Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[PYTANIE] obustronne zwichniecie bioder u mojej 3 miesieczne
michas 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 41
Doczya: 28 Lip 2014
Posty: 10
Skd: chorzów
Wysany: Pon 28 Lip, 2014   [PYTANIE] obustronne zwichniecie bioder u mojej 3 miesieczne

Witam
Jestem tu nowy wiec od razu przedstawiam co i jak.

Moja córka w 4 tygodniu zycia miala zrobione usg wynik dysplazja i obustronne zwichniecie bioder. Na drugi dzien juz była w Chorzowie w szpitalu dzieciecym na ortopedi gdzie ordynator założyl na 3 tygodnie gips. Później tak jeszcze pare razy poniewaz jak udawało sie wstawic prawe wyskakiwało lewe itd. Była zrobiona operacja wyciecia narośla z prawego bioderka i znow gips. Niestety teraz dalej albo wchodzi jedno albo drugie dlatego lekarz zalecil operacje w trakcie ktorej jedna noga drutem zostanie przymocowana a nastepnie druga noge przymocuje sie juz w gipsie. Mamy najlepiej do jutra określić czy sie na to zgadzamy.

Czy ktoś tu przechodził takie cos ze swoim dzieckiem?
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 28 Lip, 2014   

michas, mnie po przeczytaniu Twojego postu nasuwa się tylko jedno pytanie: "co na to inni lekarze?"
Jeżeli nie konsultowałeś się z innymi ortopedami, to odpowiedź na pytanie "co robić?" nie jest możliwa, masz za mało możliwości i danych. Nie wyobrażam sobie poddać się, a tym bardziej mojej córeczki pod nóż nie mając jeszcze przynajmniej dwóch opinii biegłych w sztuce operatorów. Operacja to coś czego nigdy nie odwrócisz, warto to zrobić z dobrym rozeznaniem.

Pozdrawiam.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 28 Lip, 2014   

michas, Chorzów nie jest w rankingu nalepszych szpitali/lekarzy dziecięcych. Koniecznie! uzyskaj opinię innych lekarzy przed tak inwazyjnymi operacjami.
Ja wiem co to jest męczyć się od pierwszego dnia życia. Zrób wszystko, aby Twoje dziecko miało inne życie, aby w przyszłości Twoje dziecko nie zarzuciło Ci że słabo się postarałeś. Jest wiele szpitali które mogą pomóc Twojej córeczce. Może nie na miejscu ale wierzę, że to nie jest tak dużą przeszkodą.
 
     
michas 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 41
Doczya: 28 Lip 2014
Posty: 10
Skd: chorzów
Wysany: Wto 29 Lip, 2014   

Dobra odmowilem puki co i jutro mam wizyte w otwockuu dr Andrzeja Sionka. Czy to jest waszym zdaniem wyjscie? Dr Czubak jest na urlopie.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 29 Lip, 2014   

michas, świetnie !!! Tak to jest bardzo dobry krok Karty forum mówią, że dr Sionek jest dobrym specjalistą.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 29 Lip, 2014   

michas napisa/a:
Czy to jest waszym zdaniem wyjscie?

Moim zdaniem tak. Dr.Sionek to świetny specjalista w biodrowych sprawach.
Napisz co okaże się na wizycie.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
michas 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 41
Doczya: 28 Lip 2014
Posty: 10
Skd: chorzów
Wysany: Wto 29 Lip, 2014   

Naczytałem sie same dobre rzeczy wiec jestem dobrej mysli. Ja sam osobiście nie moge zlego słowa na szpital w Chorzowie powiedzieć. Powiem wiecej moim zdaniem jest wszystko jak najbardziej OK. Dzieci wchodzą są ''naprawiane'' i wychodzą o własnych siłach a musze powiedzec ze przez ostatnie 2 miesiace tam prawie mieszkamy wiec widze co sie tam dzieje. Ordynator dalej chce nam pomagać tylko i wyłacznie z mojej strony wyszedł pomysł aby odwiedzić Otwock i skonsultować temat. Nie ma żadnego obrażania sie i podejście do mojej prośby było moim zdaniem profesjonalne. Wiadomo ze osoba która takie przepadki ma co dzień może więcej powiedzieć, sam nasz doktor powiedział ze temat jest ciężki i jeśli jest taka opcja to trzeba z konsultacji skorzystać. Sam nazwał lekarzy z Otwocka wyrocznią w kwestii dziecięcych bioderek wiec jedziemy.
Czy ktoś tutaj ma aktualnie ten sam problem bądź juz to przeszedł?
Pozdrawiam
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 30 Lip, 2014   

michas, not to faktycznie profesjonalne podejście mają lekarze z chorzowskiego szpitala. Wielki szacun dla nich za brak focha.
Daj znać koniecznie jak tylko będziesz znał zdanie "wyroczni" na temat bioderek Twojej córeczki.
 
     
michas 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 41
Doczya: 28 Lip 2014
Posty: 10
Skd: chorzów
Wysany: Sro 06 Sie, 2014   

wreszcie mam chwile.
bylismy tydzien temu u dr i wstepnie stanelo na tym ze potrzebne sa aktualne zdjecia rtg z roznych stron.
dzis bylismy w otwocku w szpitalu zdjecia zrobione i diagnoza: zapraszam jak dziecko bedzie miec 14 miesiecy na rtg i nastepnie operacje na oba bioderka metoda Degi. Dr Sionek uwaza ze innej drogi nie ma bo to i tak skonczy sie tymi operacjami a teraz nie ma sensu forsowac bioderka wiec dziecko ma czas aby wyksztalcic sobie mieśnie ktore beda potrzebne potem po operacjach.
Z tego co sie dowiedziałem trafilismy do jednego z najlepszych ortopedów dzieciecych w PL takze chyba temat sie wyczerpał. Moze ktos ma jakies pomysly? Nie bede ukrywał że te operacje mnie nie cieszą:\
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Czw 07 Sie, 2014   

michas napisa/a:
wreszcie mam chwile.
bylismy tydzien temu u dr i wstepnie stanelo na tym ze potrzebne sa aktualne zdjecia rtg z roznych stron.
dzis bylismy w otwocku w szpitalu zdjecia zrobione i diagnoza: zapraszam jak dziecko bedzie miec 14 miesiecy na rtg i nastepnie operacje na oba bioderka metoda Degi. Dr Sionek uwaza ze innej drogi nie ma bo to i tak skonczy sie tymi operacjami a teraz nie ma sensu forsowac bioderka wiec dziecko ma czas aby wyksztalcic sobie mieśnie ktore beda potrzebne potem po operacjach.
Z tego co sie dowiedziałem trafilismy do jednego z najlepszych ortopedów dzieciecych w PL takze chyba temat sie wyczerpał. Moze ktos ma jakies pomysly? Nie bede ukrywał że te operacje mnie nie cieszą:\


Moja sugestia jest taka: skonsultuj przypadek córki z fizjoterapeutą lub osteopatą dziecięcym specjalizujacym się w tematyce "młodszych" pacjentów. Rozwój dziecka niesie ze sobą zarówno ryzyko (dysplazja pozostawiona sama sobie ma własną dynamikę zmian) jak i możliwości (odpowiednie ukierunkowanie sił wzrostowych przez specyficznie dobrane działania terapeutyczne może odpowiednio przemodelować szybko wzrastajacy oranizm w pożądanym kierunku).Czas do kolejnej wizyty lekarskiej możesz wykorzystac właśnie na dobrą terapię.

Daniel
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 07 Sie, 2014   

michas, jak widzisz opinie lekarzy się różnią i warto mieć ich kilka. Na pewno to co napisał Danielos w tej chwili jest niezbędne dla córci, ponieważ nie tyko może w znacznym stopniu pomóc w operacji ale również zmniejszyć jej zakres. Koniecznie zajmijcie się teraz dobrze ukierunkowaną terapią.

Pozdrawiam.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
michas 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 41
Doczya: 28 Lip 2014
Posty: 10
Skd: chorzów
Wysany: Czw 07 Sie, 2014   

Też tak właśnie mam zamiar zrobić. Jestesmy juz zapisani na rehabilitacje ale nie wiem czy tam bedzie ktos az tak w temacie obyty. Jestem z Chorzowa moze mozecie kogos polecic z okolicy?
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pi 08 Sie, 2014   

michas a czy Dąbrowa Górnicza to nie za daleko dla Was? Korzystałam i korzystam z tego prywatnego gabinetu i wiem, widziałam, że dzieci i takie maleństwa też korzystają z ich usług.
W razie czego kontakt na pw lub zobacz w temacie: kącik rehabilitacji - polecane gabinety.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
michas 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 41
Doczya: 28 Lip 2014
Posty: 10
Skd: chorzów
Wysany: Sob 09 Sie, 2014   

daleko nie ma zreszta to nie problem bo nie w tym rzecz. poprostu potrzebuje kogos kto przerabial akurat takie badz podobne przypadki z bioderkami. w sumie wszedzie rehabilituje sie dzieci ale przewaznie chodzi o napiecia badz o asymetrie. bioderka to inny temat i wlasnie kogos od bioderek potrzebuje. sam nie wiem juz co mam robic. nie ma nawet chwili spokoju zeby nad tym wszystkim sie zastanowic. dostalem jeszcze namiar na lekarza z zakopanego\krakowa nazywa sie Kulej ale sam nie wiem czy ma sens jeszcze cos kombinowac.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 10 Sie, 2014   

Spróbujcie jeszcze raz w Otwocku u Profesora Czubaka jak wróci z urlopu.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.