Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
problemy neurologiczne
justa 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 31
Doczya: 15 Lip 2009
Posty: 20
Wysany: Sro 09 Lip, 2014   problemy neurologiczne

Pytanie głównie do rehabilitantów czy niespojenie S1 i sakralizacja L5 mogą znacząco wpływać na pęcherz i bóle pleców??
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Sro 09 Lip, 2014   Re: problemy neurologiczne

justa napisa/a:
Pytanie głównie do rehabilitantów czy niespojenie S1 i sakralizacja L5 mogą znacząco wpływać na pęcherz i bóle pleców??


Mogą. Ważne, żeby określić jaka jest u Ciebie diagnoza funkcjonalna. To pozwoli zaplanować i wdrożyć terapię oraz prognozować dalsze postępowanie.
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
justa 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 31
Doczya: 15 Lip 2009
Posty: 20
Wysany: Sro 09 Lip, 2014   

Miałam 14 lat jak lekarz stwierdził u mnie pęcherz nadreaktywny i przepisał oksybutyninę na hiperrefleksje wypieracza. Nie miałam nigdy TK ani nawet badań urologicznych diagnoza oparta była na wywiadzie i badaniach. Ja zauważyłam że u mnie problemy nasilają sie razem z problemami kregosłupa jak dretwieje mi palec w stopie to dolegliwości sie nasilają.
Chciałam wziąść skierowanie na plecy i biodra na jakies zabiegi pracuje w DPS wiec szczególnie obciąża to mój układ ruchowy ale nie mogę znaleźć dobrego specjalisty w swoim mieście z indywidualnym podejsciem a dojazdy odpadają bo ze względu na oczy nie mam prawa jazdy :-( nie wiem chyba zostanie mi te 10 zabiegow z NFZ
 
     
justa 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 31
Doczya: 15 Lip 2009
Posty: 20
Wysany: Nie 03 Sie, 2014   

Zrobiłam nowe rtg kregosłupa i okazało się że mam zmiany zwyrodnieniowe dyskow na poziomie l2-l3 i l5-s1 w prawym biodrze mam jedynie resztki dysplazji ale wyraza sie u mnie w napieciu miesniowym i obciazam plecy.
 
     
Lech K 
Lech
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 71
Doczy: 16 Gru 2012
Posty: 2
Skd: Gniewkowo
Wysany: Nie 17 Kwi, 2016   

Rwa kulszowa a endoproteza. Cztery lata upłynęło od wszczepienia mi endoprotezy,zabieg i rehabilitacja przeprowadzone były perfekcyjnie.Czułem się komfortowo. 04.stycznia tego roku poczułem okropny ból w w lewej nodze właśnie w tej z endoprotezą. Diagnoza pierwszego lekarza była Rwa Kulszowa i zastosowanie leczenia . I tu pytanie jakie przeprowadzić badanie coby wykluczyć obluzowanie endoprotezy.
_________________
Lech
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Nie 17 Kwi, 2016   

Lech K Przy obluzowaniu endoprotezy miałam robione rtg bioder i scyntygrafię kości .
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pon 18 Kwi, 2016   

Lech K Nie miałeś robionego rtg aby sprawdzić czy proteza jest obluzowana? Dla pewności lepiej idź skonsultować u innego lekarza.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 24 Kwi, 2016   

Lech K, zmień tego lekarza co Ci zdiagnozował rwę kulszową na podstawie Twoich opowieści. Przy endo powinien przede wszystkim wykluczyć jej obluzowanie. Ortopeda Cię wzywa!
 
     
Lech K 
Lech
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 71
Doczy: 16 Gru 2012
Posty: 2
Skd: Gniewkowo
Wysany: Nie 24 Kwi, 2016   

pasiflora napisa/a:
Lech K, zmień tego lekarza co Ci zdiagnozował rwę kulszową na podstawie Twoich opowieści. Przy endo powinien przede wszystkim kluczyć jej obluzowanie. Ortopeda Cię wzywa!
Bylem u ortopedy . Odpowiedział tu cytuję :raczej wyklucza obluzowanie: muszę zmienić chyba ortopedę. Z perspektywy czasu utwierdzam się że to będzie rwa kulszowa. Od 04 stycznia powoli się poprawiało żeby zaatakować 15 kwietnia wielkim bólem Znalazłem się nawet na izbie przyjęć szpitala,dostałem dwie kroplówki i dwa zastrzyki przeciwbólowe po 4 h ból ustąpił do stanu przed 15. W szpitalu mnie nie zostawili bo pani doktor poinformowała mnie że jest brak miejsc na oddziale.Jestem zarejestrowany na 27 kwietnia do neurologa zobaczymy co powie specjalista.
_________________
Lech
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 25 Kwi, 2016   

Lech K, no to czekamy
Ach Ci specjaliści.
"raczej wyklucza"- na jakiej podstawie?
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 26 Kwi, 2016   

ja miałem podobny przypadek, po wyjeździe gdzie nie wykonywałem żadnych większych wygibusów, ale siedziałem przy ognisku, a było chłodno, w poniedziałek miałem dość mocny ból.
ból zaczynał się w pośladku operowanej nogi, szedł w dół, w podudziu przechodził na przód nogi, aby powodować mrowienie stopy. był on na tyle mocny, że udałem się na pogotowie, gdzie zełgałem w żywe oczy iż potknąłem się i upadłem.
zrobiono RTG endo i było wszystko w porządku, lekarz powiedział że to rwa i nie obciążać nogi.
lekarz bardzo starej daty, na pytanie czy coś dostanę powiedział:
- zmniejszy to ból może 10-20%, a nałyka się pan chemii, da pan radę wytrzymać?
- dam.
- no to trzeba przeczekać.

po tygodniu puściło, do sportu wróciłem po dwóch tygodniach.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.