Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[MOJA HISTORIA] Uszkodzenie bioder od biegania
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Czw 10 Gru, 2020   [MOJA HISTORIA] Uszkodzenie bioder od biegania

Witam.
Jakies dwa lata temu wracalem do biegania po ok. 10 latach przerwy... skonczylo sie to martwica jalowa II kosci srodstopia.... po roku stopa wyleczona, powrot do biegania na dwa miesiace, po dwoch miesiacach zaczely bolec obydwa biodra, szczegolnie prawe... lekarz zdiagnozowal prawe lewego nie bo powiedzial ze jak bedzie trzeba to zrobimy rezonans lewego... W skrucie diagnoza brzmi: uszkodzenie obrabka i konflikt udowo-panewkowy... minely juz dwa lata od pojawienia sie objawow, na poczatku rehabilitowalem sie cwiczeniami zadanymi przez fizjoterapeute ale po kilku miesiacah olalem cwiczenia.... miesiac temu z biodrami bylo dobrze ale ostatnio troche podzwigalem w pracy i jest lipa, biodra bola czesto szczegolnie jak sie zchylam o dzwiganiu na razie nie ma mowy... w marcu mam wizyte u lekarza i ma mi pozwolic wtedy dzwigac... czyli zakonczy sie tak jakby leczenie...
Problem w tym ze juz koncowka leczenia a biodra bola jak cholera... lekarz kazal brac kolagen i nie obciazac bioder.

Problem jest w tym ze ja dodatkowo lecze sie na glowe i bralem oprocz antydepresantow neuroletyk po ktorym sie najbardziej tyje, wygladalem jak spaslak przez 5 lat, zmienilem neuroleptyk na inny i schudlem ale jak znowu zmienilem z lekarzem na inny to waga znow poszla w gore i znowu waze prawie 90 kg... jak mialem najnizsza dawke leku o umiarkowanym wplywie na mase ciala to wazylem 73 kg. To wszyzstko orzez te prochy... Jestem z natury ektomofikiem czyli chudzielcem, wzrost 185 cm, aktualna waga 87 kg. Niby ze jest na granicy MBI ale na to sie tez sklada wlasnie budowa ciala, ja zawsze wygladalem jak totalny chudzielec wiec jazdy kg w gore tk dla mnie duze obciazenie...

Teraz dosc ze juz 3 lata doapsowuje leki na glowe i nie moge doapsowac to jeszcze biodra zalatwione i nie wiem czy jest nadzieja na powrot do sportu a przynajmniej do dzwigania w jakiejkolwiek pracy... dodatkowo kolana obydwa bola okropnie czasami i ogulnie czuje ze moj uklad ruchu od pasa w dol jest totalnie zaburzony... stopy tez bola czasami obydwie... do tego jeszcze ledzwie ostatnio bola podczas schylania i dzwigania...

Ktos ma jakies slowa otuchy albo wnioski chociaz jakies bo ja juz jestem zalamany... 31 lat, prawdopodobnie kalectwo do konca zycia i jeszcze schorzenie psychiczne od dziecinstwa...

Sport dla mnie zawsze byl wazny, najbardziej lubie bieganie ktore z kolei najbardziej obciaza stawy...




Pytanie czy jak nie bede mogl dzwigac to oplaca sie isc na artroskopie czy nie??? Uzytkownik Dawid04111 tutaj http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=2922q napisal ze jest po artroskopii i gra w pilke... dziwi mnie to bo ja na razie jak cos dzwigne to od razu albo na drugi dzien mam czesto cholerny bol bioder podczas chodzenia... pytanie czy to spowodowane tym ze jest mam gorsza sytuacje z biodrami czy moze jest to inny rodzaj schorzenia bioder i jemu wolno je obciazac a np. nie wolno robic rotacji itp. a mi np. nie wolno dzwigac bo zakres ruchow mam pelny...? Dodam ze artroskopii nie mialem...

Przesylam dwa rezonansy w tym jeden jako opis i wnioski a drugi sam opis. Jest to najpierw MR stawu biodrowego prawego a potem artroMR stawu biodrowego prawego...

https://megawrzuta.pl/filesgroup/7876fcece264b82a3c1d3e3a106a28fd.html
 
     
KrukersRadek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 34
Doczy: 31 Sie 2015
Posty: 54
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 12 Gru, 2020   

A podrzucił byś zdjęcia tego rezonansu które Ci zrobili? Oczywiście na priv.
Bo z opisu wynika że masz całkiem sprawne te stawy i nic poz lekkim zniszczeniem obrąbka tam nie dolega. Chciał bym mięc takie opisy po rezonansie :D
 
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 12 Gru, 2020   

KrukersRadek napisa/a:
A podrzucił byś zdjęcia tego rezonansu które Ci zrobili? Oczywiście na priv.
Bo z opisu wynika że masz całkiem sprawne te stawy i nic poz lekkim zniszczeniem obrąbka tam nie dolega. Chciał bym mięc takie opisy po rezonansie :D


Kurde chlopie, mi lekarz mowil ze badania sa baardzo nieciekawe i chyba do konca zycia zapomne o bieganiu... nawet ostatnio mnie straszyl endoproteza ze jak teraz pod koniec leczenia przesadze z tym biodrem to tak bedzie i problem w tym ze tak wlasnie przesadzilem i boje sie teraz czy faktycznie nie bede musial is na odperacje bo jak chodze to mnie czesto bola biodra i obydwa kolana tez...

Jesli sie znasz to moge Ci porzucic pozniej na priv tylko musze to zgrac jakos z plytki, bo na plytce mam wynik, ame to moze jutro najwyzej bo dzis do 22.00 jestem w pracy.

Dzieki ze odpowiedziales 😉
 
     
KrukersRadek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 34
Doczy: 31 Sie 2015
Posty: 54
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 12 Gru, 2020   

No czytam i pisze jak byk w tym długim opisie że konfliktu panewkowo udowego nie stwierdzono, ze jest tylko obrąbek pęknięty i to nie jakoś bardzo. Chyba że nie wiem niewyraźnie czytam.
W innych opisach jest tylko sugestia że może być to konflikt kostny ale nalezało by to dalej przebadać.
Według mnie warto by przejrzeć samemu te zdjęcia. Dlatego chciałem zobaczyć. Nie jestem lekarzem ani fizjoterapeutą ale dużo tego widziałem i coś tam potrafie :D .
Zrobił bym na Twoim miejscu jeszcze tomografie komputerową przedstawiającą miednicę i oba stawy. Tak miał być dokładny obraz kości i łatwo by było zobaczyć czy masz ten konflikt po przez nadbudowanie kosci i ich deformacje, czy może masz konflikt gdzie kości są ok ale jest problem z mięśniami.
Opisy to tylko interpretacje lekarskie warto z takim wynikiem zdjeciowym udac sie jeszcze do paru lekarzy diagnostów zeby i oni to opisali bądź wytłumaczyli.
 
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 12 Gru, 2020   

Ok wysle Ci za niedlugo. Problem w tym ze u mnie juz koncowka leczenia a biodra bola jak cholera, a.kilka tygodni temu bylo ok.
.
 
     
KrukersRadek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 34
Doczy: 31 Sie 2015
Posty: 54
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 12 Gru, 2020   

Co to znaczy końcówka leczenia?
Kto tak Ci twierdzi że już jest koniec leczenia?
 
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 12 Gru, 2020   

KrukersRadek napisa/a:
Co to znaczy końcówka leczenia?
Kto tak Ci twierdzi że już jest koniec leczenia?


Bo lekarz mowil ze w marcu moge juz sprobowac cos dzwigac czyli ze wszystko co sie mialo zagoic sie zagoilo i lepiej nie bedzie.... tak to zrozumialem.

PS biodra nawalaja teraz jak cholera, nawet jak siedze...
 
     
KrukersRadek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 34
Doczy: 31 Sie 2015
Posty: 54
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 12 Gru, 2020   

Paweł a możesz dokladniej opisac jak Cie boli. Z ktorej strony boli. Jakie masz zakresy ruchu w zgieciu, odwodzeniu, rotacjach w zgietym stawie do 90 stopni i w wyproscie stawu biodrowego.
Chcial bym jakos Ci pomoc poprowadzic.
Mozesz zawsze domnie zadzwonic.
Postaram sie doradzic.
Tel. 784187668
 
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 12 Gru, 2020   

KrukersRadek napisa/a:
Paweł a możesz dokladniej opisac jak Cie boli. Z ktorej strony boli. Jakie masz zakresy ruchu w zgieciu, odwodzeniu, rotacjach w zgietym stawie do 90 stopni i w wyproscie stawu biodrowego.
Chcial bym jakos Ci pomoc poprowadzic.
Mozesz zawsze domnie zadzwonic.
Postaram sie doradzic.
Tel. 784187668


Widzisz teraz to boli z zewnatrz i w pachwinie i z przodu i posladki i wogule czuje jak moj ciezar ciala obciaza te biodra... obawiam sie ze endoproteza bedzie nie unikniona... :(

Najgorsze to jest to ze to obydwa biodra nie jedno...
 
     
KrukersRadek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 34
Doczy: 31 Sie 2015
Posty: 54
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 12 Gru, 2020   

Podeslij mi prosze ten badania rezonansem.
A bola Cie inne stawy?
Ile masz wiosen?
 
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 12 Gru, 2020   

KrukersRadek napisa/a:
Podeslij mi prosze ten badania rezonansem.
A bola Cie inne stawy?
Ile masz wiosen?


Podesle Ci jutro albo w nast. tygodniu.
Bola mnie kolana, i stopy czasami no i ledzwie od tygodnia...
 
     
KrukersRadek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 34
Doczy: 31 Sie 2015
Posty: 54
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 12 Gru, 2020   

A robiles jakies badani pod katem chorob co daja tez takie objawy bolocych stawow. Np. Bolerioza?
To jest dziwne ze tak wszystko boli. Nie wiem ile masz lat. Pracujesz ciezko? Jakis wykanczajacy zawod fizyczny?
 
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 12 Gru, 2020   

Mam 31 lat. Nie pracuje ciezko. Ale mam zdecydowanie za wysoka mase ciala bo biore psychotropy... jestem ektomorfikiem takze powinienem byc szczuply a jestem troche spasiony.
 
     
Paweł007 


Status: Sympatyk Forum
Doczy: 16 Cze 2019
Posty: 106
Skd: Kraków
Wysany: Sob 12 Gru, 2020   

Nie wiem czy mam bolerioze ani czy dne moczanowa..., lekarz nic nie mowil zeby robic badania

Moglbys dac linka do Twojej historii? Jestem ciekaw co Ci jest i jakie masz rokowania bo widze w opisie ze jestes przed operacja. Mozesz dzwigac, biegac, jakies cwiczenia Ci wolno robic? Jak mam byc po operacji, sa jakies szanse na 100 % wyzdrowienie???
 
     
KrukersRadek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 34
Doczy: 31 Sie 2015
Posty: 54
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 13 Gru, 2020   

moja historia Radek

To jestea starszy o rok odemnie wiec powiedzmy ze w tym samym wieku. Lekarze juz tacys sa ze z reguly za duzo nie mowia i trzeba ich ciagnac za jezyk.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.