Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Moja historia-ania
ania1975 
ania1975
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 15 Sty 2014
Posty: 17
Skd: gryfino
Wysany: Nie 19 Sty, 2014   Moja historia-ania

Chciałam się dziś podzielić swoją historią. Moja choroba zaczęła w 2009roku od bólu kręgosłupa , nic nie wskazywało na to że to jest od biodra. Z roku na rok było coraz gorzej aż doszło do takiego stanu że zaczęłam kuśtykać na lewa nogę i doskwierał mi okropny ból kolana. Lekarz u którego się leczyłam cały czas twierdził że to wina przepukliny kręgosłupa i muszę iść na operację. W listopadzie2012 r. dostałam skierowanie na operację , ale postanowiłam to skonsultować jeszcze z neurochirurgiem. I to był przełom w moim leczeniu , pan doktor kazał mi jak najszybciej zmienić sobie ortopedę bo zostanę kaleką . Okazało się, że to jest problem z biodrem. W marcu 2013 roku poszłam do nowego pana doktora tym razem na kasę chorych , który się wziął pożądnie za mnie, zrobił mi wszystkie wyniki łącznie z prubą tuberkulinową ponieważ miałam styczność z gruzlicą prątkującą. Niestety wynik wyszedł dodatni i padło podejrzenie gruzlicy stawu biodrowego. W sierpniu dostałam skierowanie do szpitala ale rzeczywistość wygląda całkiem inaczej bo do szpitala mnie nie przyjęto. Ale znalazłam inną drogę , poszłam na prywatną wizyte do pana ordynatora i juz za dwa dni byłam przyjeta. Została zrobiona mi scyntygrafia w której wyszedł stan zapalny w lewym biodrze. Moje biodro wygladało jak by należało do 90 letniej staruszki, a nie do 38 latki. Lekarze podjeli decyzję że przez dwa miesiące będę brała leki na grużlicę i po tym terminie miałam się wstawić do szpitala na operację. Pod koniec pazdziernika 2013roku wstawiłam się do szpitala na operacje tzw. wiszącego biodra ,ale lekarze stwierdzili że nie wytrzymam z bólu i postanowili że od razu wstawią mi endoprotezę. I tak stałam sie posiadaczką endo. Po trzech tygodniach od operacji odebrałam wynik i okazło sie że to nie jest gruzlica tylko jałowa martwica kości niewiadomego pochodzenia.
 
     
Necia 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 11 Sty 2014
Posty: 18
Skd: Dęblin
Wysany: Nie 19 Sty, 2014   

Aniu lekarze też się czasami mylą dlatego warto zawsze to skonsultować z innym specjalistą.Jak się teraz czujesz?
 
     
ania1975 
ania1975
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 15 Sty 2014
Posty: 17
Skd: gryfino
Wysany: Nie 19 Sty, 2014   

Teraz jestem 2 mies. po operacji , ale noga operowana bardziej mnie boli niż 4 tyg. temu. Cały czas mam problem z wchodzeniem po schodach bo mam straszny ból kolana i od paru dni boli mnie biodro operowane i zaczyna mi wysiadać drugie. Podejrzewam że jest za bardzo przeciążone.
 
     
MałaMi 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 31
Doczya: 23 Wrz 2013
Posty: 65
Skd: Kluczbork/Holandia
Wysany: Nie 19 Sty, 2014   

Po operacji też miałam problem z kolanem operowanej nogi, ciągle bolało przy stawaniu na nią. Dostałaś jakieś ćwiczenia na rozruszanie tego?
_________________
There is no elevator to success,
you have to take the stairs.
 
     
ania1975 
ania1975
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 15 Sty 2014
Posty: 17
Skd: gryfino
Wysany: Nie 19 Sty, 2014   

W Szczecinie jest inaczej niż jak u was wszystkich. U nas nie wolno wykonywać żadnych ćwiczeń do 3mies. Jak powiedziałam lekarzowi że byłam u fizjoterapeuty to mi zabronił . Zgodził się jedynie na jazdę rowerkiem stacjonarnym po 15 min. dla mnie to jest totalna klęska bo ja przed operacja codziennie ćwiczyłam po 1h na orbitreku i chodziłam na basen gdzie pływałam 45min. a teraz nic mi nie wolno.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 19 Sty, 2014   

ania1975, aż tak to się nie rożni. Lekarze w większości mówią, że rehabilitacja jest niepotrzebna i żeby robić tylko "karteczkowy zestaw ćwiczeń" (ten szpitalny)

A jest to ogromny błąd.
Nie musisz pytać lekarza o zgodę na rehabilitację. Możesz zapytać go o możliwość obciążania kończyny - na ile dozwolone.

Poczytaj dział rehabilitacji i dowiesz się, jak bardzo jest ona ważna.
 
     
MałaMi 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 31
Doczya: 23 Wrz 2013
Posty: 65
Skd: Kluczbork/Holandia
Wysany: Nie 19 Sty, 2014   

ania1975 napisa/a:
W Szczecinie jest inaczej niż jak u was wszystkich. U nas nie wolno wykonywać żadnych ćwiczeń do 3mies. Jak powiedziałam lekarzowi że byłam u fizjoterapeuty to mi zabronił . Zgodził się jedynie na jazdę rowerkiem stacjonarnym po 15 min. dla mnie to jest totalna klęska bo ja przed operacja codziennie ćwiczyłam po 1h na orbitreku i chodziłam na basen gdzie pływałam 45min. a teraz nic mi nie wolno.

Też coś :/ do 3 miesiąca trzeba być ostrożnym, przestrzegać tych podstawowych zasad, dlaczego zabraniają aktywności. Ja jestem też 2 mies. po i czuje się rewelacyjnie! Nie wyobrażam sobie że miałabym dalej czekać na "coś". A jeśli jest taka ogólna zasada, dla wszystkich, nie tylko dla tych z powikłaniami to na prawdę chyba przesadzają i dużo ludzi przez to dłuugo dochodzi do siebie, podczas kiedy można to robić od samego początku powoli i stopniowo. Ja na Twoim miejscu słuchałabym fizjoterapeuty. ;-)
_________________
There is no elevator to success,
you have to take the stairs.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 19 Sty, 2014   

No to lekarz chyba młody sorki ze tak pisze ale ja miałem gorszy przypadek i gdzy mnie spionizowali zacołem chodzić a przed chodzeniem 2 dni ćwiczeń .Z wypiszem dostałem odrazu skierowanie na rehabilitacje a ze była kolejka na nia to inna bajka pomimo tego chodziłem ćwiczyłem czekając na nia.Dodam jesce tyle ze ja 2 mieśiace lezałem lewa noga totalny bez ruch (wyciąg za nia jak i tez lewa strona miednicy połamana w mak) i pomimo tego po około mies. mieśnie tej nogi były wmiare sprawne pisze miare bo na początku było moze 5% ich pracy .Pozdrawiam i zycze zdrówka no i szybkiego powrotu do sprawności.....jak mozesz to ćwicz ale z umiarem i głowa
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 19 Sty, 2014   

ania1975 napisa/a:
W Szczecinie jest inaczej niż jak u was wszystkich. U nas nie wolno wykonywać żadnych ćwiczeń do 3mies. Jak powiedziałam lekarzowi że byłam u fizjoterapeuty to mi zabronił . Zgodził się jedynie na jazdę rowerkiem stacjonarnym po 15 min. dla mnie to jest totalna klęska bo ja przed operacja codziennie ćwiczyłam po 1h na orbitreku i chodziłam na basen gdzie pływałam 45min. a teraz nic mi nie wolno.


mi się wydaje, że coś jest nie tak.
nie rozmawiaj z lekarzem z pozycji służalczej.
możesz od niego wymagać tak jak od hydraulika, szewca itp. on jest fachowcem dużo bardziej zaawansowanym od wymienionych, ale tylko fachowcem.
można Ci zabronić coś TYLKO prawomocnym wyrokiem sądu i niczym więcej.
jego zdanie to są zalecenia, nie jesteś jego własnością. nawet jak byś chciała zrobić coś szkodzącego sobie, to masz do tego prawo.
możesz kontaktować się z każdą wybraną przez siebie osobą, a jemu nic do tego. nawet gdybyś zamiast na RTG chciała iść do wróżki.
 
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Nie 19 Sty, 2014   

kinga napisa/a:
Nie musisz pytać lekarza o zgodę na rehabilitację. Możesz zapytać go o możliwość obciążania kończyny - na ile dozwolone.


Popieram zdanie Kingi. Z doświadczenia :)
 
     
Krzysztof34 
Krzysztof34

Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 49
Doczy: 15 Wrz 2009
Posty: 91
Skd: Sosnowiec
Wysany: Nie 19 Sty, 2014   

Cyryl,
Te słowa choć to jest przykre,ale prawdziwe..
Cytat:
nie rozmawiaj z lekarzem z pozycji służalczej.

powinny nam świecić pełnym blaskiem by sobie nie zaszkodzić! :-/
Te nasze bioderka i każda operacja to są dość poważne operacje ....z tego co wiem chyba najpoważniejsze w całej ortopedii... :-(
 
     
ania1975 
ania1975
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 15 Sty 2014
Posty: 17
Skd: gryfino
Wysany: Wto 21 Sty, 2014   

Dziękuję wszystkim za pomoc. Poszłam dzisiaj do fizykoterapeuty ale niestety nic z tego nie wyszło bo muszę mieć zgodę i zalecenia od lekarza prowadzącego. :-( A wizytę mam za tydzień tak więc poszłam do lekarza rodzinnego. A pani doktor powiedziała, że to może przez duży stan zapalny jaki miałam mogę mieć zabronione jakiekolwiek ćwiczenia. Ale jutro wybieram się na basen , pierwszy raz po operacji.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 21 Sty, 2014   

noi super ćwicz a nie stuj i czekaj ze noga sama dojdzie do sprawności pozdrawiam...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
ania1975 
ania1975
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 15 Sty 2014
Posty: 17
Skd: gryfino
Wysany: Wto 21 Sty, 2014   

Ja nie mam problemów ze sprawnością z tą nogą bo nawet zakładam już sobie normalnie skarpetki tylko boli mnie kolano podczas wchodzenia po schodach i to jest dla mnie najgorszy problem bo mieszkam na 3 trzecim piętrze.
 
     
MałaMi 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 31
Doczya: 23 Wrz 2013
Posty: 65
Skd: Kluczbork/Holandia
Wysany: Wto 21 Sty, 2014   

No ale w takim razie stan zapalny może dużo zmieniać maaly-22. Może stąd ta ostrożność?
Ania Baw się dobrze na basenie i uważaj żeby nie "fiknąć" na kafelkach! :-D
_________________
There is no elevator to success,
you have to take the stairs.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.