Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 29 Mar, 2010
nasz BIODERKOWY "DZIENNIK Z REMONTU"
Ula Kubasiewicz 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 10 Maj 2016
Posty: 40
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 14 Wrz, 2016   

Witam
No nie wiem teraz gdzie mam się wpisać chciałam się podzielić mega energią! :) Odrzuciłam kule po czterech miesiącach! i dziś odtańczyłam swój pierwszy taniec:)!
Jestem wdzięczna dr Białeckiemu /ordynatorowi II oddziału w Otwocku, który jako jedyny powiedział-ja to pani zrobię. Będzie pani zdrowa i będzie pani zadowolona"./:)Chwyciłam się jego pewnych słów jak nieziemskiej nadziei nad moim skomplikowanym przypadkiem. Dziękuję oddziałowi rehabilitacji w Otwocku, wszystkim moim fizjoterapeutom/nawet niektórym za to, że jeśli nie pomogli to przynajmniej nie zepsuli /.
dziękuję wszystkim osobom z tego forum , za Wasze cenne rady, za piękne historię o własnej walce, które mnie również zmobilizowały do działania i samej sobie za cierpliwość i pokorę/ bo swoje przeryczałam w poduszkę/
No,cóż? wyszłam z samochodu, założyłam sukienkę od lat nie noszoną:) i idę...idę i w końcu nie jestem kulawa. wreszcie jestem prosta! Słońca świeci. Dla mnie już wyszło czego Wam wszystkim życzę z całego serducha.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 14 Wrz, 2016   

Ula Kubasiewicz Super :) Cieszę się, że Ty się cieszysz :) Dbaj o siebie nadal i korzystaj z tych - z pozoru - zwykłych rzeczy. Pozdrawiam :)

Mam nadzieję, że jednak czasem będziesz tu zaglądać i pisać o swoich postępach.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Ula Kubasiewicz 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 10 Maj 2016
Posty: 40
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 14 Wrz, 2016   

Ściskam i chciałabym Was poznać w tzw. realu :) Więc jak będzie coś w Warszawie to ja chętnie.:) :)
Niestety nie mogłam być na ostatnim spotkaniu bo zasuwałam z kulami po Dolinie Kościeliskiej :) :) )

:) cmokasy!
 
     
sonce2000 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 19 Pa 2015
Posty: 47
Skd: Olsztyn
Wysany: Pon 23 Pa, 2017   

Witajcie.
Ja jestem 3 tygodnie po operacji. Jestem teraz na rehabilitacji. Wiem,ze jest jeszcze wczesnie-ale mam obawy. Ćwiczę. Ale przed operacją miałam mogę całą -biodro i kolano skierowane na zewnątrz -chodziłam jak kaczka. Teraz powinnam to korygowac-ćwiczeniami. Bardzo mi trudno noge stawiac prosto-kolano ucieka na zewnątrz. Czy ktoś tak miał? Kolano bardzo mnie boli od tego prostowania. Biodro też zginą się tylko z nogą skierowaną na zewnątrz. Prosto nie dam rady. Mam dziś ciężki dzien-czy są się z tym coś zrobić? Ćwiczę i słucham rehabilitantki-wiem,ze jest wcześnie,ale zlapalam dziś doła 😯
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 23 Pa, 2017   

Tak to normalne i trochę potrwa noga dojdzie do siebie ale ćwiczenia są konieczne. Na pocieszenie ja też tak miałam i większość z nas.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
sonce2000 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 19 Pa 2015
Posty: 47
Skd: Olsztyn
Wysany: Pon 23 Pa, 2017   

Dziękuję Bonia, za szybką odpowiedź. Szczerze przyznam,ze jestem przerażona. Martwię się,ze jeśli mogą nie wróci na miejsce to zaraz mi siądzie kolano. A proteza tez dlugo nie wytrzyma w takim ustawieniu. Ja taka rotacje mialam już dlugo przed operacją. ..
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 23 Pa, 2017   

Wróci ja tak miałam przed operacją i po zabiegu też to trochę potrwało a teraz nawet nie widać że miałam problem. Gdyby nie dziecięce porażenie mózgowe które powoduje że o kulach niestety będę musiała chodzić całe życie. To ludzie którzy mnie nie znają zastanawiają się czemu ja u licha chodzę jeszcze o kulach ;-) . Bo gdyby nie kule to chodząc mam normalną postawę i nikt by się nie domyślił że miałam coś z biodrem.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
sonce2000 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 19 Pa 2015
Posty: 47
Skd: Olsztyn
Wysany: Pon 23 Pa, 2017   

Bonia, bardzo mnie pocieszylas. Wiem,ze teraz najważniejsza jest moja ciężka praca.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 23 Pa, 2017   

Powodzenia ;-) I wytrwałości
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
sonce2000 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 19 Pa 2015
Posty: 47
Skd: Olsztyn
Wysany: Wto 24 Pa, 2017   

A ile po operacji można korzystać z rehabilitacji manualnej?
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 25 Pa, 2017   

To pytanie musisz zadać rehabilitantowi albo fizjoterapeucie. Ja nie mogę na nie odpowiedzieć ja trafiłam do mojego fizjo pół roku po zabiegu. Ponieważ miałam kłopoty ze znalezieniem osoby która umiała by mi fachowo pomóc. Każdy pacjent jest też inny.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
sonce2000 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 19 Pa 2015
Posty: 47
Skd: Olsztyn
Wysany: Sro 01 Lis, 2017   

Fizkom, czy możesz odpowiedzieć na moje pytanie?Jak to jest z tą rehabilitacją manualną po operacji. Jestem 4 tygodnie po operacji. Noga bardzo zrotowana na zewnątrz. Biodro zginą się tylko w odwiedzeniu-kolana na zewnątrz. Co z tego są się zrobić i czy już działać manualnie?
 
     
Elizabeth 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 44
Skd: WARSZAWA
Wysany: Nie 12 Lis, 2017   

Witajcie. Jetem 3 tygodnie po endo operacje zniosłam dobrze chociaż z pionizacją było ciężko bo po chwili miałam dzwony w uszach, ale po 3 dniach kiedy dostałam krew wszytko przeszło. Rana zagoiła się błyskawicznie, było kilka siniaków ale już prawie ich nie widać. Nie pojawiła się też żadna opuchlizna. Chodzę na spacery dzisiaj pewnie zrobiłam jakieś 1,5 km może nawet więcej. Jedyne co mnie niepokoi to sztywność i ucisk, nie jest to bolesne ale odczuwam dyskomfort. Po spacerze odczuwam też mrowienie pod pośladkiem. Czy to normalne? Nie wiem kiedy będę miała rehabilitację chociaż zadbałam o to żeby dostać skierowanie już 2 miesiące temu i wizytę u lekarza mam za 2 dni, ale kolejki są bardzo długie więc pewnie będzie to styczeń a potem trzeba będzie się przygotowywać na drugie biodro bo jak wszystko będzie dobrze to ordynator się zgodził w marcu na drugą operację . Pozdrawiam wszystkie bioderka :-D
_________________
Jak myślisz tak masz.
 
     
sonce2000 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 19 Pa 2015
Posty: 47
Skd: Olsztyn
Wysany: Nie 12 Lis, 2017   

Witam ponownie,
Bardzo Was proszę o opinię - czy spotkaliscie się z tym. Jestem 5 tygodni po operacji. Za 2 tygodnie mam wizytę kontrolną -ale już się boję. Od ponad tygodnia boli mnie posladek-nisko-mam wrażenie jakbym siedziała na kości -ale też czuję po prostu ból. Zaczęło się jak byłam jeszcze na rehabilitacji w szpitalu. Kiedy rehabilitantka kazała chodzić po schodach -niestety u mnie jedyną noga, ktora pracuje jest ta operowana-bo druga jest sztywną. Także chodząc po schodach kazali mi wchodzić operowana noga. Ból jest i nie daje spać po nocach. Martwi mnie,ze w posladku tak nisko-boję czy to nie obluzowanie. Czy raczej to mięśnie z przeciążenia? W sumie mięśni w tym posladku to za bardzo nie miałam nigdy silnych. Nawet nigdy nogi do tyłu nie mogłam odwieść. Proszę o opinię. Za 2 tygodnie będę miała rtg-ale ciągle mnie to gryzie.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Nie 12 Lis, 2017   

sonce2000 napisa/a:
Kiedy rehabilitantka kazała chodzić po schodach -niestety u mnie jedyną noga, ktora pracuje jest ta operowana-bo druga jest sztywną. Także chodząc po schodach kazali mi wchodzić operowana noga
Pewnie nic Ci nie jest. Boli wszystko wokół endo. Miałam też tak, a szczególnie na oddziale rehabilitacyjnym w szpitalu. Bezmyślne, książkowe i jednakowe traktowanie pacjentów. I nie wiadomo, jak od tego uciec, patrzą jak na dziwaka, który coś tam sobie wymyśla.
sonce2000 napisa/a:
u mnie jedyną noga, ktora pracuje jest ta operowana-bo druga jest sztywną
Wychodzi na to, że masz nietypową sytuację i rehabilitant powinien to uwzględnić.
_________________
Beata8
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.