Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[PYTANIE] Dziwne zjawiska w operowanej nodze po endoprotezie
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Wto 30 Sie, 2016   

WiktoriaBoo

Przed operacją w 2008 roku na wszelki wypadek robiłam testy uczulenia na metale i wyszła silna alergia na chrom, przekazując ten wynik byłam spokojna, że już nic mi nie grozi.
Za ok.2 tyg. mam wynik. Niestety zbyt dużo objawów potwierdza słuszność moich podejrzeń.[/b]
_________________
krystyna
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 30 Sie, 2016   

krycha Robiłaś badania, wyszło silne uczulenie na chrom i mimo tego wstawiono Ci protezę z chromem?
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Wto 30 Sie, 2016   

"Co roku wszczepia się w Polsce ok.35tys. endoprotez stawu biodrowego....Zdarzają się jednak powikłania.....W Wielkiej Brytanii zaleca się, by wszyscy pacjenci z metalowymi endoprotezami poddawali się co roku badaniom poziomu kobaltu i chromu."
Zaufałam operatorom......Teraz dopiero wiem, że powinni pokryć powłoką antyalergiczną- na wszelki wypadek, bo skorygowane protezy tego typu jako bezpieczne zaczęli produkować dopiero w 2012 roku, czyli 4 lata po mojej operacji...
_________________
krystyna
 
     
Ula Kubasiewicz 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 10 Maj 2016
Posty: 40
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 31 Sie, 2016   

Witam
Rozmawiałam z panią dermatolog z Instytutu Ireny Eris / Warszawa ul. Puławska 80/-polecam/ gdzie bardzo porządnie wykonano mi testy na metale / w sumie 9 metali/.Owa pani powiedziała mi z kolei, że nie wolno wykonywać częściej testów niż raz na 2 lata z tego powodu, że właśnie można się uczulić. A była doświadczoną, dojrzałą panią. Czy miała rację. Nie wiem.
 
     
ania62 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 14 Lip 2011
Posty: 45
Skd: warm-maz
Wysany: Wto 14 Mar, 2017   

Witam, jestem 3 lata po zabiegu endoprotezy stawu biodrowego .Wszystko było ok ale od ok.miesiąca wyczuwam endoprotezę takie dziwne uczucie ona nie boli .Szczególnie na basenie jak płyne kraulem i obracam się operowanym stawem do niecki basenu czuje to bioderko jak by się wysuwało dziwne uczucie trudne do opisu.Podczas chodzenia czasem też tak jest .Zrobiłam rtg i byłam u ortopedy nic nie stwierdził uważa,że wszystko jest ok.a ja w dalszym ciągu odczuwam ten dyskomfort co to może być boję się pływać a bardzo lubię :( .Bardzo proszę o odpowiedź co mam z tym począć bo bardzo się martwię ..pozdrawiam
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Wto 14 Mar, 2017   

ania62, skoro ortopeda nie stwierdza żadnych zmian na poziomie układu kostnego to w następnej kolejności poszłabym do fizjoterapeuty, który przebada resztę - czyli tkanki miękkie, mięśnie, powięzi, a szczególnie to jak się zachowują w ruchu - takim, który u Ciebie wywołuje te "dziwne uczucia". Bo statycznie (w bezruchu) rozumiem, że nie masz takich niepokojących objawów.
 
     
ania62 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 14 Lip 2011
Posty: 45
Skd: warm-maz
Wysany: Wto 14 Mar, 2017   

Dzięki też tak myślałam ale o fizjoterapeutę to u nas nie za bardzo, byłam u jednego nic mi nie powiedział nie wie dlaczego tak się dzieje podczas leżenia czy też przekładnia się na boki nie ma tego uczucia, tak że to tylko dotyczy chodzenia czasami i pływania ,wściekła jestem bo na pływalnię chodziłam praktycznie 4/5 razy w tygodniu a teraz nie:( nie mam wyjścia muszę poszukać kogoś ,pozdrawiam.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 14 Mar, 2017   

Aniu miałem mam podobne objawy czasem jakby biodro przeszkakiwało był czas lub zdazy się nie raz ze biodro piszczy jak stara szafa lub zardzewiały zawias ..Odwiedziłem lekarza bez ustalania terminu bo mam zapisz ze w razie W mam się zgłosić do poradni i lekarz powiedział mi ze wszystko ok po kontroli...Fizjoterapeuty nie odwiedziłem bo u mnie nie ma za bardzo łatwego dostępu ale gdy zacołem bardziej dbać o Siebie tzn spacer rower z pracą nie przeszadzam szczególnie tą cięzką to jest oki...Myśle ze i u Ciebie będzie wszystko ok cego życze....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
ania62 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 14 Lip 2011
Posty: 45
Skd: warm-maz
Wysany: Sro 15 Mar, 2017   

Mały22 mam nadzieje ,że wszystko z moim bioderkiem ok ale to jest tak nieprzyjemne uczucie.Dziś byłam na basenie i starałam się nie przekręcać na bok ciała jednak tak nie idzie plywac:( ,zdjęcie nic nie wykazało ortopeda twierdzi,ze wszystko ok .Jak znajde dobrego fizjoterapeutę ,który powie mi cóż to takiego(chociaż marne szanse) to odpisze a może ktoś z naszych fizjoterapeutów mógłby napisać ,przybliżyć mi z czym to jest związane,bardzo proszę o odpowiedź:(pozdrawiam
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 16 Mar, 2017   

Aniu a jaką masz endo ja np z dwuch jedną tzn miałem całą z porcelany ale z powodu zwichnięć została wymieniona głowa kości udowej....Czytając historie jak i tez pisząć z osobami zforum dowiedziałem sie ze endo moze piszczeć...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
ania62 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 14 Lip 2011
Posty: 45
Skd: warm-maz
Wysany: Czw 16 Mar, 2017   

Mally22 ale ona mi nie piszczy nie stuka ani nie trzeszczy tylko ja po prostu ją czuję przy plywaniu i przy niektórych ruchach podczas chodzenia .Proteza to Biomet .
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 17 Mar, 2017   

ania62, Jeżeli byłaś na kontroli u operatora i on stwierdził że pod względem czysto medycznym jest wszystko w porządku. To problem może dotyczyć tkanek powięzi itp. Jak piszesz byłaś też u fizjoterapeuty ale nie potrafił on ustalić przyczyny. Moja rada poszukaj bardziej doświadczonego fizjoterapeutę. Dyplom dyplomem ale nie każdy fizjoterapeuta ma wystarczające doświadczenie. W pracy z danym pacjentem. Czy przypadkami. Jak równie może nie znać odpowiednich technik.
Sama się o tym przekonałam.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Krzyś 
Krzyś



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczy: 05 Lis 2014
Posty: 56
Skd: Glucholazy
Wysany: Pi 17 Mar, 2017   

Witaj ania66! A czy Twoja endo nie posiada aby szyjki modularnej?
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Pi 24 Mar, 2017   

mam takie pytanie apropo dziwnych zjawisk, czy ktoś z was świeżo po zabiegu ( 11dni) miał odczucie jakby od strony pośladka coś prześlizgiwało się po protezie? to bardzo nieprzyjemne uczucie występujące tylko w momencie na przykład przesuwania pupy po materacu jak schodzę z łóżka, albo czasem przy siadaniu na kibelku czy krześle. Aż mam gwiazdki w oczach, bo to nie boli ale mam odczucie jakby mój pośladek prześlizgiwał się przez tą proteze...grrr. Rtg pooperacyjne wyszło oki, więc osadzona jest dobrze, od poniedziałku zaczynam rehabilitacje i powie oczywiście o tym, ale chciałam wiedzieć, czy może takie uczucie jest normalne? czy może wynika z bardzo słabych mięśni pośladka?
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pon 27 Mar, 2017   

Jagi84, takie jakby gumki recepturki, które się o coś "zahaczają" a potem "pyk" strzelają?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.