Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Jak przygotować dom na powrót ze szpitala ?
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Sro 28 Wrz, 2016   

Ja polecam wszystkim chwytak. Jest bardzo pomocny, bez niego nie potrafiłabym nawet założyć bielizny czy spodni. Nawet skarpetki zakładam przy jego pomocy, ale trochę wysiłku to kosztuje ;-) Najpierw na siedząco wciągam skarpetkę do połowy stopy (dalej się nie da...), potem na leżąco pomagam sobie zwykłymi szczypcami kuchennymi :mrgreen:
Niezastąpiony przy podnoszeniu wszystkiego, łącznie z kulą, która upadła na podłogę :-)

Do chodzenia o kulach polecam natomiast rękawice rowerowe, zwłaszcza te z silikonowymi poduszeczkami sprawdzają się rewelacyjnie.
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Wto 18 Pa, 2016   

Ja w domu mam troskliwą babcię ;-) Polecam każdemu taką "babcię" :lol:
 
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Wto 18 Pa, 2016   

A gdzie takie sprzedają? :mrgreen:
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Wto 18 Pa, 2016   

emes, :roll: A bo ja wiem? Moja czekała na mnie już w domu :)
 
 
     
danusiek 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 17 Lip 2016
Posty: 12
Skd: Oslo
Wysany: Czw 20 Pa, 2016   

Witam! Czytam to forum od kilku tygodni. Za miesiąc mam operację wczepienia endoprotezy. Jesteście nieocenioną kopalnią wiedzy, mam wszystko zapisane, co do szpitala i co do domu, ale mam jedno pytanie. Chcę przygotować sypialnię i nie mogę znależć odpowiedzi, czy lepiej kłaść się i wstawać z łóżka od strony operowanej, czy przeciwnie. Na dwóch różnych stronach znalazłam dwie różne odpowiedzi i zgłupiałam :-D Proszę podpowiedzcie, jak to było u was.
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Czw 20 Pa, 2016   

danusiek, Zawsze wstajemy od strony operowanej nogi ;-) Ja pierwsza zsuwamy z łóżka....
 
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Czw 20 Pa, 2016   

Potwierdzam :-) Takie schodzenie z łóżka demonstrowano nam w szpitalu.
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Czw 20 Pa, 2016   

danusiek, Tobie tez na pewno powiedzą o tym :-P
 
 
     
danusiek 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 17 Lip 2016
Posty: 12
Skd: Oslo
Wysany: Czw 20 Pa, 2016   

kotel napisa/a:
danusiek, Tobie tez na pewno powiedzą o tym :-P


Tak myślałam, że w szpitalu wszystkiego się dowiem, ale sypialnię chcę przemeblować wcześniej. Dziękuję za pomoc! :-)
 
     
Lena62 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 01 Lut 2018
Posty: 11
Skd: śląskie
Wysany: Czw 20 Wrz, 2018   

Witam, od czterech dni jestem w domu. Moja "endo" ma się tak, jak powinna. Kochani, od trzech miesięcy czytałam wszystkie Wasze wpisy od "deski do deski". Nic mnie nie zaskoczyło. Byłam przygotowana fizycznie i psychicznie. Jedyny gadżet, który sobie usprawniłam to majtki. Przecięłam po bokach i wszyłam kupione w sklepie z pasmanterią czterohaftkowe zapięcie do biustonosza. Rewelacja, teraz robię sobie jeszcze parę kompletów. Dziękuję za cenne rady. Pozdrawiam.
_________________
Lena
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Czw 20 Wrz, 2018   

U mnie "zmodyfikowane"majtki też się sprawdziły. Do tego przeszyłam tak też luźne spodnie. Dużo łatwiej było zakładać mając tasiemki po bokach:) No i u mnie sprawdziło się też podniesienie łózka po zabiegu. Można kupić takie "doniczki" pod nogi od łóżka. Wtedy jest ono wyżej o kilka cm. Z takich praktycznych rzeczy to można kupić jeszcze czepki do mycia głowy (nasączone szamponem) - bez spłukiwania. Ułatwiają sprawę mycia głowy po zabiegu.
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Czw 20 Wrz, 2018   

Mycie glowy po zabiegu?? Pewnie chodzilo ci o pobyt już na sali. Mozliwosc podmycia sie w zlewie jest juz zbawieniem. Ja wzielem prysznic juz na drugi dzień przy pomocy kochanej zony i folii spozywczej. Ew. Na trzeci bo juz nie pamietam. Teraz wazna jest rehabilitacja. Ja walcze na wlasny koszt
 
     
Lena62 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 01 Lut 2018
Posty: 11
Skd: śląskie
Wysany: Pi 21 Wrz, 2018   

Mnie kazali na czwarty dzień wziąć normalny prysznic, usunąć opatruneķ, wymyć ranę ręką i szarym mydłem. Po skończonym myciu zawołać pielęgniarza, aby założył opatrunek, który zmieniano codziennie. W domu biorę prysznic na siedząco, nogi myję szczotką na kiju razem z gąbeczką między palcami. Pomaga chwytak we wszystkich czynnościach.
_________________
Lena
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Pi 21 Wrz, 2018   

Chodziło mi o mycie głowy ogólnie w czasie rekonwalescencji (nie tuż po zabiegu):) Dla mnie mycie głowy i siebie jednocześnie to był wyczyn (ze względu na zakaz zamaczania rany pooperacyjnej, ale też ze względu na to że mam zajęte inne stawy. I trudno mi było utrzymać przez całą kąpiel przeniesienie ciężaru bardziej na jedną stronę (pod względem czasowym))/ Dlatego u mnie oddzielenie mycia się pod prysznicem z myciem głowy to duże ułatwienie. A czepki z szamponem są fajną alternatywą - do tradycyjnego mycia głowy- przynajmniej przez jakiś czas.
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
lwie serce 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 05 Cze 2018
Posty: 71
Skd: Siedlce
Wysany: Pi 21 Wrz, 2018   

Solis1
Ja co prawda nie mogłam długo obciażać nogi. Ale znazałam sposób na mycie głowy z tym że miałam ułatwienie bo mogłam siedzieć na wc i myć głowę prysznicem.
Ale każdy radzi sobie inaczej. Jak masz prysznic z brodzikiem to możesz ustawić taboret i wtedy myć głowę
_________________
Lwie serce
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.