Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Moje bioderka
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Wto 03 Mar, 2015   

Minęło 6 m-cy.
Idę dzisiaj po raz pierwszy na Formułę 50+. I muszę przyznać, że mam cykora i to nie małego :roll: :roll:
Przedyskutowałam ćwiczenia znane mi z tych zajęć z fizjo i jestem gotowa. Dostałam wskazówki i życzenia powodzenia. :mrgreen: :mrgreen:

Chodzenie na bieżni nie wypaliło, zbyt duże obciążenie dla bioder. Czułam duże napięcie przy normalnym trybie chodzenia, przy wolniejszym tempie - jeszcze gorzej. Tak, że bieżnia odpadła, (na razie.)
Formuła pewnie pójdzie lepiej.
Napiszę.
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Wto 03 Mar, 2015   

Byłam :viva: :viva:

Ćwiczyłam :viva: :viva:

Przeżyłam :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

Wiara bardzo ciepło mnie przyjęła - ...gdzie byłaś tak długo? ....Czekaliśmy na ciebie.... Bioderko zrobione? Fajnie..... itd w tym stylu.
Bardzo, naprawdę bardzo miło.

Nie odczuwam żadnego bólu, dyskomfortu, ale też nie przesilałam się za bardzo. Na pierwszy raz wystarczamy.
Mam o wiele większy zakres ruchu, łatwiej mi się ćwiczy, sprawniej. Wykonałam wszystkie ćwiczenia, może nie po 10 razy (jak inni) ale po 8. Chociaż niektóre ćwiczenia mogłabym zrobić 3-4 serie po 10. Jestem bardzo zadowolona.

Naprawdę, niewiele potrzeba człowiekowi do szczęścia. Ot, takie zajęcia z wiarą na Formule 50+. Dwa razy w tygodniu 1,5 godz, polecam. :lol:
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
Ostatnio zmieniony przez esca Wto 03 Mar, 2015, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 03 Mar, 2015   

Esca, super :brawo:
Wracasz do codziennego życia i robisz co lubisz-gratuluję :) Tak trzymaj :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Wto 03 Mar, 2015   

AgaW napisa/a:
Wracasz do codziennego życia i robisz co lubisz-gratuluję
dziękuję.
Przy okazji dowiedziałam się, że ćwiczy z nami bioderko-endo 18-letnie. Też długi staż, chwali się.
Zauważam, że u ludzi "ruszających się", ćwiczących, uprawiających jakiś sport nawet -ogólnorozwojowy, usprawniający..... endo trzyma się dobrze, nie ma kłopotu.
Kości mocne. Bo, przecież kości rosną kiedy się ruszamy a nie kiedy śpimy. Ruszajmy sie więc jak najwięcej.
pozdr

ps. oczywiście zdarzają się wyjątki, indywidualne przypadki.
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 03 Mar, 2015   

esca napisa/a:
Ruszajmy sie więc jak najwięcej.

:ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Czw 05 Mar, 2015   

super, tak trzymaj :!:
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Nie 29 Mar, 2015   

Kończy mi się renta. Myślę jednak o tym, żeby nie stawać ponownie przed komisją.
Z czym pójdę? Micha mi się śmieje, żadnych dolegliwości, chodzę coraz ładniej....
I co najważniejsze - nie myślę o sobie :arrow: niepełnosprawna!!!!!!

Chodzi o to, że do tej pory stając przed komisją, naprawdę, całą swoją postawą! czułam się rencistką, osobą chorą, niepełnosprawną, wymagającą pomocy.

Dzisiaj.... nie parkuję już na kopercie - pamiętam jak sama z kulami szukałam wolnego miejsca, horror.
Nie wiszę na wózku w sklepie. W ogóle życie sprawia mi radość. :mrgreen:

Po 20 latach przestanę być rencistką? Trochę mnie to przeraża :whata: :whata: :whata: :whata: :whata:
Kim ja teraz będę? Zwyczajnym człowiekiem? Takim, jakich wielu? Całe życie byłam "inna" i czułam się "inna".

Mówią mi - idź, może Ci dadzą? A ja pytam - co dadzą? Z powrotem bolące nogi? Nie chcę!!!!!!
A może ja oszalałam?

Pracę mam, do emerytury 5 lat.
Pozdrawiam
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 29 Mar, 2015   

I tak trzymaj i nie poddawaj się zdrówka i radości z zycia zycze...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Nie 29 Mar, 2015   

korzystaj z życia ile się da, fajnie się czyta takie posty :-)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 30 Mar, 2015   

esca napisa/a:
Kim ja teraz będę? Zwyczajnym człowiekiem? Takim, jakich wielu? Całe życie byłam "inna" i czułam się "inna".

Mówią mi - idź, może Ci dadzą? A ja pytam - co dadzą? Z powrotem bolące nogi? Nie chcę!!!!!!
A może ja oszalałam?

Esca, gratuluję Ci formy :brawo: Wcale nie oszalałaś. Po prostu czujesz się szczęśliwie i pewnie-zawsze na komisję możesz pójść bo pójść, dla spokoju że byłaś-jeśli tego potrzebujesz, olewając to co z tego wyjdzie.
Kim teraz będziesz? - jesteś SOBĄ, zwyczajną SOBĄ, unikatem jak każdy z nas :) To bardzo ważne umieć sobą być i z sobą się dobrze czuć.
Skoro rady innych nie pasują Ci to...po prostu ich nie słuchaj, rób co Ty uważasz za słuszne, co Ty potrzebujesz, nie masz obowiązku nikogo słuchać ani dostosowywać się. Niech mówią a Ty machnij ręką i zdecyduj jak uważasz, masz do tego swoje prawo-bo to Twoje życie :)
Dobrze że masz pracę, to daje Ci komfort :)
Esca- powodzenia w podejmowaniu decyzji, trzymam kciuki że będą tylko Twoje wypływające z tego co Ty czujesz. Takich decyzji się nie żałuje, dają szczęście ;)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pon 30 Mar, 2015   

esca, Gratuluję :dance:
Podpisuję się pod tym, co napisała AgaW
Pozdrawiam
_________________
Beata8
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Pon 30 Mar, 2015   

esca, gratuluję :thumbup:

esca napisa/a:
Kim ja teraz będę? Zwyczajnym człowiekiem? Takim, jakich wielu?

esca, Ty jesteś więcej niż zwyczajny człowiek, bo wielu zwyczajnych ludzi nie doznało radości ze zwyczajnego chodzenia bez bólu :)

esca napisa/a:
Całe życie byłam "inna" i czułam się "inna".

Za siebie się już nie oglądaj, nie warto :)
Życie sprawia Ci radość :-D to żyj jego radością z równiutkim bezbolesnym chodem :)
:*
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Sob 11 Kwi, 2015   

Z fizjoterapeutą człowiek ciągle uczy się czegoś nowego.
Dzisiaj, w jakiś przedziwny sposób dotarło do mnie, że aby iść, trzeba wysunąć/wyrzucić do przodu nogę. Ale nie stopę czy też usztywnione/napięte bioderko.
Najpierw idzie kolanko, potem nóżka się prostuje i stopa zostaje postawiona, mocno i konkretnie.
EUREKA poprostu. :mrgreen: :mrgreen: fajne uczucie.

Oczywiście musiałam do tego momentu dojrzeć. Musiałam wzmocnić m.in mięśnie miednicy na tyle :arrow: aby to wykonać. Wcześniej było to dla mnie niedostępne.

Jednak, jeżeli komuś bioderka zepsuły się późniejszych latach, ma w głowie model chodu i szybciej wraca do prawidłowego maszerowania.
Ale bioderka dysplastyczne, uszkodzone od urodzenia muszą nauczyć się wszystkiego od nowa, jak małe dziecko.
A "głowa" boi się nowego stylu i ciągle wraca do starego, sprawdzonego modelu. Blokuje mięśnie, robi wszystko aby chodzić po staremu, bo boi się bólu.

Zaraz będzie 9 miesięcy a w mojej głowie ciągle jeszcze opór i blokada.
Pokonujemy go pomalutku, pomalutku. Ale sama, bez fizjo nie dałabym rady. Nie ma mowy.

Fajne to są rzeczy, takie odkrywanie własnych możliwości. :mrgreen:
W nagrodę zaserwowałam sobie loda, ha!
Pozdrawiam
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sob 11 Kwi, 2015   

esca napisa/a:
że aby iść, trzeba wysunąć/wyrzucić do przodu nogę.
Najpierw idzie kolanko, potem nóżka się prostuje i stopa zostaje postawiona, mocno

Od jakiegoś czasu, idąc, zastanawiam się, jak to się chodzi? Jak inni idą, co zrobić, żeby iść naprzód. Patrzę przez okno, jak się chodzi i nie mogę tego rozgryźć.
Tobie się udało, gratuluję i cieszę się, że wszystko idzie ku normalnej zwykłości. Pozdrawiam. :)
_________________
Beata8
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Nie 12 Kwi, 2015   

dorotabeata napisa/a:
esca napisa/a:
że aby iść, trzeba wysunąć/wyrzucić do przodu nogę.
Najpierw idzie kolanko, potem nóżka się prostuje i stopa zostaje postawiona, mocno

Od jakiegoś czasu, idąc, zastanawiam się, jak to się chodzi? Jak inni idą, co zrobić, żeby iść naprzód. Patrzę przez okno, jak się chodzi i nie mogę tego rozgryźć.
Tobie się udało, gratuluję i cieszę się, że wszystko idzie ku normalnej zwykłości. Pozdrawiam. :)


Tak, ale chodzenie to nie tylko przebieranie nóżkami. Zanim poruszymy nogą, pojawi się przesunięcie środka ciężkości w kierunku ruchu (pochylimy/przechylimy cię) w obrębie tułowia. Czynność ta (chód) wykonywana w sposób prawidłowy wymaga odpowiedniego zaangażowania, elastyczności kotroli i prawiłowej kolejności włączania do pracy naprzemiennych grup mięśni nie tylko w obrębie nóg ale przede wszystkim w obrębie tułowia. Z resztą na sam sposób chodu wpłynie również m in. rozkład ciśnień w obrębie głównych jam ciała. Nie musimy o tym myśleć gdy robimy to automatycznie (nic nam nie dolega) jednakże przywrócenie tej aktywności u pacjentki/-ta wymaga uwzględnienia powyższych elementów w planowaniu terapii.
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.