Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kapoplastyka Alunia
alunia 
Mikrus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Doczya: 02 Cze 2012
Posty: 16
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 16 Lip, 2013   Kapoplastyka Alunia

Witam wszystkich.

W Otwocku u prof.Czubaka miałam 22 kwietnia 2013 r. operacja kapa lewego biodra. Operacja przebiegła dobrze , chociaż do prawie 3 tygodni po operacji bardzo dokuczał mi ból w pachwinie operowanego biodra.Moje usprawnianie się zaczęłam 2 miesiące przed operacja i wierzcie mi była to super decyzja .Po wyjściu ze szpitala do domu już 2,5 tyg po operacji zaczęłam ćwiczyć ze swoją fizjoterapeutką Asią w Fundacji Awalon w Warszawie. Bardzo dużo pracowałyśmy, ponieważ okazało się że operowana noga jest dłuższa o około 2 cm co powoduje złe chodzenie i problemy z kręgosłupem. Tylko dzięki wsparciu mojej Asi z Awalonu nie załamałam się i dalej intensywnie ćwiczę. W międzyczasie miałam kontrolę w Otwocku -byłam ze zdjęciem u profesora Czubaka, który kazał chodzić bez wyrównawczej wkładki w zdrowej nodze, zaś ordynator A.Sionek na wizycie w tym samym dniu kazał chodzić z wkładką.Tylko dzięki ponownej nauce prawidłowego chodzenia nie odczuwam bardzo kręgosłupa a moja sprawność jest coraz lepsza. Po 8 tyg chodziłam już bez kul, ale o kijkach,bo dużo lepsza była postawa ciała . Po operacji nie mogłam podzielić się z Wami swoją historią, gdyż byłam i nadal jestem bez komputera, dopiero w sierpniu będę mogła pozwolić sobie na nowy.Pozdrawiam wszystkich cieplutko :-)
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Wto 16 Lip, 2013   

Witaj, alunia! Twoja kapa jest młodsza od mojej endo o 5 dni :mrgreen:
Ja też miałam dłuższą operowaną nogę, ale teraz już tego praktycznie nie odczuwam.
alunia napisa/a:
moja sprawność jest coraz lepsza
Bardzo się cieszę i pozdrawiam :)
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 19 Lip, 2013   

alunia, jak dobrze że opisałaś nam swoje doświadczenia. Również jak i ja doszłaś do wniosku że bez reha ani rusz. Pozdrawiam i czekam na częstszy kontakt z nami. :)
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 28 Lip, 2013   

Alunia czekamy na Ciebie niecierpliwie :)
bardzo się cieszę, że już czujesz się lepiej i wracasz do sprawności :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.