Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[PYTANIE] Dziwne zjawiska w operowanej nodze po endoprotezie
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Sro 20 Lut, 2013   [PYTANIE] Dziwne zjawiska w operowanej nodze po endoprotezie

Mam pytanie czy ktoś miał takie odczucia w nodze po operacji endoprotezy, to znaczy: często mam wrażenie, że jakby
cienkim strumieniem płynęła mi lodowata woda z góry na dól, albo na przemian przelatywały przez nogę drętwiejące jakby błyskawice.

Zdarza mi się to kilka razy dziennie lub wcale.

Operację miałam w 2008 roku a takie wrażenia odczuwam od ok. pół roku...Obawiam się czy dzieje się coś niedobrego.

Wykluczam uczulenie na metal; bo robiłam testy alergiczne.

A może fizykoterapeuta coś pomoże....

Pozdrawiam, Krystyna ze Szczecina
_________________
krystyna
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 20 Lut, 2013   

krycha napisa/a:
takie wrażenia odczuwam od ok. pół roku...Obawiam się czy dzieje się coś niedobrego.

Pół roku zamartwiania się... a czy w tym czasie odwiedziłaś lekarza i/albo fizjoterapeutę, by powiedzieć o swoich dolegliwościach? Jeśli tak-to co powiedział? Jeśli nie-dlaczego?
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Czw 21 Lut, 2013   

Tak byłam mówili, że to samo przejdzie i żeby się nie przejmować
_________________
krystyna
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 21 Lut, 2013   

Aż nie chce mi się wierzyć że dobry fizjoterapeuta mówiłby Ci, żeby czekać aż to przejdzie ( inaczej nie pytałabyś na Forum o zdanie )
Uważam że Twój problem to zadanie właśnie dla terapeuty, który mając odpowiednią wiedzę powinien szybko poradzić sobie z przyczyną tych objawów. Zapytałabym o zdanie takiego który zna się na pracy z powięzią, choć niewykluczone że napięcia w powięzi mogą być częścią problemu, że byłaby potrzeba dołączyć inne techniki.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 21 Lut, 2013   

krycha napisa/a:
   
Tak byłam mówili, że to samo przejdzie i żeby się nie przejmować

A skąd wiedzieli, że to przejdzie skoro nie wiedzieli co to jest. Ot, zagadka .......
"Ciurkająca woda" to tylko Twoje wrażenia. Tam żadna woda nie przelewa się. Co do tego zgoda, prawda?
Przychodzi do mnie wielu pacjentów z uczuciem "bąbelków gazu", "strumyczków", "mrówek", "robaczków" chodzących po całym ciele. Przyczyn może być wiele. Niekoniecznie związanych bezpośrednio z aparatem ruchu. Pewnie zdziwisz się jeśli napiszę, że może być to związane ze złym rozkładem ciśnień pomiędzy jamą brzuszną a klatką piersiową. Tak właśnie być może, choć to nie jedyna możliwość. Warto poszukać przyczyny. Na pewno nie warto czekać aż samo przejdzie. Bo niby co miałoby przejść? "Ciurkający strumyczek wody"?

Fizkom
 
     
joannagrafik 
sprawnym być...
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 29 Kwi 2010
Posty: 7
Skd: Blackpool
Wysany: Sob 14 Wrz, 2013   

Witam

Trzy lata temu miałam wymieniany staw biodrowy i zauważyłam u siebie podobne objawy. Mam protezę ceramiczną więc to nie ma związku z typem protezy. Dokładnie wiem o co chodzi bo to właśnie takie uczucie jakby cienki strumyczek gorącej wody spływał mi po biodrze i udzie. Teraz zdarza mi się to bardzo rzadko ale pamiętam czas kiedy próbowałam zidentyfikować przyczynę i opisać odczucia towarzyszące temu zjawisku. Niestety nadal nie wiem co to było.

Pozdrawiam
Joanna
 
     
Piotr_1964_64 
ABG II
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 59
Doczy: 25 Sty 2012
Posty: 17
Skd: k.Wrocławia
Wysany: Sro 18 Wrz, 2013   

Ja miałem operację w styczniu br. ABGII.Obecnie odczuwam lekko staw staw na zmiane pogody, nie boli mnie chyba sam staw. a może nerw promieniujący od kręgosłupa do kolana.Macie może podobne objawy.Na ostatnie zmiany pogody powiem szczerze odczywam okoiice stawu dość ?
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Wto 08 Pa, 2013   

joannagrafik napisa/a:
Witam

Trzy lata temu miałam wymieniany staw biodrowy i zauważyłam u siebie podobne objawy. Mam protezę ceramiczną więc to nie ma związku z typem protezy. Dokładnie wiem o co chodzi bo to właśnie takie uczucie jakby cienki strumyczek gorącej wody spływał mi po biodrze i udzie. Teraz zdarza mi się to bardzo rzadko ale pamiętam czas kiedy próbowałam zidentyfikować przyczynę i opisać odczucia towarzyszące temu zjawisku. Niestety nadal nie wiem co to było.

Pozdrawiam
Joanna


I właśnie podobny objaw miałam z tym, że to było odczucie lodowatego strumyka, nadal nie wiem co to było, jednak od kilku miesięcy mam z tym, spokój /oby na zawsze/.

Ale, by nie było za dobrze wczoraj, pierwszy raz od operacji wstawienia endoprotezy w 2008 roku, strasznie ,nagle zabolało mnie udo i to pierwszy raz w taki charakterystyczny sposób i konkretnie w jednym punkcie,gdzie mnie nigdy nie bolało/ do tego stopnia, że nie mogłam iść i od wczoraj na wszelki wypadek i ze strachu chodze o kulach.

Mam takie przypuszczenie. Od roku mam zły zwyczaj używania laptopa w lóżku /mam problemy ze snem tylko max 4 godz/
i opieram go właśnie w tym miejscu ud.

Czy to może być jakaś reakcja, jakieś promieniowanie?

Może ktoś poradzi co robić by nie bolało , /oczywiście z laptopem koniec/.
_________________
krystyna
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 12 Pa, 2013   

ja po operacji miałem wrażenie jakbym miał jakieś narzędzie, żelastwo - kombinerki lub klucz w za ciasnych spodniach w bocznej kieszeni tam gdzie biodro. o ile tego uczucia wieleokrotnie doznawałem z rzeczywistych przyczyn, o tyle po zaraz operacji miałem uczucie czegoś obcego poza ciałem, ale później po 3-4 tygodniach to zanikło.
 
 
     
milena 
Jolanta
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 29 Gru 2012
Posty: 3
Skd: Wroclaw
Wysany: Czw 17 Pa, 2013   

Witam !Jestem 5 lat po endox1 ( ceramiczna).Operacja przebiegla bez zarzutu, ruchomość stawu -bardzo dobra , ale od miesiąca odczuwam dziwne objawy : lekki ból w biodrze,kolanie i stopie w operowanej nodze. Zaczynam się martwić czy nie obluzowala się ( nie wiem jakie są tego objawy). Jestem aktywna -dużo chodzę , jeżdżę do pracy na rowerze( ok 7 km). Umówilam wizytę u ortopedy dopiero na koniec grudnia . Będę wdzieczna za każda podpowiedź.Pozdrowienia Jo :-) lanta
_________________
Jolanta
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 17 Pa, 2013   

milena,
Jedno co powinnaś na pewno zrobić, to udać się do dobrego i sprawdzonego fizjoterapeuty/osteopaty/lekarza. Jakakolwiek diagnoza możliwa jest do postawienia dopiero po dokładnym zbadaniu. Obluzowanie ENDO to absolutnie nie jedyna możliwa przyczyna Twoich dolegliwości. Tę akurat brałbym pod uwagę na samym końcu.

Fizkom
 
     
milena 
Jolanta
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 29 Gru 2012
Posty: 3
Skd: Wroclaw
Wysany: Czw 17 Pa, 2013   

Dziekuje bardzo za odpowiedz
Nie wiem, gdzie we Wroclawiu jest dobry fizjoterapeuta. Mój z NFZ zleca mi tylko co pól roku rehabilitacje ( Ugul i krio.)- bo "walcze" jeszcze o lewe "zdrowe" biodro.
Może polecisz kogoś dobrego.Dziekuje . Pozdrowienia Jola
_________________
Jolanta
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 17 Pa, 2013   

milena napisa/a:
Może polecisz kogoś dobrego.

tutaj znajdziesz polecanych terapeutów

milena napisa/a:
Ugul

a o tym radzę poczytać tutaj
 
     
milena 
Jolanta
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 29 Gru 2012
Posty: 3
Skd: Wroclaw
Wysany: Czw 17 Pa, 2013   

Dziekuj. Mam jeszcze pytanie: Czy codzienna jazda na rowerze ok 7-8km( do pracy i z pracy) jest dobra? Czy moze spowodować szybsze zuzycie się endo? Pozdrawiam Jolanta
_________________
Jolanta
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Pi 20 Gru, 2013   

..
Ostatnio zmieniony przez karolina23 Czw 19 Lip, 2018, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.