Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Inne problemy związane ze zdrowiem-pytania
brynio 
brynio
Mikrus Bioderkus




Status: Inne operacje
Wiek: 77
Doczy: 28 Lip 2014
Posty: 14
Skd: pomorskie
Wysany: Sob 23 Sie, 2014   

Fizkom napisa/a:
A może …….. Czy możesz mi przesłać zdjęcie okolicy zespolenia? Rzut nie z góry ale z góry - z boku?

Fizkom
Wysłałem Ci na pw 2 zdjęcia rtg ale nie wiem czy uwzględniają rzut o który Ci chodzi. To są jedyne moje aktualne zdjęcia.
Z niecierpliwością czekam na Twoją odpowiedź.
_________________
Pozdrawiam.
Brynio
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Sob 23 Sie, 2014   

Brynio, odpisałem.

F.
 
     
brynio 
brynio
Mikrus Bioderkus




Status: Inne operacje
Wiek: 77
Doczy: 28 Lip 2014
Posty: 14
Skd: pomorskie
Wysany: Pi 05 Wrz, 2014   

Fizkom
Witam serdecznie. Wczoraj byłem w szpitalu na zdjęciu RTG i konsultacji na oddziale.
Okazuje się, że nie ma zrostu kości (!) To jest to czym się najbardziej zmartwiłem i nie wiem co dalej robić żeby ten zrost przyśpieszyć.
Powiem krótko. Załamałem się.
Przecież codziennie chodzę o 2 kulach poza domem obciążając nogę, ćwiczę w domu 2 lub 3x dziennie, czytałem w internecie o dobrych skutkach dodawania do jedzenia zmielonych skorupek jaj (od tygodnia stosuję tę metodę, choć nie jestem przekonany), spożywam wapno i co? I nic!
BRAK ZROSTU KOŚCI.
Podczas konsultacji na oddziale - ordynator stwierdził, że ok. 20.09 operacyjnie zdejmą mi stabilizator zewnętrzny (mogę przesłać zdjęcie) a po zabiegu zalecenie stosowania wysokiego, pneumatycznego buta ortopedycznego typu Walker (nie wiem tylko czy w takich butach można wykonywać ruchy stopą - czy też są one sztywne?). Po jakimś czasie noszenia tego buta (gdyby dalej zrost nie następował) - dodatkowa operacja : ucięcie kości strzałkowej i dodatkowe uzupełnienie z tymi odłamami i odłamami pobranymi ze stawu biodrowego przestrzeni w miejscu cięcia kości piszczelowej.
Nie wiem co o tym wszystkim sądzić.
A co będzie jak dalej zrostu nie będzie?
Może powinienem udać się do innego ośrodka (?) ale z drugiej strony tu na miejscu znają już moją sytuację i chcę wierzyć, że lekarzom też zależy na zakończeniu leczenia.
Przepraszam, że w tym poście jest tyle goryczy i zwątpienia ale wyczułem z naszej korespondencji, że starasz mi się pomóc i coś podpowiedzieć - dlatego zwracam się kolejny już raz z prośbą o Twoje obiektywne spojrzenie na moją sytuację.
A może nie jest aż tak źle? Może to tylko moje subiektywne odczucia?
PS. Podczas pobytu na oddziale wspominałem o rehabilitacji. Ordynator stwierdził, że w obecnie przy braku zrostu kości jest na to za wcześnie zwłaszcza, że czekają mnie kolejne zabiegi.
_________________
Pozdrawiam.
Brynio
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pon 08 Wrz, 2014   

Brynio,
Fakt, nie wygląda to dobrze. Brak zrostu nasuwa jeden wniosek - w obrębie odłamów kostnych brak prawidłowego krążenia. Dzięki niemu i tworzącemu się krwiakowi (między odłamami kostnymi) następuje beleczkowanie kostne i zrost. U Ciebie tego brak. Stąd problem. Oczywiście, przyczyn może być więcej. Wspomniałeś o niedoborach wapnia. To być może jedna z przyczyn problemu braku zrostu choć w większym stopniu jest on zależny nie tyle od poziomu wapnia co od stosunku wapnia do fosforu. To z kolei powiązane jest z tak częstym w obecnej dobie, zakwaszonym środowiskiem wewnątrzkomórkowym wynikającym z nieprawidłowej diety. Aby wapń został przyswojony przez ludzki organizm, jego stosunek do fosforu powinien wynosić ok. 2:1 lub więcej………
Coraz większe niedobory wapnia powodowane są często przez ludzi, którym zdaje się, że mają jego niedobór. Stosują oni dietę kwasotwórczą (np. pija mleko krowie, zjadają słodycze, nadmiar mięsa), która niemal "wysysa" z ludzkiego ciała wapń - niezbędny składnik, aby neutralizować wysokie zakwaszenie organizmu. Odrzucenie diety kwasotwórczej spowoduje powrót wapnia do normalnego stanu.
Oczywiście możesz przyjmować preparaty wapniowe (uwaga!! kamica nerek), jeść skorupki jaja kurzego ale lepiej uzupełnić ewentualne braki Ca poprzez spożywanie pokarmów bogatych właśnie w ten pierwiastek: sezam, migdały, siemię lniane!!, orzechy brazylijskie, jarmuż ……..

Zastanawiam się co mógłbym Ci doradzić. Szczególnie myślę o tym w kontekście poprawy krążenia w obrębie tkanek podudzia ……..
Nie zgadzam się z poglądem Twojego lekarza, że rehabilitacja jest na tym etapie niemożliwa. Wręcz przeciwnie, jest wskazana, wręcz nieodzowna. Rzecz oczywiście w celach planowanej terapii. Twój lekarz myśli pewnie o rehabilitacji polegającej na wzmacnianiu mięśni, przywracaniu zakresów ruchu w stawach itp, itd. Tutaj pełna zgoda, pod taka terapią też bym się nie podpisał. Gdyby jednak, za cel główny obrać uwolnienie napięć w obrębie tkanek podudzia? O tym, że tam są jestem więcej niż pewien, spójrz na swoje blizny, kolor skóry, stan owłosienia w miejscach operacji. Gdyby zmniejszone napięcie tychże tkanek pozwoliłoby na poprawę hemodynamiki (poprawa obiegu krwi w ukł. krwionośnym)? A gdyby jeszcze zmobilizować i zoptymalizować pracę przepony (Diaphragma) odpowiedzialnej za dystrybucje płynów ustrojowych (krew, limfa) …….? Porozmawiaj o tym z lekarzem. Powiedz, że istnieje delikatna terapia powięziowa poprawiająca viskoelastycznośc tkanki, poprawiająca krążenie, nie obciążająca w jakikolwiek sposób układu kostnego. Może lekarz przemyśli temat.J est to pewna alternatywa do bezsilnego i bezczynnego oczekiwania na zrost kostny ……..

Zmieniając temat, co z Twoimi wynikami badań morfologii krwi? Co z Twoja wydolnością?

Nie rezygnuj z walki o zdrowie. Walcz ……!!
Fizkom
 
     
brynio 
brynio
Mikrus Bioderkus




Status: Inne operacje
Wiek: 77
Doczy: 28 Lip 2014
Posty: 14
Skd: pomorskie
Wysany: Pi 12 Wrz, 2014   

Fizkom,
Jak co tydzień byłem w szpitalu na zmianie opatrunku (opatrunki zmienia mi żona co 2 dzień a 1 raz w tygodniu udaję się do szpitala na konsultację)
Nie pamiętam czy Ci wspominałem, ale przeszczep na ranie nieco się naderwał (wielkości paznokcia) i znowu kość jest obnażona.
Rozmawiałem z ordynatorem i decyzja jego jest taka: po 20.09. znowu czeka mnie szpital i kolejna operacja, tzn. :
1. Zdjęcie metalowego zespolenia zewnętrznego.
2. Dłutowanie kości w miejscu jej obnażenia i ściągnięcie skóry z tkanką w taki sposób aby pokryć ranę.
3. Pobranie szpiku ze stawu biodrowego i uzupełnienie nim przestrzeni między 2 częściami uciętej kości piszczelowej. Dodatkowo przycięcie "strzałki" i jej odłamami również uzupełnienie tej przestrzeni.
4. Podczas pobytu w szpitalu - dodatkowo magnetronic na O/Rehabilitacji
4. Po pobycie w szpitalu: używanie buta ortopedycznego typu Walker z regulacją kątową (czy będę mógł zginać stopę? czy taki but należy też nosić w domu?)
5. Po szpitalu terapia kończyny "falą uderzeniową".
Fizkom napisa/a:
Twój lekarz myśli pewnie o rehabilitacji polegającej na wzmacnianiu mięśni, przywracaniu zakresów ruchu w stawach itp, itd. Tutaj pełna zgoda

Oczywiście lekarz zaleca stanowczo rehabilitację ruchową wykonywaną teraz w war. domowych (rozciąganie gumą, ruchy czynne i samowspomaganie stopą, napięcia izometryczne m.czworogłowego, ćwicz. z piłką, zginanie i wyprost nogi, w stawie kolanowym, ćwicz. czynne stopy (podnoszenie palcami nogi cienkiej tkaniny z podłogi), ćwicz. czynne stawu biodrowego: zgięcie, przywiedzenie, odwiedzenie, wyprost (na wznak i tyłem).
Te ćwiczenia wykonuję sam a 1 raz w tygodniu (podczas pobytu w szpitalu) kontroluje i ocenia mnie rehabilitant na sali gimnastycznej.
Fizkom napisa/a:
Powiedz, że istnieje delikatna terapia powięziowa poprawiająca viskoelastycznośc tkanki, poprawiająca krążenie, nie obciążająca w jakikolwiek sposób układu kostnego. Może lekarz przemyśli temat.

Rozmawiałem o tym z lekarzem. Nie stawia przeszkód. Problemem jest tylko przygotowanie odpowiedniego zestawu ćwiczeń przez rehabilitanta i nie wiem czy jest to możliwe do wykonania samodzielnego czy tylko we współpracy i pod nadzorem rehabilitanta z którym zamierzam ten temat wkrótce przedyskutować (hm, do 20.09 - to trochę mało czasu). Taka forma zajęć wymaga też oczywiście konsultacji z lekarzem. A może Ty mi podsuniesz jakieś propozycje w tym zakresie?. Wspominałem już wcześniej, że w Słupsku na rehabilitację pacjent po operacji zwykle czeka pół roku (!) na na 2 tygodniowy pobyt na oddziale rehabilitacji w szpitalu - ponad rok (!).

ciFizkom napisa/a:
co z Twoimi wynikami badań morfologii krwi? Co z Twoja wydolnością?

Powtórzyłem wyniki Teraz wygląda to tak: RBC 4.3 (było: 4.00 mln/mm³,) HGB 13.4 (było 12.3g/dl ) A więc jest nieco lepiej.Przypomnę: w ub. roku przeleżałem na oddziale łącznie ok. 6 m-cy (14 operacji) w tym roku - 3 m-ce (4 operacje). Jestem b. osłabiony i to może być przyczyną takich wyników (jak widzisz po 3 m-cach nieco się poprawiły, choć może być i inna przyczyna).
Jeżeli chciałbyś obejrzeć moją nogę z "zewnątrz" - dysponuję zdjęciem sprzed kilku dni. Chętnie prześlę na priv.
Czekam na wiadomość.
PS. Chodzę już trochę lepiej i mniej się męczę. Ból nogi zmniejszył się.
_________________
Pozdrawiam.
Brynio
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Sob 13 Wrz, 2014   

brynio napisa/a:
Rozmawiałem o tym z lekarzem. Nie stawia przeszkód. Problemem jest tylko przygotowanie odpowiedniego zestawu ćwiczeń przez rehabilitanta i nie wiem czy jest to możliwe do wykonania samodzielnego czy tylko we współpracy i pod nadzorem rehabilitanta z którym zamierzam ten temat wkrótce przedyskutować (hm, do 20.09 - to trochę mało czasu). Taka forma zajęć wymaga też oczywiście konsultacji z lekarzem. A może Ty mi podsuniesz jakieś propozycje w tym zakresie?. Wspominałem już wcześniej, że w Słupsku na rehabilitację pacjent po operacji zwykle czeka pół roku (!) na na 2 tygodniowy pobyt na oddziale rehabilitacji w szpitalu - ponad rok (!).

Rzecz nie w określeniu zestawu ćwiczeń ale w wykonaniu konkretnej pracy, opartej na konkretnej wiedzy, w oparciu o konkretne techniki powięzione. Nie jest to praca do samodzielnego wykonania, przynajmniej na początku. Tutaj potrzebny terapeuta z wiedzą i umiejętnościami. Czy znajdziesz takiego w placówkach NFZ-tu? Szukaj terapeutów, którzy ukończyli kursy z zakresu mobilizacji i manipulacji powięziowych (Anatomy Trains, GDS). Chce abyś wiedział, że taka terapia niekoniecznie dotyczyć będzie okolicy podudzia. Taka terapia powinna uwzględniać również inne regiony ciała, zgodnie z Modelem Łańcuchowym i Tensegracją Tkankową (kluczowe słowa).

Morfologia wyraźnie lepsza.
Pomyśl o zakupie Chlorelli BIO, Spiruliny BIO, włączeniu elementów diety owocowo-warzywnej (burak), naparów z zielonej herbaty i bratka (oczyszczą krew z toksyn), soku z kiełków jęczmienia. Koniecznie odstaw przetwory z mleka krowiego. Więcej przeczytasz o tym w internecie.

Pozdrawiam,
Fizkom

PS. Prześlij mi foto całej Twojej nogi. Ze wszystkich możliwych stron.
 
     
brynio 
brynio
Mikrus Bioderkus




Status: Inne operacje
Wiek: 77
Doczy: 28 Lip 2014
Posty: 14
Skd: pomorskie
Wysany: Nie 14 Wrz, 2014   

Cytat:
Prześlij mi foto całej Twojej nogi. Ze wszystkich możliwych stron.

Ok, jestem gotów wysłać Ci zdjęcia nogi "z zewnątrz" ale chcąc wysłać Ci mail z tej strony - nie można dodać załączników. Z kolei w Albumie znajdują się tylko zdjęcia RTG (nie wiem czy tam mogę wstawić te 2 jpg?)
Fizkom napisa/a:
Tutaj potrzebny terapeuta z wiedzą i umiejętnościami. Czy znajdziesz takiego w placówkach NFZ-tu?

Przyznam, że to dla mnie nowość. Będę szukał, lecz nie wiem czy tu na miejscu znajdę właściwą osobę z kwalifikacjami na temat mobilizacji i manipulacji powięziowych.
_________________
Pozdrawiam.
Brynio
 
     
brynio 
brynio
Mikrus Bioderkus




Status: Inne operacje
Wiek: 77
Doczy: 28 Lip 2014
Posty: 14
Skd: pomorskie
Wysany: Nie 14 Wrz, 2014   

Fizkom,
brynio napisa/a:
Cytat:
Prześlij mi foto całej Twojej nogi. Ze wszystkich możliwych stron.

Ok, jestem gotów wysłać Ci zdjęcia nogi "z zewnątrz" ale chcąc wysłać Ci mail z tej strony - nie można dodać załączników. Z kolei w Albumie znajdują się tylko zdjęcia RTG (nie wiem czy tam mogę wstawić te 2 jpg?)
Fizkom napisa/a:
Tutaj potrzebny terapeuta z wiedzą i umiejętnościami. Czy znajdziesz takiego w placówkach NFZ-tu?

Przyznam, że to dla mnie nowość. Będę szukał, lecz nie wiem czy tu na miejscu znajdę właściwą osobę z kwalifikacjami na temat mobilizacji i manipulacji powięziowych.

I jeszcze jedno.
Jak uważasz - czy "fala uderzeniowa" i but orto - są w mojej sytuacji dobrym rozwiązaniem?
_________________
Pozdrawiam.
Brynio
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 18 Wrz, 2014   

brynio napisa/a:
Z kolei w Albumie znajdują się tylko zdjęcia RTG (nie wiem czy tam mogę wstawić te 2 jpg?)
Zapytaj o to administratorki Forum. Może dadzą się uprosić.:-) Wiem, że mają miękkie serca dla potrzebujących pomocy.

brynio napisa/a:
Jak uważasz - czy "fala uderzeniowa" i but orto - są w mojej sytuacji dobrym rozwiązaniem?

Przykro mi ale w Twoim przypadku nie mam zdania w temacie buta i fali uderzeniowej. Ale to nic nie szkodzi. Spokojnie możesz zdać się w tym względzie na lekarza prowadzącego.

Fizkom
 
     
brynio 
brynio
Mikrus Bioderkus




Status: Inne operacje
Wiek: 77
Doczy: 28 Lip 2014
Posty: 14
Skd: pomorskie
Wysany: Sro 24 Wrz, 2014   

Fizkom napisa/a:
PS. Prześlij mi foto całej Twojej nogi. Ze wszystkich możliwych stron.

Przepraszam za zwłokę, ale dopiero dziś dostałem zgodę admina na umieszczenie zdjęć w albumie.
Przesyłam Ci linki:
http://forumbioderko.pl/album_pic.php?pic_id=685
http://forumbioderko.pl/album_pic.php?pic_id=684
http://forumbioderko.pl/album_pic.php?pic_id=683
_________________
Pozdrawiam.
Brynio
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pi 26 Wrz, 2014   

Brynio,
Tak jak myślałem. Praca na powięzi możliwa i konieczna. Oczywiście, dobór technik adekwatny do stanu kończyny. Praca na pewno nie w obszarze przeszczepów kostnych i skórnych ale "wszędzie obok", nawet blisko elementów docisku zewnętrznego i na pewno nie tylko w obszarze podudzia. . Tutaj potrzebny jest terapeuta z doświadczeniem i czuciem w palcach. Wiem, że nie brzmi to dla Ciebie pocieszająco. Rozumiem ………

Pozdrawiam,
Fizkom
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Sob 27 Wrz, 2014   

Brynio, dużo zdrowia życzę.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Wto 30 Wrz, 2014   

Brynio przeczytałam Twoją historie choroby każdy z nas ją ma większą lub mniejszą dobrze że
trafiłeś na nasze forum fizykoma porady są nam wszystkim bardzo potrzebne pozdrawiam
życzę wytrwałości w chorobie .
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 01 Pa, 2014   

grazynamackowiak napisa/a:
...fizykoma porady
Fizkoma a nie Fizykoma.
 
     
brynio 
brynio
Mikrus Bioderkus




Status: Inne operacje
Wiek: 77
Doczy: 28 Lip 2014
Posty: 14
Skd: pomorskie
Wysany: Nie 12 Pa, 2014   

Fizkom napisa/a:
:
Brynio,
Tak jak myślałem. Praca na powięzi możliwa i konieczna. Oczywiście, dobór technik adekwatny do stanu kończyny. Praca na pewno nie w obszarze przeszczepów kostnych i skórnych ale "wszędzie obok", nawet blisko elementów docisku zewnętrznego i na pewno nie tylko w obszarze podudzia. . Tutaj potrzebny jest terapeuta z doświadczeniem i czuciem w palcach. Wiem, że nie brzmi to dla Ciebie pocieszająco. Rozumiem ………
Pozdrawiam,
Fizkom


Faktycznie, nie pocieszyłeś mnie. Obawiam się, że tu gdzie mieszkam nie znajdę właściwego terapeuty z doświadczeniem w pracy na powięzi, ale się nie poddam, będę szperał w internecie - może właśnie tu znajdę taką osobę!

A teraz zmienię temat.
Oczekuję na powiadomienie o stawieniu się na oddział. Długo to trwa, dzwoniłem już dwukrotnie, lecz odpowiedź jest jedna - proszę czekać na nasz telefon.
Wcześniej udałem się do szpitalnej poradni ortopedycznej po skierowanie. Otóż lekarz ortopeda (emeryt...) powiedział mi bez zająknięcia, że najlepszym wyjściem dla mnie byłaby amputacja kończyny. Nie oglądał nawet rany a jedynie zdjęcie rtg (brak komentarza...) a zachowywał się tak jakby moja wizyta była zbędna.
Powiedział m.in. tak: "No wie Pan, po co ma się Pan dalej tak męczyć i cierpieć. Ja mam duże doświadczenie i widzę, że tu kolejne operacje niewiele Panu pomogą". Podpowiem, że ten lekarz nic nie ma wspólnego z oddziałem, pracuje w poradni przez 2 dni w tygodniu dorabiając do emerytury.

Po tej rozmowie załamałem się.
Nie mogę w nocy spać, budzę się o 3.00 i tak jest co noc.Odczuwam drżenie całego ciała, jestem psychicznie rozstrojony.
Mam już tego wszystkiego dość! Zastanawiam się - a może on miał rację? Nie daje mi to spokoju.Nie wiem co dalej robić.

Przypomnę, że oprócz mnie w domu jest jeszcze chora żona po udarze mózgu, której nie bardzo mogę pomóc w codziennych obowiązkach.
Pragnę chodzić i nie wyobrażam sobie przyszłości zgodnej z "przepowiednią" pana doktora. Wątpię, żeby on taki przekaz uzgadniał z jakimkolwiek z lekarzy z oddziału (ma z nimi b.słabe kontakty) ale nigdy nic nie wiadomo. Kiedy znajdę się w szpitalu zapytam o to wprost ordynatora.

PS. Zamierzam kupić Chlorellę BIO (choć jest b. droga)
Pozdrawiam :-)
_________________
Pozdrawiam.
Brynio
Ostatnio zmieniony przez brynio Pon 13 Pa, 2014, w caoci zmieniany 10 razy  
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.