Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Wto 26 Sie, 2014
Czy konieczna?
:) 
Diagnozowana.
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Wiek: 28
Doczya: 10 Sie 2014
Posty: 7
Skd: Lublin
Wysany: Wto 26 Sie, 2014   Czy konieczna?

Witam.

Nie wiem dokładnie w którym dziale powinnam napisać, tak więc w razie czego proszę mi mój błąd wybaczyć.

Na wizycie, ortopeda, po uważnym obejrzeniu zdjęcia, zbadaniu mnie, mojego chodu i wykonaniu kontrolnego USG, stwierdził, że jego obawy się potwierdziły. Mam "przestarzałą" dysplazję, dotyczącą głównie prawego biodra. Noga lewa jest krótsza o jeden centymetr od prawej. Mam też skoliozę, która jest wynikiem nierównego ustawienia miednicy. Łydki są także wtórne do nieprawidłowego wzorca chodu.

Pan doktor powiedział, że poza intensywną rehabilitacją, zaleca konsultację w Otwocku u profesora Czubaka, ponieważ w takich przypadkach wykonuje się zabieg osteotomii okołopanewkowej metodą Ganzy a Polsce nie ma lepszego i bardziej doświadczonego w tej kwestii niż profesor. Przeraziłam się.
Ortopeda tłumaczył, że to oczywiście moja decyzja i mogę się nie zgodzić, ale tego typu zabieg jest bardzo dobry dla młodych dorosłych, bo daje szanse na zachowanie swojego stawu. Później i tak, jeśli jest taka konieczność, można wykonać kapoplastykę czy zupełnie wymienić biodro.

Pan doktor zalecił wyrównującą wkładkę z podpiętkiem dla lewej nogi, ćwiczenia mające zachować i poprawić ruchomość biodra w odwiedzeniu oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie, głównie ud i pośladków. Zalecił basen, rowerek, za to mam raczej odpuścić sobie bieganie i dużo tańca. Kolejna wizyta za miesiąc, kiedy ocenimy postępy w rehabilitacji. Muszę też znaleźć dobrego fizjoterapeutę, który indywidualnie dobierze mi ćwiczenia.

Co o tym myślicie? Pan doktor wydaje mi się bardzo w porządku. Jego zachowanie i zalecenia pokrywają się z tymi, jakie otrzymujecie Wy. Na ten moment biodro nie daje mi aż tak strasznie popalić. Co prawda "czuję je", ale nie są to bóle aż tak silne, o jakich tutaj czytam. Chodzę "asymetrycznie", jednak nie jest to zupełne utykanie. Wolałabym uniknąc jakiejkolwiek ingerencji chirurgicznej... Albo przynajmniej jak najdłużej odroczyć ją w czasie.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 26 Sie, 2014   

Witaj!
Moje zdanie jest takie: po pierwsze trafiłaś na fajnego lekarza, który nie stara się na siłę i swoimi metodami Cię leczyć czy operować tylko wysyła Cię do profesora Czubaka - nie każdy lekarz tak by zrobił.
Po drugie oczekiwanie na wizytę u profesora chyba trochę trwa więc zapisz się już teraz, zobaczysz co powie profesor, czy to jest dobry moment na operację czy jej odwlekanie nie będzie skutkowało tym, że biodro będzie miało większe zmiany i na Ganza będzie za późno?
I tak poza tymi lekarzami aby trwać w dobrej formie poszukaj naprawdę dobrego fizjoterapeutę, który zadba abyś teraz poprawiła m.in. swój chód i dotrwała w dobrej formie do operacji lub odsunęła ją w czasie.
Powodzenia i mam nadzieję, że będziesz zdawać relację :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
:) 
Diagnozowana.
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Wiek: 28
Doczya: 10 Sie 2014
Posty: 7
Skd: Lublin
Wysany: Sro 27 Sie, 2014   

Dziękuję za odpowiedź. :)


W takim razie zdaję dalszą relację.

Po pierwsze, próbowałam zapisać się do profesora Czubaka. Jestem na liście rezerwowych, jako druga, na 22 października. Do drugiego ośrodka, w którym profesor przyjmuje, mogę dzwonić dopiero trzeciego września.

Po drugie, zapisałam się na rehabilitację. Przeglądając forum natknęłam się na wątek dot. pewnego ośrodka rehabilitacyjnego w Lublinie, postanowiłam więc tam zadzwonić. Rozmawiał ze mną fizjoterapeuta u którego leczy się jedna z forumowiczek i przyznam, że od razu wzbudził zaufanie swoją wiedzą. Zwrócił uwagę na te same elementy, o których w większości postów wspomina Fizkom, będący niezaprzeczalnym autorytetem w swojej dziedzinie. :)

Pierwsza "oględzinowa" wizyta u fizjoterapeuty w poniedziałek.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 27 Sie, 2014   

Mądrze podeszłaś do tematu.
To dobrze, że nie czekasz z założonymi rękoma bo ten problem sam nie mija, a wręcz z czasem się pogłębia. Tylko rehabilitacja i stała kontrola pod okiem lekarza da Ci wymierne wyniki. Pozdrawiam
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 27 Sie, 2014   

W takim razie czekam na relację z wizyty u fizjoterapeuty :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
:) 
Diagnozowana.
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Wiek: 28
Doczya: 10 Sie 2014
Posty: 7
Skd: Lublin
Wysany: Wto 02 Wrz, 2014   

aga.t. napisa/a:
W takim razie czekam na relację z wizyty u fizjoterapeuty :)


Proszę, oto relacja. :)

Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona. Fizjoterapeuta, jak się okazało, interesuje się osteopatią (albo nawet ma taki fach w ręku, do końca nie zrozumiałam). Okazało się, że w moim przypadku biodro jest najdotkliwszym problemem, faktem jest natomiast, że nieprawidłowo działa także szyja i przepona. :O

Godzinna wizyta polegała na szczegółowych oględzinach całej mojej osoby, ocenie postawy, napięcia mięśniowego i tym podobnych rzeczy. Od czubka głowy, po końce stóp - dosłownie.

Po badaniu nadszedł czas na wyciągnięcie wniosków i wybranie metody leczenia - w moim przypadku padło na metodę łańcuchów mięśniowych i manipulacji powięziowych. Co więcej, dowiedziałam się, jakie ćwiczenia powinnam wykonywać, żeby poprawić swój stan.

Po takiej sesji masażo-uciskania, wstałam, czując się tak lekka i rozluźniona, jakby ktoś zdjął ze mnie kajdany. Nie wiem, czy to efekt placebo, ale na chwilę zniknęły moje zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Odpuścił dziwny dyskomfort w jamie brzusznej, który wiecznie myliłam z zapaleniem przydatków/pęcherza.

Po jednej sesji nic więcej nie jestem w stanie napisać, w końcu chodzi o długofalowy efekt. Następna wizyta w poniedziałek. :)
 
     
Anita97 
anita97
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 28 Lis 2014
Posty: 18
Skd: Mazury
Wysany: Pi 19 Gru, 2014   

jestem ciekawa jak było dalej ???
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 19 Gru, 2014   

:), Efekt wspaniały :) Prawda? Nauczysz się ten efekt utrzymywać ;)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.