Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Do moderatorów
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Nie 26 Maj, 2013   

Kiedy czytam negatywne opinie na tema forum a w szczególności administratorów, moderatorów, fizjoterapeutów poświęcających swój czas, dzielących się ogromną wiedzą i doświadczeniem serce się kraje.

Dzięki ich pracy znalazłam odpowiednią drogę w leczeniu i rehabilitacji. Korzystałam, korzystam i będę korzystać z ich pomocy, wsparcia, wiedzy.
Wiedzę, doświadczenie nie jest tak łatwo zdobyć, potrzeba wielu lat pracy, poświęcenia. Nie każdy potrafi dawać tak jak robią to admini, moderatorzy, fizjoterapeuci na naszym forum. Celowo użyłam określenia "nasze" bo taki cel mają w/w osoby. Tworzą forum dla nas, przyjmują nas do swoje społeczności, pomagają, wspierając, radzą, leczą fizycznie i psychicznie. Wiem jak ciężką pracę wkładają po to aby nam było łatwiej. Cały czas analizują czy forum jest czytelne, czy jako nowi użytkownicy forum potrafimy łatwo odnaleźć informacje, których potrzebujemy. Wiem o tym, ponieważ mnie jako nowego użytkownika forum pytano na zjeździe czy potrafię szybko odnaleźć potrzebne mi informacje i czy forum jest dla mnie czytelne.

Myślę, że nie tylko ja mam takie zdanie, że nie tylko mnie forum bardzo pomogło, że nie tylko ja doświadczyłam jak ogromne i chętne bezinteresownej pomocy są serca adminów, moderatorów, fizjoterapeutów.

Aga.W, Fizkom, kinga, pasiflora, aga.t, tu i teraz chciałam Wam bardzo serdecznie podziękować za wsparcie, pomoc, życzliwość. Wiem, że nigdy się nie poddacie i nadal będziecie pomagać bioderkowiczom, pomimo uciążliwości niektórych użytkowników.

I jeszcze jedno jeśli komuś nie podobają się zasady obowiązujące na forum, nie ma zamiaru zaakceptować regulaminu, przecież droga otwarta. Można stworzy własne, na którym nie będą obowiązywać żadne regulaminy. Spróbujcie, nikt Wam tego nie zabrania, czas który poświęcacie na krytykowanie innych poświećcie na stworzenie własnego forum, włóżcie troszkę swojej pracy. Najłatwiej jest przyjść na gotowe i skrytykować.
Pokażcie co Wy potraficie zdziałać skoro tyle w Was chęci tworzenia czegoś nowego.
 
     
elkar 
x
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 17 Sty 2013
Posty: 71
Skd: Stąd
Wysany: Nie 26 Maj, 2013   

WiktoriaBooo, poczuwam się do odpowiedzi, a z racji tego, że Administracja jeszcze nie usunęła mojego konta, odpowiem.

Przepraszam bardzo, ale jeśli zarzucasz komuś narzekanie i krytykowanie, to przeczytaj swoje posty na tym forum a zobaczysz (chyba), że "przyganiał kocioł garnkowi". Dla mnie, dla innych nie musi, ton wielu Twoich wypowiedzi jest bardzo napastliwy i według mnie sprzeczny z regulaminem tego forum, chociażby z paragrafem 34. Najpierw spójrz na siebie i swoje emocje, które w bardzo napastliwy (w mojej ocenie) prezentujesz.

Po drugie. Nie należę do osób narzekających. A krytyka? Według definicji tego słowa, może być pozytywna i negatywna. A nie tylko negatywna. Ważne żeby była konstruktywna.

Porównanie z przepisami drogowymi, moim zdaniem, są nietrafione. A jeśli nawet trafione, według Ciebie, to one również ulegają zmianom. I to bardzo często.
Tak, jak napisałam wcześniej, nie mam problemów z akceptowaniem zasad panujących na jakimś forum. Co nie zmienia faktu, że jak temat się rozwinął to podjęłam jedną swoją wątpliwość. A wątpliwości są po to, by je rozwiewać. Wystarczyło normalnie napisać, że regulamin tego forum nigdy nie podlega ewolucji i nie wolno "pisnąć" na ten temat ani słowa.

Co zaś się tyczy udzielania pomocy. To na posty odpowiadałam zawsze zgodnie z moją wiedzą. Posty zedytowałam, jako przeznaczone do usunięcia, ale nie zależy mi na tym, by mieć na to dowód. Odpowiadam zawsze merytorycznie, nie wdaję się w pyskówki, nie prowadzę rozmów typu bla bla bla. Spójrz na swoje posty i na poziom zawartej w nich agresji, gdy coś Ci się nie podoba. Mnie jak się coś nie spodobało, nie wywołało żadnej agresji, a jedynie chęć przeprowadzenia rzeczowej dyskusji. Nawet, gdyby nie doprowadziło to zmian w regulaminie, a jedynie małą refleksję.
Jest coś takiego, jak arogancja władzy. Ja rządzę, ja decyduję, a Ty stul pysk - przepraszam za takie wyrażenie.

Samo forum doceniam i to bardzo. Pomogło mi zobaczyć, że jest coś takiego jak rehabilitacja inna niż z NFZ. Pomogło mi zebrać informację jak pomóc sobie przed operacją, w czasie pobytu w szpitalu i po operacji. Starałam się w miarę swojej wiedzy pomóc odpowiadając na pytania, tam, gdzie miałam coś do powiedzenia. Myślałam, że może to będzie kolejne miejsce w necie, które uznam za "moje". Nie, nie miałam i nie mam żadnych ambicji bycia "we władzy" tego forum, ale poprzez swoje wykształcenie i swoją wiedzę może coś zasugerować. Zwłaszcza, że według mnie edytowanie postów bez powodu, braku łamania regulaminu, jest nieprofesjonalne. I zostało to przez osoby reprezentujące władzę (admin i mod) potwierdzone.
Dyskusja o jednym z punktów regulaminu była tylko refleksją, którą się podzieliłam w wyniku drogi, którą podążyła dyskusja. A konsekwencją dalszą było doprowadzenie do wniosku, że tak naprawdę na tym forum istotne są tylko trzy grupy użytkowników: admini, modzi i fizjo. Reszta niech się cieszy, że jest to forum, ale są tylko gośćmi i jak goście mają się zachowywać. Miejsce, w którym jako użytkownik mam być tylko gościem, nie jest miejscem dla mnie. Nie muszę mieć na takim forum konta i jeśli fora są dostępne bez konieczności logowania, to mogę pozostać tylko gościem, bez angażowania się w jakikolwiek sposób.

Mnie emocjonalne podejście do tematu nie interesuje, a zawsze merytoryczne, dlatego też zacytowałam fragment regulaminu z innego forum. Wcale nie po to, by pokazać, że coś jest lepsze, a coś gorsze, ale że są różne podejścia do czegoś takiego, jak prawo własności czyjejś wypowiedzi. Tylko tyle i aż tyle. A tu bum, jakbym co najmniej chciała przejąć władzę, wprowadzić własne porządki i zabrać komuś jego ulubiony gadżet.

I miałabym małą prośbę, proszę nie doszukiwać się w mojej wypowiedzi o regulaminie czegoś, czego tam nie ma. A nie ma tam ani jednej informacji, że administracja, moderatorzy są niedobrzy i źle pełnią swoją funkcję.

mprzepiora napisa/a:
I jeszcze jedno jeśli komuś nie podobają się zasady obowiązujące na forum, nie ma zamiaru zaakceptować regulaminu, przecież droga otwarta. Można stworzy własne, na którym nie będą obowiązywać żadne regulaminy.


A to już jest nadinterpretacja.
Akceptacja czegoś nie zabrania dyskutowania o tym czymś. Gdyby ludzie nie dyskutowali, to nic nigdy by się nie zmieniało. Czy to w życiu osobistym, czy to w kraju. Życia to ciągła ewolucja.Wystarczy przypomnieć sobie siebie sprzed lat i obecnie. Czy nic się nie zmieniło? Czy poglądy się nie zmieniały? Czy zdanie w wielu sprawach nie uległo zmianie?
Napiszę jeszcze raz. Nie mam żadnych problemów z zaakceptowaniem, a co więcej, z przestrzeganiem regulaminu tego forum, ale żaden punkt tego regulaminu nie zabrania chociażby dyskusji o tym regulaminie. I zupełnie nie rozumiem, dlaczego dla wielu ludzi dyskusja na jakikolwiek temat i prezentowanie innego poglądu, to atakowanie.
_________________
Pozdrawiam
Elka
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 26 Maj, 2013   

Negatywne wypowiedzi były, są i będą - bo zawsze znajdą się osoby z czegoś niezadowolone, które nie będą podkreślać tego co nas na Forum łączy, ale będzie dla nich ważniejsze to co może dzielić-zawsze staramy się ponad podziałami.
Jesteśmy świadomi, że wszystkim nie da się dogodzić i zawsze ktoś się znajdzie co wsadzi "szpilę" albo będzie robić z jakiejś przyczyny zamieszanie.
Akcja pisania o OPP Fundacji Bioderko oraz akcja "złe zmiany w służbie zdrowia..." dowiodła że wiele ludzi potrafi tylko brać jakby wszystko im się należało, jesteśmy im potrzebni gdy coś im potrzeba, potrafią skupić się tylko na widzeniu minusów a mało osób potrafi zrewanżować się i docenić dobrą wolę innych, też coś innym nowym osobom dać od siebie.
Najprościej jest krytykować tak często nie dając nic z siebie konstruktywnego, lepszego, nie sugerując lepszych rozwiązań (a na te jesteśmy zawsze otwarci).
Jak pisał Fizkom: Forum nie umrze, bo były, są i będą osoby które będą potrzebować wiedzy w nim zawartych, które będą chciały z niego skorzystać w jakiś pomocny sobie sposób będziemy nadal je prowadzić zgodnie z regulaminem i najlepiej jak umiemy.
Zawsze będą osoby, które zechcą innym pomagać właśnie na naszym Forum, które z przyjemnością zechcą podzielić się doświadczeniem na zasadzie współpracy i szacunku dla innych w poszanowaniu zasad (które przecież jakieś muszą być), którym będzie odpowiadać to że Forum Bioderko jest właśnie takie a nie inne - z uwagi że ma swoją misję, że ma swoje cele, że jest przejrzyste, że można nas liczyć.
Nawet jeśli pomożemy garstce osób swoją pracą - uznamy że warto było, nawet wobec naszych przeciwników i tych niezadowlonych osób - które tak często niewiele więcej wniosły do bazy wiedzy prócz narzekania.
Dzięki takim osobom jak np. mprzepióra, która odważnie zabrała głos wiemy że to co robimy jest ważne, potrzebne i musi być kontynuowane pomimo nie wszystkim wszystko odpowiada. A takich osób jak mprzepióra jest bardzo wiele, Forum i Fundacja dostają od nich mnóstwo wiadomości każdego dnia.
Tym osobom którzy potrafią docenić to co robimy, których stać na dobre spontaniczne słowo podziękowania za istnienie Forum w PW, w mailach do Fundacji Bioderko i milcząc jako goście na Forum (którzy choć może nie piszą ale wracają nas czytać bo mają ku temu swoje powody, bo odnajdują to czego szukają) a szczególnie tym którzy wnoszą cenny wkład swojej wiedzy bo też uważają że warto dać coś z siebie innym - BARDZO DZIĘKUJEMY ! :hug:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
WiktoriaBooo 
Popularus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 43
Doczya: 05 Maj 2010
Posty: 50
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 26 Maj, 2013   

elkar napisa/a:
WiktoriaBooo, poczuwam się do odpowiedzi,
o ile pamiętam swoją wypowiedź kierowałam do użytkownika zozo... i nigdzie nie napisałam o Tobie i nic Tobie nie zarzucałam....
elkar napisa/a:
Co zaś się tyczy udzielania pomocy. To na posty odpowiadałam zawsze zgodnie z moją wiedzą. Posty zedytowałam, jako przeznaczone do usunięcia, ale nie zależy mi na tym, by mieć na to dowód. Odpowiadam zawsze merytorycznie, nie wdaję się w pyskówki, nie prowadzę rozmów typu bla bla bla.
świetnie i chwała Ci za to.... i...tylko nie kumam, czemu usunęłaś swoje wartościowe posty? chciałaś komuś zrobić na złość? .... bo chyba nie moderatorom, czy administracji.... tylko skrzywdziłaś tych, którym zamierzałaś pomóc.... nie szkoda było Ci kasować własnej pracy i poświęconego czasu? szkoda, że je wykasowałaś... serio....
elkar napisa/a:
Zwłaszcza, że według mnie edytowanie postów bez powodu, braku łamania regulaminu, jest nieprofesjonalne. I zostało to przez osoby reprezentujące władzę (admin i mod) potwierdzone.
przeczytałam.... i przeczytałam też, że dziewczyny Ciebie przeprosiły i że nic nie było zrobione specjalnie... przecież to są ludzie...
elkar napisa/a:
ale poprzez swoje wykształcenie i swoją wiedzę może coś zasugerować.
i w którym miejscu to zrobiłaś, bo sorki, ale nie widzę... może było w tych wykasowanych postach....
elkar napisa/a:
tak naprawdę na tym forum istotne są tylko trzy grupy użytkowników: admini, modzi i fizjo.
każdy widzi to, co chce widzieć... ja widzę użytkowników, którzy piszą swoje historie i garstkę osób, która ich wspiera... widzę nowych użytkowników, którzy są witani na forum też przez tę samą garstkę... reszta wchodzi i nic.. nic z siebie.... i nie piszę tu o Tobie, Elkar, bo akurat Ty pisałaś i pomagałaś sporo... i ciężko mi wierzyć, że taka mądra i inteligenta kobieta obraziła się za jednego edytowanego posta...
elkar napisa/a:
ale żaden punkt tego regulaminu nie zabrania chociażby dyskusji o tym regulaminie
kto zabronił dyskusji? dyskutować można... ale dyskusja nie oznacza tego, że ktoś ten regulamin zmieni....
nadal zastanawia mnie to, o czym pisałam we wcześniejszym poście... czy tak trudno pisać w wyznaczonych miejscach i na temat?


EDIT
aaaa... i jeszcze pytanie do tych niezadowolonych....
któraś z Was napisała, że ludzie tworzą forum i bez nich ono umrze.... tak tylko skromnie zauważam, że... że chcecie zrobić na złość modom, adminom i fizjo... ale czy to dla nich piszecie/ pisaliście a teraz bojkot? coś mi się wydaje, że nie.... bywacie tu chyba aby pomóc sobie i innym (albo tak powinno być).... innym z problemami bioder... ale Was nie widać....większość krytykujących nie pomaga, nie napisze, nie pokieruje, nie przywita nowych, nie wesprze potrzebujących... i to ma być na złość twórcom forum? raczej nie....
a z tego co widziałam, to krytykujące mają za sobą spore przejścia i doświadczenia... i mogły by pomóc wielu osobom... i raz jeszcze napiszę - nie modom i adminom, ani fizjo.....
i czemu tego nie robią? nie musicie odpowiadać tutaj... tylko pomyśleć ....
Ostatnio zmieniony przez kinga Nie 26 Maj, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.