Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Nie 24 Lut, 2013
Zespół trzaskających bioder - ortopeda
carozzz 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 28
Doczya: 24 Lut 2013
Posty: 4
Skd: Katowice
Wysany: Nie 24 Lut, 2013   Zespół trzaskających bioder - ortopeda

Witam!
Otóż od września mam poważny problem z biodrami. (mam 17 lat) Zaczęły bardzo trzaskać, przy chodzeniu, poruszaniu się itp.
Myślałam że to przejdzie, aczkolwiek stan się pogorszył. Biodra strasznie bolą od jakiś dwóch miesięcy. Ostatnio jest jeszcze gorzej, ledwo chodzę, utykam, ból jest czasami bardzo intensywny że nie mogę wytrzymać. Gdy chodzę, momentami mam pewną blokadę, która uniemożliwia mi chodzenie, zwykle muszę się zatrzymać i tak jakby ustawić inaczej nogę. Biodra nieprzyjemnie trzaskają, często przy obrotach, czy zmianie pozycji wszystko słychać. No i przy chodzeniu również. Byłam już u lekarza rodzinnego, dostałam olfen jako środek przeciwbólowy i altresan, bo zawiera glukozaminę która ponoć powinna pomóc. Dostałam również skierowanie do ortopedy, gdzie lekarz mnie zbadał, wysłał na prześwietlenie, z którego nic nie wyszło. Kazał mi wrócić w maju, ponieważ uznał że to za krótki czas by coś móc zrobić, bo ponoć to może przejść. Ale prawie zaczyna się kolejny miesiąc a to wciąż boli. Czwartego marca mam kolejnego ortopede, ale aktualnie jestem bezradna, bo biodra uniemożliwiają mi chodzenie do szkoły, tam też nie jest czasem łatwo mi wytrzymać. W wyjątkowych sytuacjach przyjmuje ketonal duo. Ortopeda powiedział że może być to zespół biodra trzaskającego. Co powinnam zrobić? Jakie kroki poczynić w związku z tym?
_________________
Caro.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 24 Lut, 2013   

Witaj :)
W trzaskających biodrach bardzo dobre ( i trwałe ) wyniki leczenia daje fizjoterapia.
Poczytaj temat tutaj i tutaj, będziesz wiedzieć jak wykorzystać możliwości nowoczesnej fizjoterapii.
Pomocne będą Ci też historie osób z problemem trzaskających bioder, które znajdziesz tutaj.
Poszukaj z rodzicami terapeuty, który Ci pomoże rozwiązując przyczynę-nie musisz, a nawet nie powinno się czekać aż samo ustąpi, bo samo często (jeśli w ogóle) ustępuje to tylko na jakiś czas, a potem dolegliwości już nasilone wracają. Twój młody organizm szybko i pozytywnie zareaguje na odpowiednią terapię :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
carozzz 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 28
Doczya: 24 Lut 2013
Posty: 4
Skd: Katowice
Wysany: Nie 31 Mar, 2013   Wstępne wyniki RMI

Witam
Pisałam już wcześniej na tym forum, o moich biodrach odnośnie stałych, częstych i nieprzyjemnych trzasków no i bólu który utrudnia mi chodzenie i poruszanie. Dostałam skierowanie na Rezonans Magnetyczny ze względu na podejrzenia zespołu biodra trzaskającego wewnętrznie. Opis wstępny lekarza ze szpitala brzmiał mniej więcej tak, że na obu biodrach znajduje się woda, przez którą ból jest taki nieznośny..no i cały czas jest stan zapalny. Co to może oznaczać? Czy to potwierdzenie zespołu który u mnie podejrzewano ? Marzę o zabiegu, bo ledwo radzę sobie z bólem. Narazie czekam na wizytę o mojego lekarza i czekam na jego opinie, bo wiadomo że lepiej skonsultować się z kilkoma lekarzami w takiej sprawie...
_________________
Caro.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 31 Mar, 2013   

carozzz,
A zostałeś dokładnie zbadany przez lekarza? Przeprowadzono dokładny wywiad odnośnie przebytych chorób, urazów, operacji? Sprawdzono jak się poruszasz, jak funkcjonuje Twoje ciało podczas ruchu, jaki jest stan napięcia w strukturach powięziowo-mięśniowych, jakie masz zakresy ruchu w stawach obwodowych, jak pracuje Twoja tłocznia brzuszna, jaki jest bilans ciśnienia między jamą brzuszną a klatką piersiową, czy masz problemy na poziomie trzewnym w tych obszarach? Nie zrobiono tego ? JEŚLI NIE ZROBIONO TEGO TZN. JESTEŚ W TEJ CHWILI NA ETAPIE LECZENIA ZDJĘĆ RTG A W PRZYSZŁOŚCI RM. Trochę zbyt wąskie spojrzenie przy podejmowaniu decyzji o operacji. Naprawdę marzysz o niej? Rozumiem, że masz 100% pewność, że wyzwoli Ciebie od bólu. Ciekaw jestem co tylko powie po operacji RTG i RM ? Też będą zadowolone z jej wyniku.....?

Raz jeszcze powtarzam na tym Forum: najpierw dokładne badanie w gabinecie (osteopaty/lekarza/fizjoterapeuty), kolejność dowolna ważne żeby specjalista był dobry, potem ew. dodatkowe badania obrazowe. W przeciwnym wypadku będziesz kolejnym, wiecznym pacjentem zmagającym się z bólem. Jak nie w okolicy bioder to w innym rejonie ciała.
Przemyśl to co napisałem. Pokaż tekst swoim rodzicom. W przypadku dalszych pytań, pytaj razem z opiekunami. Tak będzie najlepiej ............
Na Forum staramy się pomagać takim osobom jak Ty. Może i tym razem się uda .........

Fizkom
 
     
carozzz 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 28
Doczya: 24 Lut 2013
Posty: 4
Skd: Katowice
Wysany: Czw 05 Lis, 2015   Problem z biodrami

Witam serdecznie
W szybkim skrócie; jestem kobietą, mam 20 lat a od 4 zmagam się z moimi biodrami. Rozpoczęło się od charakterystycznego trzaskania obu bioder. Zlekceważyłam to będąc młodsza, niestety później do wszystkiego doszedł okropny, uciążliwy ból. Leciałam bardzo długi okres czasu na ketonalu, o był to jedyny środek, który na mnie działał. Będąc na pierwszej wizycie u ortopedy, dowiedziałam się, że jako problemy z biodrami mam DOPIERO 3 miesiące, to powinnam zaczekać następne 3 (tak do pół roku), bo może przejdzie. Ogólnie lekarz sugerował mi że kłamie. Na kolejną wizytę poszłam już z rodzicem, gdzie udało się faktycznie coś zdziałać - skierowanie na rezonans magnetyczny. Jednakże w wynikiem udałam się już do innego lekarza, który powiedział, że nagromadziła mi się w biodrach woda, co może być spowodowane zbyt dużym ciężarem ciała (miałam wtedy nadwagę). Przepisano mi artresan w masakrycznie dużych ilościach i olfen w razie bólu + nimesil. Biodro czasem pobolewało, trzaskało, nauczyłam się z tym żyć. Jednakże od roku zmieniłam mój tryb życia, zaczęłam więcej się ruszać, zdecydowanie więcej, rozpoczęłam prace. Bóle nasiliły się znacząco. Od 3 miesięcy uprawiam aktywnie sporty, biegam, jeżdzę na rowerze 2-3 razy w tygodniu, pływam, codziennie marsze po 10 km, no i zdrowa dieta. Tym o to sposobem pozbyłam się prawie 20 kg. Teraz oprócz biodra, mam problem z kolanem. Które boli po wysiłku fizycznym i strasznie chrupie przy zginaniu. Dzisiaj miałam wyniki RTG stawu biodrowego i okazało się iż głowa kości udowej wychodzi poza panewkę w obu biodrach + do tego krzywo ułożone biodra. Dostałam skierowanie na fizjoterapie, aczkolwiek piszę z zapytaniem do was - bo planuje jeszcze z rtg udać się do Sport Kliniki w Żorach, by i tam skonsultować się z lekarzem i mieć pewność co mam robić. Ktoś miał taki problem?
_________________
Caro.
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Czw 05 Lis, 2015   

Carozzz,,,a może jest to po prostu nieleczona i niezauważona dysplazja???
_________________
Renia
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 05 Lis, 2015   

carozzz, zdecydowanie udaj się do Żor. Tam na pewno dobrze Cię zdiagnozują. Diagnoza to podstawa. Zapamiętaj wszystko i podziel się na forum.
Równocześnie proponuję jednak rehabilitację. Na pewno w Katowicach znajdziesz fizjoterapeutę na poziomie który Ci pomoże.
Kolano boli najprawdopodobniej od bioder. To z nimi zrobiłabym w pierwszej kolejności porządek.

Reniaczek napisa/a:
Carozzz,,,a może jest to po prostu nieleczona i niezauważona dysplazja???
Bez diagnozy na to pytanie nikt nie odpowie! Sugerowanie tego to jak wróżenie z fusów.
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Pi 06 Lis, 2015   

To fakt- trzeba najpierw dobrze się przebadać:)
_________________
Renia
 
     
carozzz 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 28
Doczya: 24 Lut 2013
Posty: 4
Skd: Katowice
Wysany: Pi 06 Lis, 2015   

Dziękuje za szybką odpowiedź. Za półtorej tygodnia udam się do Żor. Myślałam jeszcze o Piekarach Śląskich, tam ponoć też dobrze leczą. Dzisiaj byłam na marszu z biegiem naprzemiennie, były ciężkie momenty, ale dałam radę. Jutro mam trening z personalną i muszę jej wszystko powiedzieć. Mam dużo ćwiczeń typu przysiady różnego typu - czy to nie obciąża bioder?
_________________
Caro.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.