Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Babcia-bis w klubie ""bioderko".
babcia-bis 
Popularus Bioderkus





Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczya: 22 Sty 2014
Posty: 32
Skd: Łódż
Wysany: Wto 25 Mar, 2014   

U mnie wczoraj mineło 4 tygodnie od wykonania endo. Czuję sie dobrze. Od 13 marca jestem juz na oddziale rehab.szpitalnej. Pierwszy tydzien ćwiczen napędził u mnie multum optymizmu, z każdym dniem czulam rezultaty wiekszej sprawności. Drugi tydzien zaczął się zmęczeniem a wlaściwie odczuwaniem ociezałości po wykonywaniu calej serii ćwiczen. Nie kryję, ze w ub.niedziele moglam przegiac z chodzeniem, bylam na spacerze ok.2,5 km. (tu mam otoczenie lasu i wszędzie sa rowne chodniki, jest gdzie trenować chodzenie) Co do rodzaju zabiegow, to zacznę od manualnych "pieszczot" jak mobilizacja blizny-uff, to szczypanie i ugniatanie dość głebokimi chwytami rozbijajacymi własnie te zgrubienia po szyciu. Początkowo nie mialam pojęcia na czym to polega, moja blizna bardzo szybko byla wygojona powierzchownie, mialam tylko 7 szwow, jest prosta i ładnie wygląda. Jednak kiedy powiedziano, ze moge juz smarować, natłuszczac itp. przy dotyku poczułam beton w tym miejscu uda, dzis po kilku zabiegach mobilizacji jest juz miekka noga i mam wiecej czucia. Kolejnym zabiegiem jest odrywanie powięzi od kręgosłupa -pewnie fachowo to inaczej się nazywa. Wyję z bolu ale zaraz po tym zabiegu czuje ulgę i miłe ciepło na plecach. Po operacji endo, mam wrownane długości nóg, faktycznie potwierdzam, ze osadzanie -ustawianie sie miednicy i biodra zajmie jeszcze sporo czasu. Systematycznie ćwicze tu chodzenie w tzw. poręczach, juz mam proby utrzymania rownowagi, czyli obciazenie nogi operowanej jest juz wymagane -chociaz asekurujemy sie tymi poręczami. Oczywiście rehab. ostro reagują jak widza kogoś w innych miejscach bez wspierania sie na dwoch kulach. Rano zaczynam kazdy dzien ćwiczen po śniadaniu ćwiczeniami na sali -na leżance z tzw. trojkatem pod nogami -zgiecia stop razem i kazdej z osobna z pilnowaniem wyprostow w kolanach do tego ćwicze ręce,barki z drążkiem. Póżniej unoszenie bioder, zaciskanie posladków odwodzenie kazdej z nóg przesuwajac pięta po lezance na skraj. Po 1,20 min, przekładanie się na brzuch i lezenie przypietą pasem w odcinku lędzwiowym, po 20 min. dołaczam zginanie nog 90 stopni z obciągniętymi palcami stóp, po odpięciu pasa, robie unoszenia nóg wraz z udem ((oderwanie od podloza i liczenie do 7. Kolejne ćw. to na boku nieoperowanym z położeniem gąbkowej szyny pod zgięą operowana nogę -unoszenie nogi 3xpo 10 powtorzen. Kolejny zabieg to masaz limfatyczny nog w tzw. spodniach pompujących powietrze od stop w gorę. Duzo tez mam ćwiczen z podłożeniem roznych średnic wałkówk pod kolana i prostowaniem nóg w kolejnych cyklach. Ogolnie jestem zadowolona. Codziennie mamy lekarzy na salach, ordynator podchodzi do kazdego pacjenta, sprawdza palpacyjnie zakresy wykonywanych ćwiczen, coś dodaje, coś odejmuje.W każdym tygodniu pobytu robi ocene postępów. W tym szpitalu jest zasada niepisana, ze pacjent jest min. 21 dni zabiegowych ale przewaznie wypisują w 5 tygodniu pobytu a optymalnie jest sie 6 tygodni. Pozdrawiam wszystkich bioderkowiczów.
_________________
życie jest piekne
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.