Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[PYTANIE] Dziwne zjawiska w operowanej nodze po endoprotezie
ewa1969 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 14 Lis 2011
Posty: 44
Skd: Kuj Pom
Wysany: Wto 19 Kwi, 2016   

Danielos napisa/a:
ewa1969 napisa/a:
Witam, jestem 2 tygodnie po endoprotezie drugiego stawu biodrowego. W mięśniu uda odczuwam jakby pieczenie i mrowienie. Nasila się w pozycji leżącej. Wieczorem widoczny obrzęk kostki i wierzchniej części stopy.


Cześć Ewo.
Wg mojej wiedzy zarówno drętwienie i obrzęk kostki może mieś swoją przyczynę właśnie w nieprawidłowym napięciu/funkcjonowaniu mięśni. Zmiana ułożenia ciała może wskazać które struktury zmieniają (zwiększają bądź zmniejszają )swoje napięcie a przez to mają wpływ na nasilenie objawów. Proponowałbym byś skonsultowała się z fizjoterapeutą pracującym funkcjonalnie i/lub prowadzącym terapię powięzi.




Dzięki za odpowiedz. Martwiłam się, że może to jakaś reakcja na endoprotezę-odrzut. To pieczenie uda bardziej odczuwam w pozycji leżącej, natomiast obrzęk kostki i stopy a właściwie też łydki narasta przy chodzeniu. jak leżę mam wrażenie, że dolna część uda też jest obrzęknięta.
Wczoraj byłam w poradni u ortopedy to zalecił zwiększenie dawki fraxiparyny do 0,8.Boję się by krew nie była zbyt silnie rozrzedzona i nie spowodowało to wylewu. Z rehabilitantem będę miałą kontakt dopiero 26 kwietnia .
 
     
Ania K. 
17-06-2016
Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 38
Doczya: 20 Lut 2014
Posty: 157
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 26 Cze, 2016   

Nie wiem czy przeciazylam nogę chodząc za dużo, czy może za mało chodziłam lub nieprawidłowo? Albo po prostu potrzebuje szybko fizjoterapii?

Problem jest taki że czuję taka jakby zbita, ciężka lydke ( trochę jak skurcz) w operowanej nodze.
Wszystko mam takie ponaciagane, jak siadam to ciągnie mnie mięsień czworoglowy uda.
_________________
Mermaid - moje bioderka przed i po
http://forumbioderko.pl/album_cat.php?cat_id=2
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 27 Cze, 2016   

Ania K. napisa/a:
Albo po prostu potrzebuje szybko fizjoterapii?

to na 100% :)

a co do tej łydki: nie jest spuchnięta (w porównaniu do drugiej)?
 
     
Ania K. 
17-06-2016
Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 38
Doczya: 20 Lut 2014
Posty: 157
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 27 Cze, 2016   

kinga napisa/a:
a co do tej łydki: nie jest spuchnięta (w porównaniu do drugiej)?


nie widać znacznej różnicy, jeśli w ogóle jakąś widać.

Niestety też czasami czuję drętwienie w stopie, którego wcześniej nie było:/
Fizjoterapię mam już umówioną ale kilka dni muszę jeszcze robić coś sama i zastanawiam się co?

to drętwienie w stopie nie daje mi spokoju:( trwa krótko a już dziwnie się czuję.
Ostatnio zmieniony przez kinga Pon 27 Cze, 2016, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 27 Cze, 2016   

Ania K. napisa/a:
to drętwienie w stopie nie daje mi spokoju:( trwa krótko a już dziwnie się czuję.

Też miałam tak jakiś czas po operacji, ale przeszło.

Ania K. napisa/a:
ale kilka dni muszę jeszcze robić coś sama i zastanawiam się co?

możesz delikatnie masować napięte mięśnie; robić sobie okłady, zmieniać pozycję nogi i ciała
 
     
Ania K. 
17-06-2016
Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 38
Doczya: 20 Lut 2014
Posty: 157
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 28 Cze, 2016   

kinga napisa/a:
możesz delikatnie masować napięte mięśnie; robić sobie okłady, zmieniać pozycję nogi i ciała


pomasowałam, zaczelam tez nagle cwiczyc (napinanie mięśni itp.) żeby cały czas czuć tę nogę :-> wypiłam meliskę i poszłam spać. Rano było ok., teraz co jakiś czas pojawia się to odrętwienie...widać tak musi być dopóki wszytsko się ładnie nie ułoży.
Tak samo jak dziś na spacerze (pierwszy raz na zewnątrz, po osiedlu:D), jak szybciej szłam to czułam przeskakiwanie w biodrze - zakładam, że to mięśnie...które się z czasem ułożą...

kinga, tak poza tym, wczoraj poczytałam Twoją historię (kilka pierwszych postów bo jest dość szczegółowa;) - jeśli chodzi o psychikę to podobne odczucia przed- i pooperacyjne miałam:)
_________________
Mermaid - moje bioderka przed i po
http://forumbioderko.pl/album_cat.php?cat_id=2
 
     
alauthera 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 10 Cze 2016
Posty: 21
Skd: Lodz
Wysany: Pon 25 Lip, 2016   

Witam,
Jestem dwa tygodnie Po endoprotezie. Ciekawa jestem doswiadczen innych ze sztywnoscia w Stawie tkzw. Cegla jak dlugo to U Was trwalo?
Pozdrawiam :-)
 
     
Ula Kubasiewicz 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 10 Maj 2016
Posty: 40
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 26 Lip, 2016   

Witaj
Jestem 10 tygodni po całkowitej rekonstrukcji stawu biodrowego. To znaczy, że z głowy kości udowej zrobiony jest wszczep do panewki na którym jest oparta endoproteza./odcieta głowa kości udowej jest przyczepiona 4 śrubami do panewki. Operację miałam w Otwocku. Przed operacją załatwiłam sobie pobyt na oddziale rehabilitacji /skierował mnie lekarz prowadzący/ z uwagi na skomplikowany zabieg. /noga była krótsza o prawie 5 cm/. Przebywając na tym oddziale do 5 tygodnia po operacji robiłam głównie ćwiczenia rozciągające mięśnie pośladkowe, uda oraz łydki. Rehabilitacja była od początku dość intensywna /nawet się bałam, że mi coś uszkodzą, ale tak się nie stało. Mięśnie pośladkowe po cięciu bardzo się przykurczają / to taki ich mechanizm obronny/. Więc ta sztywność w stawie jest w pełni uzasadniona i od razu nie minie.
Obecnie chodzę / a właściwie jeżdżę samochodem :)na rehabilitację na NFZ obok domu i tam rehabilitant uwolnił mnie od sztywności miednicy /rozbijając przykurcze, dopiero teraz, indywidualnie i masując naciągające się mięśnie/. Natpmiast masaże w tak wczesnej fazie /jak u Ciebie/ gojenia się tkanek/ nie są jeszcze wskazane. Ja upewniłam się co do masowania po wizycie kontrolnej po 8 tygodniach od operacji. Cwiczę bardzo intensywnie według instrukcji fizjoterapeuty do którego teraz chodzę.Nawet 2 godziny dziennie i staram się spacerować prawidłowo stawiając nogi. Chodzę równo o kulach, nogi mam równe, po przewalczeniu przykurczów i bóli różnego pochodzenia /dobrze się skonsultować z fachowcem, noszę wkładkę 6 mm w bucie korygującą długość kończyn. Osiągnęłam już prawie właściwą ruchomość i parametry, niewiele już mnie boli. :) za trzy tygodnie mam odstwić kule ale tak jak tu piszą forumowicze o jednej kuli chodzić nie mam zamiaru. Mam zamiar wspierać się dwoma, potem chodzić na spacery z kijami by się dalej nie krzywić.

Więc spokojnie. Wszystko będzie dobrze.Rób zalecane ćwiczenia i od czasu do czasu skonsultuj się z fachowcem by się upewnić, że wszystko jest prawidłowo. pozdrawiam !
 
     
Ula Kubasiewicz 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 10 Maj 2016
Posty: 40
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 26 Lip, 2016   

A i jeszcze jedno. By uniknąć nadmiernych przykurczów właśnie dlatego w czasie spania wkładać między nogi rozwórkę w postaci klina lub poduszki / bo niestety ten ów mechanizm obronny się uruchamia/ :)
 
     
alauthera 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 10 Cze 2016
Posty: 21
Skd: Lodz
Wysany: Sro 27 Lip, 2016   

Dziekuje za informacje, przykurcze - czuje ze nice bedzie latwo bo mocno trzyma ten przykurcz. Milam dostep przednioboczny I sztywnosc jest z przodu w pachwinie, nie mozliwa do rozciagniecia I utrudniajaca prawidlowe chodzenie.
Ale beds cierpliwa copiero dwa tygodnie cwicze :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 28 Lip, 2016   

Do ćwiczeń pomocna byłaby ci manualna praca na powiezi-łańcuchach mięśniowych w oparciu o całościową diagnostykę Twojego ciała. Twoja rehabilitacja obejmuje ten temat?
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
alauthera 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 10 Cze 2016
Posty: 21
Skd: Lodz
Wysany: Pi 29 Lip, 2016   

Dziekuje za odpowiedz, nie nie obejmuje, dlatego szukam I pytam.
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Pon 29 Sie, 2016   

Jestem prawdopodobnie na ostatniej drodze do wyjaśnienia moich problemów z nietypowymi objawami w nodze zaopatrzonej w endoprotezę w 2008 roku, co się zbiegło z operacją na drugim biodrze miesiąc temu.
Otóż : dziwne odczucie "ciurkania" lodowatej wody po skórze, ból w "starej"` endoprotezie itp. to wynik zatrucia chromem, który atakował mnie od 8 lat. Od roku miałam silne bóle brzucha, śledziony, nudności i wymioty więc podejrzewałam zniszczenie jelit przez środki p.bólowe.
Zaraz po drugiej operacji coraz silniejszy ból "starej" nogi w połowie uda, obrzęki, mrowienie i przeczulica skórna do tego stopnia, że materiał dotykający uda uwierał.
Po skojarzeniu wszystkich faktów doszłam do wniosku zatrucia chromem jako głównej przyczyny tych zjawisk, a ostatecznym potwierdzeniem był fakt krwotoku z nosa jaki przeszłam w lutym 2015 roku.
Dla pewności robię jutro badanie na obecność tego pierwiastka w organizmie, tylko czekanie ok.2 tyg. na wynik będzie dla mnie horrorem z perspektywą wymiany protezy .
Ciekawa jestem, czy ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek ?
_________________
krystyna
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pon 29 Sie, 2016   

krycha Zatrucia chromem nikt nie miał - o ile mnie pamięć nie myli - ale było zatrucie kobaltem. Jest na forum temat o kobaltozie, poruszył go Piotr.
Ja robiłam badanie poziomu kobaltu ale chromu już nie, pani w laboratorium mówiła, że jeśli jest w normie to chrom też będzie bo na to jest mniej uczuleń.
Trzymam kciuki aby wynik był w normie. Jeśli będzie gorsza wersja to walcz o leczenie - o ile to jest możliwe przy takim zatruciu - albo o wymianę protezy.
Daj znać jak już coś będziesz wiedzieć.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
WiktoriaBooo 
Popularus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 43
Doczya: 05 Maj 2010
Posty: 50
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 29 Sie, 2016   

krycha napisa/a:
Po skojarzeniu wszystkich faktów doszłam do wniosku zatrucia chromem jako głównej przyczyny tych zjawisk, a ostatecznym potwierdzeniem był fakt krwotoku z nosa jaki przeszłam w lutym 2015 roku.
Dla pewności robię jutro badanie na obecność tego pierwiastka w organizmie, tylko czekanie ok.2 tyg. na wynik

czyli póki co, to tylko Twoje gdybanie i Twoja własna diagnoza...
A może tylko masz porażone nerwy, a krwotok w 2015 był spowodowany całkiem czym innym....
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.