Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[PYTANIE] Dziwne zjawiska w operowanej nodze po endoprotezie
Beata7115 
Beata7115
Popularus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 52
Doczya: 29 Pa 2014
Posty: 38
Skd: Gdynia
Wysany: Sro 26 Lis, 2014   

Ania62 i jak się czujesz? Jak bioderko? Przeszedł ten ból? Mam nadzieję, że tak i wszystko jest w porządku.
Pozdrawiam! :-)
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Czw 04 Gru, 2014   

karolina23 napisa/a:
Krycha widzę, jesteś ze szczecina. Czy moglabys mi powiedzieć gdzie miałas wystawiane endo i do jakiego lekarza chodziłas? Jestem z tych okolic i szukam kogoś kto mi pomoże... pozdrawiam


Przepraszam, ze teraz się odzywam, ale dlugo mnie tu nie bylo.
Operowano mnie u prof .Bohatyrewicza na Unii - w 2008 chętnieopisze jeśli nadal jesteś zainteresowana,pozdrawiam
_________________
krystyna
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Pi 05 Gru, 2014   

..
Ostatnio zmieniony przez karolina23 Czw 19 Lip, 2018, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sob 06 Gru, 2014   

karolina23 napisa/a:
znalazłam operatora- w Otwocku

Czy wiesz, jak będziesz wracać z Otwocka po operacji?
Pozdrawiam
_________________
Beata8
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Sob 06 Gru, 2014   endoproteza

karolina23 napisa/a:
Miło, że napisałaś:) Na szczęście juz znalazłam operatora- w Otwocku:) Ale fajnie by było jakbys opisałam jak było u Ciebie:)


Witam! A czy interesowalas się inna forma leczenia, np. Komórki macierzyste? Pozdrawiam
_________________
krystyna
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Sob 06 Gru, 2014   

..
Ostatnio zmieniony przez karolina23 Czw 19 Lip, 2018, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Sob 06 Gru, 2014   

karolina23 napisa/a:
Nie wiem czy w moim wypadku komórki macierzyste by cokolwiek pomogły:) Mam całkowicie zwichnięte biodro. I raczej nie nastawią tego ani ćwiczenia, ani komórki ani zadne zabiegi. bardzo bym chciała zeby była jakas alternatywa bo mam 24 lata i perspektywa endoprotezy mnie troche przeraza, ale niestety wygląda na to, ze nie mam wyjscia:)


W 2008 roku mialam wystawiana endoproteze biodra w grudniu a w maju juz tanczylam, ponieważ jest to mój jedyna slabosc i zdaje sobie sprawe ze w tym wieku powinnam żyć spokojniej. Oczywiście od pewnego czasu odczuwam bol drugiego biodra, ortopeda ma przyjąć w czerwcu lecz wmiedzyczasiedowiedzialam się o możliwosci ratowania komórkami macierzystymi. W styczniu mam mieć 1 sza konsultacje
i dobrze by bylo gdybym mogla z tego skorzystać, ponieważ po operacji mialam komplikacje .
Świetnie, ze nawiazalas kontakt z Otwocki em, ponieważ są tam najlepsi specjaliści w Polsce.
Napisalam do Ciebie na priv ale chyba nie doszlo.
Serdecznie pozdrawiam
_________________
krystyna
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Sob 06 Gru, 2014   

..
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Czw 19 Lip, 2018, w caoci zmieniany 2 razy  
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Nie 07 Gru, 2014   

Tez będziesz tańczy la po operacji, czego szczerze Ci życzę. Na szczęście istnieje taka fantastyczna skarbnica wiadomości na interesujący nas temat i możesz wlasciwie przygotować się przed zabiegiem. Ja niestety nie wiedzialam o istnieniu tej strony i idąc na operacje bylam kompletnie zielona jak i potem...powodzenia!!
_________________
krystyna
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 01 Sty, 2015   

Witam czy wam też chrupie proteza przy siadaniu albo kości w tej nodze operowanej tak dosyć głośno. Chciałbym wiedzieć czy to normalne sam noga mnie nie boli ale trzeszczy porządnie jak siadam .Jakoś wcześniej tego ni czulem albo nie zwracałem uwagi teraz słyszę jak siadam ,oczywiście na wizycie się zapytam o to
 
     
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Czw 01 Sty, 2015   

u mnie bywa takie chrupniecie lub takie uczucie jakby cos przeskakiwalo
_________________
Monika
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 01 Sty, 2015   

bebe14 napisa/a:
Chciałbym wiedzieć czy to normalne sam noga mnie nie boli ale trzeszczy porządnie jak siadam
Tak często bywa ale nie jest to "normalne". To "trzeszczenie" jest czegoś objawem. Niekoniecznie na poziomie samej ENDO, choć i ten element należałoby poddać ocenie.
Jeśli lekarz na podstawie badania w gabinecie wyeliminuje problem z ENDO, na Twoim miejscu poszukałbym dobrego fizjoterapeuty. Oczywiście w tym ostatnim przypadku efekty terapii zależeć będą od prawidłowo postawionej diagnozy.

Powodzenia,
Fizkom
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Sro 25 Lut, 2015   

W 2008 r miałam wstawienie endoprotezy biodra, od roku boli mnie drugie biodro, tymczasem miesiąc temu miałam epizod krwotoku z nosa podobno na tle nadciśnienia/b.niestabilnego 190/150 lub 94/61/ i od tej pory nie boli mnie drugie tylko właśnie to biodro operowane.
Czy jest możliwe, że na skutek problemów z ciśnieniem może zaistnieć taka sytuacja? jakaś blokada czy ucisk ?
/obecnie jestem w trakcie wykonywania dodatkowych badań dno oka, tomograf głowy i usg jamy brzusznej, by znaleźć ew. przyczynę nagłego podwyższonego ciśnienia/. Jakie dodatkowo badanie mogę wykonać dla dokładniejszej orientacji ?
Licze na poradę, ponieważ wizytę u ortopedy mam dopiero w kwietniu.
_________________
krystyna
 
     
ewa1969 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 14 Lis 2011
Posty: 44
Skd: Kuj Pom
Wysany: Wto 19 Kwi, 2016   

Witam, jestem 2 tygodnie po endoprotezie drugiego stawu biodrowego. W mięśniu uda odczuwam jakby pieczenie i mrowienie. Nasila się w pozycji leżącej. Wieczorem widoczny obrzęk kostki i wierzchniej części stopy.
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Wto 19 Kwi, 2016   

ewa1969 napisa/a:
Witam, jestem 2 tygodnie po endoprotezie drugiego stawu biodrowego. W mięśniu uda odczuwam jakby pieczenie i mrowienie. Nasila się w pozycji leżącej. Wieczorem widoczny obrzęk kostki i wierzchniej części stopy.


Cześć Ewo.
Wg mojej wiedzy zarówno drętwienie i obrzęk kostki może mieś swoją przyczynę właśnie w nieprawidłowym napięciu/funkcjonowaniu mięśni. Zmiana ułożenia ciała może wskazać które struktury zmieniają (zwiększają bądź zmniejszają )swoje napięcie a przez to mają wpływ na nasilenie objawów. Proponowałbym byś skonsultowała się z fizjoterapeutą pracującym funkcjonalnie i/lub prowadzącym terapię powięzi.
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.