Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Moje bioderka
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Nie 12 Kwi, 2015   

Danielos,
Dzięki za mądre słowa. Niestety, zmiany zwyrodnieniowe są duże i stąd moje zainteresowania i obserwacje.
_________________
Beata8
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Czw 16 Kwi, 2015   

Wczoraj.... pojechałam do pracy.... autobusem!!!!!!!
Nie pamiętam kiedy ostatnio jechałam. Nóżki bolały więc z 15lat samochodem.
Musiałam pożyczyć auto więc.... MZK.

Do przystanku doszłam z przerwami na chwilę odpoczynku. To odległość 630m (mam krokomierz :mrgreen: ) Dobrze, prawidłowo idę tak ok 150m a potem "po staremu". Dlatego musiałam się zatrzymywać. Ja nie chcę chodzić byle jak, ja chcę chodzić "dobrze", jak książka pisze :mrgreen: :mrgreen:
Potem od przystanku do pracy znów 600m, więc taktyka ta sama.

Jestem bardzo, bardzo zadowolona. Samochodem to smutno :arrow: wsiadam i wysiadam pod domem, nikogo nie spotykam.
A tu ... oczywiście spotkało się różne osoby, pogadało - a jakże.
Popatrzyło na świat, nawet bilet musiałam kupić i skasować. :viva: :viva: Może dla kogoś to normalne ale dla mnie to ósmy cud świata.

Do domu wracałam już samochodem.
Co prawda wieczorem byłam lekko zmęczona - pracy trochę latam. Nóżka nie chciała chodzić przepisowo. Miednica też mi się rozhuśtała.
To jest chyba najtrudniejsze - ta miednica. Utrzymać ją prawidłowo. Ucieka mi do środka ale też do przodu. Wtedy robi mi się siodełko w lędźwiach. Muszę mieć napięte pośladki i "kitę podwiniętą" (to moje określenie, nie wiem jak nazywa się fachowo :roll: ) Wtedy jest w miarę dobrze. Długo jednak tak nie dam rady. A już chodzić taka wyprostowana :shock: :shock: Do tego kolanko, wyprostować, postawić stopę, bioderko itd itd ..... o matko!

Ale dzisiaj idę na 50+ a sobotę fizjo naprawi mnie i ustawi odpowiednio. Zawsze tak jest. Co by się nie działo w tygodniu, wiem, że przyjdzie sobota i wszystko zostanie wyrównane. I to jest fajne.

Za tydzień 8-mcy. Wolno bioderka dysplastyczne dochodzą do formy. Pewnie jeszcze nie raz wsiądę do autobusu ale na razie sobie odpuszczę, Ha!
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 16 Kwi, 2015   

esca, Nie od razu Rzym zbudowano jak mówią dzięki systematycznej pracy będzie z dnia na dzień coraz lepiej. ;-)
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Nie 03 Maj, 2015   

Wczoraj nauczyłam się..... kucać. Nie pamiętam kiedy to robiłam ostatnio. Może w podstawówce?
Dotarło do mnie, że kucanie i klękanie to zupełnie co innego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Usiąść tak na pięcie ze zgiętym biodrem :whata: :whata: :whata: :whata: :whata:
A jednak okazało się proste.
Tak mi się podoba, że latam ze zmiotką i ciągle coś muszę zebrać z podłogi. :jupi: :jupi: :jupi:
Życie jest piękne.
Pozdrawiam
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 03 Maj, 2015   

Gratuluje i zycze ćierpliwości a napewno będzie duzo okazji do radości tak jak w postach wyzej co wiem i znam z zycia trzymam za Ciebie kćiuki i zycze aby z kazdym dniem było coraz lepiej pozdrawiam....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 03 Maj, 2015   

No pięknie gratulacje.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Wto 26 Maj, 2015   

Idę w sobotę na Nordic Walking. Pierwszy raz. Mój fizjo nic o tym nie wie. Wyjechał na trochę. Nie będę siedzieć w domu. :mrgreen: Zrobię mu niespodziankę.
Ponieważ ostatnio ćwiczyliśmy właśnie ruchy ramion. Moje ręce "nie chodzą", słabo ruszają się... A jeżeli już, to nie od ramion, trochę od łokcia.... Jakoś tak nie umiem złapać rytmu. Do tego krok nie chce się wydłużyć.
Kiedyś powiedział mi o Nordicu, że będzie dla mnie dobry. Wszystko pasuje - krok, ramiona, po prostu jak znalazł. A więc idę.
Kije mam już od dwóch lat. Kupię tylko buty (maja być podobno takie jak do biegania)
Spacery są w każdą sobotę, z instruktorem, uczą chodzić, trasa od 5-8 km.
Chodzą moje dziewczyny z 50+, dzisiaj z nimi pogadam.
pozdrawiam

ps. Dzisiaj moja druga endo ma 9-miesiąc. :viva: :viva: :viva:
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pon 01 Cze, 2015   

Byłam na Nordic. Nie z grupą bo trasa 5-8km trochę mnie przestraszyła. Rozum i logika podpowiadały, że na pierwszy raz to :arrow: za dużo. Poszłam więc sama. Zrobiłam 4km.
I powiem tak :arrow: nie było łatwo. Rytm złapałam, ramiona w końcu zaczęły ruszać się jak wahadła, z dłuższym krokiem trochę gorzej. Ale potrenuję jeszcze, pochodzę trochę.
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 01 Cze, 2015   

No to czas zacząć spacerować częsciej pozdrawiam...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 01 Cze, 2015   

Esca ja też się przymierzam do kijków i wiem że to dobra sprawa bo chodziłem w tamtym roku w sanatorium z kijkami i mi się podobało Tylko że wtedy byłem po jednym endo a teraz mam w obu nogach i ta druga ma dwa miechy Do tego ostro działam na basenie co się odbija niestety wieczorami ale o kijkach cały czas myślę i na początek sobie pożyczę od znajomej na próbę na bo na sam basen mam blisko 2 kilosy w jedna strone metrów w jedna stronę to może upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Pon 01 Cze, 2015   

Esca, ale kondycja jeszcze nie ta, czy bioderka nie wydalały ?
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pon 01 Cze, 2015   

bebe14, A rowerek pewnie też i mamy triathlon :mrgreen:
esca, Gratuluję, cały czas Ci kibicuję :) Idziesz jak burza! :clap:
_________________
Beata8
 
     
crust 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 17 Sty 2015
Posty: 162
Skd: 05-500
Wysany: Pon 01 Cze, 2015   

:-D
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pon 01 Cze, 2015   

kejpi77 napisa/a:
Esca, ale kondycja jeszcze nie ta, czy bioderka nie wydalały
bólu nie było żadnego. Raczej ogólnie nogi nie wyrabiały, tzn były zmęczone.
Kondycja jednak lepsza, bo kiedy ostatnio miałam do przejścia trasę, zatrzymywałam się częściej niż wczoraj.
Coś mi tam pstryka w tym biodrze. Nie boli, ale przeskakuje.
Ale co najważniejsze, głowa rejestruje ale już nie blokuje. (przed operacją takie pstrykanie stawiało włosy dęba a oczy do nieba)

Nawiasem mówiąc, nie pamiętam kiedy ja zrobiłam trasę 4 km na własnych nogach i bez żadnego bólu?? Dlatego jestem zadowolona. Pozostaje mi ćwiczenie ćwiczenie ćwiczenie. Moje 50+ bardzo mi w tym pomaga.
Pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pon 10 Sie, 2015   

Muszę się pochwalić
:arrow: byłam na zlocie i zrobiłam 9km. I co? I.... nic!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:arrow: w ostatnim czasie dowiedziałam się, że aby chodzić (stanąć na nodze obciążanej) należy napiąć mięśnie z tyłu nogi. Aż po pośladek.
A to ci dopiero niespodzianka :shock: Do tej pory napinałam mięśnie z przodu nogi, a kolano to mało nie wyskoczyło. Miednica opadała, sylwetka przechylała się na bok, utykałam.

Oczywiście bez nowego bioderka zmiana nie byłaby możliwa.
Poza tym trzeba było wyćwiczyć mięśnie, które nie pracowały chyba nigdy w życiu. Pamiętam jak mama mnie upominała abym trzymała prosto ramię wtedy nie będę utykać. A to przecież nie ramię trzyma miednicę tylko m.in. pośladkowy średni. Zanim go wyćwiczyłam, trochę czasu upłynęło.
Sylwetkę mam inną, wyprostowałam się. "Urosłam" 2cm :mrgreen: Siedzę też inaczej, pośladki napięte.....

I tak oto przyszedł na mnie czas, że .......chodzę prosto. Nie marzyłam o tym.
Jakieś cuda się dzieją, naprawdę.

Życie jest piękne.
pozdrawiam

ps. wiem, wiem, Pan Bóg mówi - wygrasz milion, tylko kup wreszcie ten los!
Tzn, ty tez coś zrób.

Dałam swój wkład, trochę pomogłam tym cudom zdarzyć się poprzez moją ciężką pracę z fizjo :arrow: cierpliwość, oraz ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.
Za kilka dni będzie roczek.
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.