Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Strach przed operacją
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 08 Pa, 2014   

Też się boje drugiej operacji i życia z dwoma endo tym bardziej że jestem aktywnym człowiekiem i wszystko raczej robiłem z buta ,ale druga noga boli coraz bardziej że przestałem sobie zawracać głowę to po operacji bo ta boli 24 na dobę Na szczęście mam mieć na wiosnę raz że przerwa miedzy operacjami musi być dwa że i kolejki Najgorsze to ta masakra finansowa i wegetacja dalej mnie czeka przez te biodra ale trzeba się przemeczyć i wracać do normalności to tylko endo bioder ludzie maja gorzej
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sro 08 Pa, 2014   

bebe14 napisa/a:
ale trzeba się przemęczyć i wracać do normalności to tylko endo bioder

Też doszłam do takiego wniosku.
U mnie wszystko kręci się wokół utrzymania się w formie i chodzeniu do operacji. Tylko ćwiczenia i nasłuchiwanie jak boli, czy nie jest dużo gorzej. Czy może za chwilę się coś "zatrzeć" i zablokować. Nie mam już w jednym miejscu przestrzeni między jedną kością a drugą. Kość trze o kość.
Ale jak tu piszą inni i wstawiają albumy foto, po rehabilitacji wraca się do poprzedniego trybu życia.
_________________
Beata8
 
     
Ratiolester 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Doczy: 10 Pa 2014
Posty: 1
Skd: Poznań
Wysany: Pi 10 Pa, 2014   

Ja też paniczne bałem się pierwszej operacji to chyba wszystko zależ od psychiki albo od nastawienia ja przed tamtą operacją nigdy nie byłem w szpitalu, bałem się ale jakoś dało radę, najbardziej pomocni byli ci którzy mnie wtedy otaczali, jakoś nabrałem pewności siebie i odwagi i poszło z górki.

Larom87 - reklamy na Forum są zabronione.
Ostatnio zmieniony przez kinga Pi 10 Pa, 2014, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Wto 18 Pa, 2016   

Baaardzo bałam sie operacji i wszystkich aspektów z nią związanych...Szpitala,bólu,usunięcia części kości - mojej własnej,bolała ale jednak własna :-P Tych wszystkich poświęceń,niedogodności,rezygnacji z pracy itp...Jestem już po,najgorszy ból za mną :-> teraz muszę stawiać czoła innym sprawom..i juz nie jest to strach co bardziej...brak cierpliwości - Naprawdę nie mogę się doczekać życia z endo bo puki co to wegetacja :cry:
 
 
     
Fanex 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczy: 02 Sty 2017
Posty: 2
Skd: Łódź
Wysany: Pon 02 Sty, 2017   

Bardzo dużo zależy głowy i nastawienia!
Ja miałem super dowcipnego lekarza i to rozładowywało większość stresów :)
A ja sam też raczej smutas nie jestem więc niczego się nie obawiałem :)
Jestem już kilka miesięcy po operacji i jest wszystko dobrze.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 03 Sty, 2017   

A po jakiej jestes operacji,bo w statusie masz "zdrowy szczesciarz" ?
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Landolier 
Zwyklaczek
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczy: 31 Lip 2016
Posty: 144
Skd: Polska
Wysany: Wto 03 Sty, 2017   

A z jakim wyprzedzeniem dzwonią ze szpitala, jak ma się termin na przykład na połowę lutego?
Bo mam stracha :cry: że mi przesuną.
 
     
aniakapusta 
aniakapusta
Mikrus Bioderkus



Status: Student
Wiek: 38
Doczya: 13 Sty 2017
Posty: 5
Skd: Poznań
Wysany: Pi 13 Sty, 2017   

Też się panicznie bałam, ale po już stres minął, strach to normalna rzecz, nie będzie tak źle.
_________________
Aniaa Kapustka
 
     
Muńka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczya: 25 Lip 2017
Posty: 7
Skd: Katowice
Wysany: Wto 25 Lip, 2017   

Jak do tej pory miałam tylko jeden zabieg na biodro, bałam się go, tym bardziej, że byłam jeszcze nastolatką wtedy (miałam 15 lat), a do tego byłam całkiem sama (rodzina daleko i nie mogła przyjechać), ale poradziłam sobie i każdy może sobie z tym poradzić.
 
     
Julias 
Mikrus Bioderkus




Status: Artroskopia + Kapo
Doczy: 10 Sty 2018
Posty: 4
Skd: Słupsk
Ostrzee:
 1/3/6
Wysany: Pi 12 Sty, 2018   

Zgdzam się całkowicie z moim poprzednikiem. Nic dodać, nic ująć...
_________________
Spytałam się ciebie, jak wygląda szczęście.
Odpowiedziałeś, zawszę gdy patrzę na ciebie.
 
     
Justyna84 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 25 Lut 2019
Posty: 1
Skd: Tarnobrzeg
Wysany: Pon 18 Mar, 2019   Strach przed operacją

Witam, mam 35 lat i 7 kwietnia czeka mnie wymiana stawu biodrowego. Bardzo się boję, zostawiam w domu dwoje dzieci jedno 5 lat a drugie 10 miesięcy. Lekarz powiedział, że jestem trudnym przypadkiem ale postara się ze mnie zrobić ludzi :) Boję się przebiegu operacji, może lepiej mieć znieczulenie ogólne ??? Proszę, podzielcie się swoimi doświadczeniami krok po kroku jak to wyglądało od przekroczenia progu szpitala.
pozdrawiam
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 18 Mar, 2019   

Justyna84, witaj na Forum :)

Przeniosłam Twój post tutaj. Przeczytaj go od pierwszej strony.
Zapraszam też do działu z historiami - tam jest opisane wszystko krok po kroku :)
 
     
Pati100
[Usunity]


Wysany: Pi 15 Sty, 2021   Ogromny stres przed zabiegiem. Co na uspokojenie?

Dzień dobry,

O ile sytuacja epidemiczna pozwoli, w marcu doczekam się zabiegu. Strach przed zabiegiem bywa paraliżujący – co najczęściej daje się we znaki przed snem. Gonitwa myśli i stres sprawiają, że nie mogę spać. Popijam melisę, ale... na niewiele się zdaje.

Pytanie o to – czy ze mną jest coś nie tak czy to całkowicie naturalne, że się boję? Niby nie mogę się doczekać, bo dyskomfort jest ogromny, a z drugiej strony cieszyłabym się, gdyby przełożyli mi zabieg na inny termin. Co zrobić z takim stresem?
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 15 Sty, 2021   

Pati100, przeniosłam tutaj Twój post :)

Pati100 napisa/a:
Pytanie o to – czy ze mną jest coś nie tak czy to całkowicie naturalne, że się boję?

to zupełnie naturalne, że się boisz :)

Pati100 napisa/a:
Strach przed zabiegiem bywa paraliżujący – co najczęściej daje się we znaki przed snem.


Niektórym pomaga myślenie o czymś innym, robienie tego, co się lubi, co sprawia nam przyjemność.
Pomóc może także poznanie, jak to będzie wyglądać.
Na Forum mamy bardzo dużo historii osób. Możesz poczytać i zobaczyć, jak to wszystko będzie mniej więcej wyglądało, czego możesz się spodziewać :) możesz zerknąć na moją http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=439

Pati100 napisa/a:
Niby nie mogę się doczekać, bo dyskomfort jest ogromny, a z drugiej strony cieszyłabym się, gdyby przełożyli mi zabieg na inny termin.

mam identycznie ze stomatologiem :D ale jak pójdę, to potem wielka ulga... (nie dla portfela) :)

Jakbyś chciała porozmawiać osobiście, to napisz do mnie prywatną wiadomość :)
 
     
Justyna3003 


Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 36
Doczya: 19 Sty 2021
Posty: 14
Skd: Polska
Wysany: Sro 20 Sty, 2021   Re: Ogromny stres przed zabiegiem. Co na uspokojenie?

Pati100 napisa/a:
Dzień dobry,

O ile sytuacja epidemiczna pozwoli, w marcu doczekam się zabiegu. Strach przed zabiegiem bywa paraliżujący – co najczęściej daje się we znaki przed snem. Gonitwa myśli i stres sprawiają, że nie mogę spać. Popijam melisę, ale... na niewiele się zdaje.

Pytanie o to – czy ze mną jest coś nie tak czy to całkowicie naturalne, że się boję? Niby nie mogę się doczekać, bo dyskomfort jest ogromny, a z drugiej strony cieszyłabym się, gdyby przełożyli mi zabieg na inny termin. Co zrobić z takim stresem?


Witam, jestem nowa, przedstawiłam się w innym poście. Ja operację mam za tydzień :O miałam mieć w październiku ale odwołali 3 dni przed ze względu na pandemię... Też się stresuję, choć o tym nowym terminie wiem od 2 tygodni, także nie miałam wiele czasu na myślenie. Najgorzej martwi mnie powrót, operację będę miała wykonywaną przez dr Mazka (ktoś zna?) w Kielcach, ponad 800 km od mojego domu... A z drugiej strony bardzo się cieszę bo mam już dość ograniczeń i bólu.
Mój stres przeszkadza mi najbardziej w pracy - pracuję w szkole, teraz mnóstwo papierów do pisania, a ja siedzę i czytam historie na forum :-?
Pozdrawiam
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.