwiczenia na korytarzu w rządku. Ty Stasiu robisz, Krysia, Zosia .... ty nie itd.
Suuuuuper.
Pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
Ostatnio zmieniony przez AgaW Czw 27 Sie, 2015, w caoci zmieniany 3 razy  
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Czw 28 Sie, 2014   

esca
Super! Bardzo się cieszę! Oby tak dalej! Trzymaj się!
_________________
Beata8
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Czw 28 Sie, 2014   

Dzięki, dzięki. Prawdopodobnie we wtorek do domku i fizjo już czeka.
Pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
mioda 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 18 Kwi 2014
Posty: 32
Skd: śląsk
Wysany: Czw 28 Sie, 2014   

esca, rewelacja! szybkiego powrotu do domu i formy życzę.
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pi 29 Sie, 2014   

Teraz czytam temat o napuchniętej nodze. Tym jestem tym zainteresowana na dzień dzisiejszy.
Od kolana do góry jest trochę grubsza.

Ale są równe!!! :viva: :dance:
Chociaż lekarze mówią, że to nie jest najważniejsze. Najważniejsze to dobre zamontowanie "sprzętu".
Ale ja bardzo się cieszę :jupi:
Pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pon 01 Wrz, 2014   

Nie wracam do domeczku, bo...... załapałam się na 3 tygodniową rehabilitację. W LORO, piętro niżej. Hurrrra!
Od dzisiaj zaczęłam. Piłka mała i wielgachna. :shock: Nawet deskorolka jest używana w ćwiczeniach.
Nóżka trochę boli ale im więcej ćwiczeń tym ból mniejszy.
Miałam przeszczep kości więc żadnego obciążenia. Tylko muśnięcie palcami podłogi aby głowa wiedziała, że noga jest.
Było pewne ryzyko, że może mi się urwać trochę miednicy, ale udało się. Jak to mi jeden lekarz powiedział- dr Kaczmarczyk ma te swoje tytuły nie od parady i już on coś tam wymyśli.
Jeszcze śrubki z dzieciństwa wywalone, podwiązka i gites.

Nie wiem jaką mam protezę, tyle że bezcementowa. Popytam.

Domi, powodzenia.

Buziuchna.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pon 01 Wrz, 2014   

esca
Super!
Ale Ci się fuksło!!!
Rehabilituj się zdrowo!
Pozdrowionka
_________________
Beata8
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 02 Wrz, 2014   

esca Super :) idziesz jak burza :) Powodzenia!
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 02 Wrz, 2014   

Esca gratulacje widze mamy podobne przypadki mi tez przeszczepiali kości w miednicy i tez mam rehabilitacje w ośrodku
pozdrawiam
 
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pi 05 Wrz, 2014   

Dalsze wiadomości z fronu. :arrow: 10 doba po operacji. Piąty dzień na rehabilitacji.
Każdego dnia lepiej.

Fizjoterapię prowadzoną od stycznia widać na każdym kroku.
Przed samym zabiegiem pani rahabilitantka powiedziała - jeżeli ćwiczy pani od stycznia pod okiem..... to jest pani przygotowana perfekt. I tak jest.
Jakie mi nie dadzą ćwiczenie :arrow: robię. Może nie pełen zakres, ale każdego dnia więcej i lepiej. Zmienili mi zabiegi bo miałam większy zakres, większe możliwości. Oczywiście wszystko spokojnie i pomalutku.
Dzisiaj podniosłam nóżkę na łóżko. Bez pomagania. Hurrrra.
Bardzo jestem zadowolona.

Pon Bucek wie co robi. :mrgreen: Musiałam doczekać swojego czasu, swojego terminu, poprawić tarczycę itd itd.
Jest gites i to bardzo gites.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 05 Wrz, 2014   

esca, fantastycznie!
To się nazywa robić coś z głową. Rehabilitacja przed daje zawsze wymierne efekty.
 
     
madi 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 24 Sty 2013
Posty: 41
Skd: Piernikowo
Wysany: Pon 08 Wrz, 2014   

esca - super, że jesteś już po i tak świetnie sobie radzisz :D !
Życzę dalszych sukcesów w rehabilitacji i trzymam mocno kciuki :) !
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Wto 09 Wrz, 2014   

14 doba po operacji.
Dzisiaj zdjęli mi szwy druciane. Już się nastawiłam, że będzie bolało a więc jakieś ptasie mleczko w nagrodę albo co. A tu niespodzianka :arrow: pstryk, pstryk, pstryk... wyskakiwały jeden po drugim. No i ciuciu odpadło. ;/
Przedłużyli mi rehabilitację do 30 września. Znalazło się wolne miejsce i pani dr mnie wpisała. Przyda mi się bo nowa nóżka musi ćwiczyć, a stare endo też musi się wzmocnić. Dostało w dupencję że hej.
Pozdrawiam
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 09 Wrz, 2014   

Ja za to mam juz 4 tyg od ostatniego zabiegu szwy to była chwila chodz tydzień temu sam wyciągałem bo jeden pozostał a co do rehabilitacji jestem juz tydzień i jak narazie to zeszła opuchlizna w 90% i mięsnie od kolana w dół sa juz normalne . Pozostałe mięśnie od kolana do pośladka dopiero budzą się do zycia . Pozdrawiam serdecznie i zycze wszystkim zdrówka hej....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Czw 11 Wrz, 2014   

esca napisa/a:
14 doba po operacji.
Dzisiaj zdjęli mi szwy druciane. Już się nastawiłam, że będzie bolało a więc jakieś ptasie mleczko w nagrodę albo co. A tu niespodzianka :arrow: pstryk, pstryk, pstryk... wyskakiwały jeden po drugim. No i ciuciu odpadło. ;/
Przedłużyli mi rehabilitację do 30 września. Znalazło się wolne miejsce i pani dr mnie wpisała. Przyda mi się bo nowa nóżka musi ćwiczyć, a stare endo też musi się wzmocnić. Dostało w dupencję że hej.
Pozdrawiam

Super, że ściąganie szwów przeszło bezboleśnie. Mleczko i tak się należy :) Ćwicz Kochana, wzmacniaj nóżki, a za trzy miesiące będziesz brykać jak sarenka :) buziaki, pozdrawiam
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.