Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Problem z akceptacją np.blizny
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 09 Sty, 2015   

laura napisa/a:
Boję się też z perspektywy na pracę - niestety ale jakiekolwiek "żółte" papiery mnie wykluczają...

:) nikt nie musi wiedzieć o tym, że chodzisz do psychologa :)
To rzecz jak najbardziej normalna i bardzo wiele osób korzysta z tej formy pomocy.
Psychoterapia nie jest zła.
Psycholog to nie psychiatra.
Poszukaj psychologa w swoim mieście okolicy. I działaj. Szkoda czasu.
Daj sobie pomóc :)
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pi 09 Sty, 2015   

laura napisa/a:
Terapii się po prostu boję.


Może warto zacząć i zobaczyć jak taka terapia wygląda. Zawsze możesz zrezygnować. Właściwie już coś zaczęłaś, bo napisałaś na Forum. Osób korzystających z różnych terapii jest coraz więcej i coraz więcej się do nich przyznaje. Dużo osób z powodu mobbingu w pracy musi się leczyć i oni nie mają "żółtych papierów". Więc dlaczego Ty? Jeżeli chodzi o leki, to tylko lekarz wypisuje recepty, a psycholog nie. Podobno złe samopoczucie to wynik zaburzeń jakichś procesów chemicznych w organizmie a leki mają to wyrównać. Ciężko jest przekroczyć cienką linię i przyjąć do wiadomości, że trzeba się leczyć. Ale to tak jest w przypadku różnych dolegliwości. Trzeba się wziąć za frak i działać, bo masz po co.
Pozdrawiam
_________________
Beata8
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 09 Sty, 2015   

Lauro, zgadam się z przedmówczyniami.
Uważam że powinnaś żyć przede wszystkim dla siebie a nie dla innych.
Chcesz być idealna? a po co? Człowiek jest szczęśliwy gdy jest sobą a nie wtedy gdy jest taki jak niby chcą inni.
Jestem pewna że masz w sobie wiele pięknych cech, wiele zdolności i jak każdy z nas jesteś unikalną na swój sposób osobą.
Po cóż to zmieniać? Jesteś jaka jesteś a "kto Cię nie docenia to nie jest Ciebie wart".
Myślę że po tej sytuacji z mężem jesteś nieufna, podświadomie doszukujesz się winy w sobie.
Pomyśl sama-wygląd to sprawa przejściowa-dopiero jesteśmy młodzi już starsi, dopiero szczupli, już tracimy na figurze.
Jedyne co jest niezmienne to kapitał naszego wnętrza, którego nikt i nic nie jest w stanie nam odebrać.
Nie warto jest negować siebie, głupia blizna jest sygnałem że Ty nie akceptujesz siebie, że nie czujesz się ze sobą dobrze.
To istotny sygnał, to znak że musisz sama siebie zacząć postrzegać inaczej.
Czasem do tego ktoś musi zainspirować, czasem przychodzi to samo.
Choroba jest czasem gdy wiele spraw ulega weryfikacji, gdy mamy okazję nauczyć się właśnie akceptacji i miłości siebie.
Jak w sytuacji gdy Ty siebie nie kochasz i nie akceptujesz ktoś ma okazywać Ci te szczere uczucia?
To Ty musisz sobie pozwolić być sobą, pozwolić sobie na słabość a akceptując się taką jaką jesteś odnajdziesz w osbie siłę i radość życia.
Psycholog to nie wstyd, czasem każdy z nas potrzebuje rozmowy z kimś "z boku". Taki ktoś uczy jak się zdystasnować do swoich problemów i jak uczyć się je rozwiązać, jak zauważyć swój własny potencjał, zrozumieć siebie.
Warto spróbować, zawsze możesz zmienić osobę lub zrezygnować z terapii-jednak to może być właśnie wyjściem sobie na przeciw i pewnego rodzaju inwestycją w siebie.
Jesteś młodą osobą i warto o siebie zadbać. Nic na tym nie stracisz.
Może czujesz się w tym wszystkim wyobcowana-chcę Ci podsunąć oprócz przeczytania różnych tematów z tego działu 2 tematy, które mogą być dla Ciebie inspiracją: w tym dziale temat TEN oraz ta historia.
Poczytaj sobie na spokojnie, tak bez emocji jako obserwator. Widzisz pewne analogie? Wyciągnij wnioski i pozwól je sobie mieć takie jakie będą.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 09 Sty, 2015   

Popieram słowa Esci i Kingi ze problem tkwi gdzie indziej jak i obu Agnieszek ..wyjdz do ludzi jeśli znajomi nie mają czasu lub kontakt się urwał to moze umów się z bioderkami ze swojej okolicy byłem juz na 2 takich spotkaniach i było super. Co do pszychologa psychiatry nie bój się tylko idz aby nie było gozej wiem co mówie po wypadku było mi trudno wrucic do zeczywistosci do normalnego zycia miałem myśli samobujce jak i prubowałem to zrobić dwa razy . Tak więc wes zrób cod dla siebie odwiedz specjaliste pomuz sobie lub daj pomuc aaa zółte papiery tak odrazu nie daja i jest w zyciu taki czas chwile gdzie trzeba patrzec na siebie a nie na ludzi co powiedzą oni nie wiedza jak sie czujesz jak to jest po endo. .Pisze otym bo czasem sie patrzy na innych na to co mówią a nie warto ja ciesze się zyciem i dniem dzisiejszym nie wracam do tego co było a juz byłem jednom noga na drugim świecie a blizna to była jedna wielka szrama nad która tez pracowałem tak jak nad sprawnoscia i pszychologiom .Zycze Ci abys cieszyła sie zyciem a z blizny i tego co było smiała sie.....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Dobra_Wrozka 
Karolina Knec
Bioderkus!!!



Status: Psycholog
Doczya: 30 Mar 2010
Posty: 168
Skd: Hamburg-Szczecin
Wysany: Nie 11 Sty, 2015   

Witam Ciebie Laura,

skupiasz sie na bliznie, bo wydaje Ci sie, ze jesli ona zniknie to znikna tez:

- izolacja i brak znajomych
- brak zainteresowan
- nuda
- kompleksy
- brak charakteru
- brak czegos co kreci

Czy masz wplyw na to co wyzej wymienione, zeby to zmieniac?
Co moglabys zrobic juz dzis, zebys nie byla znudzona?
Zeby miec Charakter?
Zeby miec cos co Ciebie kreci?
Zeby poznac nowych ludzi?
Zeby stac sie inna?
Kto by mogl pomoc Ci w tej zmianie?

Do lozka fajnie sie chodzi z kims kto ma charakter...
Z tego co piszesz, kreci Cie ten tatuaz, czy wyrazi on Twoj charakter?
_________________
Dobra_Wrozka
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Nie 11 Sty, 2015   

hej Lauro,

Ja byłam na psychoterapii. Chodziłam w sumie 2 lata, 60min, co tydzień. Miałam depresję, początkowo brałam nawet antydepresanty, z czasem wystarczyła sama terapia. Zresztą nie mogę powiedzieć, że depresji już nie mam, ale teraz już sobie z nią radzę, nauczyłam się inaczej na siebie patrzeć, nauczyłam się rozpoznawać te sytuacje, które pogłębiały mój zły nastrój - zyskałam pewne narzędzia do radzenia sobie z problemami i trudnymi sytuacjami i trochę szerszą perspektywę patrzenia. Mimo, że wielu swoich wad/problemów wciąż nie rozwiązałam, to mogę powiedzieć, że uczciwiej na siebie patrzę i uczciwiej się oceniam. Bez zbędnego umniejszania swoich zalet, bez "szukania dziury w całym", ale jednocześnie bez zbytniego samouwielbienia.
O tym, że chodziłam na terapię wie mój mąż i kilka moich przyjaciółek. Mogłam też nie mówić nikomu.
Nie wiążą się z tym żadne "papiery", wymaga to jednak sporo wysiłku, żeby się otworzyć (przed samym sobą głównie) i zobaczyć o co tak napawdę chodzi. Bo zgadzam się przedmówcami, blizna jest tylko z wierzchu, prawdziwy problem leży gdzieś głębiej. Usuniesz czy zamaskujesz tę bliznę to znajdziesz coś innego.
Ja się swojej blizny i kuśtykania wstydziłam w dzieciństwie, nie lubiłam w ogóle rozmawiać na ten temat z kimkolwiek. Też nie wierzyłam, że jakiś facet będzie chciał dziewczynę z taką szramą na udzie. Będąc już dorosła zaakceptowałam te swoje mankamenty, bo zrozumiałam, że każdy jakieś ma. I jeśli się swoich nie zaakceptuje, to te cudze nam się wydają mało istotne i nic nie znaczące, a nasze własne - gigantyczne. Ten problem jest w głowie czy w duszy, jak kto woli, nie na skórze.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 12 Sty, 2015   

Popatrz Lauro Biedronne poradziła sobie chodz z pomocą i jest super dziewczyną kobietą a wiem bo miałem okazje poznać osobiście Biedronne ,pomyśl i ty nad tym aby sobie pomuc nie wstydz się pszychologa pszychiatry .Ja tez odwiedziłem kilka razy pszychologa i pszychiatre lecz to była inna sprawa przed wypadkiem a pisze o tym bo to zaden wstyd a naprawde warto sobie pomuc .Dziś wszpominajac wizyty u pszychologa czy pszychiatry uśmiecham się i ciesze ze jest oki a ludzie zawsze będą mówić najwazniejsa jesteś Ty. Zyj dniem dzisiejszym jutrzejszymnie wraca do tego co było wiem nie jest łatwo ale masz dla kogo zyc cieszyć się zyciem czy tez szama sobą dawać radość tym ze jestes masz dobry dzien nastrój .Popatrz Aga W wkleiła Ci tematy osób które po zabiegu są same nie mają meza zony ato tez problem dla takich osób z endo bo trudniej jest znaleść drugą połowke człowiek myśli ze jest szłabszy gorszy .Ja mam dziewczyne z która jestem pewien czas od wypadku czuje ze to co było pryska powoli jak bańka mydlana cóz pewnie jestem teraz gorszy lekarz miał racje mówiąćze po wypadku jestem kaleką .Masz męza bliskich czas chwile z nim nimi napewno budują wszpieraja i jeśli tak mega boisz sie pomocy terapety porozmawiaj z kims bliskim czy dalekim wyzuc to z siebie
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Wto 13 Sty, 2015   

I co Ty na to, Laura?
Jakieś przemyślenia? Jakieś decyzje?
Czy też wolisz nadal użalać się nad swoją blizną? (nawiasem mówiąc, ja też mam taką i też kilka razy krojoną.)

"Nikt nie nadejdzie.
Nie pojawi się nikt, kto mnie wybawi, naprawi moje życie, rozwiąże moje problemy. Jeżeli sam czegoś nie zrobię, nic się nie polepszy."

Wolisz takie głaskanie po rączce czy kopa na zapęd?
Działaj, działaj...
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
WiktoriaBooo 
Popularus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 43
Doczya: 06 Maj 2010
Posty: 50
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 13 Sty, 2015   

esca napisa/a:
Czy też wolisz nadal użalać się nad swoją blizną? (nawiasem mówiąc, ja też mam taką i też kilka razy krojoną.)

Co za takt... i ta delikatność.... ta ogłada.... :roll:
nie wiem, czy esco zauważyłaś, ale tutaj nie chodzi o posiadanie blizny.....
i dokopywanie komuś z problemem z pewnością nie pomoże....

Laura.... Dobra Wróżka i inne dziewczyny dobrze Ci napisały.... skorzystaj i pomóż sobie....
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Wto 13 Sty, 2015   

WiktoriaBooo napisa/a:
nie wiem, czy esco zauważyłaś, ale tutaj nie chodzi o posiadanie blizny.....
a to Ci dopiero niespodzianka :arrow: nie chodzi o bliznę.
A Ty zauważyłaś o co chodzi? Przeczytałaś temat od początku?
WiktoriaBooo napisa/a:
dokopywanie komuś z problemem z pewnością nie pomoże....
określenie "kop na zapęd" to była przenośnia. Szkoda, że nie zauważyłaś.

Lauro, mam dla Ciebie wiele życzliwości. :kiss: Naprzód!
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
WiktoriaBooo 
Popularus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 43
Doczya: 06 Maj 2010
Posty: 50
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 13 Sty, 2015   

esca napisa/a:
określenie "kop na zapęd" to była przenośnia. Szkoda, że nie zauważyłaś.
...hmmmm to tego się nawet nie odniosłam, bo nie ma potrzeby.... wystarczy jak dowaliłaś tekstem (tak pełnym życzliwości do Laury...):
esca napisa/a:
Czy też wolisz nadal użalać się nad swoją blizną? (nawiasem mówiąc, ja też mam taką i też kilka razy krojoną.)

to tak jakbyś mówiła komuś z depresją... no weź się w końcu w garść, bo ja też miałam zły humor i mi przeszło..... :roll:
więcej delikatności następnym razem....
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 13 Sty, 2015   

Czasem taki kop jest niezbędny w dodaniu motywacji do działania ;-)
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Wto 13 Sty, 2015   

Nie prosiłam Cię o ocenę moich postów. Masz prawo do własnego zdania. Ja również.
Nie dyskutuj więc :arrow: ze mną i nie pouczaj mnie.

To jest wątek Laury. Bardzo proszę więc napisz do niej, jeśli masz własne spostrzeżenia, doświadczenia..
Bonia napisa/a:
Czasem taki kop jest niezbędny w dodaniu motywacji do działania ;-)
yes yes yes
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 13 Sty, 2015   

z tego co jak mi się wydaje wynika tak:
akceptacja ze strony partenra naszej koleżance nie pomaga, więc jak głaskanie nic nie daje, to może faktycznie ten przysłowiowy "kop". co ma do stracenia?
z tym tatuażem nie wydaje mi sie najszczęśliwszym pomysłem, bo jeżeli nie będą się gapić na bliznę, to na tatuaż.
także nie wiem, czy nie będzie to większe zwrócenie uwagi na siebie i będzie wymagało mocniejszgo stawiania czoła światu.

oczywiście trudno mężczyźnie ocenić sytuację dziewczyny, bo według mnie (jak już chyba wspomniałem), blizny u faceta to świadectwa wygranych bitew.

a z drugiej strony dziwne to tak od razu zakładać złe intencje chcącego pomóc.
Ostatnio zmieniony przez Cyryl Sro 14 Sty, 2015, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
WiktoriaBooo 
Popularus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 43
Doczya: 06 Maj 2010
Posty: 50
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 13 Sty, 2015   

Bonia napisa/a:
Czasem taki kop jest niezbędny w dodaniu motywacji do działania ;-)

kop a obrażanie/dobijanie to całkiem co innego....Boniu.... bo jak ktoś ma problem i od lat nie może sobie poradzić.... a ktoś pisze "przestań się użalać".... to to nie jest żaden motywator....

esca napisa/a:
Bardzo proszę więc napisz do niej, jeśli masz własne spostrzeżenia, doświadczenia.
słonko... napisałam.... wystarczy przeczytać....
ale raz jeszcze

LAURO.......Dobra Wróżka, AgaW, agat, dorotabeata, kinga, Biedronne i inne dziewczyny oraz maly .....napisały Tobie bardzo dobrze - skorzystaj z ich porad
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.