Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Levariovusa artroskopia lewego biodrusa
levariovus 
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 49
Doczy: 19 Mar 2013
Posty: 51
Skd: Łuków
Wysany: Czw 22 Maj, 2014   Levariovusa artroskopia lewego biodrusa

Pierwsze objawy 2000-2001r ból przy chodzeniu i w rozkroku,rtg:spłaszczenie główki w stawie biodrowym ("za młody na operacje")
Prawdziwe problemy zaczęły się (tak sądzę) po przeprowadzce pod koniec 2009,spory wysiłek fizyczny znieść meble z III piętra i potem wnieść na III piętro. Ortopedzi w Łukowie zalecali brać Arthryl i ćwiczenia w odciążeniu oraz pole magnetyczne (pomogło tyle co kadzidło...). Dużo jeżdziłem na rowerze ale coraz trudniej było na niego wsiąść.
18.03.13 trafiłem do dr. Krekory w Siedlcach jedno spojrzenie na rtg-konflikt:zalecił skontaktować się ze szpitalem w Otwocku.Pierwszy wolny termin listopad :-( ale jako ZHDK wizyta na kwiecień).
15.04.13 wizyta u dr.Suchodolskiego który potwierdził konflikt, zbadał zakres ruchów,zlecił rezonans oraz polecił dr.Polaczka w Otwocku i znów przydała się książeczka ZHDK bo terminy rezonansu to jakiś absurd.
06.06.13 dr.Polaczek opowiedział szczegółowo o tym co mnie czeka zapisał do zabiegu i kazał dzwonić na oddział IB w celu ustalenia konkretnej daty.Okazało się w lipcu lub sierpniu że artroskopie wstrzymano z powodu awarii sprzętu i czas oczekiwania wynosi ok 2-2.5 lat :-(
Więc co dalej,czekać?, już jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym, ale przecież są inne szpitale w Polsce.Wysłałem zapytanie do centrali NFZ o wykaz szpitali wykonujących artroskopie biodra, na pierwszy ogień poszedł NTM Szpital Specjalistyczny im. św Rodziny Rudna Mała.
20.09.13 dostałem się (w trybie przyśpieszonym) do dr.Łazorki i stwierdził że moje biodro nadaje się już tylko do kapoplastyki, powiedziałem że dziękuję ale nie.
24.09.13 następny szpital w Hajnówce dr.Olszewski powiedział że owszem wykonują artroskopie ale na moim przypadku nikt uczył się nie będzie. Polecił i skierował mnie do dr.Hermanowicza w Bielsku Podlaskim. Jeszcze tego samego dnia dr. Hermanowicz obejrzał wyniki i stwierdził że jest dość mocno zdegradowany staw biodrowy ale jeszcze do uratowania wyznaczył termin 03.12.2014 no cóż szukam dalej.
06.11.13 kolejna wizyta w NTM Rudna Mała tym razem u dr.Majchera specjalizującego się w artroskopii czas oczekiwania ok. 2 lat :-(
07.11.13 kolejny trop szpital w Garwolinie wizyta u dr.Stachowiaka zapisany w kolejkę proszę dzwonić pod koniec stycznia.Po telefonie zapraszają 14.02.14 na oddział.Tak więc w Garwolinie okazało się najszybciej. Po wykonaniu badań przed operacją okazało się że mam bakterie w moczu i nici z zabiegu, wyleczyć się i wrócić.Powróciłem i zabieg wykonano 25.04.2014 znieczulenie bez problemów zabieg 3 godziny wykonany przez dr.Rafała Kamińskiego który pracuje w Otwocku i jak na razie wszystko jest ok.
Rehabilitację będę miał na oddziale rehabilitacyjnym w Łukowie [/b]
 
     
levariovus 
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 49
Doczy: 19 Mar 2013
Posty: 51
Skd: Łuków
Wysany: Wto 03 Cze, 2014   

Szósty tydzień po operacji biodro czasem da znać o sobie przy nieprzewidzianym ruchu, zaś kolano boli trochę bardziej. Ćwiczenia na razie w domu, rowerek stacjonarny wczoraj przejechałem 30 km , izometryczne z piłką pod kolanem zdrowej nogi napinam mięsień istaram się wgnieść piłkę w podłogę. Kul używam przy dalszych wypadach, po domu chodzę już bez koleżanek. Za tydzień wizyta kontrolna zobaczymy jak dobre wieści usłysze.
_________________
Trzymajcie się! Albo nie, chodźmy bez trzymania!!!!
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 05 Cze, 2014   

levariovus, ból kolana o czymś świadczy. Na pewno rowerek i piłka (tylko!) nie pomogą w odzyskaniu utraconej funkcji chodu. Proponuję kontakt z fizjoterapeutą by nie utrwalać złych wzorców. On/ona Ci na pewno pomoże.
 
     
levariovus 
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 49
Doczy: 19 Mar 2013
Posty: 51
Skd: Łuków
Wysany: Wto 17 Cze, 2014   

Pozdrawiam ze szpitalnego łóżka na oddziale rehabilitacyjnym w Łukowie.
Tutaj po malutku doprowadzają mnie do sprawności, na razie wdrażany jest zestaw ćwiczeń który pozwoli na cięższe ćwiczenia w kolejnych dniach. Mam na to wszystko 3 tygodnie.
Zapowiada się że zgodnie z moimi oczekiwaniami dostanę w kość.
_________________
Trzymajcie się! Albo nie, chodźmy bez trzymania!!!!
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 18 Cze, 2014   

levariovus, dziękujemy za pozdrowienia. Trzymam kciuki!
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Sro 18 Cze, 2014   

levariovus napisa/a:
Zapowiada się że zgodnie z moimi oczekiwaniami dostanę w kość.


Oj dostaniesz !! W przenośni i dosłownie. Powodzenia :)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
levariovus 
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 49
Doczy: 19 Mar 2013
Posty: 51
Skd: Łuków
Wysany: Sob 12 Lip, 2014   

Moje plany rehabilitacyjne postanowiło zweryfikować operowane biodro. Mogłem zostać nawet 6 tyg na oddziale ale zostałem wypisany po 3 tyg z poleceniem szybkiej konsultacji z operatorem. Pierwszy tydzień ćwiczeń to było coś nastawiającego pozytywnie. Niestety następne dni pokazywały iż bez obciążenia zakres ruchu jest prawidłowy jednak przejście 100-200 metrów powoduje okropny ból w lewym stawie, szczególnie przy (jakby to najprościej) gdy ciężar ciała jest przenoszony z lewej na prawą nogę.
Wizytę u operatora mam na 15.07 okaże się mam nadzieje co i jak
 
     
levariovus 
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 49
Doczy: 19 Mar 2013
Posty: 51
Skd: Łuków
Wysany: Wto 15 Lip, 2014   

Na gorąco po wizycie.
Praktycznie wszystko to co zostało ,, zeszlifowane'' podczas artroskopii, w ciągu 2 miesięcy odrosło na nowo, podobno dzieje się tak 1/30 przypadków. Teraz czeka mnie kolejna operacja która ma wyglądać tak: zostanie wykonane nacięcie ok 10 cm wywichnięty staw biodrowy i wyciągnięta głowa kości udowej następnie odpowiednimi krzywkami zeszlifowana do odpowiednich wymiarów i zamontowana spowrotem. Taki zabieg wykonuje prof.Czubak. Nazwa tego zabiegu wyleciała mi z głowy może ktoś wie?
Tak więc walki ciąg dalszy. :mrgreen:
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Wto 15 Lip, 2014   

levariovus napisa/a:
Na gorąco po wizycie.
Praktycznie wszystko to co zostało ,, zeszlifowane'' podczas artroskopii, w ciągu 2 miesięcy odrosło na nowo, podobno dzieje się tak 1/30 przypadków. Teraz czeka mnie kolejna operacja która ma wyglądać tak: zostanie wykonane nacięcie ok 10 cm wywichnięty staw biodrowy i wyciągnięta głowa kości udowej następnie odpowiednimi krzywkami zeszlifowana do odpowiednich wymiarów i zamontowana spowrotem. Taki zabieg wykonuje prof.Czubak. Nazwa tego zabiegu wyleciała mi z głowy może ktoś wie?
Tak więc walki ciąg dalszy. :mrgreen:

Ooooo ciekawe, artroskopia?
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
levariovus 
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 49
Doczy: 19 Mar 2013
Posty: 51
Skd: Łuków
Wysany: Sro 16 Lip, 2014   

Iza napisa/a:

Ooooo ciekawe, artroskopia?

Tak, to chyba ma być prawdopodobnie: mini-inwazyjna metoda otwarta.
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Sro 16 Lip, 2014   

levariovus napisa/a:
Iza napisa/a:

Ooooo ciekawe, artroskopia?

Tak, to chyba ma być prawdopodobnie: mini-inwazyjna metoda otwarta.

I co zdecydujesz się na taki zabieg?
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
levariovus 
Popularus Bioderkus





Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 49
Doczy: 19 Mar 2013
Posty: 51
Skd: Łuków
Wysany: Czw 17 Lip, 2014   

Iza napisa/a:

I co zdecydujesz się na taki zabieg?

Jeszcze mam małe rozeznanie co do zalet lub wad tej metody,im więcej będę wiedział tym bardziej logiczny będzie wybór.
Dzisiaj mam się przypomnieć dr.Kamińskiemu i ma się konsultować chyba z profesorem, w każdym bąć razie z kolegami.
Bardziej martwi mnie to że artroskopowo mam mieć robione prawe biodro a co jeśli historia się powtórzy? Jest też druga strona medalu wszystkie te zabiegi są po to aby jak najdłużej funkcjonować na własnych stawach.
Rehabilitacja? cóż można osiągnąć gdy ćwiczenia powodują ból i blokuje się staw, już wczoraj na spacerze brakowało mi drugiej kuli, tak więc powrót do źródeł takie teżewe (pisane po polsku :-o lub nie :lol: ).
Trzymajcie się! Albo nie chodźmy bez trzymania!!!
 
     
magda. 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Doczya: 11 Lis 2013
Posty: 34
Skd: Austria
Wysany: Czw 17 Lip, 2014   

hej,
no wlasnie pytanie: jak rehabilitowac staw konfliktem udowo-panewkowym?
ja mialam artroskopie prawej strony, nie wiem, efekt poprawy malo zauwazalny, na lewa strone na pewno nie bede sie decydowac, bo niestety zwyrodnienie mam juz duze, a okres 'dochodzenia' do siebie po operacji jest u mnie dlugi i trzeba sie liczyc z ubocznymi bolami/problemami - wiec chyba sie nie oplaca.
a wiec zostaje konflikt+zwyrodnienie--> jaka rehabilitacja jest mozliwa? albo na ile i w jaka strone rozciaganie jest wskazane (juz wiem, ze do wewnatrz to u mnie jest raczej wszystko niewskazane).
pozdrawiam i powodzenia zycze levatiovusie, dr. Mielnik tez mi opowiadal o tej metodzie mini-inwazyjnej (podobno przyszla z Hiszpanii)
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 17 Lip, 2014   

levariovus napisa/a:
Rehabilitacja? cóż można osiągnąć gdy ćwiczenia powodują ból i blokuje się staw,

Ból występujący podczas ćwiczeń może świadczyć, że:
1. plan terapii został źle nakreślony
2. ćwiczenia są źle wykonywane

I jedno i drugie najcześciej wynika z tego, że nie znaleziono przyczyn konfliktu udowo-panewkowego. Dlaczego? Tak jest łatwiej …….


magda. napisa/a:
…….."no wlasnie pytanie: jak rehabilitowac staw konfliktem udowo-panewkowym?……"
…….."jaka rehabilitacja jest mozliwa? albo na ile i w jaka strone rozciaganie jest wskazane (juz wiem, ze do wewnatrz to u mnie jest raczej wszystko niewskazane)……."

Rehabilitacja w przypadku konfliktu udowo-panewkowego jest zależna od przyczyny. Bez tego możesz rozciągać, wzmacniać, rozluźniać i Bóg jeden wie co jeszcze. Bez wiedzy na temat przyczyny powstania konfliktu niewiele osiągniesz. Zresztą po artroskopii również ale o tym już przecież wiesz ………..

Wniosek: szukaj specjalisty, który zanim zacznie cokolwiek leczyć poszuka przyczyn problemu.

Fizkom
 
     
magda. 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Doczya: 11 Lis 2013
Posty: 34
Skd: Austria
Wysany: Czw 17 Lip, 2014   

hej Fizkom!

lekarze mowili, ze moja glowki nie siedza tak ladnie w miednicy i to jest prawdopodobna przyczyna-zerknij na zdjecie jesli masz czas.
http://naszewspinanie.vdl.pl/rentgen2.jpg
jesli chodzi o fizjo- mam wrazenie, ze utknelam w slepym zaulku (bylam u trzech roznych fizjoterapeutow- masa cwiczen, sposrod nich nie wylonilo sie zadne konkretne, ktore by mi pomagalo)

:( :(:(
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.