Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
loko87- Moja historia
loko87 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 37
Doczy: 17 Gru 2012
Posty: 9
Skd: Lędziny
Wysany: Wto 15 Sty, 2013   loko87- Moja historia

Witam :) mam pytanie do fizkom jakie sa objawy towarzyszace przy konflikcie udowo panewkowym? Kto mial ten problem to tez chetnie bym sie dowiedzia lkto jakie mial dolegliwosci. Z gory dziekuje za odpowiedz.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Wto 15 Sty, 2013   

loko87,
Pytanie, które zadałeś nie raz było omawiane na tym Forum. Zalecam więc skorzystanie z opcji "szukaj". W razie niejasności - zadaj pytanie. Zrób to jednak po lekturze Forum a nie przed. Pozwoli to zaoszczędzić nasz cenny czas.

Fizkom
 
     
loko87 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 37
Doczy: 17 Gru 2012
Posty: 9
Skd: Lędziny
Wysany: Sro 16 Sty, 2013   

Do Fizkom no wlasnie juz na tym forum troche posiedzialem wczesniej ale to co wyczytalem nie dokonca mnie zaspokoilo.Przedstawie moze moja historie po krotku.
Zaczelo sie to ok 3 lata temu chociaz nawet wcesniej juz podczas gdy trenowalem pilke nozna i kickboxing odczuwalem bole pachwin i zewnetrznej strony kolan takze ale mysalem ze to z obciazenia i to olaleem.Pozniej podjaem prace na kopalni i wtedy dolegliwosci zaczely coraz to bardziej dawac znac.Zaczalem chodzic po lekarzach i mialem szereg roznych badan zrobionych i nic no i wiekszasc lekarzy zaczela twierdzic ze wymyslam a nawet wymysili mi ze to nerwica chociaz nie powiem bo i bylem pozniej troche nerwowy ale to cala ta sytuacja byla tego powodem.no ale wkoncu znlazlem siie u ortopedy i kazl zrobic tk kregoslupa bo i bol u mnie sie pojawial w tej oolicy.Wyszlo ze mam przepuklin cenralna l5/s1 no swierizl ze to caly powod moich objawow zglosilem sie z tym do neurochirurga i stwierdil ze te objawy moga byc przez te przepukline ale nie dokonca no ale dalem sie namowic na operacje lserowa w sumie mnie naciagnal a mi zalezlo nazdrowiu i powrocie do pracy.No ale objawy dalej byly mialem wrazenie ze jedynie po rehabilitacji cos iecos pomgalo wkoncu zus wyslal mnie do snatorium.I tam sie zaczela staralem sie dojsc do formy zeby wrocic dio pracy no i zaczelaem dosc ostro cwiczyc no i pierwsze dni ok babka zauwazyla rehablitntka ze mam mocno zblokowane biodra i chciala mi je roruszac 2 dni rozciagania i nastepne 2 tygodnie juz nic nie wykonywalem taki bol sie pojawil.Po powrocie zloylem wniosek o przedluzenie swiadczen/.I co najciekawsze tam lekarz stwierdizl ze to nie bedzie z kregoslupa i z samego badania fiykalnego stweridzil ze mam tak zblokowane biodra ze przypuszczal martwice i a jak nie to i tak biodra do naprwy.I bez nicego dal mi 5mies swidczen.No i rtopedda w osroku Galen tez bez zdjec potwierdzil co tamten lekarz a po zdjeciach rtg swierdizl w raz po konsultacji z inny,m lekarzem zaawansowany konflikt udowo panewkowy i powiedziale ze to ie nadaje na zbieg ostochondroplastyki.ja sie zgodizlem i czekam.
Objawy jakie mam to najgorsze jak troche pochodze bol w biodrach i zew strona kolan pachwiny wszytsko czuje ponaciagane z przodu i tylu bioder jakbym ttak n sile wiecej hodzic to czuje slabosc w nogach chodze praktycznie na prostych no gach i bujam sie na boki.Pojawil sie zanik miesni w okolicach wlasnie kolan i ud szczegolnie ta czsec ktoredy prebiega pasmo biodrowo piszczelowe czy jakos tak.
Gy po takim dluzszym chodze i byciu caly czas na nogach ulge przynosi jak sie poloze ale wtdey na smym pozatku pojawia sie duzy tepy klujacy rozpierajacy bol w biodrach i promieniuje on wzdluz zew czesci nog praktycznie do samego stawu skokowego i przytym ten ol ropiera na cale miesnie dodam ze pulsuje tak jakby.Do tego odczuwam jakgdyby mrowienie w nogach szczegoleie lyddki le uda tez prednia czesc nad kolanami.I pojawiaja sie takie jakby przykorce miesnia jakby drgania ale tdolsownie jedna mala czesc na miesniu szczegolnie nad kolanami i bardiej z ewnatrz
jak gdyby to byl nerw nie wiek jak toopisac tak impuls.
Podczas lezeniu na bokach odrzu pojawia sie bol bioder.Podcas dluzszegolezenia tez pojawia sie bol .siedzenia daje tez duza ulge pod warunkiem ze kolana mam spuszczone w dol zeby byly nizej niz biodra ale za dlugo posiedze to tez pojawia sie ciagniecie w biodrach pachwinach.Wiec staram sie troche chodizc siedziec lezec i tak na zmiane do tego wykonuje drbne cwiczenia w lezeniu ktore mam wrazenie troszke pomagaja to cwiczenia ktore wskzala mi rehabilitantka po tej operacji kregoslupa troszke odbudowuja mi sie te miesnie nogach aaa i podczas tych cwiczeni strzela mi w biodrach atrohe nie przyjenie ale mam wrazenie ze przez to sa bardziej roruszane.
To tak na szybko i w skrocie co sadzisz Fizkom to wsyztsko zwiazanee jest z tym konfiktem?Kto mial ma podobne objawy jak moze to niech da znac chetnie poczytam.Aaa jeszcze jedno mi sie przypomnilo ekarz ktory mnie teraz prowdzi stwierdil ze panie w wieku ok 65 lat ktore do niego rzychodza z biodrowymi problemami maja wieskza ruchomosc w biodrach niz podobno ja hee.
To by bylo na tyle pozdrowionka

sorki za bledy :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez kinga Czw 17 Sty, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 16 Sty, 2013   

loko87 napisa/a:
sorki za bledy

Wiesz Loko, zamiast pisać sorki to powinieneś edytować swój post i poprawić te błędy bo koszmarnie się to czyta i wręcz nie nie się ochoty na odpisywanie.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 17 Sty, 2013   

loko87 napisa/a:
To tak na szybko i w skrocie co sadzisz Fizkom to wsyztsko zwiazanee jest z tym konfiktem?

loko87,
Nie wymagaj ode mnie rzeczy niemożliwych. Bez zbadania Ciebie nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie. Nie mogę bo nie chcę stawiać diagnozy przez internet. To zawsze wiąże się z możliwością popełnienia błędu.......
To co mogę napisać na podstawie Twojego postu to:
1. dyskopatia L5/S1daje objawy bólowe w innych miejscach niż opisujesz. szkoda, że przed operacją nie wzięto tego pod uwagę
2. bóle oraz inne objawy, jakie opisujesz, mogą ale nie muszą być związane z konfliktem P-U. Nie bez przyczyny wytłuściłem część zdania.
To szansa dla Ciebie.
3. zastanawiające skąd tyle błędnych diagnoz mimo wykonania licznych, jak piszesz badań. Sprawa wydaję się nie tak jednoznaczna jak sugerują
w tej chwili lekarze.

Raz jeszcze podkreślam to o czym wiele razy pisałem na tym Forum. Najpierw diagnoza poprzedzona dokładnym badaniem a dopiero potem leczenie. Jakiekolwiek odstępstwo od tej zasady kończy się właśnie choćby operacją, po której ani trochę lepiej.

Fizkom
 
     
kaczak30 
Mikrus Bioderkus



Wiek: 40
Doczy: 04 Sty 2013
Posty: 7
Skd: Toruń Warszawa
Wysany: Pi 18 Sty, 2013   

loko87
To jest właśnie to.... lekarze. Patrzą tylko pod kątem swojej działki.
Mi lekarz pierwszego kontaktu przepisał zastrzyki w brzuch bo powiedział że mam zator i piecze mnie udo, wszystko to oczywiście bez badań :D Kułem się w brzuch parę dni zupełnie bez sensu, widocznie brakowało mu do wycieczki i wypisał te zastrzyki.
Ja też jestem w trakcie wykrywania skąd mam bóle bo kręgosłup mam nieciekawy + niby ortopeda wykrył konflikt (możesz sobie przeczytać w mojej historii). Zapisałem się do Fizkoma za równe 2 tyg :) mam ten komfort że jestem z obecnie w Warszawie.
A u rehabilitantów próbowałeś ? Coś mówili ?
A czy gdy jesteś biodrami u końca zakresu ruchu to bolą Cię wtedy ?
 
     
loko87 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 37
Doczy: 17 Gru 2012
Posty: 9
Skd: Lędziny
Wysany: Pon 28 Sty, 2013   

Witaj kaczak30
Szkoda ze mam troche za daleko do Warszawy bo chetnie bym sie wybral do Fizkoma. Za 2 tygodnie mam wizyte u fizoterapeuty z Jaworzna ktorego znalazlem tu na forum zobaczymy co on stwierdzi.

Tak bola odrazu i czuje nadmierne napiecie juz przy samym podciaganiu nogi i nie ma szans bym dociagnal do klatki piersiowej.
Moj zakres konczy sie gdzies na 80 stopniach i juz pojawia sie silny bol mocne ciagniecie i blokada w biodrach.
Pozdrawiam
_________________
Boze daj mi cierpliwosc abym pogodzil sie z tym czego zmienic nie jestem w stanie...!
Boze daj mi sile abym zmienial to co zmienic moge...!
 
     
loko87 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 37
Doczy: 17 Gru 2012
Posty: 9
Skd: Lędziny
Wysany: Pi 08 Lut, 2013   

Witam:)
W piatek mialem wykonana otwarta operacje i zeszlifownie(golenie) osteofitow z glowy kosci udowej.NIe ma najgorzej najgorsze pierwsze dwie nieprzespane nocki.
W poniedzialek juz bylem w domu fajnie ze tak szybko.
Samopoczucie dobre chociaz noga (udo) dalej boli i troche ta noga jest opuchnieta.Czuje ten miesien jakby byl mocno obity i naciagniety.
Nie moge zgiac nogi w kolanie bo odrazu mocny bol w udzie sie pojawia(chociaz w niedziele moglem zgiac normalnie) i to mnie troszke martwi ale mam nadzieje ze to przejsciowe.
Biodro praktycznie nie boli lekko opuchniete.Plecy z poczatku dosyc dawaly we znaki ale juz coraz lepiej.Delikatnie ciagnie mnie pachwina i boli troszke zewnetrzna strona lydki.
Lekarz ktory wykonal zabieg swierdzil ze wszystko wyszlo dobrze poprawili mi zakres odwodzenia zewnetrznie a wewnetrznie tylko troche ( z tym mialem najwiekszy problem) dodal rowniez ze jak juz duzo konfliktow usuwal to tak zaawansowanego i obrosnietej glowy osteofitami nie widzial.

Kontrola w srode i ustalenie daty rehabilitacji.
Do Ciebie Fizkom:
czy przy tego typu zabiegu ten problem z zgieciem kolana i naciagniecie uda to typowe? (nie moglem znaalezc tego na forum)
Dodam jeszcze ze cos tam z torebka stawowa robili ale juz dokladnie nie pamietam co w srode dopytam.
Nogi praktycznie nie obciazam a miesien obkladam raz na cieplo a raz na zimno i smaruje mascia.
Fizkom z gory dziekuje za odpowiedz.
POzdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kinga Pi 08 Lut, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 10 Lut, 2013   

loko87,
Tak, to typowe objawy napięcia m. Czworogłowego Uda. Tego napięcia nie zlikwidują ani cieple, ani zimne okłady. Maść również nie zmniejszy napięcia. Twoja noga dopomina się dostarczenia jej większej ilości bodźców sensorycznych (np. dotyk, delikatny ucisk na wiekszej pow. ), mobilizacji powięzi. Im szybciej podejmiesz terapię tym lepiej dla Ciebie i Twojej nogi.

Mam prośbę. Następnym razem, jeśli będziesz potrzebował mojej rady, nie "wywołuj mnie do tablicy" w tak obcesowej formie. Z racji choćby moich "siwych włosów" proszę, zachowaj odpowiednią formę pytania.

Fizkom
 
     
loko87 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 37
Doczy: 17 Gru 2012
Posty: 9
Skd: Lędziny
Wysany: Pon 11 Lut, 2013   

Rozumiem przepraszam nie chcialem cie urazic Fizkom.
Faktycznie obkladam te noge juz prawie tydzien a jedynie w sumie tylko troche opuchlizna sie zmniejszyla no i delikatnie mniej boli.
Zauwazylem jeszcze jedna rzecz ze mimo ze jest ten czworoboczny napiety to w pozycji siedzacej z wyprostownymi nogami nie potrafie go napiac i nawet przy probie napicia nic nie boli.Wrazenie takie jak bym nie mial kontroli nad tym miesniem.Mam rozumiec ze to
normalne?
W srode porusze temat z lekarzem zeby zaczac rehabilitacje.
:evil: Wzmogl sie bol plecow z strony operowanego biodra i troche ciezkie nocki sie zrobily . Juz nie moge sie tej rehabilitacji doczekac. :evil:
_________________
Boze daj mi cierpliwosc abym pogodzil sie z tym czego zmienic nie jestem w stanie...!
Boze daj mi sile abym zmienial to co zmienic moge...!
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 11 Lut, 2013   

Fizkom napisa/a:
Twoja noga dopomina się dostarczenia jej większej ilości bodźców sensorycznych (np. dotyk, delikatny ucisk na wiekszej pow. ), mobilizacji powięzi. Im szybciej podejmiesz terapię tym lepiej dla Ciebie i Twojej nogi.

Loko, Fizkom jasno Ci napisał czego potrzebuje Twoja noga.
Piszesz że poruszysz temat rehabilitacji z lekarzem, bądź świadomy że tym tematem będziesz musiał się zająć sam, bo jak dostaniesz skierowanie na nfz raczej nie doczekasz się mobilizacji powięzi, a zabiegi nie pomogą zlikwidować przyczyny.
Moja rada-nie czekaj, szukaj terapeuty znającego się na rzeczy, który poprowadzi Twoją rehabilitację.
Ból pleców o którym piszesz daje Ci wyrażny sygnał że Twoje ciało wymaga terapii opartej na całościowym podejściu do pacjenta.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
loko87 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 37
Doczy: 17 Gru 2012
Posty: 9
Skd: Lędziny
Wysany: Sro 13 Lut, 2013   

AgaW oczywiscie jestem swiadomy tego ze nfz mi tutaj nie pomoze;)
Chodze do prywatnego lekarza ktory zna sie na rzeczy i sam powtarzal mi ze najwazniejsza bedzie rehabilitacja(pol roku temu mialem problem z kolanem to tez odrazu mnie wyganial na rehabilitacje ktora zreszta zawalilem troche ).
Dzis pewnie sciagnie szwy zobaczy ze wszystko gra i mysle ze moze jak bedzie termin mozliwy to w piatek zaczne:)
Co do osrodka to jest bardzo znany w Polsce szczegolnie wsrod sportowcow i wisi tam mnostwo zdjec z autografami tych ze znanych sportowcow ktorzy sie tam leczyli rehabilitowali i powrocili do najwyzszej formy.Przykladowo jakis czas temu byla Maja Wloszczowska czy Slawek Szmal wiec mysle ze bede w dobrych rekach:)
Osrodek ten nazywa sie GALEN w Bieruniu Starym.


http://www.fizjofit-galen.pl/?p=93
_________________
Boze daj mi cierpliwosc abym pogodzil sie z tym czego zmienic nie jestem w stanie...!
Boze daj mi sile abym zmienial to co zmienic moge...!
Ostatnio zmieniony przez kinga Sro 13 Lut, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 13 Lut, 2013   

loko87 napisa/a:
Chodze do prywatnego lekarza ktory zna sie na rzeczy i sam powtarzal mi ze najwazniejsza bedzie rehabilitacja(pol roku temu mialem problem z kolanem to tez odrazu mnie wyganial na rehabilitacje ktora zreszta zawalilem troche ).

No to super :) czyli dzisiaj wizyta - napisz potem, co powiedział lekarz i kiedy startujesz z rehabilitacją :)
 
     
loko87 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 37
Doczy: 17 Gru 2012
Posty: 9
Skd: Lędziny
Wysany: Czw 14 Lut, 2013   

Wyglada na to ze wszystko idzie w dobrym kierunku:) szwy sciagniete , juz ruchomosc w stawie poprawiona i tylko lekkie ciagniecie przy ruchu w pachwinie i maly bol w miejscu ciecia:d ,jedynie zostal problem z tym udem (i tak juz duzo lepiej niz tydzien temu) lekarz nie do konca umial mi powiedziec w czym tkwi problem ale tylko dodal ze to zadanie do fizjoterapeuty.
Jutro zaczynam rehabilitacje:) najgorzej bedzie wyrobic z kasa ale damy rade;)
pozdrawiam i jutro dam znac jakie wrazenia po pierwszym dniu rehabilitacji.
_________________
Boze daj mi cierpliwosc abym pogodzil sie z tym czego zmienic nie jestem w stanie...!
Boze daj mi sile abym zmienial to co zmienic moge...!
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 14 Lut, 2013   

Loko, super że zaczynasz terapię - czekamy na wieści :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.