Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
DorotaBeata
michooo 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 14 Lis 2016
Posty: 14
Skd: Poznań
Wysany: Sro 28 Cze, 2017   

dorotabeata - przeczytałem Pani całą historię i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem i chcę w tym miejscu bardzo Pani pogratulować i życzyć wszystkiego co najlepsze w nowym, pooperacyjnym życiu. Choć było w Pani postach (na początku) sporo narzekania, to efekty są pozytywnie porażające. Dziękuję Pani za merytorykę i dużo opanowania w postach. Zapewniam, że sporo osób czyta Pani historię (choć nie reaguje) i Pani słowa dają im (nam) dużo wiary. Ja dziś zakwalifikowałem się na operację, z uwagi na stan i wiek ma to być tryb pilny, oczekiwanie do 8 miesięcy. Być może też zdecyduję się na pisanie swojej historii. Zobaczymy :) Pozdrawiam i wiele optymizmu życzę :) P.S. Powodzenia w ZUS-ie.
_________________
Czekam na endo.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sro 28 Cze, 2017   

michooo, Dzięki za miłe słowa.
Mieszkasz w wielkim mieście, Możesz mieć operację i rehabilitację bez specjalnej logistyki . Wszystko załatwisz na miejscu. Ja mam prawie 500 km. Trzymaj się 8-)

Z dwoma endo naprawdę można chodzić! Ale frajda!
Dzisiaj znowu musiałam wyjść i pochodzić, w sensie pospacerować. Trochę odczuwam nogę operowaną w zeszłym roku, a ta sprzed 2,5 miesiąca sobie chodzi normalnie, bez kul. Tylko, jak się chodzi z kulami, to inni zwracają uwagę i jest bezpiecznie. Jak ktoś jest bez kul to trzeba jeszcze uważać na innych, bo to świeżo po operacji.

Cały czas wykonuję ćwiczenia funkcjonalne od p. Daniela, te z zeszłego roku i pomagają :whata: Nie spodziewałam się, że odpowiednia rehabilitacja przed operacją może aż tak bardzo przyśpieszyć powrót do chodzenia.

Pozdrawiam :viva: Tak się czuję, jak ta ikonka
_________________
Beata8
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Czw 29 Cze, 2017   

dorotabeata napisa/a:
Chodzę bez kul, już drugi dzień byłam na dworze bez kul. Wczoraj kilkaset metrów. Dzisiaj niecały kilometr.
suuuuuper
dorotabeata napisa/a:
Wydaje mi się, że chodzę prosto, nie kuleję, ale czasem nie idę w linii prostej, zbaczam.
Dorotka, operację miałaś w wieku 2 lat. Nigdy nie chodziłaś dobrze. Teraz dopiero zaczniesz chodzić prawidłowo. I to z pomocą fizjo. Przecież wiesz.
dorotabeata napisa/a:
Czyli jest możliwe odstawienie kul po dwóch miesiącach. U mnie parę dni więcej, ale jestem po wcześniejszej operacji.
Nie wierzyłam, że tak jak Nuta można wrócić do pracy dwóch miesiącach i że z dwoma endo można normalnie chodzić, ale to prawda.
:mrgreen: mówiłam, że tak będzie
dorotabeata napisa/a:
Oczywiście, wszystkie osoby, które też mają dwie endoprotezy i nawet dużo sobie chodzą to potwierdzają, ale nie wyobrażałam sobie, że mi też się uda.
Czyli mniej wyobraźni, a więcej faktów.
więcej wiary w siebie!!
dorotabeata napisa/a:
Jeszcze czeka mnie fizjoterapia funkcjonalna. Do osoby czującej się pewnie na dworze trochę mi brakuje.
i dopiero zaczniesz uczyć się "prostego, prawidłowego chodzenia". A nie takiego stawiania nóg.... żeby nie bolało.
Pozdrawiam serdecznie. Cieszę się, że dobrze Ci idzie.
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Czw 29 Cze, 2017   

esca napisa/a:
Teraz dopiero zaczniesz chodzić prawidłowo. I to z pomocą fizjo.
Mam nadzieję, że będę lepiej chodzić. Chociaż i tak idę prosto, widzę się w szybach.
Potrzebuję jednak rehabilitacji.
Dzięki za podtrzymywanie na duchu. Twoje dwie edno pozwoliły mi uwierzyć, że można wrócić do chodzenia bez kul.
esca napisa/a:
więcej wiary w siebie!!
Jak komuś udało się z dwoma stawami, to wraca wiara w siebie, że innym też się uda.

Pozdrawiam serdecznie :mrgreen:
P.S. Z tym chodzeniem to niezła zabawa :rotfl:
_________________
Beata8
 
     
michooo 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 14 Lis 2016
Posty: 14
Skd: Poznań
Wysany: Sob 01 Lip, 2017   

dorotabeata - cieszę się, że chodzi Pani już samodzielnie, teraz musi być już tylko dobrze.
_________________
Czekam na endo.
 
     
michooo 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 14 Lis 2016
Posty: 14
Skd: Poznań
Wysany: Sob 01 Lip, 2017   

dorotabeata napisa/a:
michooo, Dzisiaj znowu musiałam wyjść i pochodzić, w sensie pospacerować. Trochę odczuwam nogę operowaną w zeszłym roku, a ta sprzed 2,5 miesiąca sobie chodzi normalnie, bez kul. Tylko, jak się chodzi z kulami, to inni zwracają uwagę i jest bezpiecznie. a


A na to, to bym nawet nie wpadł. Czyli dopiero trzeba przejść operację, żeby takie z pozoru oczywistości zrozumieć :)
_________________
Czekam na endo.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Nie 13 Sie, 2017   

Od lipca jestem na fizjoterapii funkcjonalnej u p. Daniela.
Okazało się, że kule odstawiłam za wcześnie, bo nie chodziłam jeszcze prawidłowo. Od tego tygodnia chodzę bez kul.
Jednak nie chodzi mi się całkiem super. Na prostym odcinku trochę ściąga mnie na prawą stronę, czyli na operowaną ostatnio nogę. Dostałam ćwiczenia i ... ćwiczę, ale jest coraz lepiej.
Od zawsze się garbiłam, ale to od poprzednich operacji i braku rehabilitacji. Teraz ćwiczę, mam rehabilitację i powoli automatycznie, czyli bez pilnowania zaczynam się prostować. Wczoraj siedziałam z koleżanką przy stoliku. Ona w moim wieku, ale wysportowana i oczywiście bez problemów i zwróciła uwagę na to, że ja siedzę prosto, a ona się garbi. W sumie to obie byłyśmy zaskoczone, że u mnie tak się zmieniło. No i znowu usłyszałam, że jestem wysoka 8-)
_________________
Beata8
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 14 Sie, 2017   

dorotabeata, Pod opieką fizjoterapeuty proste siedzenie chodzenie cała postawa automatycznie wchodzi nam w nawyk. Trochę czasu to zajmuje ale potem już w ogóle o się tym nie myśli. ;-) . Sama pamiętam swoje początki terapeuta baz ustannie zwracał mi uwagę na postawę. A w tej chwili to jestem zdziwiona że moi znajomi są zaskoczeni. Gdy mnie widzą bo dla mnie prosta postawa jest tak naturalna że się zupełnie na tym nie skupiam.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pon 14 Sie, 2017   

Bonia napisa/a:
Pod opieką fizjoterapeuty
Fajnie, że masz fizjo na miejscu. Ja niestety jestem w Warszawie tylko dwa miesiące i później będę musiała sobie jakoś radzić z ćwiczeniami. Dojazd mam fatalny. W zeszłym roku po paru miesiącach ćwiczeń była duża poprawa, a teraz od początku po operacji jest dużo lepiej niż poprzednio. Czyli zakładam, że będzie dobrze, ale w perspektywie następna fizjoterapia dopiero w przyszłym roku :evil: :roll:
_________________
Beata8
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 14 Sie, 2017   

dorotabeata, ćwicz w domu sumiennie a sama zobaczysz. ;-)
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 21 Sie, 2017   

Dorota, dasz radę - jestem tego pewna :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sob 16 Wrz, 2017   

Endoproteza to świetny wynalazek.

Jestem 5 miesięcy po operacji. Dwa tygodnie temu skończyłam rehabilitację u p. Daniela Romanowskiego, dwa razy w tygodniu przez dwa miesiące. Mam ćwiczenia do domu.
Pan Daniel to geniusz fizjoterapeutyczny.
Zostały poprawione niektóre elementy chodzenia, czyli lekkie kiwanie się na jedną stronę i teraz idę prosto. Miałam też oczywiście terapię powięziową i pomoc z kręgosłupem szyjnym.
Najdziwniejsze jest to, że na każdy mój problem z chodzeniem znalazły się ćwiczenia korygujące i były efekty po kilku dniach.
Aż trudno uwierzyć.
Czyli jeszcze lekko kiwałam się na boki (niestabilny tułów) i po kilku dniach ćwiczeń chodziłam prosto. No i mogę iść po linii prostej, nie ściąga mnie na prawo, też pomogły ćwiczenia.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia, to nie mają nic wspólnego z moją fizjoterapią na oddziale rehabilitacyjnym w szpitalu, to ćwiczenia funkcjonalne, czyli uczące chodzić.

Co było najfajniejsze? To, że po wyjściu z rehabilitacji szłam sobie lekko, jak piórko, prawie płynęłam w powietrzu. Takie wrażenie.

Opinie na temat mojego chodzenia są w stylu: nie chodzisz, tylko biegasz i sto razy lepiej niż przed operacjami.
Ja się czuję normalnie, chodzę sobie, jak przed wielu laty. Średnio ok. 2 km z kijkami, lub mniej bez.
Jednak 5 miesięcy to krótko po operacji i trzeba pamiętać o tych endoprotezach. Chyba muszę zwolnić.

Podziękowania za podpowiedź, że ważna jest fizjoterapia funkcjonalna przed i pooperacyjna. Nie trafiłabym inaczej do p. Daniela i wcześniej do p. Piotra Komorowskiego.
Wracam za parę tygodni do pracy, tylko dzięki Forum Bioderko :kwiatki:

Prawdę mówiąc, w mojej sytuacji zdrowotnej i miejsca zamieszkania nie miałam szans na powrót do chodzenia. Ale się udało.

:whata: Niektórzy tak patrzą, jak mnie teraz widzą.
_________________
Beata8
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 16 Wrz, 2017   

Dorota, ciesze sie razem z Toba Twoim sukcesem :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 16 Wrz, 2017   

Brawo bardzo się cieszę ;-)
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sro 27 Wrz, 2017   Plaża, morze i endo x2

5 miesięcy po operacji pojechałam na wakacje.
Miałam clexane 12 godz. przed lotem.
Na bramkach dzwoniło.

Ogólnie sytuacja trochę inna.
Na plaży niestabilnie się chodzi po piasku. Leżaki są na wysokości 30 cm, zastanawiałam się jak siadać i potem wstawać.
Przy wejściu do morza były barierki, na szczęście. Dwa razy weszłam i wiadomo, jak jest z wychodzeniem z morza. Trudno złapać równowagę osobom bez operacji, a z endo ... panika.
Kupiłam buty na rzepy i już było stabilniej. Fal nie było prawie wcale, ale i tak w wodzie było inaczej niż przed operacjami. Prawie nie pływałam, taplałam się w wodzie przy brzegu i widziałam pływające głowy daleko przy bojach. Kiedyś też tam bym była.
Ogólnie dobrze mi się chodziło po lądzie i powoli ogarniam morze.

Wracam do normalności 8-)
_________________
Beata8
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.