Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Jak przygotować dom na powrót ze szpitala ?
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Pi 13 Wrz, 2013   

kalipso napisa/a:
Dla wielu sporym ułatwieniem będzie zakup nakładki toaletowej, która pomaga w korzystaniu z toalety. Jest to bardzo praktyczna i pomocna rzecz...


No właśnie się nad nią zastanawiałam - doradźcie czy kupować ? Mam 154cm a WC podwieszane i ledwo sięgam nogami podłogi. Z nakładką miałabym za wysoko - ale czy nie przyda mi się do szpitala ? W związku z niskim moim wzrostem prawie wszędzie gdzie siadam w domu mam akurat jedynie zastanawiam się nad sypialnią - mam niskie łóżko - a przecież w nim na początku będę spędzać dużo czasu - idzie coś z nim zrobić bo z tego co widzę to raczej nie - podkład na materac 5cm już posiadam a i tak jest niziutkie -:((
Prawie w każdym pokoju fotel komp. też mam -;). Mam jeszcze wolny materac z nowego łóżka synka (nieużywany) ale on jest pojedynczy 10cm. to ewentualnie mogę go dołożyć - a mężuś będzie spał po swojej stronie w "dolnej szufladzie" :lol: Tylko on jest miękki i nie wiem czy coś to pomoże?
 
     
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Pi 13 Wrz, 2013   

Fiolet, ja po operacji kupiłam materac (no, syn mi kupił), chyba w Ikei - i byłam bardzo zadowolona, bo jednak było dużo wygodniej schodzić z łóżka. Tapczan zrobił się tak wysoki jak łóżko szpitalne.
Spałam w oddzielnym pokoju. Potem w sypialni, gdzie mam wyższe łóżko, już nie potrzebowałam materaca. Jednak przez co najmniej 5 tygodni spałam na podwyższonym "łożu". Tak było po drugiej i kolejnych oper., bo po pierwszej nie było Bioderka i nie wiedziałam nic :roll:
A nakładka? Jeżeli jest jak piszesz - to po co. Mnie była potrzebna, bo super ułatwiała siadanie i wstawanie z sedesu.
Powodzenia!
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Pi 13 Wrz, 2013   

fiolet napisa/a:
Z nakładką miałabym za wysoko - ale czy nie przyda mi się do szpitala


w szpitalu powinna być nakładka.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 13 Wrz, 2013   

mprzepiora, z nakładkami w szpitalach bywa różnie :/ Byłam w Otwocku i swego czasu nie mieli :(
fiolet, wydaje mi się że w domu nakładka jest Ci zbędna.
 
     
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Pi 13 Wrz, 2013   

Jeżeli chodzi o dom to też tak myślę ale nie liczę na to, że w szpitalu będą mieli. Ile taka nakładka kosztuje ?
Jeżeli chodzi o materac to nie mam raczej finansów na nowy - zresztą później byłby zbędny. Dwa tygodnie temu kupiłam nowe meble (w tym łóżko z materacem) dla dzieci do pokoju. Remont planujemy dopiero na listopada (jak dojdę do siebie - o ile ? ) więc na razie spróbuję ten materac synka.
 
     
elba 

Bioderkus!!!



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 61
Doczya: 21 Lis 2011
Posty: 176
Skd: opolszczyzna
Wysany: Pi 13 Wrz, 2013   

fiolet napisa/a:
więc na razie spróbuję ten materac synka.

Tak będzie najlepiej, ja też tak spałam , a mąż jakby piętro niżej i było to całkiem dobre rozwiązanie.
_________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni !
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Nie 15 Wrz, 2013   

fiolet, może nie trzeba kupować.
Ja mam przesłać nakładkę ASK, ale jeszcze ktoś ma do przekazania. Zobacz tutaj.
Chyba, ze wolisz kupić sobie nową.
 
     
juliad 
Julia
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 06 Mar 2015
Posty: 1
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 10 Mar, 2015   

ja kupowałam używaną. Ale już niestety przekazałam komuś :(
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 10 Mar, 2015   

pasiflora napisa/a:
mprzepiora, z nakładkami w szpitalach bywa różnie :/ Byłam w Otwocku i swego czasu nie mieli :(
fiolet, wydaje mi się że w domu nakładka jest Ci zbędna.

Pasiflora ma racje w moim szpitalu tez nie było w domu tez nie uzywałem poniewaz pani rehabilitantka po pierwszym pobycie powiedziała i pokazała mi ze chora noga zawsze pierwsza przy wstawaniu i wyprostowana co i wc pomagało .Ja nie uzywałem nakładki ani w szpitalu ani domu raz będąc w ośrodku na rehabilitacji co do domu to zadnych zmian umnie nie było spałem w swojej wersalce bez problemu zawsze uwazajac na chorą noge .Jedyny problem w moim przypadku to była kompiel gdyz posiadam wanne a miałem zastane mieśnie nogi całej ale tu pomogła rodzinka a wstyd wyszedł za okno . Wiadomo kazdy z nasz inaczej przechodzi czas po zabiegu i ma do zycia i świata podejście pszychiczne jak i fizyczne jak i takze kazdy organizm i przypadek zabiegu endo inaczej odbiera ciało...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
paulineeeczka 
Posiadaczka 6 śrub
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 26
Doczya: 24 Wrz 2015
Posty: 4
Skd: Biała Podlaska
Wysany: Pon 05 Pa, 2015   

A myślałam, że jestem jedyną osobą, która tak kombinowała jak ma przenosić różne rzeczy! Ale znalazłam sposób na noszenie herbatki. Wlewałam ją sobie do termosu, który przenosiłam w reklamówce do pokoju :)
Na początku jak coś chciałam, ale nikt w domu nie słyszał jak krzyczę to potrafiłam zadzwonić na domowy, żeby mi ktoś coś przyniósł ahahaha
_________________
Nie bój się, wierz tylko!
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Sro 17 Sie, 2016   

Czytam wasze wpisy i wiele moich wątpliwości zostało już rozwianych, ale nadal nie wiem jak wytrzeć stopy po myciu :-/ Do mycia - wiadomo - można kupić myjkę z długą rączką, ale co z wytarciem?
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 17 Sie, 2016   

Najlepiej jak ktoś pomoże i wytrze...ja kładłam ręcznik na podłogę, stopy na ręcznik i trochę jak o wycieraczkę :) a potem prawie jak na ćwiczeniach z gimnastyki korekcyjnej z dziecięcych lat ;) czyli palce stopy chwytają ręcznik i wycierają drugą stopę.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 18 Sie, 2016   

Jak wytrzeć stópki? - Dokładnie tak, jak pisze Aga.t :)
 
     
swiecki45 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 64
Doczy: 28 Lip 2015
Posty: 9
Skd: podkarpacie
Wysany: Nie 04 Wrz, 2016   

To już trochę przegięcie,kabaret żeby własną nakładkę na sedes zabierać ze sobą. :shock: .11 dni temu miałem zabieg endoplastyki prawego biodra w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie przy ulicy Korczyńskiej.Nie było nakładki na sedes tylko dość wysoka deska.Przy 176 cm wzrostu krytyczne kąty były zachowane choć mogłoby być wyżej.Właśnie siadanie sprawia mi największy dyskomfort i ból w porównaniu z innymi czynnościami.Oczywiście wypowiadam się o jednym WC do którego uczęszczałem.Do domu kupiłem sobie ,koszt 90 zł ale można np na Allegro trochę taniej wliczając nawet koszt wysyłki.Próbowałem załatwić grubszą potrzebę bez nakładki ale to raczej dla sprawniejszych fizycznie i jest zagrożenie że można sobie biedy narobić,nie mówiąc już o komforcie załatwiania i zakładając że trwa migiem....@Pasiflora pisze że można sobie poradzić w domu bez pomocy.......Zostałem z tym problemem przez dwa dni.Można się nie domyć, zjeść coś na zimno ale bandażowanie chorej nogi przekroczyło moje umiejętności.Owszem jakoś to zrobiłem zaczynając powyżej kostki.Na szczęście miałem jadną parę bardzo szerokich bezuciskowych skarpet ale co ja się nakombinowałem zanim je założyłem.....Kupiłem sobie w Krośnie w szpitalu uciskowe pończochy ale te to nawet na zdrową nogę nie byłbym w stanie założyć.Pozdrawiam
_________________
swiecki45
 
     
Krzyś 
Krzyś



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczy: 05 Lis 2014
Posty: 56
Skd: Glucholazy
Wysany: Nie 04 Wrz, 2016   

Do ubierania skarpet polecam przyrząd dostępny na portalach aukcyjnych lub w sklepach z artykułami dla seniorów. Koszt ok. 50 zł. Używam takiego i sprawdza się znakomicie.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.