Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
SEN - jak śpimy po operacji
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 03 Kwi, 2016   

Tadeusz1358 napisa/a:
Kinga - ten link coś mi nie działa - otwiera się okno odpowiedzi...

działa normalnie :) po prostu otwiera się ostatnia strona rozmowy i wystarczy "podjechać" w górę strony :)
 
     
Tadeusz1358 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 65
Doczy: 02 Kwi 2016
Posty: 3
Skd: Drezdenko
Wysany: Pon 04 Kwi, 2016   

Faktycznie "kinga", masz rację. Tylko czytając, powracam do stanu wcześniejszego - mydło z mózgu. Co człowiek, to inna opinia. Wydaje mi się, że pomimo pewnych uwarunkowań indywidualnych są jakieś ogólne zasady dla każdego. Tymczasem już przespałem część drugiej nocy da boku. Chyba każdy podczas snu zmienia w ciągu całej nocy pozycje. Teraz mam do wyboru dwie - na boku operowanym z poduchą między nogami i klasyczna na wznak. Niby niewiele, ale jakże lepiej. :-)
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Pon 04 Kwi, 2016   sen

Tadeusz1358
Wszystkie zalecenia mam od lekarza ortopedy który mnie operował. Dostałam je na wizycie pooperacyjnej. Rehabilitację zgodnie z zaleceniem operatora rozpoczynam 11 kwietnia --- 3 miesiące po operacji, tyle trwa od 6 do 12 tygodni, proces wrośnięcia się endoprotezy. Na razie dużo ćwiczę w domu, ćwiczenia zalecane przez operatora.
Noooo niestety tak to juź jest z tym spaniem na boku. Czy nie operowany czy operowany trzeba uważać.
Pozdrawiam Kasia 😀
_________________
może jednak...
 
     
Tadeusz1358 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 65
Doczy: 02 Kwi 2016
Posty: 3
Skd: Drezdenko
Wysany: Sob 09 Kwi, 2016   

Katarzyna54
Czy mogłabyś napisać jakie zabiegi (nie ćwiczenia) zlecił lekarz na rehabilitację. Czy idziesz na ten okres do szpitala jako pacjentka oddziału rehabilitacyjnego ? Ja , ponieważ nie znoszę leżeć w szpitalu zdecydowałem się na rehabilitację ambulatoryjną, będę dochodził na zabiegi, jednak dwa miesiące po operacji. Ponoć jest to optymalny termin. Minusem tego jest ograniczona ilość zabiegów. Trudno, coś, za coś.
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Sob 09 Kwi, 2016   zabiegi

Tadeusz1358
Z zabiegów mam na razie tylko elektrostymulację 10 zabiegów poza tym dużo ćwiczeń fizycznych. Niestety pierwszy zabieg dopiero 9 maja----kolejka. Ja również nie lubię szpitali --- a kto lubi??? Zabiegi będę miała w przychodni ortopedyczny - rehabilitacyjne. Myślę, że dokupić sobie prywatnie masaź bo boli mnie bardzo kręgosłup.
Pozdrawiam Kasia
Ps ---jeśli mogę doradzić to złóż wniosek o sanatorium z Zusu. Są dobre i w miarę szybko się dostaje.
_________________
może jednak...
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 14 Kwi, 2016   

Tadeusz1358 napisa/a:
Czy mogłabyś napisać jakie zabiegi (nie ćwiczenia) zlecił lekarz na rehabilitację.
Niestety fizykoterapia, czyli maszyny nie załatwią rehabilitacji.
Co do spania to czytając ten temat od początku to stwierdzisz, że nie ma na to reguły. Jeden lekarz zaleca, drugi zabrania. Myślę, że jak zna się zasadę co jest dobre dla endo to praktycznie można od razy się przewracać. Osobiście przewróciłam się pierwszy raz jeszcze podczas pobytu w szpitalu, a sąsiadka w nocy nieświadomie przewracała się i nic jej się nie działo.
 
     
Tulisia 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 32
Doczya: 18 Lip 2016
Posty: 12
Skd: Kutno
Wysany: Nie 21 Sie, 2016   

Witajcie :)
Mam pytanko czy podczas spania z poduszką na zdrowym boku łydki i stopy mogą się ze sobą stykać/ dotykać?
 
     
Nikool 
Mikrus Bioderkus




Status: Student
Doczya: 18 Sie 2016
Posty: 5
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 23 Sie, 2016   

Witajcie kochane!
Sama myślałam, że problem z zasypianiem przejdzie sam. Jestem miesiąc po operacji i wciąż mam problemy z zasypianiem. Chciałabym teraz w ciszy i bez żadnych trudności przespać w nocy kilka godzin. A jest to niezmiernie ciężkie :(
Ciągle się wiercę i nie mogę znaleźć sobie miejsca. Próbowałam leków przepisanych od lekarza - nic. Natrafiłam na jakieś domowe porady min. : http://www.biomedical.pl/...y-sen-3322.html . Będę tego próbować. W sieci jest o wiele więcej porad, a nóż któraś pomoże ;-)

Pozdrawiam!
_________________
Kochaj życie! :)
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Wto 18 Pa, 2016   

Wczoraj wyszłam ze szpitala i już pierwsza noc w domu za mną...Od samego początku leżenia na plecach nie przespałam pełnej nocy :-( Co jakiś czas się budzę,wiercę bo tyłek i plecy bolą....Noce jakby stały sie porą mordęgi a nie wypoczynku....Ciotka zaproponowała mi bym przyjmowała na noc Melatoninę - spróbowałam i muszę stwierdzić,że daje radę ! ;-) I jeśli nawet przebudzę się w nocy to dlatego,że muszę do kibelka :-?
 
 
     
aniakapusta 
aniakapusta
Mikrus Bioderkus



Status: Student
Wiek: 38
Doczya: 13 Sty 2017
Posty: 5
Skd: Poznań
Wysany: Pi 13 Sty, 2017   

Nikool napisa/a:
Witajcie kochane!
Sama myślałam, że problem z zasypianiem przejdzie sam. Jestem miesiąc po operacji i wciąż mam problemy z zasypianiem.

Również miałam ten problem, ale też go zwalczyłam.
_________________
Aniaa Kapustka
 
     
elkar 
x
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 17 Sty 2013
Posty: 71
Skd: Stąd
Wysany: Pi 03 Lut, 2017   

Podepnę się tutaj.

Po jakim czasie od operacji zaczęliście spać na brzuchu?
_________________
Pozdrawiam
Elka
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 03 Lut, 2017   

elkar napisa/a:
Podepnę się tutaj.

Po jakim czasie od operacji zaczęliście spać na brzuchu?

Miałam pozwolenie na leżenie na brzuchu już kilka dni po operacji. Korzystałam z tego :)
 
     
danusiek 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 17 Lip 2016
Posty: 12
Skd: Oslo
Wysany: Pi 03 Lut, 2017   

Cytat:

Moja fizjoterapeutka kazała mi kłaść się na brzuchu po miesiącu. Podobno to dobrze robi na jakieś mięśnie :-) trzeba być tylko bardzo ostrożnym przy przewracaniu się.
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Nie 19 Mar, 2017   

tak jak czytałam różne wasze historie to spanie na bokach i brzuchu, kto kiedy i w jakiej odległości od operacji, jest bardzo indywidualne. Ale tak z ciekawości zapyam, ponieważ jestem 6 dobę po zabiegu wszczepienia endo, jak myślicie od czego zależy to kiedy można spac na boku nieoperowanym ? ja dostałam pozwolenie od rehabiltanta po 4tej dobie z poduchą oczywiście, ale powiem szczerze, że jak się tak przewalam na ten bok to czuję takie ciągnięcie w bioderku. Zasypiam tak ale po jakimś czasie budzę się z bólem i wracam na plecy bo jednak bioderko woli spanie na plecach. Super jest to, że zmieniam pozycje, ale jednak lepiej na plecach. Macie jakieś doświadczenia z tym związane?
 
     
klara2015 
klara
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 23 Wrz 2015
Posty: 9
Skd: warszawa
Wysany: Pon 20 Mar, 2017   

ja miałam dokładnie tak samo, na początku bolało i ciągnęło przy lezeniu na boku ale po jakims czasie - około m-ca jest już zupełnie ok także to normalne ,ze na razie nie jest to komfortowa pozycja
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.