Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kasia 1975-przed operacją?
Kasia1975 
Kasia
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 48
Doczya: 06 Maj 2014
Posty: 11
Skd: Łódż
Wysany: Sro 29 Pa, 2014   LOL

:lol:

Tak Tak Tak !!!
To właśnie Pani Karolina Talaga. Wizyta była dla mnie stresująca stąd moje roztargnienie i niepamięć co do imienia ;-)
Generalnie chyba nigdy paradowanie w majtkach i staniku nie jest do końca komfortowe no chyba, że ma się ponętne, idealne ciało bez cellulitu, haluxów i innych he he he powiedzmy znaków czasu ;-)
Jednak w tym przypadku .... delikatność pani Karoliny, umiejętność zadawania pytań, wielki takt i obecny na jej twarzy uśmiech - sprawił, że wizyta należała naprawdę do przyjemnych pomimo wcześniejszego stresu. Spędziłam tam 2 godziny i nie odczułam, żeby komuś gdzieś się spieszyło, żebym musiała mówić jeszcze szybciej niż mówię ;-) Bardzo fajna rozmowa prowadząca do konstruktywnych wniosków i opinii. A co bardzo ważne w fajnej atmosferze.
Poznałam także forumowiczkę Katję, której blog przeczytałam od deski do deski. Gratulacje dla tej Pani!
Pozdrawaim
_________________
kasia
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 29 Pa, 2014   

Kasiu, to normalne że przy pierwszym zetkneciu z "prawdziwą" terapią, badaniem, wywiadem wiele osób czuje skrępowanie i ogrom informacji na jakiś czas wręcz oszałamia. Jednak to mija a terapia jak najbardziej może być przyjemnym czasem w którym dbasz o siebie i uczysz się przy okazji akceptacji siebie, swojego ciała jakim jest, słuchać go i rozumieć :)
Fajnie że poznałaś naszego anioła-Katję, napewno od jej pozytywnego podejścia do świata nabrałaś trochę optymizmu, kto wie-może niedługo poznasz więcej Bioderkowiczów, bo niebawem szykujemy kolejne spotkanie wigilijne/noworoczne.
Pisz o postępach, trzymam za Ciebie kciuki bardzo mocno :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 02 Lis, 2014   

Kasia1975, najważniejsze że masz dobrą opinię nt pomocy jaką otrzymałaś w gabinecie Holis. Przyzwyczaj się że rehabilitacja z reguły jest w koszulce i majtkach. Choć bywa, że mój rehabilitant musi mi stanik rozpiąć by pracować na plecach. Muszę przyznać, że zaufanie jakim darzę mojego rehabilitanta sprawia, że w ogóle nawet przez sekundę nie czuję i nie czułam się zażenowana, choć muszę przyznać że jest skubany dość przystojny :P , a moje ciało, ech....
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 03 Lis, 2014   

pasiflora, Choć bywa, że mój rehabilitant musi mi stanik rozpiąć by pracować na plecach. Muszę przyznać, że zaufanie jakim darzę mojego rehabilitanta sprawia, że w ogóle nawet przez sekundę nie czuję i nie czułam się zażenowana,
Cytat:
choć muszę przyznać że jest skubany dość przystojny , a moje ciało, ech... .
Hehe no wlaśnie :mrgreen:
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Kasia1975 
Kasia
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 48
Doczya: 06 Maj 2014
Posty: 11
Skd: Łódż
Wysany: Wto 18 Lis, 2014   REHABILITACJA

Witam wszystkich po dłuższej przerwie milczenia na forum. Obecna byłam ale tak po cichutku. Czekałam aż się uzbiera tematów i upewnię się co do trafności wyboru oraz pracy rehabilitanta. PRZEDE WSZYSTKIM WIEM NA PEWNO, ŻE NIE BOLĄ I NIGDY NIE BOLAŁY MNIE STAWY TYLKO MIĘŚNIE.

Po pierwsze rozpoczęłam rehabilitację w Łodzi. Chodzę 2 razy w tygodniu. Jestem po 5 spotkaniach. Mogę powiedzieć, że rehabilitant jest godny polecenia - wszystkie dane załączę we właściwym miejscu.
Przede wszystkim wie co to trening funkcjonalny, wie jak ważne jest przygotowanie ciała do dalszego etapu ćwiczeń siłowych. Bez tego ćwiczenia siłowe nie przyniosą właściwych, dobrych dla mnie skutków. Wiem już co to mięsień poprzeczny brzucha, co to napinacz powięzi szerokiej, przywodziciel miękki i smukły. Wiem także jak ważne jest napinanie (a raczej zatrzymanie napięcia) mięśnia poprzecznego brzucha przy chodzeniu, siedzeniu i w trakcie wykonywania wszelkich ćwiczeń. Obecnie jestem na etapie ćwiczenia mięśni brzucha w sposób właściwy bez używania mięśni i stawów, które do tego potrzebne nie są (przynajmniej na tym etapie) a także ćwiczenia mięśni pośladków. Przede wszystkim nic mnie nie boli. W ostatni weekend przetańczyłam pół nocy i .... NIC (jeszcze 2 -ce temu bolałoby mnie w nocy po zewnętrznej stronie uda) wokół kości biodrowej. Wiem już także jak w prawidłowy sposób ćwiczyć mięśnie dna miednicy, wcześniej robiłam to źle, naprawdę mogłam sobie zaszkodzić i spowodować zakłócenie pracy mięśni, które w moim przypadku pracują prawidłowo. Zanim zaczniecie je ćwiczyć zapytajcie kogoś kto się na tym zna. Założę się, że większość zdrowych kobiet ćwiczy te mięśnie źle - poprzez zaciskanie.

Poza ćwiczeniami, rehabilitant pracuje nad poprawą ruchomości stawów poprzez odpowiednie ruchy moją nogą a także we współpracy ze mną tj. poprzez przytrzymywanie przez niego mojej nogi i moje ruchy przyciągające lub odbijające ;-) Jakkolwiek śmiesznie to brzmi .... działa. Ustąpiła mi także poranna sztywność w prawym stawie, który jest mniej dysplastyczny ale odległość pomiędzy panewką a głową kości udowej jest w nim mniejsza. Generalnie mam także już zestaw ćwiczeń, które mogę wykonywać w domu. Nie są to ćwiczenia, które spowodują napływ potu na czoło ;-) ale takie, które powodują wbrew pozorom niewielki wysiłek, który wykonywany systematycznie wzmocni najbardziej newralgiczne dla mnie miejsca. Nie będę się chyba raczej wdawała w szczegóły bo dobór słownictwa jest dla mnie trudny a sposób w jaki opisywałabym poszczególne ćwiczenia zapewne mógłby być zbyt mało precyzyjny. Generalnie jestem dobrej myśli. Oczywiście nadal łapię się na błędach, koryguje postawę, pracuję nad oddechem mam jednak nadzieję, że przyjdzie moment kiedy stanie się to moim nawykiem i nie będę musiała o tym myśleć a .... po prostu będzie to dla mnie naturalne.
Z przyrządów do ćwiczeń zaopatrzyłam się w piłkę i gumę do ćwiczeń oraz zwykły wałek pod dolną część klatki piersiowej do ćwiczenia brzuszków (TAK - klatka piersiowa też jest z tyłu he he he)

Pozdrawiam Wszystkich Was gorąco i tych przed i tych po i tych, którzy operację odsunęli. Oczywiście będę się odzywała.
_________________
kasia
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 18 Lis, 2014   

Kasia1975 napisa/a:
PRZEDE WSZYSTKIM WIEM NA PEWNO, ŻE NIE BOLĄ I NIGDY NIE BOLAŁY MNIE STAWY TYLKO MIĘŚNIE.
:clap:

Widzę że w temacie rehabilitacji świetnie sobie radzisz!!!!
Życzę Ci abyś wiele lat nie musiała myśleć o stole operacyjnym!!!
 
     
Kasia1975 
Kasia
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 48
Doczya: 06 Maj 2014
Posty: 11
Skd: Łódż
Wysany: Czw 20 Lis, 2014   THX

Dzięki Pasiflora za brawa i ... życzenia :-) Mam tylko nadzieję, że mój obecny optymizm jest uzasadniony :-)
_________________
kasia
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 22 Lis, 2014   

Kasia1975, jeszcze masz wątpliwości? Chciałabym być na Twoim etapie choroby i mieć tę wiedzę> Postąpiłabym tak samo Nie zmarnowałabym tej wiedzy. Oj nie!!!
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 22 Lis, 2014   

Zgadzam się z Pasiflorą. Kasiu-gratuluję i dalszego powodzenia życzę :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Dorota_S 


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 43
Doczya: 24 Pa 2019
Posty: 71
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 30 Pa, 2019   

I jak Twoje biodra w 2019?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.