Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
SEN - jak śpimy po operacji
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Sob 23 Sty, 2016   pytanie

Witam 😀
Mam pytanie---czy jest ktoś, kto po operacji przeżywał potem we śnie ewokację swojego zabiegu????
Tak, ja wiem że to dość dziwnie zabrzmi 😀ale zaręczam że że mną jest wszystko w porządku.
Miałam zabieg w narkozie, nie powinnam nic pamiętać. A jednak po operacji mój organizm co noc zaczął odtwarzać to co się działo w czasie zabiegu. Wszystko dokładnie czułam.... i to bardzo realnie. Nigdy nie zdawałam sobie sprawy z siły swojego organizmu---jak będąc w narkozie mój organizm lub mózg mógł to wszystko zapamiętać???A może to nie pamięć a jedynie wyobraźnia moja???? Ale przez tydzień co noc odtwarzałam wszystko co robiono w czasie zabiegu ----tak sądzę bo było to bardzo rzeczywiste---łącznie z usunięciem chorego stawu.
Z pomocą leków uspokajający udało mi się wyciszyć układ nerwowy który płata mi takie figle.
Ale wciąż o tym myślę. Jak to możliwe???? I co to było ---realne wspomnienia z zabiegu?? Czy może wyobraźnia??
Jak sądzicie???? Czy ktoś miał podobne doświadczenia? ???
_________________
może jednak...
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sob 23 Sty, 2016   

Nic z tego. Żadnych wspomnień. Też miałam znieczulenie ogólne.
Sny mam bardziej przyszłościowe - śni mi się, że śpię na boku.
_________________
Beata8
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Sob 23 Sty, 2016   sen

Dorotabeata😀
W tej chwili ja też śni o tym samym.Ale pierwsze noce po operacji ---koszmar.
Jak sobie radzisz z bólem pleców???
_________________
może jednak...
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sob 23 Sty, 2016   

Niezbyt mnie boli.
W szpitalu było łóżko na pilota, a w domu mam nowy materac z pianką.
Ale plecy mam spocone.
Wstaję i chodzę, jak nie mogę spać.
_________________
Beata8
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Sob 30 Sty, 2016   sen

Trzy tygodnie po operacji ----chyba juź się nie nauczę spać na plecach. Poduszka pod plecy, pod kolano, pod pięty, między nogi związana taśmą żeby się nie odwrócić i nie zrobić sobie krzywdy --- godzina lub dwie drzemki i pobudka ---plecy bolą niemiłosiernie więc wstaję i chodzę---potem od nowa i tak do rana---I żeby ta noc już się skończyła😐
I tak co noc----ale to i tak jest dobrze bo bioderko już nie boli
_________________
może jednak...
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 30 Sty, 2016   

Katarzyna 54, też maiłam problem ze spaniem na plecach. To wina braku rehabilitacji przedoperacyjej. Po drugiej bez problemu leżałam na plecach. Nich nie ciągnęło. Nie musiałam nigdzie podkładać wałeczków.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 31 Sty, 2016   

Dziewczyny dacie rade tzn ty Kaśiu ja dałem 2 mieś. na plecach to i ty dasz rade pozdrawiam i zdrówka życze...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Boubi 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Kapo
Doczya: 12 Gru 2010
Posty: 91
Skd: Raciborz-Lozanna
Wysany: Nie 31 Sty, 2016   

A ja najwyrazniej mialam duzo szczęścia, bo na drugi dzien po operacji (pelna endo 8 mies temu) moj chirurg powiedzial, ze moge od razu spac na boku jedynie z poduszka miedzy kolanami. Nic zlego mi sie nie stalo, a spanie na plecach to dla mnie prawdziwe wyzwanie, wiec jestem bardzo wdzięczna mojemu chirurgowi, ze dal mi takie pozwolenie. :-)
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 01 Lut, 2016   

Boubi napisa/a:
A ja najwyrazniej mialam duzo szczęścia, bo na drugi dzien po operacji (pelna endo 8 mies temu) moj chirurg powiedzial, ze moge od razu spac na boku jedynie z poduszka miedzy kolanami.

Nic w tym dziwnego ani też żadne szczęście ;) ja po każdej operacji mogłam kłaść się na brzuchu i leżeć na bokach.
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Pon 01 Lut, 2016   sen

Pasifloro ---ja miałam rehabilitację przed operacją na tyle na ile pozwalało mi chore i bardzo bolące biodro, poza tym miałam równieź zabiegi u osteopaty
Pozdrawiam :-D
_________________
może jednak...
 
     
Tadeusz1358 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 65
Doczy: 02 Kwi 2016
Posty: 3
Skd: Drezdenko
Wysany: Sob 02 Kwi, 2016   

Nie będę oryginalny i napiszę, że tylko ten, kto nie doświadczył bezsennych nocy nie wie co to znaczy. Do tej pory byłem tylko biernym czytelnikiem forum, ale postanowiłem zarejestrować się i piszę właśnie swój pierwszy post. Ponieważ brak snu spędza mi sen z oczu :-D nie przypadkowo jako pierwszy wybrałem ten właśni temat. W poniedziałek minie czwarty tydzień jak jestem po operacji endoprotezy stawu biodrowego. Przed operacją budziłem się sto razy, bo ból nie dawał spać. Teraz bólu nie ma, ale za to pozycja na plecach jest dla mnie nie do przyjęcia... Tutaj dochodzę do meritum sprawy. Przeczytałem wiele różnych publikacji i mam mydło z mózgu. Wiele sprzecznych informacji, jedne wykluczają drugie. Przeważa opinia o spaniu na plecach przez okres trzech miesięcy po operacji z klinem między nogami, ale spotkałem się z głosami, że już po trzech tygodniach komuś pozwolono spać na boku.... jednym na operowanym, innym na zdrowym. Bądź tu mądry i pisz wiersze... :?: Obawiam się, że zaraz ktoś napisze, że jest to sprawa bardzo indywidualna. Ja to łapię, tylko skupiamy się tutaj na sytuacji normalnego powrotu do zdrowia, tzn. bez żadnych powikłań. Z tego, co wiem ważny jest rodzaj endo. Osoby starsze, ja zostałem zakwalifikowany jeszcze do stosunkowo młodych :lol: :lol: :lol: i mam bezcementową. Tutaj stopień ostrożności w rehabilitacji jest bardzo wysoki. Może ktoś rozwieje moje wątpliwości i pozbawi mnie przymusowego oglądania telewizji o 2-giej w nocy będę bardzo wdzięczny. Chyba za bardzo rozpisałem się... Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sob 02 Kwi, 2016   

Tadeusz1358, Najlepiej zapytaj się ortopedy (pewnie prywatna wizyta).
Jak leżeć na boku nieoperowanym powiedział mi fizjoterapeuta, 3 tygodnie po operacji.
To fizjoterapeuta z Oddziału Rehabilitacji w Drezdenku.
_________________
Beata8
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 02 Kwi, 2016   

Tadeusz1358, przeczytaj ten temat CENNE RADY i WSKAZÓWKI po operacji
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Nie 03 Kwi, 2016   sen

Witaj Tadeusz1358
Ja jestem 2,5 miesiąca po operacji.Mam protezę bezcementową. Miałam tak samo----plecy bolały strasznie.Budziłam się co pół godziny, musiałam pochodzić, posiedzieć i znowu troszkę poleżeć. Podkładałam sobie poduszki pod boki żeby choć trochę zmienić pozycję. Ortopeda nie odpowiedział mi na pytanie, dla niego to była błahostka. Więc gdy minęło 2 miesiące od operacji zaczęłam próbować bardzo ostrożnie przekręcić się na bok. Na początek tylko na chwilę. Moja rana goiła się bardzo dobrze dlatego najpierw był bok operowany.
Na boku nie operowany leżę mając poduszkę lub zrolowany koc na całej długości nogi. Tak żeby była cała w poziomie.
Trzymam się ściśle tego co mówi mój operator, to on mnie zoperował i wie co dla mojego bioderka jest najlepsze.
Teraz powoli odstawiamy kulę i uczę się chodzić nie utykając. Z każdym dniem jest lepiej i nareszcie żyję bez bólu.
Pozdrawiam serdecznie 😀 Kasia
_________________
może jednak...
 
     
Tadeusz1358 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 65
Doczy: 02 Kwi 2016
Posty: 3
Skd: Drezdenko
Wysany: Nie 03 Kwi, 2016   

Prawdę mówiąc nie liczyłem na taki odzew z Waszej strony. Wielkie dzięki. Więc po kolei "dorotabeata" - to by było najprościej, tylko kto zna doktora S. w D-ku, wie, że niewiele można się dowiedzieć, poza tym trochę mu się naraziłem (nie chcę poruszać tematu) i jest mi delikatnie mówiąc nieżyczliwy. Planuję zmianę lekarza (w trakcie załatwiania). Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że operację miałem w Gorzowie. Operatora widziałem chwilę przed zaśnięciem na stole operacyjnym.... W szpitalu dostałem jakąś broszurkę wydrukowaną z neta (te same błędy). Bardzo miła Pani rehabilitant pochwaliła mnie za wzorowe przygotowanie do zabiegu (sporo ćwiczyłem) i skupiła się na nauce pierwszych kroków przy balkoniku, a na trzeci dzień po operacji o kulach i korzystania z ubikacji. W ogóle pobyt na tym oddziale to materiał na niezła opowieść... Czytając Wasze posty zauważyłem, że wielu miało więcej szczęścia i wychodzili ze szpitala z dużą wiedzą. Ja korzystałem z porad kolegi, który operację miał we Wrocławiu i po trzech miesiącach powrócił do pracy :!: Tylko jego zalecenia wydają mi się bardzo zaostrzone, chociaż jak pokazało życie - skuteczne. Sam też założyłem sobie powrót do pracy w czerwcu.
Kinga - ten link coś mi nie działa - otwiera się okno odpowiedzi...
Witaj Katarzyna 54 :-D . Czy trochę nie ryzykujesz odstawiając kule po 2,5 miesiąca. Z mojej wiedzy wynika, że możliwe jest to najszybciej po 3 miesiącach za zgodą lekarza, po kontroli pooperacyjnej. Podobnie zresztą jak spanie na boku operowanym. Nic nie piszesz, czy chodzisz na rehabilitację :?: Może stamtąd masz te zalecenia...
Muszę Wam napisać, że dzisiejszą noc w części spałem na boku nieoperowanym z grubą poduchą między nogami... Czuję się jednak trochę rozczarowany, bo zdrowa noga pod poduchą, na której spoczywa jeszcze spuchnięta noga operowana, po prostu mnie bolała :shock: .
Pozdrawiam serdecznie
Tadeusz
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.