Forum Bioderko Strona Główna


 
   
 
Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
HOLIS Centrum Leczenia i Rehabilitacji WARSZAWA (Rembertów)
Katja 
Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 1228
Skąd: Wawa/Silesia
Wysłany: Wto 30 Wrz, 2014   HOLIS Centrum Leczenia i Rehabilitacji WARSZAWA (Rembertów)

Pierwszy gabinet nowoczesnej fizjoterapii funkcjonalnej otwarty przez Fundację BIODERKO.

HOLIS RCentrum Leczenia i Rehabilitacji
ul. Gawędziarzy 61
04-412 Warszawa

kontakt: +48 517 90 29 29
kontakt@gabinetholis.pl
www.gabinetholis.pl
www.facebook.com/gabinetholis


Cennik (najlepiej sugerować się stroną www. http://www.gabinetholis.pl/cennik/ ):


W ofercie:
* Rehabilitacja dorosłych i dzieci - szeroki wachlarz metod
* Rehabilitacja neurologiczna
* Terapia urologiczna i ginekologiczna - leczenie zaburzeń funkcjonalnych miednicy, nietrzymania moczu, terapia pre i postprenatalna
* Psychoterapia - leczenie traumy, praca nad bieżącymi problemami, motywacja na cel, praca z pacjentami pooperacyjnymi
* nowatorski Tunning sportowy - dla zawodowców i amatorów sportu
* Osteopatia
* Ginekolog i endokrynolog
* Masaż - szeroka oferta zbudowana ściśle we współpracy z fizjoterapeutami. Nierzadko uzupełnia terapię, albo ją zapoczątkowuje przygotowując ciało do pracy z fizjoterapeutą.

Gabinet tworzą utalentowani fizjoterapeuci, masażystka oraz psycholog z dużym doświadczeniem w pracy z pacjentami borykającymi się z różnymi problemami zdrowotnymi. Nie tylko ortopedycznymi (stawy biodrowe), ale wszelkimi schorzeniami i dysfunkcjami. Terapeuci z gabinetu HOLIS rozpatrują pacjenta w oparciu o jego cały organizm, nie skupiają się tylko na miejscu "bólu" ale przede wszystkim szukają jego przyczyny i ją eliminują. Przez lata pracy z pacjentami o różnych problemach, a także z pacjentami z Fundacji BIODERKO w terapii zajmują się:
- począwszy od szeroko pojętego zwalczania bólu (np. bóle głowy, migrenowe bóle głowy, bóle kręgosłupa, miesiączkowe, bóle stawów, zespół bolesnego/zamrożonego barku);
- przez terapię manualną; leczenie dysfunkcji w stawach ciała powstałych na skutek złych wzorców ruchowych bądź kontuzji nie tylko sportowych; profilaktyką i leczeniem wad postawy (miednica skręcona, zwiększona lordoza, skolioza, koślawość kolan czy "haluksy"),
- terapię funkcjonalną (odbudowywanie i korekcja wzorców funkcjonalnych takich jak np. prawidłowy wzorzec oddechowy, chód),
- terapię tkanek miękkich i łańcuchów mięśniowo-powięziowych,
- diagnostykę i terapią dysfunkcji w układzie uro-ginekologicznym między innymi: wysiłkowe nietrzymanie moczu, pęcherz nadreaktywny, nietrzymanie moczu po operacjach np. prostatektomii, opadanie narządów rodnych;
- zagadnienia z zakresu położnictwa: przygotowanie i prowadzenie ciąży, profilaktyka i leczenie skutków cięcia cesarskiego i cięcia krocza, rekonwalescencja w okresie połogu.

Gabinet oferuje innowacyjne metody pracy ze sportowcami - kierunek na obrany cel. Specjalistka optymalizacji oddechu i regulacji ciśnień jamy brzusznej oferuje metody pracy pozwalające na zwiększenie wydolności i możliwości organizmu. Gabinet współpracuje ze sportowcami, min.: wielokrotnym Rekordzistą Polski i Mistrzem Polski we freedivingu - Robertem Cetlerem.

Placówka ma szerokie zaplecze w postaci psychologa, który pracuje z dziećmi, dorosłymi, pacjentami przed i po operacjach, w trudnych sytuacjach życiowych, sportowcami którzy chcą osiągnąć dany cel sportowy, osobami które chcą "zainstalować się" na dany sukces :-)

W ofercie jest też szeroka oferta usług masażu - gdzie wszystkie masaże zostały szczegółowo opracowane przy współpracy z fizjoterapeutami. Bardzo często są nieodłącznym elementem terapii.

I nie tylko, i nie tylko :-)

To miejsce gdzie pacjent czuje, że jest najważniejszy i zaopiekowany.
W centrum pracuje m.in.: Terapeutka Karolina Talaga nic z forum "Wendy" - szalenie doświadczona fizjoterapeutka a jednocześnie osoba, która "zjadła zęby na stawach biodrowych".

PS. opinie o gabinecie można przeczytać na stronie www w zakładce referencje: http://www.gabinetholis.pl/referencje/
a także na funpage faceboooka.
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus
Status: Endo x 1
Wiek: 42
Dołączyła: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skąd: okolice Nowego Sącza
Wysłany: Sro 01 Paź, 2014   

Z dobrodziejstw gabinetu HOLIS skorzysta niebawem wielokrotny Mistrz Polski i Rekordzista Polski we freedivingu - Robert Cetler. Sami zobaczcie tutaj.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus
Status: Endo + Kapo
Dołączyła: 27 Cze 2009
Posty: 3273
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 01 Paź, 2014   

No to będzie się działo!
Robert Cetler zapisał się na zajęcia z naszą fizjoterapeutką Karoliną Bieńkowską-Talagą. Fizjoterapia nie bioderkowa ale również wymaga dużej wiedzy fizjoterapeuty. Jak widać w HOLISIE pomagają nie tylko pacjentom, ale też "tuningują" sportowców!
 
     
Katja 
Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 1228
Skąd: Wawa/Silesia
Wysłany: Czw 02 Paź, 2014   

pasiflora napisał/a:
Robert Cetler zapisał się na zajęcia z naszą fizjoterapeutką Karoliną Bieńkowską-Talagą

Karolina (jeśli ktoś nie wie) to nasza Wendy z forum :) Jest chyba jedną z niewielu fizjoterapeutek w kraju (a może jedyną?), która pracuje z nurkami i freediverami w oparciu o techniki oddechowe i to z dużymi sukcesami, które przekładają się na wyniki sportowe :-)
 
     
Katja 
Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 1228
Skąd: Wawa/Silesia
Wysłany: Sob 13 Gru, 2014   

Chwalimy się!
https://www.facebook.com/...?type=1&theater
:D Wendy jest the best!
 
     
WiktoriaBooo 
Popularus Bioderkus
Status: Przed
Wiek: 38
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 50
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 13 Gru, 2014   

Katja napisał/a:
Wendy jest the best!

.... dobrze mieć tak dobrego terapeutę....
btw .... gratulacje otwarcia gabinetu.....
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus
Status: Endo + Kapo
Dołączyła: 27 Cze 2009
Posty: 3273
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 13 Gru, 2014   

WiktoriaBooo napisał/a:
... dobrze mieć tak dobrego terapeutę....
Karolina faktycznie jest niesamowita. Wyobraźcie sobie że Ceti dzięki współpracy z Karoliną krótko po kontuzji zajął trzecie miejsce. Teraz rehabilitacja to jednak inny poziom. Co może rehabilitować Karolina u faceta który nie był krojony i nic nie miał złamanego? Dużo!
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus
Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 42
Dołączyła: 07 Cze 2009
Posty: 3795
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

Właśnie, ona ma wielkie pole do popisu do pracy nad zwiększeniem efektywności sposób każdego prawidłowego ruchu, nad szlifowaniem funkcjonowania i wzajemnej współpracy mięśni biorących udział w zawodach-przy czym opierając się na spojrzeniu całościowym na organizm efekty będą zapewne i szybkie i konkretne w postaci wyników w swojej dyscyplinie.
Gratulacje !!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!Status: Fizjoterapeuta
Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 219
Skąd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

Gratulacje Wendy. Wzrasta świadomość wśród sztabów szkoleniowych, że fizjo to nie tylko osoba od masażu ale od m in. od optymalizacji funkcjonalnej. Trenerzy i działacze nie mają tak dobłębnego zaznajomienia z biomechaniką, mało co który słyszał o tensegracji (na którym bazuje nasza praca :) ), nieco więcej o kontroli ruchu (znaczenia niskoprogowej ćwiczeń na słabych ogniwach). W profesjonalnym sporcie, głównie na zachodzie nieodłącznym członkiem sztabu szkoleniowego ( stałym lub na zlecenie: dietetyk/lekarz/psycholog) jest też terapeuta manualny/fizjoterapeuta/osteopata. Sport wyczynowy z założenia powoduje przewagę nietórych partii mięśniowych i to my mamy za zadanie zlokalizować i wprowadzić działania zapobiegawcze.
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!
Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 251
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

Danielos, dzięki. Tak, faktycznie powoli zmienia się podejście do fizjoterapeutów i ich umiejętności w sporcie. Mam nadzieję, że za jakiś czas będziemy mogli pochwalić się jeszcze lepszymi wynikami. :)

Pozdrawiam.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Katja 
Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 1228
Skąd: Wawa/Silesia
Wysłany: Czw 05 Lut, 2015   

Kochani, jako nasz gabinet HOLIS bierzemy udział w konkursie na Facebooku w naszej dzielnicy Rembertów - Wystrzały i Niewypały 2014 :) czyli najbardziej udane i nieudane przedsięwzięcia w ubiegłym roku. Nagrodą jest radość z wygranej i pamiątkowy dyplom. A więc startujemy! Bo chcemy zaistnieć w świadomości tutejszych pacjentów. Bioderko nas zna, ale inni pacjenci, z innymi problemami zdrowotnymi nie wiedzą o naszym istnieniu. Pora to zmienić!
Chcecie pomóc nam powiedzieć Warszawie: "Halllllo, my jesteśmy, istniejemy i pomagamy!"?
Jeśli jesteście użytkownikami Facebooka, wystarczy wejść na: https://www.facebook.com/...819477/?fref=ts znaleźć nas w poście: WYSTRZAŁY i kliknąć na nas, co da nam głos. Oczywiście w konkursie wygrywa ten kto zbierze głosów jak najwięcej. A my chcemy wygrać! :)
Z góry dziękujemy!
Katja i Wendy
czyli HOLISowy Dream Deam!
 
     
Katja 
Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 1228
Skąd: Wawa/Silesia
Wysłany: Sob 07 Lut, 2015   

:) Kochane Bioderka, nie do wiary, ale jednak ;) Organizatorzy "Wystrzałów" nas wyrzucili z konkursu! ;) Nie mogli zrozumieć, dlaczego głosują na nasz gabinet ludzie spoza Warszawy!! :) Nie mogli też zrozumieć, że nowy gabinet cieszy się uznaniem i zbiera w szybkim tempie głosy na "TAK". Najpierw było nam przykro, a potem się śmialiśmy :) Ale głównie nad krótkowzrocznością i zazdrością - taką smutnie typowo polską...
Jeśli ktoś chce - na pewno prześledzi wątek na facebooku do którego link podałam wyżej.
A tutaj nasza (moja) odpowiedź na zarzut bycia nie fair HOLISowi kierowany publicznie na facebooku:

"Gabinet HOLIS jest mało znanym miejscem dla Rembertowian, bo istnieje dopiero 4 miesiące i ma jedynie 2 pacjentów z Rembertowa (na marginesie leczonych nieodpłatnie!) Ale w świadomości naszych pacjentów z całej Polski i nie tylko, jesteśmy od 6 lat, bo od tylu lat istniejemy jako Fundacja BIODERKO (https://www.facebook.com/FundacjaBioderko ). Organizacja non profit. O niej też nie wiedzą w Rembertowie, ale wiedzą w Szczecinie, Kijowie, Chrzanowie czy nawet Dubaju (bo z tych miejsc i wielu wielu innych przyjeżdżają do nas pacjenci). Nasze Forum BIODERKO (na którym zresztą napisaliśmy o udziale w "Wystrzałach") zrzesza 2587 pacjentów, którzy znają terapeutów gabinetu rehabilitacji HOLIS z wielu darmowych eventów, warsztatów rehabilitacji i spotkań w przychodniach, szpitalach etc. Regulamin "Wystrzałów" nie mówi, iż udział w zabawie mogą brać tylko mieszkańcy Rembertowa.. Organizatorzy "Wystrzałów" sprawdzili ile z cennika kosztuje wizyta w HOLIS, zarzucają działalność komercyjną  (mimo, że w 2012 roku Wystrzałem był bar z kebabem) ale nie dopatrzyli się wielu innych aspektów...i ocenili bardzo "po polsku" po czym wyrzucili. Tak, HOLIS jest (jedynym!) źródłem dochodu Fundacji BIODERKO, która od ponad 6 lat pomaga leczyć i walczyć o zdrowie setkom pacjentów w Polsce. Niemniej jako głos HOLISu serdecznie i szczerze dziękujemy za usunięcie w takim stylu HOLISu z Wystrzałów. Od wielu lat działamy społecznie i trochę się na tym znamy ;) Takie działania jak to, brak zrozumienia i brak szerszych horyzontów boleśnie uświadamia, że Rembertów zawsze będzie na szarym końcu mapy Warszawy, będzie niedofinansowaną dzielnicą z której uciekają młodzi ludzie z pasją. Szkoda, bo to miejsce jest dla nas ważne i tutaj mieszkamy."

I co Wy na to? :) Życie!

PS. ponadto, jak zauważyliśmy usuwają nasze posty z wydarzenia. Nasze własne wypowiedzi, w których wyjaśniamy nasze stanowisko! Żenujące.... :)
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus
Status: Endo x 1
Wiek: 42
Dołączyła: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skąd: okolice Nowego Sącza
Wysłany: Sob 07 Lut, 2015   

Katja, po prostu brak słów, jak właściwie za uznanie ludzi mogli wyrzucić Was z konkursu :-x ? To tylko Warszawiacy mogli głosować?
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus
Status: Endo + Kapo
Dołączyła: 27 Cze 2009
Posty: 3273
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 07 Lut, 2015   

Nie było słowa że mogą głosować tylko mieszkańcy Rembertowa.
Ale Biedronki nie usunęli z wystrzałów. Żenada!
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus
Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 55
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skąd: Poland
Wysłany: Nie 08 Lut, 2015   

Trzeba zapoznać się z regulaminem konkursu Zawsze można zgłosić protest u organizatora konkursu i zgłosić zastrzeżenia do organu nadrzędnego co do sposobu wyłonienia zwycięzcy. Chyba że konkurs jest nieoficjalny i sklecony ad hoc .......

F.
_________________
fizkom@fundacjabioderko.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.