Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Nasza historia
anelka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 02 Cze 2014
Posty: 13
Skd: lubelskie
Wysany: Czw 12 Cze, 2014   Nasza historia

Witam wszystkich, jestem nowa na tym forum. Chciałam napisać Wam historię leczenia mojej, niemal półtora rocznej córki, która nadal trwa i nie wiem jak długo jeszcze :-(
Córka została zdiagnozowana w 3 miesiącu życia. Stwierdzono wówczas dysplazje prawego biodra IIc, lewe Ib. Lekarz kazał szeroko pieluchowac i przyjść za 2 miesiące do kontroli. Wtedy okazało się,ze z prawym bioderkiem jest jeszcze gorzej -dysplazja stopnia D. Zalecił szynę koszli do stałego stosowania. Serce się kroiło, patrząc na malenstwo, które chce siadać, stawać a jest uwięzione w szynie. Po 3 miesiącach lekarz stwierdził poprawę i nadal kazał stosować szyne. Wówczas poprosiliśmy o konsultacje innego lekarza. Wynalazł sporo błędów w postępowaniu poprzednika ale również zalecił dalsze stosowanie szyny. Tak minęło długich 11miesięcy w szynie ...Na wizytę,która według lekarza miała być już ostatnią, szłam pełna nadziei ale i z lekkim niepokojem. Rozradowałam się, gdy oglądając zdjęcie lekarz powiedział że jest super i kończymy leczenie. Niestety moją radość przerwały dalsze jego słowa,że teraz przez kilka miesięcy mała musi nosić klin abdukcyjny. Niestety moje radosne i ruchliwe dotąd dziecko (w szynie raczkowała) nie potrafi w klinie zrobić nic. Siedzi jak się ją posadzi, jest smutna i pokazuje,żeby jej to zdjąć :-( . Zdecydowaliśmy się wówczas na wizytę u znanego w naszym mieście lekarza. Stwierdził on,że takiego typu dysplazji nie leczy się szyna :wall: zbadał dziecko,obejrzał zdjęcia i powiedział,że nadal jest dysplazja i to ku naszemu zdziwieniu w lewym biodrze :O , jego zdaniem leczenie może potrwać jeszcze rok. Zalecił stosować majtki weickerta. W pierwszej chwili zaufalismy mu i nawet kupiłam owe majtki. Moje dziecko nauczyło się w nich stawać. A potem zaczęłam szukać prawdziwego specjalisty. I tak trafiłam na bioderko :-) Dzięki Wam udało mi się umówić wizytę u dr Sionka i zupełnie dla mnie niespodziewanie również u prof Czubaka. Wizyty są w odstępie kilku dni więc pewnie zrezygnuje z dr Sionka.
Boję się tego co powie prof ale jednocześnie mam nadzieję, że wskaże nam wlasciwa droge.
_________________
Mama córeczki z dysplazją
 
     
kate310 
żyję z nadzieją



Status: Endo x 1
Wiek: 43
Doczya: 22 Lip 2011
Posty: 285
Skd: Polska Południowa
Wysany: Pi 13 Cze, 2014   

anelka ze smutkiem przeczytałam Twoją opowieść :( Otwock i jego lekarze to bardzo dobry kierunek. Profesor wskaże na pewno właściwą drogę żeby Twoja córeczka mogła być w przyszłości zdrową i silną kobietką. Życzę CI z całego serca sił i wiary, że będzie dobrze. Sama jestem mamą małej dziewczynki, gdzie też borykaliśmy się z dysplazją. Jeździłam od lekarza do lekarza. Najważniejsze to się nie poddawać!! Napisz o efektach wizyty. Tutaj na forum masz wsparcie!! Wszyscy przechodzimy przez problemy z biodrem. Będzie dobrze !!! :-D
 
     
anelka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 02 Cze 2014
Posty: 13
Skd: lubelskie
Wysany: Nie 29 Cze, 2014   

kate310 dziękuje Ci za wsparcie. Wizyta już w tym tygodniu. Odezwę się po niej. Stres jest ogromny ale musimy dać radę.
_________________
Mama córeczki z dysplazją
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Nie 29 Cze, 2014   Re: Nasza historia

anelka napisa/a:
Boję się tego co powie prof ale jednocześnie mam nadzieję, że wskaże nam wlasciwa droge.

Witaj anelka. Strasznie mi przykro, że Twoja córcia tak cierpi i musisz na to patrzeć. Nie bój się wizyty u Profesora. To wspaniały, pogodny człowiek i znakomity specjalista. Z pewnością pomoże Twojej córeczce najlepiej jak potrafi. Trzymam kciuki za dobrą diagnozę :)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 30 Cze, 2014   

anelka napisa/a:
Boję się tego co powie prof ale jednocześnie mam nadzieję, że wskaże nam wlasciwa droge.

Nie bój się, to dobrze że tak szybko będziesz mieć diagnozę tego doskonałego specjalisty. Znając diagnozę możesz wiedzieć na co się nastawiać a czas tu jest b.ważny. Napisz o wyniku wizyty.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
moniczka2803 
Mikrus Bioderkus




Status: Inne
Wiek: 38
Doczya: 18 Mar 2014
Posty: 10
Skd: Sierpc
Wysany: Pon 30 Cze, 2014   

Wszystko będzie dobrze, Prof. Czubak to świetny fachowiec. Trzymam kciuki i czekam na dobre wieści.
_________________
Pragnę tylko aby moja córka była zdrowa
 
     
anelka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 02 Cze 2014
Posty: 13
Skd: lubelskie
Wysany: Czw 03 Lip, 2014   

Jesteśmy po wizycie. I cały czas wyglądamy tak :-D
Pan Profesor to niezwykły człowiek, jakby powiedziała moja mama, z kulturą przedwojennego profesora. Do tego podejście do małych pacjentów, jakiego bym sobie życzyła od niejednego pediatry. Mała nawet się nie skrzywiła a u innych ortopedów płacz był nieziemski. Tu płakałam ja, ze szczęścia. A Pan Profesor pocieszał ;-) .
Moje dziecko jest zdrowe, nic nie musi nosić. Ma w końcu odpocząć od tych wszystkich sprzętów i nadrabiać zaległości. Córka istotnie wymagała leczenia, ale nie tak długiego i intensywnego jak jej zafundowali nasi "lekarze". Pan Profesor ze zdziwieniem słuchał historii leczenia.
Mamy się pojawić na wizycie za 3 lata :-)
Jesteśmy najszczęśliwsi na świecie. Ale jednocześnie czujemy ogromny żal i rozgoryczenie,że nasze dziecko niepotrzebnie się tyle męczyło :evil: . Teraz wiem,że gdyby cokolwiek w mojej rodzinie działo się ze strony układu ruchu to od razu kierunek Otwock.
A córeczka nadrabia stracony czas i stawia swoje pierwsze kroczki. Jeszcze nieudolnie,za dwie rączki ale podoba jej się to niesamowicie.
Wam drodzy forumowicze bardzo dziękuje za wsparcie oraz wskazówki dotyczące wizyty u Profesora. A założycielom tego forum,jego administratorom i moderatorom dziękuję za stworzenie takiej skarbnicy wiedzy.
_________________
Mama córeczki z dysplazją
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 03 Lip, 2014   

Anelko, najważniesze że teraz odetchniecie z wielką ulgą. Cieszę się razem z Wami że Wasza wizyta przyniosła tak dobre wiadomości. Mam jeszcze drobną ale istotną sugestię: obserwuj kroczki małej, w razie jakiś ewentualnych nieprawidłowości w chodzie, które mogłyby wzbudzać niepokój (co oby nie miało miejsca bo wcale nie musi mieć, jednak mała była leczona i warto przyjrzeć się jej chodzeniu gdy stanie się pewne) zawsze możesz zasięgnąć opinii dobrego dziecięcego fizjoterapeuty (a są równie dobrzy jak Prof.w ortopedii), aby "podregulować" prawidłowy chód (szczególnie ostrożna bądź w razie proponowanych przez lekarzy wkładek do butów!).
Powodzenia, trzymam kciuki za piękne zdrowe kroczki Twojego dziecka i ściskam Was obie dziewczyny :hug:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Czw 03 Lip, 2014   

anelka napisa/a:
Jesteśmy po wizycie. I cały czas wyglądamy tak :-D

Wspaniałe wieści, ja wyglądam podobnie po przeczytaniu Twojego posta :) zdrówka życzę dla malutkiej, cieszcie się każdym kolejnym kroczkiem :)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
anelka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 02 Cze 2014
Posty: 13
Skd: lubelskie
Wysany: Czw 03 Lip, 2014   

AgaW dzięki za radę. A możesz trochę rozwinąć temat wkładek?
_________________
Mama córeczki z dysplazją
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 03 Lip, 2014   

anelka, aż uśmiech pojawił się na mojej twarzy gdy czytałam Twój pozytywny post.
Cudownie że w końcu koniec męczarni Twojej córeczki. Teraz ttlko ciesz się z nią jej dzieciństwem. A za trzy latka spotkanie z przemiłym człowiekiem... Czarodziejem ;-)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 04 Lip, 2014   

anelka napisa/a:
A możesz trochę rozwinąć temat wkładek?

Jeśli temat Cię zaciekawił to dużo możesz zrozumieć z tego tematu, w razie jakiejś sytuacji jakiś już pogląd będziesz mieć. Podsumowując-wkładki są zalecane pochopnie bez wnikliwej oceny całości pacjenta i to może zaszkodzić, bo nie zawsze jest to rozwiązanie likwidujące przyczynę problemu. Oczywiście jest wielka szansa że ten temat w ogóle Was nie będzie dotyczył-czego Wam gorąco życzę :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
kate310 
żyję z nadzieją



Status: Endo x 1
Wiek: 43
Doczya: 22 Lip 2011
Posty: 285
Skd: Polska Południowa
Wysany: Wto 08 Lip, 2014   

No i sama widzisz!!!! :) :) :) Cieszę się razem z Wami. Nie ma nic piękniejszego niż zdrowie własnego dziecka :)
 
     
anelka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 02 Cze 2014
Posty: 13
Skd: lubelskie
Wysany: Sro 09 Lip, 2014   

AgaW dzięki za link, poczytalam i tak jak mówisz mam nadzieję,ze nie skorzystam :-)

kate310 :kiss:

Minął tydzień a ja nadal obchodzę się z bioderkami jak z jajkiem :-) . Mała coraz odważniej kroczy
_________________
Mama córeczki z dysplazją
 
     
moniczka2803 
Mikrus Bioderkus




Status: Inne
Wiek: 38
Doczya: 18 Mar 2014
Posty: 10
Skd: Sierpc
Wysany: Nie 13 Lip, 2014   

Super wieści :mrgreen:
U mnie moja córeczka też niepotrzebnie cierpiała w szpitalu w Łodzi ale Prof. Czubak pomógł nam i wszystko dobrze się skończyło. Marzeniem jest żeby wszyscy lekarze mieli takie doświadczenie i podejście do pacjenta jak On. :-)
_________________
Pragnę tylko aby moja córka była zdrowa
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.