Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Witam
Mariusz01 


Status: Przed
Wiek: 51
Doczy: 18 Pa 2023
Posty: 1
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 18 Pa, 2023   Witam

Dzień Dobry,
Mam 50 lat

Obserwuję forum bioderko już można powiedzieć od 5 lat.Wcześniej walczyłem psychicznie i fizycznie z myślą że mnie problem nie dotyczy.Mimo że już od kilku ortopedów dostałem info.o endo.Byłem już na jednej konsultacji w Otwocku teraz jestem umówiony na 11 grudnia(wcześniej lekarz powiedział za 2 lata). Mam problem z obydwoma biodrami , przy czym lewe gorsze.Sklerozytacja podchrzęstna stropów panewek itd.Chcę jeszcze walczyć rechabiliatcją , możecie polecić?
Może jeszcze konkretnego lekarza który by mi ułatwił podjęcie decyzyci , która drogą iść . Rehabilitacja czy endo lub inny sposób walki z bólem.
Dzięki
P.S To mój pierwszy post tak więc wybaczcie :)
 
     
janmar 


Status: Endo x 2
Doczy: 21 Sie 2022
Posty: 57
Skd: Kuj-pom
Wysany: Sro 18 Pa, 2023   Re: Witam

Mariusz01 napisa/a:
Dzień Dobry,
Mam 50 lat

Obserwuję forum bioderko już można powiedzieć od 5 lat.Wcześniej walczyłem psychicznie i fizycznie z myślą że mnie problem nie dotyczy.Mimo że już od kilku ortopedów dostałem info.o endo.Byłem już na jednej konsultacji w Otwocku teraz jestem umówiony na 11 grudnia(wcześniej lekarz powiedział za 2 lata). Mam problem z obydwoma biodrami , przy czym lewe gorsze.Sklerozytacja podchrzęstna stropów panewek itd.Chcę jeszcze walczyć rechabiliatcją , możecie polecić?
Może jeszcze konkretnego lekarza który by mi ułatwił podjęcie decyzyci , która drogą iść . Rehabilitacja czy endo lub inny sposób walki z bólem.
Dzięki
P.S To mój pierwszy post tak więc wybaczcie :)


Decyzję w oparciu o diagnozę i opinię lekarza, {najlepiej dwie niezależne } podejmujesz Ty.
Ja podjąłem i nigdy bym jej nie cofnął.
Nie można cofnąć się w czasie do okresu kiedy byliśmy zdrowi.
Odwlekanie to pogarszanie trudnej sytuacji. Podobnie jak z bólem zęba. Co przyniesie czekanie...?
 
     
Lee73 


Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczy: 15 Pa 2023
Posty: 28
Skd: Bydgoszcz
Wysany: Czw 19 Pa, 2023   Re: Witam

janmar napisa/a:


Decyzję w oparciu o diagnozę i opinię lekarza, {najlepiej dwie niezależne } podejmujesz Ty.
Ja podjąłem i nigdy bym jej nie cofnął.
Nie można cofnąć się w czasie do okresu kiedy byliśmy zdrowi.
Odwlekanie to pogarszanie trudnej sytuacji. Podobnie jak z bólem zęba. Co przyniesie czekanie...?


Zdecydowanie popieram słowa "janmar"

Lekarz proponuje sposób na "naprawę biodra" a najlepiej dwóch lub więcej niezależnych.... Osobną kwestią jest znalezienie kliniki oferującej zabieg (na NFZ albo komercyjnej) i implanty do niego: kapoplastyka (BHR i/lub BMHR) i/lub endoprotezę. Kolejną kwestią jest czy jeśli zakwalifikujesz się na konkretne implanty to czy i jak realizowany jest dostęp do stawu. Obecnie najlepszy jest dostęp przedni ale nie wszędzie robią tym sposobem kapoplastykę :( za to alloplastyka tym sposobem powoli staje się standardem (u nas w Bydgoszczy są już po pierwszych zabiegach ta metodą na NFZ - może doczekam się więc u siebie takiego zabiegu)

Co do kapolastyki to jest to podobno jedno z lepszych rozwiązań "naprawy" stawu, ale trudno znaleźć by robiono to dostępem przednim, co z kolei szybciej pozwala wrócić do stanu sprzed dolegliwości, gdyż nie narusza w żaden sposób ciągłości mięśni ani ich przyczepów. BHR/BMHR umożliwia ew. przeprowadzenie późniejszej allopalstyki jeśli postępuje dalsza degeneracja lub uraz implantu wymuszający operację rewizyjną (po alloplastyce już kapo nie zrobisz bo brakuje kości :-? ).

W kwestii alloplastyki są także implanty dwumobilne - jednak na forum nie znalazłem (bynajmniej dotychczas) opinii o tym rozwiązaniu, chyba że ktoś coś wie i tu napisze w tym temacie (wady zalety ceny gdzie to wstawiają), same głowy kości są na długich i krótkich trzpieniach, a sposób mocowania w kości cementowy i bezcementowy. Pomijam tu materiały z jakich wykonane są protezy (zarówno do BHR/BMHR czy alloplastyki) bo to kolejne spektrum możliwości i zapewne cen. Jak widać możliwości spory wybór - decydują lekarze, z których zapewne sam wybierzesz takiego, który Cię przekona do swoich racji.

Dostałem PW od Ciebie jednak nie wiem dlaczego nie mogę odpisać (to co odpisuję jest w zakładce do wysłania - piałem PW do admina, ale ten sam status wiadomości - do wysłania, założyłem temat w Hyde parku - jeśli ktoś może pomóc to poproszę)

Co do kontaktu z Tobą napisz mi na PW (mogę je na ta chwilę tylko odczytywać) jak mogę skontaktować się z Toba (tel lub messenger - jak znaleźć Cię na FB) na PW - ja nie mogę na razie nic wysłać ani odesłać :(
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.