Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Jazda samochodem po operacji biodra
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 11 Lis, 2015   

Bartko, świetny wpis. Dobrze ze podzieliłeś się swoim doświadczeniem :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Tulisia 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 32
Doczya: 18 Lip 2016
Posty: 12
Skd: Kutno
Wysany: Wto 19 Lip, 2016   

Czy jako pasażer można podróżować? Czy od razu? ;-) Chodzi mi o niedalekie wyjazdy 15 km ?
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Wto 19 Lip, 2016   

Jako pasażer wracasz już ze szpitala, więc jak najbardziej można. Trzeba tylko zachować należytą ostrożność.
 
     
Tulisia 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 32
Doczya: 18 Lip 2016
Posty: 12
Skd: Kutno
Wysany: Wto 19 Lip, 2016   

Dziękuję za odpowiedź :)
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Czw 20 Wrz, 2018   

Cześć. Termin mojego Wielkiego dnia (oby szczęśliwego:D ) zbliza się wielkimi krokami. Załatwiam powoli wszystko co niezbędne, sypialnia przerobiona tak żeby wygodnie się w niej cierpiało :lol: zapas koszul, dresiki, rehabilitacja. I jedna sprawa, którą się martwie-powrót do domu... Mam 700 km ze szpitala, mogę jakiś czas spędzić u kuzynki męża w Piasecznie. Chociaż nie wiem czy ma to sens skoro w domku wszystko będzie czekało przygotowane jak należy a nie będę ludziom przecież kazała podkladac czegoś do podwyższenia pod łóżko czy przesuwać mebli żeby mi było wygodniej. Operowana będzie lewa racica :P samochód dość wysoki :)
Co radzicie? Wiem, że to zależy też od tego jak będę na "chodzie", ale zakładając, że nie będę umierająca :) czy wracalibyście bezpośrednio ze szpitala do domu 700 km czy odpuścili sobie i z tydzień przekoczowali u rodzinki?
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Czw 20 Wrz, 2018   

Powiem tak , w wysokim samochodzie, poduszki, plus duzo miejsca i mozna jebnac fajny wynik. Przerwy i wysiadanie moga byc dyskomfortem. Dasz rade byle powolutku
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Czw 20 Wrz, 2018   

Dzięki za odpowiedź :) zastanawiałam się też nad transportem medycznym, ale po przeczytaniu historii dorotybeaty, która miała 500 km i dała radę dałam sobie spokój. Mam nadzieję, że pochwalę się "jebnięciem" ładnego wyniku :P oraz, że po tym wyczynie szkita mi nie odpadnie :lol:
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Pi 21 Wrz, 2018   

Myśle że transport medyczny byś bardziej była zmęczona niż własnym transportem
_________________
Lwie serce
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Wto 25 Wrz, 2018   

ja bym jechała. postoja jak zaczniesz czuć drętwienie czy coś. i tak będziecie się na jedzenie i siku zatrzymywać przecież. Jak auto duże i wysokie to nie ma co się tułać po ludziach, nawet rodzinie, w domu zawsze jednak największy komfort :)
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Wto 25 Wrz, 2018   

Dzieki za odpowiedź. Ja mam jeszcze faze dotyczącą zakrzepicy-długo w jednej pozycji i w ogole. Ale... w szpitalu jak ktoś ma operacje w piątek to też musi leżeć do poniedziałku i czekać na rehabilitanta. Martwi mnie jeszcze to, że może być zimno, ślisko i sierota ja ba jakimś cpn-ie w drodze do wc rozjadę się jak żaba z tymi kulami :mrgreen:
W każdym razie masz racje Biedronne-dom to dom, własne łóżko, własne dziecię :) mam tylko nadzieje, że w połowie drogi nie pożałuje ;)
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Wto 25 Wrz, 2018   

Sporą część drogi pojedziesz autostradą, więc podróż minie szybko :) Tylko poproś rehabilitanta o trening wsiadania i wysiadania z samochodu.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 25 Wrz, 2018   

Karolina - koledzy mają rację. A co do zakrzepicy ja wracałam 600 km bez postoju i beż możliwości zmiany pozycji nic się nie działo. Ty będziesz mieć komfort - że zawsze możesz się zatrzymać wysiąść i zmienić pozycję. Leki zakrzepowe po operacji z pewnością masz zalecone. Będzie dobrze.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Wto 25 Wrz, 2018   

Karolina - nie myśl o tym wszystkim, nie rozbieraj na czynniki pierwsze.Co mogłaś przygotować w domu i także jazda samochodem a będzie wszytko dobrze.
_________________
Lwie serce
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Wto 25 Wrz, 2018   

Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedzi. Zawsze miałam operacje blizej, w Szczecinie. I zawsze wracałam "sanitarka". Poza tym byłam mniejsza :mrgreen: jak coś mocno bolało to ktoś wział mnie na ręce i po krzyku. A teraz wyrosła koza 170 cm :D
Ale prawda jest taka, że ja faktycznie wszystko analizuje, jak napisała Lwie Serce "rozbijam na czynniki pierwsze" i zakładam scenariusze. Jak dobrze, że jest bioderko. Gdybym Was nie czytała to założyłabym już zapewne powrót owinięta folią babelkowa, helikopterem z pompa z morfina :) zostało mi wprawdzie jeszcze "chwile" do operacji i chyba dlatego, że mam za dużo czasu na myślenie odbija mi :lol:
 
     
Dorota77 
thedora
Mikrus Bioderkus



Status: Endo + Kapo
Wiek: 47
Doczya: 23 Sty 2018
Posty: 5
Skd: Słupsk
Wysany: Wto 25 Wrz, 2018   

Operację miałam 2 miesiące temu i jak sobie przypomnę mój powrót z Otwocka do domu na 3 dobę po operacji to lekko nie było lecz pragnienie bycia w domu zwyciężyło wszelkie niedogodności.Kilometrów 500,samochód z tych niskich i niekoniecznie wygodnych (fiat punto) i...pampers bo nie chcialam nigdzie stawać.Tabletkę na uspokojenie i przeciwbólową wyprosiłam od pielęgniarek i jazdaaa :-)Najważniejsze to przesunąć siedzenie do tyłu na maxa,pod pupę koc+poduszka,pod głowę zagłowek a między nogami i nogę od strony drzwi (operowane prawe biodro)koc i poduszki żeby stabilnie było.Poczytaj w necie w jaki sposób wsiadać i wysiadać co by bezpiecznie to robić.Powodzenia!
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.