Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
As
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Wto 22 Pa, 2013   17.X.

asia567 napisa/a:
Jestem już po operacji, odbyła się 17 października

asia567, gratuluję :) życzę szczęśliwego powrotu do pełnej sprawności :ok:
Dokładnie pięć lat temu też miałam operację 17 października ale zapewne w innym krańcu Polski :)
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Wto 22 Pa, 2013   

Zebrałam się trochę w sobie i postaram wszystko opisać :)
16 trafiłam na oddział, badania, konsultacja anestezjologiczna itd
17 z samego rana zabrali mnie na blok, byłam pierwsza. O dziwo, nie bałam się tak bardzo. Najgorsze było już tylko te leżenie i czekanie na lekarzy. Anestezjolog zaczęła podawać powoli leki. Z tego okresu pamiętam tylko ból ból i jeszcze raz ból. Później trafiłam już na swoją salę do dwóch sympatycznych Pań. Okazało się że morfologia jest bardzo słaba i trzeba podać 2 jednostki krwi. Każda dobra coraz lepiej, choć noga cały czas spuchnięta i obrzęknięta. No i boli, ale to chyba normalne :)
Wypuścili mnie w piątej dobie do domu z zaleceniami nie obciążać nogi przez 6 tygodni, oszczędzać się no i za nie całe dwa tygodnie na zdjęcie szwów. Noga została wydłużona o 2 cm, czyli jest 4 cm różnicy długości. Po Nowym Roku idę na operację lewej nogi. Aaa i co najważniejsze! Moja proteza to Allofit Fitmor krótki trzpień :)

Moja opowieść trochę bez ładu i bez składu ale pisałam szybko, bo się bardzo męczę, wybaczcie :)
Ostatnio zmieniony przez asia567 Pi 23 Sty, 2015, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Wto 22 Pa, 2013   

asia567, gratuluję nowego bioderka ;-)
Masz założoną pętelkę więc dlatego pewno nie wolno obciążać nogi.
Uważaj na siebie i skontaktuj się z terapeutą.
Trzymam kciuki za Twoje postępy.
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Wto 22 Pa, 2013   

Mam takie pytanie, czy pod tą operowaną nogę mogę wkładać poduchę? Kolano jest wtedy trochę zgięte, ale to pozycja w której najlepiej mi się odpoczywa.
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Wto 22 Pa, 2013   

asia567, mnie też było wygodniej, ale kazali prostować i jeszcze rotować lekko na zewnątrz, bo miałam wydłużaną nogę i trzeba te wszystkie struktury rozciągać do nowej długości. Skonsultuj to może z lekarzem (choćby telefonicznie), albo fizjoterapeutą, ale mnie się wydaje, że jak będziesz mieć nogę cały czas (lub prawie cały) w zgięciu to porobią ci się przykurcze i potem będzie z tym więcej roboty.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Wto 22 Pa, 2013   

asia567 napisa/a:
Mam takie pytanie, czy pod tą operowaną nogę mogę wkładać poduchę

Możesz. Sugeruję aby był to jasiek a nie duża poducha. Najważniejsze abyś nie przebywała w takiej pozycji non-stop oraz abyś utrzymała pośrednie ustawienie kończyny dolnej (pomiedzy rotacją wew. a zew. w operowanym stawie biodrowym )

Fizkom
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Wto 22 Pa, 2013   

Ok dziękuję :)
 
     
elba 

Bioderkus!!!



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 61
Doczya: 21 Lis 2011
Posty: 176
Skd: opolszczyzna
Wysany: Wto 22 Pa, 2013   

Asia567 gratuluję nowego bioderka i życze powrotu do sprawności. :-D
Zaraz po operacji podkładałam sobie nieduży wałek pod operowaną nogę i tak mi było
znacznie wygodniej, zwłaszcza podczas spania na wznak. Miałam wydłużoną kończynę,
ale takie ułożenie nie spowodowało u mnie przykurczy.
_________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni !
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Sro 23 Pa, 2013   

No mi właśnie też jest lepiej z poduchą :) Rana ładnie się goi, nic się nie sączy, oby tak dalej :)

Dziękuję za gratulacje :)
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Sro 23 Pa, 2013   

Jutro minie tydzień jak mam endoprotezę. Bardzo bolą mnie mięśnie w operowanej nodze i zrobił się krwiak.
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Wto 29 Pa, 2013   

Rana goi się super, nic się nie sączy. Pojawiły się już strupki :) Noga jeszcze pobolewa, najgorzej jest w nocy. Żadnej nocy od początku jeszcze całej nie przespałam. Jestem jeszcze na środkach przeciwbólowych jak boli bardzo, ale mam nadzieję że z czasem to minie. Najgorsze jest to że boli też i kolano :-/ Ale i tak z każdym dniem widzę nowe postępy :)
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 04 Lis, 2013   

asia567, co tam słychać u Ciebie. Przez kilka dni na pewno mega poprawa? Nie stresuj się nieprzespanymi nocami, bo wkrótce będziesz wysypiać się do woli.
Powiedz mi jednak czy już podjęłaś jakieś kroki w wyborze rehabilitanta? To dobry czas by zacząć z nim współpracować. Na pewno coś by poradził na pewne nocne niedogodności.
Ja byłam kiedyś niedowiarkiem w tym temacie, ale mój rehabilitant likwidował mi za każdym razem ból, który nie wracał jak wredny bumerang.
Pozdrawiam Pasiflora :*
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Pon 04 Lis, 2013   

Dzisiaj byłam na zdjęciu szwów. Wszystko się super zagoiło! :) Rehabilitację już zaczęłam, za dwa tygodnie z powrotem kontrola u lekarza, i być może będę już mogła obciążać nogę :) Poprawa naprawdę duża, bóle już ustąpiły, czasami tylko rankiem po całej nocy boli. Ogólnie jestem zadowolona, widzę ogromne postępy, opuchlizna zeszła bardzo szybko, noga też bardzo szybko wraca do siebie :) Najgorsze tylko z zastrzykami w brzuch, bo już się robi obolały, ale zostało już tylko albo aż 17 :D
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Sro 20 Lis, 2013   

Wcześniej niewiele wiedziałam o dobrej rehabilitacji, ale teraz mogę śmiało powiedzieć że rehabilitacja działa cuda, jeszcze niedawno po operacji nie mogłam nawet podnieść nogi, a teraz dzięki rehabilitacji po 5 tygodniach od operacji mogę dużo więcej. Jak pójdzie dalej tak dobrze, to wrócę do siebie szybciej niż myślałam :)
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 21 Lis, 2013   

asia567 napisa/a:
Jak pójdzie dalej tak dobrze, to wrócę do siebie szybciej niż myślałam
asia567, i tego Ci życzę z całego serducha.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.