Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Nowoczesne zasady odżywiania/naturalna suplementacja
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pi 30 Sty, 2015   

Cytat:
może zamiast próbować odkrywać Amerykę wrócić do tego co dawno się sprawdziło?
A pewnie. Dobry pomysł. Do tego należałoby dodać:
1. odrzucenie przetworzonej żywności
2. duża ilość kasz (jaglana i gryczana podobno najlepsze) + tzw. "zdrowe węglowodany"
3. mniejszy udział mięsa
4. duży udział warzyw w diecie (po obróbce termicznej - 80%)
5. dobrej jakości tłuszcze roślinne, tłoczone na zimno, z krótkim okresem ważności (olej lniany, z ostropestu, z Lnianki !!)
6. wyłączenie mleka z kartonika i jego przetworów
7. nie spożywanie węglowodanów wraz z białkiem zwierzęcym
8. ograniczenie spożywania pszenicy (obecnie jest przetworzona genetycznie)
9. więcej błonnika naturalnego (Babka Jajowata i Babka Płesznik)
10. czytać etykiety na opakowaniach żywności (konserwanty, utrwalacze smaku, substancje z literką E)
11. duża ilość płynów
12. mała ilość słodyczy (już słyszę jęk moich dzieci)

Jest tego trochę ale dla chcącego nic trudnego. Rodzaj diety "siedzi w naszej głowie". To tam znajduje się nasza "centrala" .........


Smacznego,
F.
_________________
fizkom@fundacjabioderko.pl
 
     
Krzyś 
Krzyś



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczy: 05 Lis 2014
Posty: 56
Skd: Glucholazy
Wysany: Pi 30 Sty, 2015   

Cyryl! co raz bardziej Cię lubię za to zdrowe podejście do rzeczywistości. Pozdrawiam gorąco.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 30 Sty, 2015   

A co jeść podczas choroby? Tym bardziej jak się nie ma apetytu i juz sama myśl o jedzeniu powoduje nudności. I odruch wymiotny.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Pi 30 Sty, 2015   

Fizkom napisa/a:
10. czytać etykiety na opakowaniach żywności (konserwanty, utrwalacze smaku, substancje z literką E)

Bardzo rozsądne rady.
Ale punkt 10. sprawia, że zamiast pół godziny czas zakupów wydłuża mi się do 3 godzin. I jeszcze te okulary! Bo skład jest pisany w coraz bardziej ukrytych miejscach opakowania i coraz mniejszą czcionką! :eek:
A co do punktu 4. - koniecznie mniej tzw. wędlin! W nich jest najwięcej paskudztw...
 
     
kieszczyński 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczy: 11 Sty 2010
Posty: 574
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Pi 30 Sty, 2015   E

Nie wszystkie E są szkodliwe np. pektyna, antocyjany....
 
     
Stiv Slon 
Stiv Slon
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia x 1
Doczy: 17 Maj 2014
Posty: 83
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 30 Sty, 2015   

Cyryl napisa/a:
tak spojrzałem na tytuł tego tematu i zastanowiło mnie co takiego było złego w starych (nienowoczesnych) zasadach odżywiania?


Ciekawe pytanie zadałeś Cyrylu ... :)

Ja tez mam kilka pytań :
Co takiego złego jest w tym, że postęp nauki i rozwój przekazu informacji umożliwia podniesienie świadomości dla .... CHĘTNYCH ? :)

Co jest takiego złego w tym, że np po takim byłym PRL-u, ludzie nabyli szerokie prawa dostępu do informacji
m.in. o tym jaki jest skład tego co spożywają i jaki to ma wpływ na ich zdrowie ?

Co jest takiego złego w tym, że niektórzy ludzie przyjęli odpowiedzialność za stan swojego zdrowia,

zwłaszcza gdy widzą że :
na półkach w sklepach sprzedających żywność i napoje, są dopuszczane przez tzw "państwo" do sprzedaży, produkty zawierające substancje niszczące układ pokarmowy np. BENZOESAN SODU ; substancje zwiększające prawdopodobieństwo zachorowania na raka 10-krotnie np. słynny słodzik ASPARTAN ( sprawdzono badaniami klinicznymi ) obecny m.in. w znanym napoju-rozpuszczalniku, który ma końcówkę nazwy ... "ZERO" ???
Ci tzw "karmiciele" i "dopuszczacze do obrotu" usprawiedliwiają się tym, że przecież skład jest napisany na produkcie, więc są ZWOLNIENI z ODPOWIEDZIALNOŚCI, a że konsumenci nie czytają toooo ... ich problem i odpowiedzialność.

Co takiego złego jest w tym, że nie wszyscy naukowcy milczą i mają odwagę odsłaniać bliźnim PRAWDĘ, czym inni "bliźni" powiązani z decydentami, chcą karmić poddaną i łatwowierną trzódkę roboczą ???

Co takiego złego jest w tym , że ludzie chcąc się bronić przed traktowaniem ich jak bezrozumne tuczne zwierzaki, zakładają organizacje broniące praw konsumentów i ujawniające prawdę o produktach i producentach, którzy z chęci zysku gotowi są często nie liczyć się ze zdrowiem ludzi, korumpować decydentów itp itd ???

Wreszcie co takiego złego jest w tym, że są inni ludzie, którzy chcą się podzielić swoją wiedzą, doświadczeniem i odkryciami z zainteresowanymi tematem bliźnimi ? :)

Pozdrowienia! :)
Stiv
_________________
Stiv Slon
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 18 Lut, 2015   

2 ciekawe moim zdaniem artykuły: o bananie i o gmo- strona zawierają pierwszy link jest nawiasem mówiąc bardzo interesująca, ukazuje się tam bardzo ciekawych artykułów- np. ten o kurkumie.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 19 Lut, 2015   

http://www.tvn24.pl/dieta...y,516679,s.html
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 14 Mar, 2015   

Co nieco o kaszy jaglanej, cebuli, burakach, tymanku :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Piotr77 
Piotr
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 46
Doczy: 05 Mar 2015
Posty: 9
Skd: Śląsk
Wysany: Pon 16 Mar, 2015   

to co napisał m.in. Fizkom to 100% racji.

ja i moja żona od paru lat zredukowaliśmy do min. jedzenie mięs, słodyczy, nabiału. zero chleba :-)
jak mięso, bo rodzina przychodzi ;-) , to kaczka lub wołowe. słodycze zastąpione suszonymi owocami. Suszymy sami ;-)

efekty rewelacyjne tylko trzeba konsekwencji i nie wprowadzać półśrodków.
badania robię co 3-4 tygodnie, bo leczę się na SM i jestem pod opieką neurologów, są bez zarzutu.

jedzenie samych warzyw, kasz nie jest straszne. przepisów jest masę na stronach vegańskich. Polecam!
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 16 Mar, 2015   

Stiv Slon napisa/a:
...Co jest takiego złego w tym, że np po takim byłym PRL-u, ludzie nabyli szerokie prawa dostępu do informacji
m.in. o tym jaki jest skład tego co spożywają i jaki to ma wpływ na ich zdrowie ?...


nie chcę gloryfikować tamtych czasów, bo tamta dieta nie była dobrowolna, ale oprócz szerokich praw dostępu do informacji zyskaliśmy inny tryb życia, któremu nie wszyscy potrafią się oprzeć.
w tej chwili jemy mięso, słodycze i inne jak ziemniaki jeszcze nie tak dawno.
to co kiedyś było atrakcją dzisiaj jest podstawą odżywiania.

Piotr77 napisa/a:
...ja i moja żona od paru lat zredukowaliśmy do min. jedzenie mięs, słodyczy, nabiału. zero chleba...


dla mnie jest to układ zerojedynkowy, albo spożywamy te produkty w nieograniczonej ilości, albo zero.
prawdą jest, że spora część ludzi odżywianie traktuje jak alkoholik napoje wysokokowe, nie potrafią jeść z umiarem.
dlaczego ja mam rezygnować z czekolady. mam czasami chętkę jak ostatnio, kupiłem tabliczkę czekolady, wożę ją pod siedzeniem w samochodzie, bo po kupnie ta chętka mi przeszła i teraz ta słodycz czeka na moje nadchnienie.

Piotr77 napisa/a:
...jak mięso, bo rodzina przychodzi ;-) , to kaczka lub wołowe...


tutaj korzystając z szerokiego prawa do informacji możemy się przekonać, że te mięsa są nie zbyt OK.
co do drobiu: okres od wyklucia kurczaka do uboju dzisiaj wynosi 35 dni, a to nie za szybko trochę?
co do wołowiny: bydło w naturze trawożerne, dzisiaj jest karmione mięsem (mączka mięsno-kostna, czyli wysuszone i zmielone resztki zwierząt padłych na drogach, w zagrodach oraz trochę odpadów rybnych) dla szybszego przyrostu masy.

wychodzi na to, że świnia w naturze wszystkożerna jest karmiona w sposób chociaż trochę przypominający naturę.

ale jest jeszcze inny aspekt: otóż choroby zwierząt w naturze służyły regulowaniu populacji. gdy jakiś gatunek stawał się zbyt liczny, zbyt częste były kontakty między dużą ilością osobników, choroby, które normalnie powodowały śmierć poszczególnych osobników, trzebiły gatunek powodując powrót do stanu początkowego.

hodowanie zwierząt na tak przemysłową skalę powoduje ogromne narażenie na choroby, które trzeba zwalczać. co więcej zwalcza się nie choroby jakie następują, ale potencjalne zagrożenia, bo nikt nie chce ponosić start wybijania całych hodowli bez zysku.
dlatego też zwierzęta są faszerowane lekami w skali do tej pory niespotykanej.
a później my to jemy.
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 17 Mar, 2015   

Znów trochę o candidii, kolejny artykuł potwierdzający rolę odżywiania w profilaktyce chorób.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Piotr77 
Piotr
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 46
Doczy: 05 Mar 2015
Posty: 9
Skd: Śląsk
Wysany: Wto 17 Mar, 2015   

Powiązania odżywiania z biodrem u siebie nie widzę. Może dlatego, że nigdy nie miałem problemów z nadwagą.
Ale w przypadku SM ma ono niesamowite przełożenie. Jeżeli stosuje się do pewnych zasad czuje się po prostu lepiej. Sprawniej.
Tylko odpowiednim odżywianiem jestem w stanie stłumić neurologiczne objawy SM i to w przeciągu paru tygodni.

Niestety, zaraz jak tylko poczuje się lepiej konsekwencji brakuje i zaczynam wprowadzać "odstępstwa"
Co oczywiście w dłuższym czasie przynosi złe następstwa. Więc, wracam do podstaw. No i tak od wielu już lat.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 17 Mar, 2015   

Piotr77 napisa/a:
wracam do podstaw

Im masz większą świadomość wpływu jedzenia na zdrowie tym łatwiej Ci będzie trzymać się swoich podstaw. Rezygnacja z niektórych rzeczy nie musi być nudna-można większość rzeczy zastąpić innymi-pożądanymi w diecie :)
Trzeba też czasu aby odwyknąć od żywieniowych schematów w jakich się tkwi od dzieciństwa, stąd "upadki" w odżywianiu. Najważniejsze to podnosić się i świadomie kontrolować sytuację aż stanie się ona nawykowa i naturalna.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Piotr77 
Piotr
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 46
Doczy: 05 Mar 2015
Posty: 9
Skd: Śląsk
Wysany: Wto 17 Mar, 2015   

żona też mi tak mówi ;-)
i nawet się z nią o to nie kłócę, bo wiem, że ma rację. (jak zawsze ;-) )

Trudna jest tutaj przeprawa z otoczeniem (rodzina głównie). Sto razy możesz mówić, że czegoś tam nie jesz a i tak to dostaniesz na niedzielnym obiadku ;-)
No ale starszych ludzi już nie przekonasz. Za to jak my organizujemy imprezę to oni głodują ;-)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.