Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Opłaty administracyjno-księgowe
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Wto 22 Lip, 2014   

Masz rację. A może zwiększyć wpłatę do 30zł. Już chciałam to wcześniej napisać. Waszą pracę trudno wycenić, rady i informacje są bezcenne. Chcieć pomóc innym i podzielić się swoimi doświadczeniami, to jedno, ale zrealizować to i kontynuować na tak wysokim poziomie, to już coś innego.
Pozdrawiam
_________________
Beata8
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 22 Lip, 2014   

dorotabeata wpłaty coroczne na utrzymanie serwerów i domen forum oraz fundacji są dobrowolne i przyjęło się iz jest to 20 zł rocznie. Ale te opłaty to kroplą w morzu. Procz tego co miesiąc płacimy stałą kwotę za usługi księgowe, za telefon, dzięki któremu mamy kontakt z pacjentami, lekarzami i fizjoterapeutami nierzadko umawiając albo konsultując Was pacjentów. Nie wiem czy ktoś w ogóle wie, ale nikt z nas, nigdy, a jest nas w fundacji prawie 15 osób nigdy nie zarobił na tej pracy nawet pól grosza. Nierzadko dokładamy z własnej kieszeni na znaczki, koperty, tankujemy bak by dojechać do szpitala do pacjentów, opłacamy pociągi by dojechać na warsztaty, które dla Was organizujemy czy kupujemy upominki dla ośrodków rehabilitacji, które służą swoja wiedzą i robią dla Was warsztaty - bardzo często pokrywamy te rzeczy z prywatnego portfela.
Wpłaty - pomijam te coroczne na serwer, które są naprawdę okruchem w morzu potrzeb - mogą być dowolne, w dowolnie przekazanej kwocie. Wiadomo, że dla jednego przekazanie 20 zł to będzie sporo, ale dla innego 500 czy 2000 zł przeznaczone na wsparcie działań fundacji będzie zupełnie realną sumą. W poprzednich latach (może nie często) ale otrzymaliśmy takie własnie wsparcie od osób prywatnych, więc wiemy, że niektórzy nie mogąc może czynnie i własnymi rękoma nieść pomocy innym realizują się w taki własnie sposób. Czyli swoim finansowym wsparciem powodują, że możemy istnieć i pomagac innym a tak naprawdę Wam wszystkim tutaj, bo wszyscy czerpiemy tutaj wiedzę i korzyści.
Ja ciesze się z każdej pomocy, ale czasem robi mi się przykro. Najczęściej w momentach kiedy dałam z siebie dużo, pomogłam np. komuś zorganizować pilnie zabieg, czy konsultację u specjalisty czy woziłam pacjenta własnym samochodem po lekarzach/fizjotarapeutach etc poświęcając swój prywatny czas a bywało tak, że otrzymałam zdawkowe "dzięki", albo i nawet zostałam "poczęstowana" pretensjami, że zabieg odbędzie się dopiero za 6 miesięcy z nie za tydzień... Takie momenty odbierają człowiekowi wszelką wiarę w to co stara się robić. Ale to się zdarza. Zdarzają się pacjenci, którzy wiele dostali, mnóstwo czasu, naszej pracy w załatwianiu ich spraw a potem mówią: "dzięki" i w ramach owego podziękowania wpłacają darowiznę na konto fundacji w kwocie... uwaga: 15 zł. Tak. Niestety... Nie muszę pisac drugi raz, że każda wpłata nigdy nie znalazła sie w kieszeni któregkolwiek z nas, ale została wydatkowana na pomoc innym (np organizację warsztatów) czy bieżące opłaty księgowe. Ale nie zrażam się. I reszta naszej dzielnej grupy też :) Bo nadal tu jesteśmy, prawda? I czujemy się potrzebni.
Wybaczcie ten post z serca, w tak później już porze, pisany w dużym zmęczeniu i dużym smutku, bo ze świadomością, że nie mamy w tym miesiącu na koncie fundacji "wolnych" 250 złotych by zapłacić księgowej za jej comiesięczną pracę :(
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sro 23 Lip, 2014   

Ważne, że przypominacie o kosztach prowadzenia Forum. Zajęci swoimi "bioderkami" czytamy o rehabilitacji, lekarzach, operacjach, historiach, radach a zapominamy o podstawie prowadzenia takiej strony, czyli o opłatach.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Beata8
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3275
Skd: Polska
Wysany: Sro 23 Lip, 2014   

dorotabeata, więc na Twoje życzenie bedę "namietnie" przypominać.
Pozdrawiam Cię serdecznie :*
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Czw 24 Lip, 2014   

Jest mi ogromnie przykro z zaistniałej sytuacji :-(
Fundacja powstała z potrzeby dzielenia się z innymi, z wiary, że dobro które czynimy względem drugiego człowieka zawsze do nas wraca.

Nie pozwól nam, abyśmy myśleli inaczej. Nie pozwól nam stracić wiary i zapału. Nie pozwól abyśmy przestali istnieć.

Kogo wówczas zapytasz o radę? Kto szczerze Ci odpowie i włoży w relacje z Tobą tyle serca?

Każdy z nas tutaj na Forum pozyskał ogrom wiedzy, wsparcia, pomocy. Skoro czytasz ten tekst otrzymałeś/ otrzymałaś i Ty.

Tak bardzo boli, że nie wesprzesz nas abyśmy mogli pomagać Tobie i innym nadal.

Ty potrzebujesz nas, my potrzebujemy Ciebie. Wiemy, że Twoja sytuacja finansowa jest również trudna, ale…. grosz do grosza…
Dzięki temu będziemy mogli istnieć nadal, będziemy mogli nadal utrzymywać wzajemny kontakt, będziemy razem wspierać się i być dla siebie wzajemnie.

Wierzę, ze Ty również masz ciepłe i dobre serce. Nie pozwól nam zwątpić w drugiego człowieka.
 
     
Dagny 
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Doczya: 01 Lip 2014
Posty: 28
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 24 Lip, 2014   

No dobrze. Widzę, że muszę napisać.
Przelew ode mnie poszedł przedwczoraj.
_________________
"Idź przez życie z podniesionym czołem.
Aż się nie potkniesz." /Andrzej Majewski "Aforyzmy"/
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3275
Skd: Polska
Wysany: Czw 24 Lip, 2014   

Dagny, dziekujemy. Widziałam dzisiaj 2 wpłaty :serce:
 
     
levariovus 
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 49
Doczy: 19 Mar 2013
Posty: 51
Skd: Łuków
Wysany: Sob 26 Lip, 2014   

W czwartek wpłaciłem pewną kwotę na FB a w piątek otrzymałem tą kwote z powrotem. Już wyjaśniam, piątek jadę sobie samochodem patrze stoi na poboczu zepsuty samochód zatrzymałem się a w środku siedzi starszy Pan bez jednej nogi. Zaproponowałem pomoc holowanie do warsztatu i podwózke do domu. Pan niechciał wysiąść z auta nim nie przyjąłem od Niego pieniędzy. Ciężko było przyjąć a jeszcze trudniej odmówić.
Tak więc dobro zawsze odpowie dobrem.
Pozdrawiam całe FB.
_________________
Trzymajcie się! Albo nie, chodźmy bez trzymania!!!!
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3275
Skd: Polska
Wysany: Nie 27 Lip, 2014   

levariovus, piękny gest z Twojej strony. A zakończenie... Cudowne!
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Pon 28 Lip, 2014   

levariovus napisa/a:
Tak więc dobro zawsze odpowie dobrem.

Dziękujemy. Przywracasz wiarę w drugiego człowieka
:hug:
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pon 18 Sie, 2014   

Kochani, na koncie bankowym Fundacji BIODERKO jest 183,73 zł. A zaległa już faktura z biura księgowego za comiesięczną obsługę naszej organizacji opiewa na kwotę 246 zł. Nie mam jak uczciwie wywiązać się z odpowiedzialności by zapłacić bo nie mamy pieniędzy! :-( Proszę Was, pomożecie nam dalej istnieć, bo dłużej już w taki sposób się nie da :-(
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Pon 18 Sie, 2014   

Widocznie telepatia. Akurat wczoraj wysłałam cegiełkę. :-)
_________________
operacja 13.09.2011
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3275
Skd: Polska
Wysany: Pon 18 Sie, 2014   

dorka, bardzo dziękujemy.
Opłaty niestety są co miesiąc :( a Katja piszę prawdę. Konto świeci pustkami. :-x
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Wto 19 Sie, 2014   

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zlecenie stałe, nawet z niewielką comiesięczną kwotą np 20PLN a potem - nagroda-odpis od podatku.
_________________
operacja 13.09.2011
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 19 Sie, 2014   

Dorko, każdą darowiznę można odpisać sobie od podatku. Juz na forum ten temat poruszaliśmy i dawaliśmy nawet dokładne instrukcje jak to zrobić. Oczywiście, że przyjemniej wspierać darowiznami niz płacić podatki :-) Całkowicie się z Tobą zgadzam :-) Mam nadzieję, że nie tylko Ty Dorko przejmujesz się naszym losem, bo własnie waży się nasze byc albo nie być. Statut fundacji mówi, iż organizacja ulega rozwiązaniu jeśli wyczerpie się jej budżet.... A my włąsnie jesteśmy w tym momencie.... :(
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.