Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[PYTANIE] obustronne zwichniecie bioder u mojej 3 miesieczne
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Nie 10 Sie, 2014   

michas Pytasz, zastanawiasz się...weź ten telefon do ręki, dzwoń i pytaj i umawiaj się.

Podałam numer telefonu do gabinetu (w odpowiednim dziale), zadzwoń i spytaj czy zajmują się bioderkami.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
mioda 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 18 Kwi 2014
Posty: 32
Skd: śląsk
Wysany: Czw 14 Sie, 2014   

Witaj, poczytaj koniecznie o metodzie vojty. Wysłałam Ci informacje na emalia. Życzę powodzenia i pozdrawiam.
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Czw 14 Sie, 2014   

Metodą vojty, zostałam ja wyprowadzona w wieku niemowlęcym dzięki mojej mamie. Z tego co wiem rehabilitanci odchodzą już od tej metody, ale warto znaleźć kogoś kto jeszcze tą metodą rehabilituje.
 
     
michas 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 41
Doczya: 28 Lip 2014
Posty: 10
Skd: chorzów
Wysany: Pi 15 Sie, 2014   

Witam
Byliśmy w osrodku rehabilitacyjnym na tysiącleciu w Katowicach gdzie pooglądano moja córke i teraz czekamy ne telefon od rehabilitanta juz z konkretnymi działaniami. Ćwiczyć beda plecy ramiona nóżki (pewnie o czyms zapomnialem) bo ma slabsze miesnie przez to ze dwa miesiace miała gips (od 4 tygodnia zycia dwa miesiace).
Wracajac do Dr Czubaka. Wizyta to nie ma sensu gdyż lekarz u którego bylismy przyjmuje w tym samym szpitalu w Otwocku tyle ze Dr Sionek w poradni a Dr Czubak w szpitalu i oni pewnie maja takie same zdanie. Operacje beda juz robione w tym szpitalu pewnie pod nadzorem Dr Czubaka.
Az sie boje czytac co to jest ta metoda Degi. Wiem o co chodzi ale nie znam jeszcze efektów które będzie widac na pierwszy rzut ok np szwy :\
Zaraz wychodze z dzieckiem na ogrodek bo w tym calym bałaganie udalo sie nam go jeszcze nabyc i aby troche pomogło nam to wrócic do normalnego życia. Duzo mama cwiczy z Amelka bo wiadomo ze w gipsie na brzuszek nie mozna bylo jej polozyc i nie mogla cwiczyc trzymania główki ani ramion itd. Bez tego gipsu wszystko jest jakby ok tyle ze ja widze ze jedna nożką mniej rusza( ta w ktorej byla proba wstawienia operacyjnie jej na miejsce) i ma ja ciut inaczej ulożoną.
Dziekuje za pomoc i wszelkie sugestie. Wieczorem bede znow sie douczał z lektur które dostalem od Was.
Pozdrawiam
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 15 Sie, 2014   

W tej chwili faktycznie odchodzi się od metody Vojty, w zamian jest metoda NDT Bobath jest na prawdę genialna i skuteczna, a do tego w przeciwieństwie do Vojty bezbolesna. Co traktuję jako duży plus.

Pozdrawiam.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Czw 28 Sie, 2014   

Witam Wendy zaciekawiił mnie wpis że odchodzi się od metody vojty jest metoda NDT
Bobath opisz nam więcej proszę metodę jaka różnica itp zapewne będzie to komuś pomocne .
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 28 Sie, 2014   

Najlepiej by było aby wypowiedział się tu specjalista w tych metodach.
Zaciekawiło mnie Twoje pytanie, znalazłam takie różnice buszując w necie:
-Te metody uzupelniają się wzajemnie.
-Vojtę mozna stosowac od 1 dnia zycia natomiast NDT dopiero od 3 tygodnia - dla niektorych dzieci te pierwsze 3 tygodnie sa cenne.
-Im dziecko starsze tym lepiej dziala NDT a gorzej Vojta.
-Bobath jest zwykle mniej bolesny dla dziecka, bo terapia przypomina trochę "zabawę".
-I najważniejsza: W terapii Vojty wpływamy bezpośrednio (przez łuk odruchowy) na mózg dziecka (główny sterownik naszego ciała) i zmuszamy go do wysyłania bardziej prawidłowych nakazów np. do mięśni. Wyzwalamy tu kompleksową reakcję całym ciałem, a nie jego fragmentami.
W met. Bobath próbuje się działać odwrotnie - "nastawia" się zewnętrznie - rękami terapeuty - względnie podobny układ mięśni i tak próbuje się nauczyć mózg prawidłowej pracy, wykorzystania tego układu.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 28 Sie, 2014   

grazynamackowiak, nie jestem terapeutą zajmującym się dziećmi, ale wiem że Vojta jest bolesny - to z grubsza mówiąc uciskanie paluchem pewnych punktów na ciele bobasa. Oprócz NDT Bobath są również inne mniej lub bezbolesne terapie dla noworodków (np. terapia czaszkowo-krzyżowa). NDT odtwarza naturalną kolejność rozwoju neurolizjologicznego dziecka. Na pewno więcej na temat różnic w tych obu metodach jest w stanie opowiedzieć nam terapeuta specjalista od dzieci, ja się za takowego nie uważam ;)
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
michas 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 41
Doczya: 28 Lip 2014
Posty: 10
Skd: chorzów
Wysany: Wto 02 Wrz, 2014   

Witajcie.
Poczytałem to wszystko co dostałem od Was aby sie ''douczyć'. Od tego czasu moja córka zaliczyła juz pare spotkań u rehabilitantki i wiadomo że efekty już jakieś widac. Rusza bardziej nogami, wyżej je podnosi itd. Na pewno jest to po części zasługa rehabilitacji ale teraz wreszcie po tak długim czasie nie ma ich w gipsie i może nimi ruszać wiec to bylo oczywiste ze postęp bedzie (miała je zagipsowane od ok 6 tygodnia życia przez 2 miesiace a od tego 6 tygodnia normalnie sie rozwijała ruszała itd). Jednak z tego co ja juz na dzien dzisiejszy wiem nie ma opcji aby jakiekolwiek rehabilitacje zapobiegły operacją jakie nas czekają. Jest to tylko i wyłącznie forma cwiczenia mięśni aby były silniejsze, lepiej rozwinięte i po operacji sie szybciej wszystko odbudowało.
Żadne cwiczenia nie odbudują głowy kości i nie wybiją panewki tymbardziej ze nóżka jest w zupelnie innym miesjcu.
Jestem na etapie pisania meila do lekarza z małopolski dr Michał Kulej ocenia zdjęcia w zamian zastrzega ze bedzie je anonimowo wykorzystywał w swoich pracach nad bioderkami wiec jesli może nasz przypadek komuś w przyszłości pomoc to nie widze przeszkód.
Dalsze porady i sugestie mile widziane :)
Pozdrawiam!
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 02 Wrz, 2014   

michas, jeżeli tak jest, że bez operacji się nie obędzie to jednak nie rezygnuj z rehabilitacji. Procentuje to bardzo. Dziecko zawsze szybciej wraca do sprawności po operacji.
michas napisa/a:
Jestem na etapie pisania meila do lekarza z małopolski dr Michał Kulej ocenia zdjęcia w zamian zastrzega ze bedzie je anonimowo wykorzystywał w swoich pracach nad bioderkami wiec jesli może nasz przypadek komuś w przyszłości pomoc to nie widze przeszkód.
Zdrowe podejście. :)
A czy ten lekarz będzie operował Twoje maleństwo?
 
     
michas 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 41
Doczya: 28 Lip 2014
Posty: 10
Skd: chorzów
Wysany: Wto 02 Wrz, 2014   

Nie nie. Operacja bedzie w szpitalu w Otwocku pewnie pod nadzorem Dr Czubaka bo jak pisalem Dr Sionek u którego bylismy to ten sam szpital w Otwocku gdzie przyjmuje Dr Czubak tylko ja bylem na poradni a potem bedzie szpital- osobny budynek obok poradni.
Na wizytówce która dał nam doktor pisze dr n. med. Andrzej Sionek chirurg ortopeda traumatolog Specjalista II stopnia Szpital Kliniczny im prof. Grucy Otwock.
Zastanawia mnie co to znaczy Specjalista II stopnia?
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 02 Wrz, 2014   

II stopień - to znaczy, że zrobił tak jakby wyższy level w specjalizacji ortopedycznej. Czyli więcej godzin dydaktycznych i praktycznych z dziedziny ortopedii.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 02 Wrz, 2014   

michas, to dobrze że jednak nadal w Otwocku pozostajecie. Tam porządnie zajmą się Twoim szkrabem Pozdrawiam
 
     
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Pon 08 Wrz, 2014   

Michaś czytałeś nasze posty autentyczne sytuacje zmagania z chorobą rehabilitacją trudnościami
mamy wszyscy duże doświadczenia również zaczynałam od preluksacji wiem z jakimi trudnościami
możesz się borykać wybrałeś najlepszych ortopedów i klinikę jesteś na najlepszej drodze
do zdrowienia twojego dziecka nie zmieniaj tego .
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.