Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[OGÓLNE] Rehabilitacja -rady, wskazówki, nasze doświadczenia
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Pi 11 Gru, 2015   

Oczywiście każdy z Was po części ma rację , więc zakończmy ten spór i życzmy sobie pogody ducha i pozytywnego nastawienia do świata.Buziaki dla Wszystkich - tych przed i po, tych zmagających się z reha i tych śmigających na rowerkach.:):)
_________________
Renia
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 11 Gru, 2015   

Marqus Pirx napisa/a:
"Wg mnie najistotniejszym elementem jest jakość wykonanego zabiegu operacyjnego. Czyli 99% powodzenia zależy od operatora i zespołu. Jeśli proteza jest prawidłowo osadzona to reszta jest raczej prosta."

"Po 7 tygodniach nie pozwalali na rowerek? Widać mieli jakieś powody, choć trudno mi je sobie wyobrazić."

"A jak czytam niektóre "mądrości" na tym forum to za głowę się łapię..."czego ci ludzie nie wymyślą"! "Gra środka ciężkości", metoda PNF, "praca głowy przy chodzie"...SPA, masaże, stymulacje...metoda igłowa...dobrze, że czarnego koguta nie każą zarzynać na rozstajach!"


Jeżeli faktycznie byłbyś fizjoterapeutą, to w życiu byś tego nie napisał!
Wątpię, że nim jesteś, ale nie o to chodzi.

Tak jak pisała Biedronne swoimi postami możesz wyrządzić krzywdę przyszłym forumowiczom, którzy nie doczytają Twoich postów do końca. I Ty jako fizjoterapeuta świadomie, choć prowokacyjnie to napisałeś?
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pi 11 Gru, 2015   

Oj to rehabilitant ze ''starej szkoły'', pracuje w szpitalu...na rowerek każe wsiąść, podwiesi w ugulu i już :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 11 Gru, 2015   

Tak Aga zgadzam się rowerek ugul i następny.......Boże dzięki Ci ze mając rehabilitacje na nfz nie trafiłem na takich rehabilitantów toć bywało tak ze lekarz zezwalał na rowerek na rehabilitacji a rehabilitant mówił zeby poczekać nie spieszyć się .Dopingowali ćwiczenia na piłkach lub z piłeczkami gdzie sam czułem ze mięśnie pracują....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 12 Gru, 2015   

aga.t. napisa/a:
Oj to rehabilitant ze ''starej szkoły'', pracuje w szpitalu...
No jeżeli nie widzi powagi gry środka ciężkości to to jest jedyne wytłumaczenie. Konstancinem się szczycie łahaha :P Ugule itp bajeczka. Niestety to nie jest rehabilitacja jaką ja preferuję, a wręcz odrzucam. Nawet w Piekarach mi tego już nie zapisują bo znają moje podejście do tematu.
 
     
pablo1971 
pablo1971
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczy: 15 Maj 2015
Posty: 72
Skd: warszawa
Wysany: Sob 12 Gru, 2015   

Ja uważam że za dużo na tym forum osoby co go administrują narzucają swoje zdanie każdy dorosły jest i wie co robi nie widzę nic złego w rowerze stacjonarnym czy większymi ćwiczeniami jak komuś stan na to pozwala .Są i osoby co nie chodzili na rehabilitacje i się czują super .Ja po 4 m-c wracam do pracy i jak bym tylko robił to co mi pokazali na rehabilitacji to bym długo jeszcze nie był w takim stanie i jak byłem na wizycie kontrolnej to osoby co były ze mną operowane każda była w innej formie ale chyba najgorsze rozwiązanie jest siedzenie na kanapie i czekanie że samo wszystko przyjdzie ..wyluzujcie trochę z tą rehabilitacja bo dużo samemu trzeba zrobić że by wrócić do formy..pozdrawiam
_________________
pablo1971
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 12 Gru, 2015   

bardzo cenna uwaga, bo:
z jednej strony pacjenci są namawiani na samodzielność, na większą uwagę przy decyzji doboru placówki do operacji czy rehabilitacji, a z drugiej chronieni są przed zdaniami przypadkowych osób wypowiadających się na forum, jakby potencjalny bioderkowicz rzeczywiście sugerował się każdą wypowiedzią, a forum ponosiło odpowiedzialność prawną za wypisywane tu teorie.
 
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 12 Gru, 2015   

Ja z dwoma endo do pracy poszedłem po 4,5 miesiąca nie chodziło o to że czułem się rewelacyjnie ale po prostu po to żeby przeżyć , Jak ktoś mnie widzi nie wie że mam dwie endo z tego i tamtego roku ale tak naprawdę po robocie szału nie ma i odczuwam swoje głownie w kręgosłupie ,kolanie i bioderku z tego roku Po zatym praktycznie codziennie basen i chyba tak naprade nikt nie wiec co to mieć dwie endo w mojej pracy i w otoczeniu a wiem na swoim przykładzie że dwie endo jest gorzej niż jedna niby zdrowy a nie zdrowy
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 13 Gru, 2015   

Cyryl, pablo1971, przede wszystkim pisząc swoje posty bierzemy odpowiedzialność za nie. Ja w życiu nie napiszę wsiadaj na rower jak to czujesz, bo gdy stanie się jemu krzywda to konsekwencje mogą być duże.
Nie mówię że ja zawsze wszystko robię idealnie, ale na pewno !!! nie radzę tego komuś.
Są tutaj osoby które pisały nie jak o swojej historii lecz jak o przepisie na szybki powrót do zdrowia. A przed tym przestrzegamy. Sam rób sobie co chcesz. Możemy podpowiedzieć, ukierunkować. Ale nigdy nie pisz tego jak przepisu dla wszystkich. TYLE!!!

Ps. W połowie sierpnia miałam operację (trzy razy otwierane biodro) a w listopadzie już na początku pracowałam. Wiem że idzie. Jeździłam autobusem 30 km w jedną stronę o kulach, ale potrzebowałam kasy właśnie na reha. Mój fizjoterapeuta nie był zachwycony, ale rozumiał i wspierał.
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 14 Gru, 2015   

pasiflora napisa/a:
Cyryl, pablo1971, przede wszystkim pisząc swoje posty bierzemy odpowiedzialność za nie. Ja w życiu nie napiszę wsiadaj na rower jak to czujesz, bo gdy stanie się jemu krzywda to konsekwencje mogą być duże...


tu masz całkowitą rację. bierzemy odpowiedzialność za swoje posty, ale nie za to co inni zrobią.

przecież ja opisuję jak gram w siatkówkę, a sama wiesz że dla części forumowiczów i ludzi całkowicie zdrowych w moim wieku to co robię ja może być za trudne, a co za tym szkodliwe. to co mam nie pisać o tym.
Katia podczas pływania pewnie przebywa pod wodą taki czas, gdzie przeciętny człowiek utopiłby się, ale chyba głupio byłoby gdyby nie pisała o swojej pasji.
Kinga jeździ na rowerze na dystansach dla innych nieosiągalnych czy na nartach.
opisywanie swojego postępowania nie jest nakłanianiem do bezwzględnego identycznego postępowania innych. i co więcej ci inni doskonale zdają sobie z tego sprawę bez niczyjej pomocy.

z tego co czytam nikt nie pisze "wsiadaj" czy "rób", ale "ja wsiadłem", "ja zrobiłem". a to bardzo duża różnica.

jeżeli napisałem "jestem facetem", więc za to ponoszę całkowitą odpowiedzialność, a odnoszę wrażenie, że odczytujesz to jak "zostań facetem" i mam ponosić odpowiedzialność z zmanię płci jakiejś czytelniczki forum.
 
 
     
pablo1971 
pablo1971
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczy: 15 Maj 2015
Posty: 72
Skd: warszawa
Wysany: Pon 14 Gru, 2015   Rehabilitacja

No ja na początku piszę że każdy decyduje o swoim zdrowiu i jak chce dochodzić do zdrowia trochę Pasifora powinna zejść na ziemie jak są osoby co chodzą po górach i wchodzą tam gdzie zdrowy nie wejdzie a to lubią ,albo grają wyczynowo w siatkówkę to rower chyba mniejszym jest zagrożeniem na uraz :-D .I osoby co wracają do pracy też nie wszyscy pracę mają za biurkiem i chodzą tylko po dywanach w biurach .Jak ktoś pracuje na budowie to ma co zrobić płakać nad swoim losem ..Nikt nikomu nie zabrania rehabilitacji i możecie swoich rehabilitantów obsadzić w obrazki i być im wdzięczni to jest wolny kraj i niech każdy robi co chce jeden leży na kanapie a drugi sam ćwiczy i chce być sprawny ..Pozdrawiam zwolenników co zdrowie biorą w swoje ręce.
_________________
pablo1971
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 14 Gru, 2015   

A róbta co chceta! Nie będę pisać tego typu postów, bo .... Nie warto.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pon 14 Gru, 2015   

Tu chodzi o coś zupełnie innego.
Jesteście po wstawieniu endo i patrzycie na wpis z pewnego dystansu, nawet tylko rzut okiem, bez emocji.
Ja patrzę na to inaczej. Interesują mnie spostrzeżenia osób po operacji. I nagle taki prezent. Gwiazdka z nieba! Tylko dobry operator (99%) i reszta rowerek, a może tylko minirowerek, bo po co cały rower do ćwiczeń! Tutaj na Forum piszą o jakiejś rehabilitacji, fizjoterapeutach, oddziałach rehabilitacji i po co? Wystarczy rowerek, karteczka z ćwiczeniami, kule i za dwa miesiące do pracy! Czyli dobra operacja załatwia wszystko plus ten nieszczęsny rower.
Ja to tak odebrałam. Moja radość nie ma granic, chodzić i jeździć. :thumbdown:
Lekarz z rehabilitacji powiedział, że przez 4 tygodnie będą problemy z przyzwyczajeniem się do wydłużonej nogi, ale co może wiedzieć? itd...
Jeżeli ktoś jest na Forum już jakiś czas, to wie, że z historii wynika, że po dobrze osadzonym endo jest dużo rehabilitacji. To, że ktoś wrócił do pracy wcześniej, to nie jest dla wszystkich.
O to właśnie chodzi administratorom i mnie również. Każdy przypadek jest inny, ale sportowców jest tylko kilku, oni sobie poradzą, ale reszta musi się liczyć z innym, bardziej skomplikowanym powrotem do pracy - ja także. Oczywiście, jak będzie ok z endo.
_________________
Beata8
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 15 Gru, 2015   

dorotabeata napisa/a:
plus ten nieszczęsny rower.
Jaki nieszczęsny? Nie zapomnij wydać kilku setek by potem stał. :wink:
Jak jazda na rowerze ma się do poprawności chodu? Wzmocnić coś co nie działa poprawnie? Rewelacja! dorotabeata, Rewelacyjny wpis, bo ja jakbym liczyła na operatora i rowerek to bym była w głębokiej d@@pie. Sam operator mnie przed tym ostrzegał, że na cud nie powinnam liczyć jeżeli chodzi o chód. Zresztą fizjoterapeuci gdzieś tam po drodze też to sugerowali. Gdyby nie forum to bym się "przejechała" na samej operacji, a z biegiem czasu bez rehabilitacji tzn przez niepoprawny wzorzec chodu zniszczyłabym te "99%" świetnej roboty.

No to na siodło i pedałujemy :-P
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 15 Gru, 2015   

pasiflora, ja spotkałam ostatnio w szpitalu gdzie byłam na kontroli okulistycznej Panią która ma córkę niepełnosprawną i ta Pani nie mogła wyjść z podziwu że tak chodzę pomimo mojej choroby czyli MPD bo o biodrze nic naturalnie nie wiedziała. O operacji biodra wiecie tylko wy i ludzie z mojego najbliższego otoczenia. Ta Pani nie mogła uwierzyć że można osiągnąć taki rezultat przy tej chorobie dzięki rehabilitacji I co można osiągnąć dzięki takiej rehabilitacji. I to nie tylko przy MPD jako jedyna z was mam MPD ale jestem też jedną z was czyli bioderkowiczem. I napiszę tak nie tylko ludzie niepełnosprawni tacy jak ja potrzebują dobrej rehabilitacji ten mit można między bajki włożyć. Jeśli ktoś nie chce to może nie korzystać z rehabilitacji to jego osobisty wybór tylko niech się nie zdziwi potem że pomimo dobrze wykonanej operacji zaczyna boleć np kręgosłup noga bark szyja itd. Bo złe nawyki wcześniej czy później się po prostu zemszczą w bardzo nie miły sposób. Sama mam kilku znajomych dość młodych jeszcze ludzi biegają od lekarza do lekarza cuda nie widy blokady tony leków lekarze na niektórych patrzą już jak na wariatów dosłownie bo czysto medycznie nic się nie dzieje a Ci biegają od jednego do drugiego. Ale żeby spróbować porządnie poćwiczyć to po co szkoda kasy i przecież to nic nie da lepiej wywalić pół przykładowo wypłaty w aptece na prochy przeciwbólowe.

Ale jak ktoś nie chce to go nie przekonasz i tyle. Niepotrzebnie szargamy sobie tylko nerwy forum istnieje po to żeby szerzyć wiedzę i pomagać a co kto z tą wiedzą zrobi to już jego sprawa. Ja napiszę tylko tyle że ja dzięki forum i osobą które je tworzą skorzystałam bardzo wiele dzięki wam znalazłam fizjoterapeutę dzięki wam wiem jak ważne jest dbanie o siebie. Służycie mi radą i wsparciem. Mój fizjoterapeuta kiedyś powiedział że chciałby mieć więcej tak świadomych pacjentów jak ja. A tą wiedzę zawdzięczam wam. I temu że to miejsce istnieje. Dobra robota i trzymajcie tak dalej.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.