Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[PYTANIE] Dziwne zjawiska w operowanej nodze po endoprotezie
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pi 20 Gru, 2013   

milena napisa/a:
Czy codzienna jazda na rowerze ok 7-8km( do pracy i z pracy) jest dobra? Czy moze spowodować szybsze zuzycie się endo?

Jazda na rowerze absolutnie nie przyspieszy zużycia ENDO pod warunkiem, że czynnośc tę wykonujesz prawidłowo. Pisząc o tym nie myslę wcale o utrzymaniu równowagi podczas jazdy na rowerze ale o ustawieniu miednicy na siodełku, kontroli tułowia, liniowego ustawienia wszystkich stawów w kończynie dolnej podczas pedałowania. Jak myślisz, masz kontrolę nad tymi elementami……?

Fizkom
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 20 Gru, 2013   

Fizkom, utrzymanie liniowe wszystkich stawów w kończynie dolnej to jest wyzwanie. No i miednica też kiepściutko :/ Ale potrafię już nad tym zapanować, na stacjonarnym rowerze. W plenerze za dużo się dzieje niestety i czasem cały wzorzec pada na łab, na szyję.
Bardzo dobrze że temat jest poruszany. Bo robić coś na odpierdziel jest łatwo, ale żniwa jakie zbierzemy po czasie........ Odpowiedzmy sobie sami Co samowolka może nam dać?
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Pi 20 Gru, 2013   

Fizkom napisa/a:
milena napisa/a:
Czy codzienna jazda na rowerze ok 7-8km( do pracy i z pracy) jest dobra? Czy moze spowodować szybsze zuzycie się endo?

Jazda na rowerze absolutnie nie przyspieszy zużycia ENDO pod warunkiem, że czynnośc tę wykonujesz prawidłowo. Pisząc o tym nie myslę wcale o utrzymaniu równowagi podczas jazdy na rowerze ale o ustawieniu miednicy na siodełku, kontroli tułowia, liniowego ustawienia wszystkich stawów w kończynie dolnej podczas pedałowania. Jak myślisz, masz kontrolę nad tymi elementami……?

Fizkom


Oprócz pytania jak to jeszcze czemu to ma służyć? Jeśli dla samej przyjemności to uwagi co do techniki jazdy już padły...Natomiast jeśli wchodzi w grę odtwarzanie innej czynności niż sama jazda to pozostaje to do dalszej dyskusji.
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Dariusz1905 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 33
Doczy: 13 Kwi 2012
Posty: 13
Skd: walbrzych
Wysany: Pi 07 Mar, 2014   

Witam serdecznie. Jestem juz po dwóch endo bioderek, pierwsze październik 2013, a drugie teraz czyli 27 lutego. A teraz moje pytanko do was. Mial ktoś moze takie dziwne uczucie jak ja?tzn w okolicach rany , czyli opatrunku i w jego okolicach, po przycisnieciu w tym miejscu sluchac takie dzwne bulgotanie jakby jakiegoś plynu, podobne dźwięki wydaje jak wciśnięcie nasaczonej w wodzie gąbki hehe. Wiem moze to normalne ale wole zapytac moze ktoś mial podobnie :)
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 07 Mar, 2014   

Dariusz1905, koniecznie zgłoś to lekarzowi który Cię operował. Zasugeruj mu zrobienie USG tej "chlupoczącej okolicy". I raczej nikt tutaj takich objawów nie miał tzn. nie przypominam sobie.
 
     
Dariusz1905 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 33
Doczy: 13 Kwi 2012
Posty: 13
Skd: walbrzych
Wysany: Sob 08 Mar, 2014   

Po wczorajszej wizycie fizjoterapeuty (masaż plus garść pierwszych ćwiczeń) tak jakby problemu nie bylo. Dzięki za rade i oczywiscie jeżeli to ,coś, by powrócilo to będzie trzeba to sprawdzić. Jednak utrzymuje mnie to w przekonaniu, ze cialo ludzkie jest ogromna zagadka czasami:)
 
     
Ola foczka 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 44
Doczya: 28 Sty 2014
Posty: 25
Skd: Myslowice
Wysany: Sro 12 Mar, 2014   

od kilku dni odczuwam dziwne stukanie/strzelanie (nie wiem jak to określić) w operowanym biodrze, nic mnie nie boli, czuje się dobrze. Od jakiegoś tygodnia trochę zaniedbałam się z ćwiczeniami, z braku czasu ledwo udaje mi się poćwiczyć 15 minut dziennie. Wcześniej ćwiczyłam jakieś 3 razy dziennie po 20 minut i zdecydowanie to odczuwałam (ból mięśni i czułam że mięśnie się wzmacniają). Niestety od tygodnia jestem przez 9 godzin sama w domu z dzieckiem, muszę wszystko ogarnąć, więc sporo czasu spędzam na chodzeniu i staniu, czasem muszę się po coś schylić (robię to ostrożnie z odwiedzioną nogą i nigdy do samej ziemi) zdarza mi się zrobić kilka kroków o jednej kuli lub bez. Jestem 6 tygodni po operacji, czy myślicie, że coś mogło się poluzować? Tak jak piszę nic mnie nie boli. Wizytę kontrolną mam za tydzień, aczkolwiek lekarz nie kazał robić żadnego rtg. Chce po prostu pooglądać nogę
_________________
Ola
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Sro 12 Mar, 2014   

Ola foczka, najlepiej się skonsultować z fizjoterapeutą. U mnie było takie głuche i bezbolesne przeskakiwanie - rehabilitantka mi powiedziała, ortopeda też to potwierdził, że to ścięgna i pasma mięśniowe przeskakują po kości/protezie, która ma inny kształt niż przed operacją - to było takie głuche bezbolesne i w sumie delikatne jakby stukanie występujące przy kilku określonych "manewrach" biodrem. Z czasem minęło.
 
     
Ola foczka 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 44
Doczya: 28 Sty 2014
Posty: 25
Skd: Myslowice
Wysany: Sro 12 Mar, 2014   

biedronne napisa/a:
Ola foczka, najlepiej się skonsultować z fizjoterapeutą. U mnie było takie głuche i bezbolesne przeskakiwanie - rehabilitantka mi powiedziała, ortopeda też to potwierdził, że to ścięgna i pasma mięśniowe przeskakują po kości/protezie, która ma inny kształt niż przed operacją - to było takie głuche bezbolesne i w sumie delikatne jakby stukanie występujące przy kilku określonych "manewrach" biodrem. Z czasem minęło.


no dokładnie to jest takie głuche delikatne stukanie/pukanie w trakcie chodzenia, ale raczej nie gdy chodzę prosto o dwóch kulach, przy staniu przy ruchach miednicą, nawet gdy leże i ćwiczę napinanie pośladków. Nic nie boli więc mam nadzieję, że to nic groźnego. Właśnie próbuje się skontaktować z moim fizjoterapeutą.
_________________
Ola
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Sro 12 Mar, 2014   

U mnie było nie przy obciążaniu tylko wręcz przeciwnie - jak w odciążeniu albo niewielkim obciążeniu zginałam nogę w biodrze (np. siedząc na krześle biurowym, albo orbacając się w łóżku)
 
     
MałaMi 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 31
Doczya: 23 Wrz 2013
Posty: 65
Skd: Kluczbork/Holandia
Wysany: Pi 14 Mar, 2014   

biedronne napisa/a:
Ola foczka, najlepiej się skonsultować z fizjoterapeutą. U mnie było takie głuche i bezbolesne przeskakiwanie - rehabilitantka mi powiedziała, ortopeda też to potwierdził, że to ścięgna i pasma mięśniowe przeskakują po kości/protezie, która ma inny kształt niż przed operacją - to było takie głuche bezbolesne i w sumie delikatne jakby stukanie występujące przy kilku określonych "manewrach" biodrem. Z czasem minęło.

Miałam dokładnie to samo. Z czasem przeszło. :)
_________________
There is no elevator to success,
you have to take the stairs.
 
     
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Pon 17 Mar, 2014   prosze o pomoc

Witam, nie wiem gdzie umiescic tego posta, moje pytanie kieruje przede wszystkim do pana Fizykoma czy sa jakieś objawy po endoprotezie po których wiadomo ze owa proteza jest źle/ nieprawidłowo osadzona? Czy przedstawiona miednica i różnica w długości nóg może o tym świadczyć? Proszę o pomoc również osoby z takim problemem.
_________________
Monika
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Wto 18 Mar, 2014   

monika1111,
Źle ustawiona miednica i różnica w długości nóg mogą być jednym ze zwiastunów źle/nieprawidłowo osadzonej ENDO ale nie jedynymi. W takim przypadku tylko badanie kliniczne (ruchomość nogi w "stawie", sztywny opór na końcu niepełnego zakresu ruchu, brak prawidłowej płaszczyzny ruchu biernego, trzaski/przeskakiwania, ból) oraz RTG mogą to jednoznacznie stwierdzić. Oczywiście najlepiej wszystkie wątpliwości, najlepiej w takich przypadkach wyjaśniać z lekarzem prowadzącym.

Fizkom
 
     
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Wto 18 Mar, 2014   dziwne zjawiska w operowanej nodze po endoprotezie

Jestem po wizycie kontrolnej ale nie u mojego lekarza prowadzącego poprostu u dyżurującego ortopedy, według niego trzeba ponownie operować ze względu na długość nóg ( dodam że wspomniany lekarz zmierzył mi stopy linijką- szkoda słów...)rtg wykazało że nogi są równe a miednica po prawej nieoperowanej stronie podniesiona jest ok 1,5cm, nie mam żadnych objawów ani trzaskania ani przeskakiwania ani nic takiego z dnia na dzień jest mi coraz lżej, noga jest sprawniejsza mięśnie odzyskują siłę, bólu nie czuję już od dawna conajmniej miesiąc czasu, jestem 6tyg po nic się nie dzieje. wizytę u operatora mam za 3tygodnie, ale szczerze mówiąc jestem stasznie przerażona... ruchomość jest w tej chwili na poziomie 85%, byłam wyjątkowo ciężkim przypadkiem..
_________________
Monika
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 18 Mar, 2014   

monika1111 napisa/a:
według niego trzeba ponownie operować ze względu na długość nóg

I to jest jedyny powód ponownej operacji??? :shock:
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.