Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Pon 23 Lip, 2018
Dwie Endo przy jednej operacji
bolo777.30 
bolo777.30
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 46
Doczy: 23 Lip 2018
Posty: 5
Skd: slask
Wysany: Pon 23 Lip, 2018   Dwie Endo przy jednej operacji

witam..za jakies pol roku bede mial zabieg wstawienia endo..oxinium..prawa strona..proces zuzycia mojego stawu byl naprawde szybki..w rok juz sa problemy z podstawowymi sprawami.. najnowszy rezonans wykazal ze lewy staw juz tez sie psuje..rehabilitant tez mowi ze juz klekocze..i teraz pyranie...robic dwa stawy od razu??przypuszczam ze rok..moze 2 lewy wytrzyma..mam 40lat i jestem intensywny fizycznie..praca..silownia..rower..plywanie..do niedawna biegi..czy jest ktos kto moglby sie wypowiedziec w tym temacie??zabieg robie prywatnie..
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Pon 23 Lip, 2018   Re: Dwie Endo przy jednej operacji

Jak się pacjent uprze, to przy odpowiednio wysokiej zapłacie znajdzie się chirurg, który spełni jego życzenia, ale ... No właśnie, po endo bezcementowej, a taką zapewne będziesz miał, m.in. przez jakiś czas trzeba odciążać nogę przy chodzeniu. Strasznie trudno odciąża się obie nogi w tym samym czasie :) Zdaje się, że pomiędzy operacjami powinno upłynąć minimum pół roku.
 
     
bolo777.30 
bolo777.30
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 46
Doczy: 23 Lip 2018
Posty: 5
Skd: slask
Wysany: Pon 23 Lip, 2018   

moj znajomy mial 2 na raz..i nie zaluje..bo oszczedzil sobie wiele cierpienia i czasu..wiadomo ze rehabilitacja wyglada troche inaczej..no wlasnie..ale..czy to dobre dla zdrowia..
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 24 Lip, 2018   

ja bym się przychylił do zdania 29palms:

po pierwsze; oba biodra nie zużywają się w równym tempie i kto wie kiedy przyjdzie Ci wymieniać drugie.

po drugie; każda operacja - poważna ingerencja w organizm (jakim jest endo) niesie za sobą jakieś ryzyko, więc jeżeli nie jest to konieczne - po co?
dlaczego nie operuje się obu oczu zaćmy na raz?

po trzecie; nie wiem w jaki sposób ma to oszczędzić czas. po pierwszej endo wróciłem do treningów (w bardzo ograniczonym zakresie) po 3 miesiącach do gry po 6, po drugiej po miesiącu do gry po 3. nie wydaje mi się, że jakbym wymienił obie na raz, czy wróciłbym szybciej niż w miesiąc do pracy (po każdej endo wracałem po 2 tygodniach) i czy po 9 miesiącach mógłbym już grać.
przy drugim endo we wrześniu 2017 zdobyłem II w Pucharze Polski Oldbojów w Siatkówce Plażowej, w październiku miałem operację, a w styczniu 2018 już grałem w mistrzostwach w Spale (5 miejsce). nawet więc nie straciłem sezonu plażowego.

po czwarte; ja widzisz na moim przypadku przy drugiej endo byłem już mądrzejszy o doświadczenia z pierwszą, więc powrót do sprawności był dużo szybszy mimo, że ja byłem starszy.

po piąte; jeżeli Twój organizm jest nawet w bardzo niewielkim stopniu wrażliwy na kobalt, to tolerancja stopniowa zawsze będzie dla niego łatwiejsza niż dwóch endo na raz.

ale każdy ma prawo do własnych decyzji, więc zrób jak sam uważasz.
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 26 Lip, 2018   

Tez nie widze dwuch endo na raz jak się po uruchomić tzn chodzić rehabilitować itp....i w jakim szpitalu tak robią???? Ja szczeze mówiąc swojego endo nie oszczdzędzam bywa ze czasem dzwigam ponad 100 kg lub cały dzien cięzko pracuje i jest ok a kontakt z osobami po endo miałem od 30 do 90 lat i zadko kto nazekał a pośpiech nikomu nie wszkazany...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Czw 26 Lip, 2018   

Rehabilitacja przy dwóch endo jest raczej nie mozliwa i chyba żaden lekarz na to się nie zdecuduje. To jest obciążenie dla organizmu.Przecięż są jeszcze komplikacje tak jak w moim przypadku pęknięcie kości podczas wbijania trzonu. :-/ :-/ :?:
_________________
Lwie serce
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.