Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Nie 23 Lis, 2014
Transport do domu po operacji
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 23 Sty, 2015   

Dasz rade ja wracałem do domu busem ale na tylnim siedzeniu do tego dwa koce pod 4 lterami , ja proponuje jazde z tyłu zawsze mozna sie obrucić przekręcic lub poprostu zmienic pozycje połozyć sieitp noi mieć poprostu noge wyprostowana . Ja dałem rade chodz miałem tylko 160 km to pare razy zmieniłem pozycje pozdrawiam
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 23 Sty, 2015   

Ja wracałam pociągiem na leżąco i dało radę. A z Otwocka miałam 600 kilometrów
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sro 20 Sty, 2016   

Powrót po operacji do domu nie jest trudny. I niech nie decyduje o miejscu przeprowadzenia operacji.
Samochód średni mniejszy.
Siedziałam z przodu na złożonym w kostkę kocu. Siedzenie odchylone do tyłu. Na wycieraczce pod nogami drugi koc złożony w kostkę. Było raczej wygodnie.
Pan fizjoterapeuta pomógł mi usiąść i się obrócić. Mam śliską kurtkę, więc obyło się bez torebki foliowej do obracania.
Wzięłam dwa przeciwbólowe i przejechałam 500 km bez wysiadania (ślisko) przez 6 godzin.
_________________
Beata8
 
     
Tech 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 03 Lut 2016
Posty: 3
Skd: Rzeszów
Wysany: Sro 03 Lut, 2016   

W takiej sytuacji gdzie odległość jest taka wielka nie należy ryzykować. Pozostań po operacji w szpitalu tyle czasu ile Ci zalecają lekarze a następnie może powinnaś przez parę dni zostać w pobliżu szpitala w razie różnych bóli czy problemów po operacji. Nie stresuj się bo stres działa negatywnie na cały ten proces. W domu unikaj przemęczania się i jak najwięcej odpoczywał i odżywiaj się zdrowo. Po operacji i zwłaszcza takiej organizm jest zmęczony i potrzebuje czasu do regeneracji. Powodzenia.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sro 03 Lut, 2016   

Tech, Ewa :spam:
_________________
Beata8
 
     
AtinaKeram 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 03 Lut 2016
Posty: 7
Skd: Częstochowa
Wysany: Nie 21 Lut, 2016   

Ja przywiozlam tatę na przednim siedzeniu osobówki, koc pod pupę, siedzenie do tyłu lekko odchylone. 110 km daliśmy radę. :-)
 
     
malenka8908 
malenka8908
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 34
Doczya: 29 Lut 2016
Posty: 42
Skd: Kraków
Wysany: Pon 29 Lut, 2016   

Witam,
ja jestem lekko przerażona powrotem ze szpitala do domu. Operację (endoproteza lewego biodra) ma być czerwcu/lipcu tego roku w Konstancinie a ja mieszkam w Krakowie więc około 4:30 do 5 godzin jazdy autem. Niestety auta nie mam podwyższanego (zwykły Ford Focus) i planuję kupić podwyższającą poduszkę. Tylko czy ja wytrzymam taką podróż? Jak daliście radę (postoje to rozumiem)? :)
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pon 29 Lut, 2016   

malenka8908, ja jechałam do Krk z Mielca, trochę bliżej, ale droga w sporej części fatalna :(
auto standardowej wysokości - nie było problemu. Wysoka jesteś?
Na fotel kładziesz coś śliskiego (np. reklamówka) - siadasz bokiem a potem pojedynczo nóżki do środka i łatwo się obrócić.
W trakcie jazdy stopami "pracuj" jak na maszynie do szycia, zginasz stopę w kostce w górę i w dół, żeby krążenie wspomagać pomiędzy postojami.
 
     
malenka8908 
malenka8908
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 34
Doczya: 29 Lut 2016
Posty: 42
Skd: Kraków
Wysany: Wto 01 Mar, 2016   

biedronne napisa/a:
Wysoka jesteś?

Nie. mam 163cm wzrostu więc do wysokich nie należę :)
Sposób z reklamówką bardzo fajny na to nie wpadłam :) dzięki za porady.
Jestem lekko przerażona jak to będzie :O

Edit: czy myślicie, że podłożenie poduszki podwyższającej to dobry pomysł? trochę niskie to auto jednak wczoraj się próbowałam przymierzyć jak mam wsiadać i słabo to widzę :(
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Pi 15 Lip, 2016   

Mam pytanie w jaki sposób bezpiecznie wsiadać do sportowego samochodu /o b. niskim zawieszeniu/ po operacji, ponieważ już niedługo mam mieć endoprotezę drugiego biodra i nie jestem pewna czy w ogóle zrezygnować z jazdy /20 km/ takim samochodem przez jakiś czas, czy też nie obawiać się za bardzo.
Ostatnio siadałam na śliską poduszkę tyłem i odwracałam się mając też odchylone oparcie maksymalnie i było mi wygodnie/ mimo ciągłego bólu bo nie zażywam p. bólowych, gdyż wysiada żołądek/.
Z góry dzięki za poradę i pozdrawiam.
_________________
krystyna
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sob 16 Lip, 2016   

krycha Po wstawieniu endo nie można przekraczać kąta 90 stopni a wsiadając i siedząc w aucie sportowym na pewno nie ma możliwości aby utrzymać bezpieczną pozycję. I lekarz i rehabilitant w szpitalu na pewno Ci jeszcze o tym powiedzą. Przydałoby się też aby pokazano Ci jak bezpiecznie wsiadać do auta. Chcesz ryzykować wywichnięcie protezy? Chyba nie. Na pewno ktoś z rodziny czy znajomych ma auto, którym będziesz mogła wrócić do domu.
Po operacji odbierał mnie teść, jechałam Pandą - jest dosyć wysoka więc dlatego skorzystałam z takiego transportu - i jeszcze miałam dosyć twardą i szeroką poduszkę pod pupą.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Wto 19 Lip, 2016   

agata.t.- Bardzo , dziękuję za wyczerpującą odpowiedz, zaraz po napisaniu tego pytania zorientowałam się, że absolutnie muszę pojechać karetką - tak jak w 2008 roku po pierwszej operacji .Serdecznie Cię pozdrawiam.
_________________
krystyna
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Sro 17 Sie, 2016   

A po co ten koc czy poduszka pod pupą?
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 17 Sie, 2016   

emes, aby nie siedzieć za nisko. Nie w każdym aucie siedzenie jest na tyle wysokie aby zachować bezpieczny kąt.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Sro 17 Sie, 2016   

A nie można w pozycji półleżącej z odsuniętym fotelem i odchylonym oparciem?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.