Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Skostnienia po złamaniu miednicy
ciemen 
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 61
Doczy: 10 Kwi 2014
Posty: 51
Skd: małopolska
Wysany: Nie 13 Kwi, 2014   

Iza, dziękuje,coś będę działał.pozdrawiam.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Nie 13 Kwi, 2014   

ciemen napisa/a:
Iza, dziękuje,coś będę działał.pozdrawiam.


Oczywiście, że działaj. Z mojej wiedzy wynika, że szpital krakowski ma niewielkie doświadczenie w operowaniu skostnień okołostawowych. Będąc na Twoim miejscu zainteresowałabym się wymienienym wyżej Otwockiem - albo oddziałem gdzie pracuje dr Caban (bodajże oddzial nr VII) , albo oddziałem IB gdzie operuje dr Sionek i prof. Czubak - ostatnio z powodzeniem operowali bardzo trudne skostnienia, a teraz lada moment będa operować naszego pacjenta z Fundacji BIODERKO - Bartka z Gdańska z także skomplikowaną sytuacją.
Skostnienia sa tematem mała znanym medycynie. Nadal nie do końca wiadomo z jakich przyczyn powstają i jak im przeciwdziałać. Wiadomo, że niestety w wielu przypadkach skostnienia powracają (po kilku, kilkunastu latach); z badań wynika też, że ruch i dobrze ukierunkowana rehabilitacja przeciwdziała ich nawrotom.
Na pewno skoro leżysz i nie poruszasz się samodzielnie masz trudniejsze możliwości zasięgnięcia konsultacji medycznej itd., ale jeśli Ci zależy na swoim zdrowiu i chcesz np zasięgnąć rady i opinii specjalistów z Otwocka - możemy w tym pomóc. Napisz maila na adres Fundacji BIODERKO: kontakt@fundacjabioderko.pl - opisz krótko i zwięźle swoją chorobę oraz zamieść zdjęcia RTG na których widać skostnienia (ewentualnie obraz tomografii jeśli posiadasz). Nie obiecuję - ale postaram się poruszyć Twój temat.
 
     
ciemen 
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 61
Doczy: 10 Kwi 2014
Posty: 51
Skd: małopolska
Wysany: Nie 13 Kwi, 2014   

Katja, dziękuję bardzo.może jutro,bo ja mam sprawną tylko jedną rękę i muszę mieć pomocnika.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Nie 13 Kwi, 2014   

ciemen napisa/a:
Katja, dziękuję bardzo.może jutro,bo ja mam sprawną tylko jedną rękę i muszę mieć pomocnika.


:) Trzymam kciuki i czekam na kontakt. Powodzenia!
 
     
ciemen 
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 61
Doczy: 10 Kwi 2014
Posty: 51
Skd: małopolska
Wysany: Wto 15 Kwi, 2014   

Katja, napisałem wczoraj na adres fundacji,tylko nie wiem czy dobrze,i czy dobrze zdjęcie.dziękuję i pozdrawiam
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 16 Kwi, 2014   

ciemen napisa/a:
Katja, napisałem wczoraj na adres fundacji,tylko nie wiem czy dobrze,i czy dobrze zdjęcie.dziękuję i pozdrawiam


Dziękuję, wszystko dotarło. Juz Ci odpisałam :) Odbierz pocztę i działaj! :)
 
     
ciemen 
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 61
Doczy: 10 Kwi 2014
Posty: 51
Skd: małopolska
Wysany: Sob 26 Kwi, 2014   

Przeczulica w stopach. Po wypadku nie mam czucia w stopach,ale teraz dokucza mi straszne pieczenie,palenie,wiercenie i nie wiem jak to jeszcze nazwać,Może ktoś miał podobną przypadłość i jak sobie z tym radzić?,bo leki przeciw bólowe nie działają
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 26 Kwi, 2014   

ciemen, od lat wiercę stopami i mam napady gorąca. Co do wiercenia to powiercę i zasnę. Najczęściej na zmianę pogody kiedyś to miewałam. Co do napadów gorąca, to wystudzam stopy (kafelki najlepsze) i zasypiam. Nawet w nocy potrafię wstawać. Żyję z tym od lat :roll: Parzenie stóp jednak jest upier...liwe i to strasznie.
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Nie 27 Kwi, 2014   

ciemen napisa/a:
Skostnienia po wieloodłamowym złamaniu miednicy. Od pażdziernika tj. już pół roku nie wstaję z łóżka,ani nie siadam,ponieważ po upadku z wysokości,miałem wieloodłamowe złamanie miednicy,i inne obrażenia...

ciemen napisa/a:
teraz dokucza mi straszne pieczenie,palenie,wiercenie i nie wiem jak to jeszcze nazwać,Może ktoś miał podobną przypadłość i jak sobie z tym radzić?,bo leki przeciw bólowe nie działają

ciemen, przy takich dolegliwościach i całkowitym unieruchomieniu najprawdopodobniej Twoja psychika też siada i te pieczenie, palenie, wiercenie mogą być częściowo albo nawet całkowicie na tle nerwowym.
Kilka lat temu moja teściowa po wielkich przeżyciach rozkleiła się nam psychicznie i w tym czasie bardzo narzekała na pieczenie nóg; określała to jako " palenie żywym ogniem" (tabletki przeciwbólowe nie pomagały). Po wdrożeniu leczenia psychiatrycznego w miarę szybko się pozbierała i pieczenie też ustąpiło.
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Nie 27 Kwi, 2014   

pasiflora napisa/a:
ciemen, od lat wiercę stopami i mam napady gorąca. Co do wiercenia to powiercę i zasnę. Najczęściej na zmianę pogody kiedyś to miewałam. Co do napadów gorąca, to wystudzam stopy (kafelki najlepsze) i zasypiam. Nawet w nocy potrafię wstawać. Żyję z tym od lat :roll: Parzenie stóp jednak jest upier...liwe i to strasznie.


Potwierdzam - zimna podłoga najlepsza :lol: Nie zawsze idzie wsadzić stopy do zimnej wody.

ciemen, pasiflora, - a jak jest u Was z skarpetkami czy rajstopami ? Ja nie mogę w ogóle ich zakładać - nie chodzę w nich - w niczym nie chodzę - stopy zawsze muszą być gołe nawet w zimę.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 28 Kwi, 2014   

fiolet, chodzę w skarpetach lub rajtuzach ale o spaniu w nich nie ma mowy. Już od miesiąca praktycznie latam z gołymi stopami. Znajomi się dziwią że o każdej porze roku latam po chałupie na bosaka, No cóż tak już mam.
 
     
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Wto 29 Kwi, 2014   

pasiflora napisa/a:
fiolet, Znajomi się dziwią że o każdej porze roku latam po chałupie na bosaka, No cóż tak już mam.


Oj Ci, którzy znają mnie mniej oczy zawsze wielkie robią, ale starzy znajomi wiedzą i się przyzwyczaili. ja nie mogę ich zakładać w ogóle. Posiadam w domu tylko 2 pary . Jedna narciarska i jedna gdy gdzieś się wybieram gdzie trzeba ściągnąć buty a nie wypada mieć gołych stóp. Ale i wtedy zakładam je nie raz w aucie przed wejściem i zaraz po wizycie ściągam. O rajstopach nie ma ani mowy nawet na 5 minut więc sukienki zakładam tylko latem. Stopy mam zawsze ciepłe (czasami wręcz gorące) i nie pamiętam aby kiedykolwiek mi zmarzły.

Ale to samo mam z dłońmi , szyją i głową. Broń Boże ich zakryć. Żadnych golfów, szalików, rękawiczek, opasek czy czapek.
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Wto 29 Kwi, 2014   

fiolet napisa/a:
Stopy mam zawsze ciepłe (czasami wręcz gorące) i nie pamiętam aby kiedykolwiek mi zmarzły.

A ja mam wręcz przeciwnie... i zastanawiam się, co lepsze ;)
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Czw 22 Maj, 2014   

Czy ktoś wie jak się toczy historia ciemena?
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Czw 22 Maj, 2014   

Iza napisa/a:
Czy ktoś wie jak się toczy historia ciemena?


Ciemen walczy o siebie o swoje zdrowie a swoją uporczywością wywalczył miejsce w kolejce do pilnych zabiegów. Jest duża szansa, że zostanie zoperowany w ciągu najbliższych 6 miesięcy :)
Ogromnie się cieszę!
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.