Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[PYTANIE] Dziwne zjawiska w operowanej nodze po endoprotezie
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Pon 27 Mar, 2017   

biedronne, nie, to jest tak jakby coś się prześlizgiwało przez proteze, okropnie nieprzyjemne uczucie, ma się wrażenie jakby się przez momencik siedziało na samej protezie bez żadnych mięśni a potem znowu wskakują :( zaznaczam, że z moimi mięśniami jest okropnie.... A dziś apropo kolejnych dziwnych zjawisk dostałam ćwiczenie na rehabilitacji przy którym mi dosłownie strzelało w biodrze :roll: Mianowicie miałam siedzieć na krzesełku, zwykłym i na stopach miałam pedały, pani rehabilitantka coś poustawiała i miałam pedałować, kąt biodra była naprawdę malutki... chodzi o rozuch w stawie... no i strzelało całe 5 minut trwania ćwiczenia... niestety rehabiltantka nie wie co to mogło być, powiedziała, że może mięśnie po czym powiedziała, że 100% bezpieczne ćwiczenie i potrzebne więc mam to robic cały tydzień 5- 10 minut dziennie... co wy na to? bo ja sie trochę boję...
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pon 27 Mar, 2017   

Jagi84, To jest jakieś chore. Przypomina mi się oddział rehabilitacyjny w szpitalu, gdzie pani rehabilitantka powiedziała, że nie może patrzeć, jak ja siedzę na krześle, bo tak się garbię! Ale ćwiczeń na wyprostowanie pleców już mi nie podała. Nie znam oczywiście Twojej p. rehabilitantki, ale czy taka rehabilitacja ma sens? Pewnie jesteś super wysportowana i nie masz przykurczów, ale jak masz możliwość, to poszukaj kogoś, kto wie, co się dzieje podczas ćwiczeń.
Celem rehabilitacji jest powrót do chodzenia po operacji, a nie wykonywanie bezpiecznych ćwiczeń.
_________________
Beata8
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pon 27 Mar, 2017   

Ręce opadają na taką rehabilitację i takie podejście do pracy i pacjenta przez rehabilitantów...
Nie raz tu powtarzaliśmy: na przykurczone mięśnie nie pomoże żadne pedałowanie czy podwieszanie...jak to jest, że my tutaj o tym wiemy a taka ''pracownica'' nie?
Fizjoterapeuta z doświadczeniem, z pasją do pracy, rozwijający swoje umiejętności nigdy nie zostawi pacjenta bez wyjaśnienia, co mu dolega, dlaczego boli, dlaczego przeskakuje, co przeskakuje i zrobi tak aby pomóc a nie zostawi z ''bezpiecznym ćwiczeniem''. Bezpieczne bo krzywdy sobie raczej nie da zrobić ale rehabilitacja ma nas usprawniać.
Wielu z nas wie o tym, o czym wspomniałam na początku bo sami przez to przeszli, czyli zabiegi z funduszu i zabiegi u fizjoterapeuty z prawdziwego zdarzenia. Wiadomo, że taka wizyta w gabinecie prywatnym to wydatek ale wydatek, który się zwróci w postaci dobrej formy, zdrowia a przecież o to nam chodzi, prawda?
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 27 Mar, 2017   

Mnie tak przeskoczyło raz w Klinice i się wystraszyłam że może coś z zespoleniem się dzieje. Jednak jeden z lekarzy stwierdził że to tylko mięśnie. Takie objawy mogą występować. są nie przyjemne ale nie groźne. Co do rehabilitacji zgadzam się z dziewczynami to jest chore z Tobą coś się dzieje a rehabilitantka nie jest Ci wstanie wyjaśnić co i Cię uspokoić. To ja się zastanawiam czego nie których rehabilitantów u licha na tych studiach uczą albo może ta Pani spała na zajęciach.

I nigdy powtarzam nigdy nie zostawia się pacjenta sam na sam z ćwiczeniami jeżeli robi je nie doświadczony pacjent na dokładkę pierwszy raz. Moja rehabilitantka w klinice podczas ćwiczeń nie spuszczała mnie z oka. Mój obecny fizjoterapeuta podczas zajęć również nie spuszcza mnie z oka. A już zwłaszcza gdy wprowadza mi nowe ćwiczenie i ćwiczy je ze mną tak długo zanim nie ma pewności że je umiem na tyle że nie zrobię sobie krzywdy. Lub modyfikuje mi je do domu gdyż pewnych ćwiczeń nie mogę wykonywać jeszcze sama w pełnym zakresie tak jak w gabinecie.

Ja bym zmieniła rehabilitantkę jak piszą dziewczyny zainwestuj prywatnie wiem że w nie których miejscach koszt prywatnej terapii jest spory ale pracując z fizjoterapeutą który ma znacznie większą wiedzę zaprocentuje to tym. że szybciej staniesz na nogi i taki fachowiec będzie Ci wstanie wyjaśnić jeżeli coś Cię zaniepokoi. Lub zareaguje na tyle szybko że jak by nie daj boże coś się działo to wyśle Cię do lekarza.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Pon 27 Mar, 2017   

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi... a więc mój problem jest taki, że byłam operowana w Berlinie i tutaj o wyjściu ze szpitala przysługuje mi 3 tygodnie rehabilitacji, z czego się ogromnie ucieszyłam, wszystko płacone z ubezpieczenia.... Na rehabiltacji mam różne działy, spotkania z lekarzem ortopedą, rehabilitacja sportowa czyli to o czym pisałam, fizjoterapia indywidualna itp... nie chcę z tego rezygnować, bo to jednak 6 godzin dziennie oczywiście z przerwami i potem wchodzi basen, więc myślę, że może mi to pomóc, ale nie mam zamiaru robić ćwiczeń po których czuję się źle, więc po prostu nie będę. Jasne, że bardziej muszę siebie słuchać i swojego organizmu niż bezmyślnie wykonywać wszystkie ćwiczenia, ale fakt jest tez taki, że trochę się boję. Zobaczę jak będzie jutro i najwyżej pójde porozmawiać z lekarzem jak będę miała wątpliwości bo jakoś nie ufam tym rehabilitantom...
 
     
imma 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 43
Doczya: 19 Pa 2009
Posty: 8
Skd: dolny śląśk
Wysany: Pi 21 Kwi, 2017   [PYTANIE] Dziwne prądy po wymianie panewki

Witajcie! Mam pytanie. Jestem po 3 wymianie panewki.Obecnie odczuwam dziwne prądy przechodzące przez całą nogę, jest to bardzo bolące. Też mam ból i nadwrażliwość stopy. Czy ktoś z Was spotkał się z takimi dolegliwościami? Pozdrawiam imma
 
     
arczi362 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 04 Lis 2015
Posty: 13
Skd: wożuczyn cukrownia
Wysany: Nie 23 Kwi, 2017   

Witam, jestem świeżo po wymianie endo. Czy ktoś spotkał się ze zjawiskiem drętwienia małego palca lewej/prawej ręki w nocy?
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Nie 23 Kwi, 2017   

Cześć arczi362, mi świeżo po operacji drętwiała cała ręka, czasem obie. Nie przejmowałam się tym, bo wydawało mi się, że jest to kwestia pozycji w jakiej leżę i że niestety te pozycje nie specjalnie mogą być zmieniane, więc jak tylko zaczęłam się więcej w nocy przesuwać to mi przeszło. To raczej jest związane z uciskiem na nerwy przez leżenie dłuższy czas w jednej pozycji. Jak ci to nie minie w przeciągu 3 następnych tygodni to powiedz o tym lekarzowi. ;-)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 25 Kwi, 2017   

Mialam z tym problem jakis czas po operacji (szczegoly opisane w mojej historii).
Przyczyna: nieprawidlowa praca wzorcow ruchowych, glownie w obrebie klatki piersiowej.
Lekarz nic nie pomoze bo to nie jego dzialka, samo jesli przejdzie to w kompensacje grozniejsze w skutkach.
Napiecia im szybciej wyregulujesz tym szybciej pojdzie rehabilitacja. Szukaj terapeuty, ktory pracuje funkcjonalnie.
Mi pomogla terapia powieziowa zdaje sie polaczona z lancuchami gds i czyms jeszcze.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
ania62 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 14 Lip 2011
Posty: 45
Skd: warm-maz
Wysany: Nie 07 Maj, 2017   

Witaj Krzyś a co to jest szyjka modularna..? przepraszam ,że tak długo nie odpisywałam ale mnie nie było:( i stoję w punkcie martwym dalej mam takie objawy ,że się proteza wysuwa podczas niektórych ruchów chodzenia i pływania ,czuję ją:(nikt z kilku fizjoterapeutów u których byłam nie potrafił okreslić co to jest .
 
     
Majk78 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 07 Maj 2017
Posty: 1
Skd: Rybnik
Wysany: Nie 07 Maj, 2017   

Witam.Opis rezonansu-głębokie osadzenie głowy kości udowej cechy konfliktu typu princer.Osteofit i dość znaczne uwypuklenie przedniej powierzchni głowy kości udowej na granicy z szyjká,bez zmian obrzękowych.
Obraz może być wynikiem następowych zmian zwyrodnieniowych lub mieszanemu konfliktowi obrąbkowemu..Drobnotorbielowata zmiana na krawędzi stropu panewki w części tylnej wielkości 20x11mm.Obrąbek stawowy bez zmian.Nagromadzenie płynu w stawie nie stwierdza się.Poza tym elementy kostne stawu prawego prawidłowe.Podobne zmiany w lewym biodrze.Boli mnie prawe biodro te opisane. lewe nie.Natomiast ból jest dziwny kłòcia po prawej stronie biodra i bòl idący do łydki, nie jest silny ale wkurzający.Dodam że przez 5 lat walczę z dyskopatią odcinka lędźwiowego i prawie z tego wyszłem no :-/ i pojawiło się to.Proszę o odpowiedzi i pomoc z gòry dziękuję.
 
     
Krzyś 
Krzyś



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczy: 05 Lis 2014
Posty: 56
Skd: Glucholazy
Wysany: Pon 08 Maj, 2017   

Witaj ania62 . Daj znać czy otrzymałaś ode mnie wiadomość na PW. Zdarzało się bowiem, że wiadomość wysyłałem ale nie docierała do adresata.
Pozdrawiam - Krzysiek
 
     
MonikaOptima 
dwie endo
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 49
Doczya: 11 Lut 2014
Posty: 7
Skd: Rzeszów
Wysany: Pi 06 Pa, 2017   

Witam
Nie doszukałam się problemów z mięśniami.Chyba.Jestem 3 miesiące po operacji.Tydzień temu nagle pojawił się ból tylnej części uda, promieniujący w dół do łydki.Pojawia się podczas chodzenia, leżenia.Naprawdę jest duży.Myślę ,że jest to jakiś uraz mięśnia dwugłowego uda.Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Obecnie biorę niesteroidowy lek przeciwzapalny ( może jest tam jakiś stan zapalny) ale nie bardzo pomaga.Czy może jest to uszkodzenie mięśnia podczas operacji? W sumie przez 3 miesiące po nie miałam takiej dolegliwości.
Pozdrawiam Monika
_________________
MO
 
     
sonce2000 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 19 Pa 2015
Posty: 47
Skd: Olsztyn
Wysany: Nie 15 Pa, 2017   Strzelanie po endo

Witajcie-jestem 10 dobę po operacji endoprotezy. Bardzo szybko doszłam do siebie. Chodzenie o kulach nie sprawiało miproblemu,nie odczuwalna już żadnego bólu. Do dziś. Dziś zaczęło mi coś chrupac i strzelac-a w pachwinie czuję dyskomfort-bardzo delikatny ból. Jutro miałam iść do domu-jutro rano będzie dopiero lekarz. Napiszcie wcześniej jeśli możecie co to może być. Martwię się czy to nie jest obluzowana proteza 😨
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Nie 15 Pa, 2017   

MonikaOptima, a byłaś u swojego fizjoterapeuty? co on mówi? ja może opiszę swój obecny problem, może któraś z dziewczyn miała podobnie bo bardzo się boję. A więc miałam ostatnio problem w domu, bo dziecko moje dwu i pół letnie ciągle chore, to ospa, to angina, to oskrzela, nie możemy wyjść na prostą i przez to trochę go ponosiłam, potem znowu ja byłam chora i właśnie dochodzę do normalności a tu niespodzianka!!! biodro prawe- zdrowe zaczyna boleć... jestem 7 miesięcy po zrobieniu endo w lewej nodze... boli mocno, jestem na lekach a w nocy oba na raz, tak jak nigdy, jakby mi ktoś dwa rozgrzane do czerwoności węgle włożył zamiast głów kości udowej....nie mogę spać. Ostatnie zdjęcie miałam w sierpniu i wszystko było w porządkua prawe zawsze zdrowe. jestem załamana... lekarze obiecywali, że po wymianie bioderka pół roku będę mogła już wszystko i w ciążę zachodzić i porty uprawiać a tutaj co??? podniosłam dziecko kilka razy, mam osłabiony organizm chorobą i zmęczeniem i co? taki ból w obu biodrach? :( w piątek jade do mojego fizjoterapeuty, który działa cuda. Jeżdżę do niego dwa razy w miesiącu i mówi, że protezowe bioderko może mnie boleć bo mam przykurcze, źle była prowadzona rehabilitacjia w Berlinie i złe nawyki zostały, musze dużo ćwiczyć i on ma tez ze mną dużo pracy manualnej...okej, ale moje prawe biodro? macie jakies pomysły? ktoś miał podobnie?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.