Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Fundacja Bioderko
madzi_czer 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 31 Maj 2009
Posty: 145
Skd: z małego pokoju ;)
  Wysany: Pi 04 Wrz, 2009   Fundacja Bioderko

:mrgreen: Dzisiejszy dzień można zaliczyć do przełomowych! Mianowicie zostały dziś złożone dokumenty w Krajowym Rejestrze Sądowym, dzięki którym nasza Fundacja rozpocznie swoją działalność!!!
Jeszcze tylko trzeba dostarczyć w poniedziałek jeden dokument. Od tej chwili mam do Was wielką prośbę! Trzymajcie mocno kciuki, aby decyzja Sądu była pozytywna!!!
Katju Jesteś WIELKA!!!!!!!!!
_________________
"Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat" (J. Korczak)
Ostatnio zmieniony przez madzi_czer Sob 05 Wrz, 2009, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pi 04 Wrz, 2009   

:-) Tak, to prawda. Droga do złożenia wszystkich potrzebnych dokumentów była długa, a rejestrację Fundacji mogę pod względem papierkologii przyrównać co najmniej do rejestrowania spółki z o o. :-? Na szczęście udało się cierpliwie odstać kilka godzin w poszczególnych "okienkach" robiąc maślane oczy do urzędników aby przyspieszyć deprymujące czynności. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają moje działania.
Kiedy tylko zapadnie decyzja Sądu o Fundacji niezwłocznie przekażę nowe wieści :-)
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pi 04 Wrz, 2009   

Katja napisa/a:
Dziękuję wszystkim, którzy wspierają moje działania.
Kiedy tylko zapadnie decyzja Sądu o Fundacji niezwłocznie przekażę nowe wieści :-)


Ja nie muszę czekać, bo wiem, że decyzja będzie rozstrzygnięta na naszą korzyść, nie ma innej możliwości. Z resztą kto by nie uległ maślanym oczkom Katji???Chyba ewentualnie nietoperz:)
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TO MY DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 04 Wrz, 2009   

Oczywiście będę mooocno trzymać kciuki za powodzenie . Katju dr Mielnik zadał mi pytanie: Po co to wszystko robimy? Przecież w Polsce 20% społeczeństwa może uwierzy, że robimy to za darmo, bezinteresownie. A ja wierzę w sens forum i fundacji oraz w to, że nasza działalność ma sens. Tylko mam nadzieję, że forumowicze po operacjach nie zapomną jak to było "przed" i będą pomagać i prowadzić osoby "przed".
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 05 Wrz, 2009   

Trzymam kciuki, choć jestem przekonana, że wszystko się uda. :mrgreen:
Katja ma tak wielkie wsparcie u nas, że jej plany będą się realizować w tempie huraganu !!!
Może i niektórzy nie wierzą, że robimy to wszystko za darmo - chyba tylko uwierzą nam osoby, które przeszły jakąś chorobę jak my. Ale ludzie są jacy są - wszędzie doszukują się innych znaczeń i ukrytych motywów. Nie ma się czym przejmować , róbmy swoje, bo pomoc innym chorym to coś wielkiego i wspaniałego :mrgreen:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Sob 05 Wrz, 2009   

AgaW napisa/a:
Może i niektórzy nie wierzą, że robimy to wszystko za darmo - chyba tylko uwierzą nam osoby,


Prędzej bym się zapytała, kto płaci za to, ze forum istnieje i że pewnie niektórzy kładą na działalność bioderka swoje własne fundusze???W ogóle nie wiem jak można wątpić w to że ktoś może robić coś za darmo i od serca! Z reszta niby kto miałby np. Katji płacić za prowadzenie forum....ewentualnie my możemy to robić przez poparcie dla jej działań i uśmiech :-D
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sob 05 Wrz, 2009   

:-) To prawda, nikt nie płaci mi za to że forum istnieje (uśmiałam, się na samą myśl :lol: ) Prawdą jest też to, że na razie wszystkie koszta związane z forum czy fundacją (za wyjątkiem wspaniałych gestów drukarni i introligatorni w kwestii plakatów) pokrywam z własnej niewielkiej kieszeni. Ale głęboko wierzę, że kiedy Fundacja Bioderko decyzją Krajowego Rejestru Sądowego zostanie uprawomocniona zaczniemy pozyskiwać wspaniałych sponsorów i darczyńców, którym nie jest obojętne to co robimy. Póki co niczym się nie zrażam bo czuję, ze to co robimy ma sens :-)
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Sob 05 Wrz, 2009   

Też wierzę w to, że jak już tylko otrzymamy decyzję KRS-u to sponsorzy będą ustawiać się do Nas w kolejce, a dlaczego??? Proste jedyne takie forum, jedyne takie przedsięwzięcie, takie same problemy u miliony osób:) Przecież nie można Nas nie wspierać!
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 05 Wrz, 2009   

Ma i to wielki sens!!! to, co napisała Pasiflora jest prawdziwe. Wiele osób będzie myśleć tak jak przytoczyła wypowiedź lekarza. Ale wiem, że cokolwiek będą myśleć ludzie, którym obce jest danie z siebie czegoś dla innych bezinteresownie - to warto wspierać nasze wspólne Forum i działania Fundacji. Jesteśmy wszyscy bardzo potrzebni wielu osobom - tym chorym i tym zdrowym szukającym odpowiedzi na pytania w związku z chorobami bioder. :-)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
madzi_czer 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 31 Maj 2009
Posty: 145
Skd: z małego pokoju ;)
Wysany: Sob 05 Wrz, 2009   

Katja napisa/a:
Prawdą jest też to, że na razie wszystkie koszta związane z forum czy fundacją (za wyjątkiem wspaniałych gestów drukarni i introligatorni w kwestii plakatów) pokrywam z własnej niewielkiej kieszeni.


Katju ja wierzę, że jak tylko wpis do KRS będzie faktem dokonanym, to nie opędzisz się od sponsorów! Wszyscy będą prosić o numer konta, aby przekazać 1% :mrgreen: Dzięki czemu, jako Fundacja Bioderko zrobimy wieleeeeee dobrego! :lol: :lol: :lol: i usłyszą o nas miliony!
_________________
"Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat" (J. Korczak)
 
 
     
Aga 
Aga

Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 50
Doczya: 26 Cze 2009
Posty: 53
Wysany: Sob 05 Wrz, 2009   

Ludzie, którzy doszukują się drugiego dna w czyimś postępowaniu zawsze się znajdą, ale nie znaczy to, że trzeba przez to rezygnować ze swoich ideałów!
 
     
KubaP. 
Popularus Bioderkus




Status: Przed
Doczy: 19 Cze 2009
Posty: 80
Skd: Kielce
Wysany: Sob 05 Wrz, 2009   

Etam! Nie możemy patrzeć co mówią i myślą inni! To co robicie, robimy :oops: tutaj jest wielkie i naprawdę warte uwagi. :mrgreen: A niedowiarki niech spadają!
_________________
Jak żyć - to na całego!
 
     
mala_klara 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 39
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 27
Skd: Cieszyn
Wysany: Pon 07 Wrz, 2009   

I ja gratuluję pomysłu i wytrwałości! Nie wątpię, że kosztuje to sporo pracy. Kiedyś pomagałam komuś w rodzinie zakładać spółkę z oo. Pomagałam wypełniać dokumenty, latałam po urzędach. Wspominam to jak koszmar! Nie zazdroszczę tej strony medalu ;-) Ale jak już wszystko bedzie gotowe co to bedzie za radość!
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 09 Wrz, 2009   Cele fundacji

Drodzy Forumowicze, niebawem na "łamach"naszego forum przedstawimy Statut Fundacji Bioderko, a tymczasem, na dobry początek chcę zapoznać Was z tzw. misją fundacji - czyli w skrócie przedstawić cele jakimi kierujemy się powołując ją do życia.

Fundacja została powołana w celu:

1. Prowadzenia wszechstronnej działalności na rzecz ochrony zdrowia i pomocy społecznej chorym cierpiących na choroby stawów biodrowych w tym dzieci, oraz wspierania i prowadzenia inicjatyw o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym oraz charytatywnym;

2. Udzielania wsparcia i pomocy finansowej, psychologicznej i prawnej osobom chorym na choroby stawów biodrowych znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

3. Popularyzacji wiedzy z zakresu medycyny i rehabilitacji wśród lekarzy, fizjoterapeutów, studentów oraz pacjentów mająca na celu podnoszenie świadomości i edukację wymienionych grup społecznych.

Fundacja realizuje swój cel poprzez:

1. Gromadzenie i wypracowanie środków materialnych z przeznaczeniem na organizowanie, finansowanie i wspomaganie działań na rzecz ochrony zdrowia i pomocy społecznej chorym cierpiącym na choroby stawów biodrowych.

2. Gromadzenie i wypracowanie środków materialnych z przeznaczeniem na organizowanie, finansowanie i wspomaganie działań na rzecz szpitali i klinik ortopedycznych w Polsce.

3. Edukowanie i popularyzacja wiedzy wśród lekarzy, personelu medycznego a także studentów uczelni medycznych oraz studentów wydziałów rehabilitacji w zakresie nowoczesnych metod operacyjnych przeprowadzanych na stawach biodrowych oraz nowoczesnych technik fizjoterapii.

4. Edukowanie i podnoszenie wiedzy oraz organizowanie warsztatów dla pacjentów i chorych oraz ich rodzin i bliskich na temat choroby, sposobów leczenia i rehabilitacji oraz powrotu do sprawności po zabiegach operacyjnych.

5. Edukacja młodych i przyszłych rodziców w zakresie wczesnej diagnostyki i zapobieganiu chorób zwyrodnieniowych stawów biodrowych u dzieci.

6. Tworzenie warunków organizacyjnych i materialnych dla wdrażania nowych rozwiązań w dziedzinie medycyny i rehabilitacji schorzeń stawów biodrowych.

7. Popieranie badań naukowych z zakresu ortopedii i rehabilitacji ortopedycznej.

8. Finansowanie leczenia, rehabilitacji, zakup niezbędnego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

9. Wspieranie organizacyjne, rzeczowe i finansowe zakładów opieki zdrowotnej prowadzących działalność w zakresie leczenia stawów biodrowych dorosłych i dzieci.

10. Wspieranie publikacji badań naukowych w zakresie ortopedii i fizjoterapii narządów ruchu.

11. Tworzenie internetowego portalu wymiany informacji zrzeszającego osoby z problemem stawów biodrowych – Portal społecznościowy - Forum.


To, jak napisałam na dobry początek, aby zaspokoić pytania tych, którzy interesują się naszym nowym projektem :-)
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Sob 12 Wrz, 2009   

W takim razie na dobry początek, moja ciekawość została zaspokojona :->
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.