Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Artroskopia u dr Mazka
KrukersRadek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 34
Doczy: 31 Sie 2015
Posty: 56
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 20 Sty, 2021   

Rozumiem. No tak chrzastka stawowa niestety jest wyznacznikiem tego co da sie zrobic a co nie ze stawem. Czemu w takim razie zdecydowalas sie na artroskopie przy tak zniszczonym stawie. Nikt Ci nie odradzał że artro nie pomoże?
 
 
     
Justyna3003 


Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 37
Doczya: 19 Sty 2021
Posty: 14
Skd: Polska
Wysany: Sro 20 Sty, 2021   

KrukersRadek napisa/a:
Rozumiem. No tak chrzastka stawowa niestety jest wyznacznikiem tego co da sie zrobic a co nie ze stawem. Czemu w takim razie zdecydowalas sie na artroskopie przy tak zniszczonym stawie. Nikt Ci nie odradzał że artro nie pomoże?


Lekarz cuda obiecywał po artroskopii, przynajmniej 10 lat miało mi to biodro służyć. Fizjoterapeuta nie pozostawił złudzeń i patrząc na moje rtg po, mówił, że nie jest dobrze, a wręcz bardzo źle i rzeczywiście, ból był nie do zniesienia. Od dłuższego czasu jestem codziennie na lekach przeciwbólowych. Czekam na to endo jak na zbawienie :-)
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 140
Skd: Katowice
Wysany: Sro 20 Sty, 2021   

Kto Ci robił pierwsze artro ?
 
     
Justyna3003 


Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 37
Doczya: 19 Sty 2021
Posty: 14
Skd: Polska
Wysany: Sro 20 Sty, 2021   

Dr Płończak, ale zlecał dr Pobłocki (Gryfice) - ogólnie to była taka operacja pokazowa, a ten Pobłocki ściągnął Płończaka do mojej miejscowości i się podczas niej uczył. Dr Płończak powiedział mi po, że dopiero jak zajrzeli mi w biodro to zobaczyli, że jest w takim stanie w jakim jest. Ale Pobłocki twierdził, że będzie świetnie.
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 140
Skd: Katowice
Wysany: Sro 20 Sty, 2021   

To co piszesz w głowie się nie mieści...
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Sro 20 Sty, 2021   

Z artroskopią różnie bywa niestety. Nadmień, proszę w jakim stanie podchodziłaś do zabiegu bo takie gdybanie na sucho mija się z celem ;)
U mnie dwa zabiegi i latam jak nówka ;)
 
     
Justyna3003 


Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 37
Doczya: 19 Sty 2021
Posty: 14
Skd: Polska
Wysany: Sro 20 Sty, 2021   

tolik24 napisa/a:
Z artroskopią różnie bywa niestety. Nadmień, proszę w jakim stanie podchodziłaś do zabiegu bo takie gdybanie na sucho mija się z celem ;)
U mnie dwa zabiegi i latam jak nówka ;)


Do zabiegu podchodziłam z ciągłym bólem w pachwinie, pośladku, który promieniował aż do stopy, ze słabą rotacją w stawie. Po zabiegu okazało się, że mam mega zwyrodnienie. I generalnie jakby zrobiło się tę operację kilka lat temu to by coś dała. Wina lekarza, który wcześniej zbagatelizował pojawiający się coraz częściej ból.
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 140
Skd: Katowice
Wysany: Sro 20 Sty, 2021   

Nie chcę drążyć tematu, co było to już się nie zmieni, ale czy operatorzy zapoznali się z wynikami MRI, TK 3D, RTG przed wykonaniem artroskopii ? Mam wrażenie, że na to nie spojrzeli i nie potrzebne narazili Cię na powikłania i nieudany powrót do zdrowia, który jak wiem z doświadczenia bywa bolesny.
 
     
Justyna3003 


Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 37
Doczya: 19 Sty 2021
Posty: 14
Skd: Polska
Wysany: Czw 21 Sty, 2021   

Lekarz diagnozę postawił na podstawie rtg które wykonał oraz rezonansu sprzed ponad 2 lat. Wysłał mnie jeszcze na usg. Po tym zrobili artro.
Natomiast przed wizytą u Mazka który zdecydował o endo, miałam wykonanych szereg badań o których piszesz, plus jeszcze na miejscu wykonał mi jakieś badanie podczas którego ustawiałam nogi pod różnym kątem.
Masz rację, zostałam niepotrzebnie narażona na ból i dochodzenie do siebie, bo jakby ktoś się bardziej pochylił nad moim przypadkiem to by od razu stwierdził, że artroskopia nic nie da.
 
     
Witek83 


Status: Artroskopia x 2
Wiek: 40
Doczy: 08 Sty 2020
Posty: 140
Skd: Katowice
Wysany: Czw 21 Sty, 2021   

Właśnie to miałem na myśli :-(
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Czw 21 Sty, 2021   

A ilu specjalistów odwiedziłaś przed podjeciem decyzji?

Ja byłem u 6 ortopedów ( w tym u słynnego profesora Czubaka) - u dwóch nawet po dwa razy
Odwiedziłem neurologa, neurochirurga, reumatologa, X gabinetów fizjoterapeutów, osteopatów, mialem robione kilka razy RTG, rezonans bioder, odcinka L-S, odcinka krzyżowego, badania pod kątem chorób reumatologicznych i... tylko jeden lekarz zobaczył problem i był w stanie pomóc.

Co do wyników badań to też byla z tym komedia bo na RTG było widać X, na rezonansie Y a podczas zabiegu wyszło, ze Z ;)
 
     
Justyna3003 


Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 37
Doczya: 19 Sty 2021
Posty: 14
Skd: Polska
Wysany: Pi 22 Sty, 2021   

tolik24 napisa/a:
A ilu specjalistów odwiedziłaś przed podjeciem decyzji?

Ja byłem u 6 ortopedów ( w tym u słynnego profesora Czubaka) - u dwóch nawet po dwa razy
Odwiedziłem neurologa, neurochirurga, reumatologa, X gabinetów fizjoterapeutów, osteopatów, mialem robione kilka razy RTG, rezonans bioder, odcinka L-S, odcinka krzyżowego, badania pod kątem chorób reumatologicznych i... tylko jeden lekarz zobaczył problem i był w stanie pomóc.

Co do wyników badań to też byla z tym komedia bo na RTG było widać X, na rezonansie Y a podczas zabiegu wyszło, ze Z ;)


Ból jest tak upierdliwy, a brak rotacji w biodrze tak utrudnia życie, że nawet chwili się nie zastanawiałam. Byłam u 3 lekarzy - diagnoza wszędzie ta sama. A jeśli chodzi o wynik rezonansu i tk to takie tam elaboraty na temat tego co mi się dzieje w biodrze, że zastanawiam się czy wszyscy takie długie opisy mają ;-)
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Pi 22 Sty, 2021   

Akurat opis badania to malo wiarygodna informacja :P
 
     
KrukersRadek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 34
Doczy: 31 Sie 2015
Posty: 56
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 23 Sty, 2021   

tolik24 a Ty sportowiec? Skad u Ciebie konflikt i co konkretnie miałeś robione w każdej z operacji?
 
 
     
tolik24 
:)
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczy: 05 Kwi 2017
Posty: 91
Skd: BIAŁYSTOK
Wysany: Nie 24 Sty, 2021   

Oczywiscie, sport całe życie ;)
A konflikt skąd? Jak u większości - niewiadomo skąd.

Robione :
I noga: usuniecie konfliktu mieszanego, szycie obrąbka, rekonstrukcja przyczepów mięsniowych pośladkowego średniego i większego
II noga: j/w + mikrozłamania na panewce
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.