Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Nasza historia
anelka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 02 Cze 2014
Posty: 13
Skd: lubelskie
Wysany: Sob 01 Lis, 2014   

Nie wiem, może jestem przewrazliwiona ale wydaje mi się, że moja córka ma jedną nóżke krótsza :-( chodzi sama od półtora miesiąca ale wygląda to tak jakby utykała. Strasznie się martwię, że coś jest nie tak. Nie wiem z kim powinnam się skonsultować i kiedy? Czy już teraz czy poczekać aż chód się ustabilizuje za ok miesiąc czy dwa? Nie chce by koszmar powrócił.
_________________
Mama córeczki z dysplazją
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 02 Lis, 2014   

anelka napisa/a:
Czy już teraz czy poczekać aż chód się ustabilizuje za ok miesiąc czy dwa?
Taka postawa jest błędna.
anelka, a co na to fizjoterapeuta?
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 02 Lis, 2014   

Anelko, noga może nie jest krótsza, to może być złe ustawienie miednicy (tak częste przy biodrowych problemach).
Zajrzyj do tematu o krótszej nodze TUTAJ. Moja sugestia to: zdiagnozuj sytuację u dobrego fizjoterapeuty. Napisz co będzie wiadome po konsultacji.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
anelka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 02 Cze 2014
Posty: 13
Skd: lubelskie
Wysany: Nie 02 Lis, 2014   

Dzięki za odzew a gdzie znajdę namiary na dobrych fizjoterapeutow? Może możecie polecic kogoś z Lublina ewentualnie z Warszawy?
_________________
Mama córeczki z dysplazją
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 02 Lis, 2014   

Namiary Do Lublina i do Wa-wy znajdziesz w dz. z kontaktami na Forum-przejrzyj sobie.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
anelka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 02 Cze 2014
Posty: 13
Skd: lubelskie
Wysany: Nie 02 Lis, 2014   

Dzięki, przejrzałam ale ten lubelski gabinet to chyba dziećmi się nie zajmuje. Znalazłam chyba trzy typowo dziecięce. Tylko mam pytanie lepiej się umówić bezpośrednio do fizjoterapeuty czy do lekarza rehabilitanta. Pytam bo moje dziecko było pod opieką poradni rehabilitacyjnej i lekarz który nas prowadził zapraszał nas na wizytę po 3 miesiącach od rozpoczęcia chodzenia. To będzie w grudniu. Ale skoro coś mnie niepoki to może teraz się do niego wybrać?
_________________
Mama córeczki z dysplazją
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 02 Lis, 2014   

anelka, idź od razu do rehabilitanta niech zbada Maleństwo i postawi diagnozę. Terapeuci mają zestaw testów klinicznych i badań pozwalających na diagnostykę. Oczywiście to musi być dobry terapeuta, ale pędź raz dwa.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Madzia03 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 31 Gru 2013
Posty: 10
Skd: Lublin
Wysany: Pon 03 Lis, 2014   

Anelka jesteś z Lublina? Moge wiedzieć u jakich lekarzy byłaś z coreczka? Ja swoją tez leczylam w Lublinie u dr Gila przez 10 miesięcy, zdecydowałam sie na wizytę u prof. Czubaka ktory stwierdził ze leczenie było zdecydowanie za długie, czyli bardzo podobna sytuacja. Możesz poczytać historia Roksany.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 03 Lis, 2014   

anelka napisa/a:
Tylko mam pytanie lepiej się umówić bezpośrednio do fizjoterapeuty czy do lekarza rehabilitanta.

Odpuść sobie lekarzy rehabilitacji jak i rehabilitację na nfz. Poszukaj terapeuty stosującego nowoczesne metody rehabilitacji u dzieci-nie dość że są bardzo skuteczne to i niebolesne. Jeśli nie znajdziesz blisko takiej osoby-warto dojechać do kogoś znającego się na rzeczy.
Powodzenia!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
anelka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 02 Cze 2014
Posty: 13
Skd: lubelskie
Wysany: Pon 03 Lis, 2014   

Madzia03, czytałam waszą historię, cieszę się że zdecydowalas się na prof.wizytę Czubaka . My chodziliśmy do prof.Kandzierskiego i dr Tarczynskiej .

Widzę,że z dobrym fizjo w L będzie ciężko. Wszyscy zajmują się dziećmi z problemami neurologicznymi a jak mówię o co mi chodzi odsyłają do ortopedy :roll:
_________________
Mama córeczki z dysplazją
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 04 Lis, 2014   

anelka napisa/a:
Wszyscy zajmują się dziećmi z problemami neurologicznymi a jak mówię o co mi chodzi odsyłają do ortopedy
Czyli Ci są nic nie warci skoro odsyłają do ortopedy. Dzieci po porażeniu mózgowym muszą mieć dobrych r ;-) rehabilitantów popytaj może na miejskim forum :-)
 
     
anelka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 02 Cze 2014
Posty: 13
Skd: lubelskie
Wysany: Sob 29 Lis, 2014   

Znalazłam fizjoterapeute u siebie (z polecenia). Jesteśmy po konsultacji, noga jest krótsza minimalnie, jest ponadto asymetria, być może asymetryczne ustawienie miednicy, w każdym razie moje podejrzenia się potwierdziły. Zaproponowano nam konsultacje i zabiegi u osteopaty ale mam wątpliwości. Czy ktoś mi jest w stanie podpowiedzieć czy to dobry kierunek i czy jest to bezpieczne dla dziecka po dysplazji?
_________________
Mama córeczki z dysplazją
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 29 Lis, 2014   

anelka napisa/a:
Zaproponowano nam konsultacje i zabiegi u osteopaty ale mam wątpliwości. Czy ktoś mi jest w stanie podpowiedzieć czy to dobry kierunek i czy jest to bezpieczne dla dziecka po dysplazji?

Jak najbardziej kierunek jest bezpieczny, na ile tylko to możliwe bezstresowy. Szukając osteopaty zwróć uwagę aby terapeuta posiadał wiedzę i doświadczenie w zakresie pracy z pacjentami neurologicznymi (NDT, Vojta )-prawdopodobnie osteopatia będzie pełniła funkcje pomocniczą a fizjoterapia (neurorehabilitacja) funkcje podstawową.
Być może Twoje wątpliwości biorą się stąd że o możliwościach współczesnej osteopatii mówi się jeszcze niewiele pacjentom (zbyt niewygodne dla wielu grup społecznych), o osteopatii więcej możesz się dowiedzieć na Forum TUTAJ.
Powodzenia :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
anelka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 02 Cze 2014
Posty: 13
Skd: lubelskie
Wysany: Sob 29 Lis, 2014   

AgaW napisa/a:
-prawdopodobnie osteopatia będzie pełniła funkcje pomocniczą a fizjoterapia (neurorehabilitacja) funkcje podstawową.
fizjoterapeuta powiedział żeby zacząć od osteopaty bo najpierw on ma dużo do zrobienia a potem dopiero wrócić do fizjo
_________________
Mama córeczki z dysplazją
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 02 Gru, 2014   

anelka, nie musisz obawiać się osteopaty, to specjaliści o bardzo szerokim spojrzeniu na pacjenta i z szeregiem umiejętności z zakresu terapii strukturalnej. (przynajmniej mam nadzieję, że na takiego trafisz;) ) Pamiętaj, że najważniejsze to usłyszeć diagnozę problemów i na czym będzie polegał proces powrotu do zdrowia. Czy byłaś już u osteopaty? Jeśli tak, to co powiedział?
Myślę, że rehabilitant chce żeby osteopata przepracował wszystkie tkanki strukturalnie, a sam na koniec zajmie się funkcją, czyli nauką prawidłowych wzorców ruchowych. To dobra kolejność, nie jedyna słuszna, ale dobra.

Pozdrawiam.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.