Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pi 14 Cze, 2013
Jałowa martwica obu głów kości udowych - co dalej?
goro1 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 40
Doczy: 02 Wrz 2014
Posty: 5
Skd: Trójmiasto
Wysany: Czw 11 Wrz, 2014   

kinga napisa/a:
AjekMK napisa/a:
Chciałbym zaczerpnąć jakieś porady, rozumiem że kapoplastyka wchodzi w grę jedynie po chorobie?
O tym decyduje już lekarz. Wg niektórych specjalistów martwica jałowa jest przeciwwskazaniem do kapoplastyki BHR. Prędzej wstawiają BMHR (Piekary Śląskie).
Bardzo ważna przy martwicy jest właściwa rehabilitacja.
Są też inne metody leczenia, jak nawiercanie głów kości udowych (dekompresja), podanie czynników wzrostu, bądź też zogniskowana fala uderzeniowa.
Warto próbować.


Cześć, mam podobny problem - martwica głowy kościu udowej lewej po wypadku, początkowe stadium. Lekarz przepisał mi przeciwzapalnie Cataflam (diclofenacum calicum), który może powodować wrzody żołądka, więc zastanawiam się czy to brać w ogóle. Zdziwiłem się że nie zalecił rehabilitacji, powiedział jedynie, że fizjoterapia tu nie pomaga, że mogę robić ćwiczenia w odciążeniu w domu. Lekarz zaczął straszyć endoprotezą, rozważał zdekompresję, ale u mnie martwica jest tuż pod tkanką chrzęstną, stąd będzie konsultował się z innymi lekarzami. Kinga, jestem nowy i wybaczcie ignorancję, ale czy coś jednoznacznego wiadomo o efektywności fali uderzeniowej i podawaniu czynników wzrostu przy martwicy?

AjekMK, dawno nie pisałeś, jak twój stan zdrowia? Polepszył się?
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 11 Wrz, 2014   

Tez miałem martwice kości udowej po wypadku i jestem aktualnie po endoprotezie i rehabilituje się , jedno co moge powiedzieć doradzić to konsultacje z innymi lekarzami co oni powiedzą na to . Umnie rozpoznanie przed operacją była koksartroza (wytarcie starcie stawu) zabieg odbył się dwa lata po wypadku w tym czasie skozystałem z kilku rehabilitacji stacjonarnych jak i dochodzących i zjadłem trochu leków przeciwbólowych . Pisąc tego posta nie chcę ciebie wystraszyć lecz zachęcić do działania a to co umnie się stało przeczytasz w tym dziale pod tematem wieloodłamowym złamaniu miednicy . Zycze zdrowia i pozytywnych wynikó jak i leczenia
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.