Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Jak przygotować dom na powrót ze szpitala ?
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Nie 25 Mar, 2012   

gugula napisa/a:
Ja na łóżko dołożyłam dodatkowy materac.

Też tak zrobiłam :) Jak chciałam siedzieć na fotelu to podkładałam złożoną kołdrę, poduszkę i już było odpowiednio wysoko. Nie lubiłam jak było zbyt miękko bo wtedy miałam wrażenie, że się zapadam i czułam się zbyt stabilnie - ale jak pisałam wcześniej, najlepiej sobie posprawdzać, popróbować jeszcze przed operacją.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
kabietka 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 24 Mar 2012
Posty: 2
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 25 Mar, 2012   

Dziewczyny dziękuję za podjęcie tematu i odpowiedzi :O )
Pozdrawiam.
 
     
calaviolina 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 65
Doczya: 17 Maj 2012
Posty: 57
Skd: pomorze
Wysany: Sob 30 Cze, 2012   

Mam prośbę o pomoc; chodzi o wysokość łóżka, ktoś pisał, że powinno być ok.70 cm, wydaje mi się to bardzi dużo, chciałam dokupić dodatkowy materac, ale wychodzi mi ok.55 cm. Jak siedzę na krześle o takiej wysokości to mam kąt prosty. Proszę o poradę jaka powinna być wysokość oraz twardość materaca, bo teraz mam już bardzo wyrobiony i miękki, czy ktoś spał może na łóżku z materacem po operacji i może mi doradzić jaki materac wybrać (bardzo twardy, średnio ?)
_________________
calaviolina
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 01 Lip, 2012   

Łóżko ma być wysokie ze względu na wchodzenie i schodzenie z niego w pierwszym etapie pooperacyjnym.
Chodzi o kąt zgięcia w stawach biodrowych. Jak usiądzie się na skraju łóżka to kąt pomiędzy udem, a torsem powinien być większy lub równy 90 stopni. Jest to jednak zależne w dużym stopniu od ew. istniejących ograniczeń ruchu w stawie biodrowym.
Taki sam cel jest nakładki na sedes, powyższonego siedzenia itd. i trzeba na początku szczególnie uważać. To dlatego wiele osób np. ja też miałam łóżko na cegłówkach po operacji, najprostszy sposób i najtańszy ( jeśli masz od kogo "pożyczyć" 4 cegły ) na większą wysokość :)
Materac nie ma specjalnego znaczenia, zbyt miękki jest ogólnie niezdrowy dla kręgosłupa. Wybierz taki jaki lubisz, zawsze możesz wybrać średni :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 01 Lip, 2012   

Materac wybiera się zależnie od wagi ciała. W dużym skrócie: osoby otyłe - materac twardy, osoby drobne, szczupłe - materac miękki.

Fizkom
 
     
margit9 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 58
Doczya: 13 Sie 2011
Posty: 4
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 01 Lip, 2012   

calaviolina napisa/a:
Mam prośbę o pomoc; chodzi o wysokość łóżka, ktoś pisał, że powinno być ok.70 cm, wydaje mi się to bardzi dużo, chciałam dokupić dodatkowy materac, ale wychodzi mi ok.55 cm. Jak siedzę na krześle o takiej wysokości to mam kąt prosty. Proszę o poradę jaka powinna być wysokość oraz twardość materaca, bo teraz mam już bardzo wyrobiony i miękki, czy ktoś spał może na łóżku z materacem po operacji i może mi doradzić jaki materac wybrać (bardzo twardy, średnio ?)


Krzesło jest twarde, więc masz kąt prosty, ale jak usiądziesz na brzegu materaca, ugnie się pod twoim ciężarem i już nie będzie 55 cm. Przed operacją dokupiłam drugi materac - 25 cm grubości. W opisie napisano, że twardy, ale według mnie jest raczej średni. To już trzeba w sklepie zbadać osobiście i dopasować go do swojej wagi. Razem z poprzednim materacem i ramą łóżka wyszło ponad 65 cm. Jest okej.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 01 Lip, 2012   

calaviolina,
Wersja z cegłami (lub czymkolwiek podobnym) jest rozwiązaniem lepszym.
Zakup drugiego materaca to dodatkowe koszty. Leżąc lub siedząc na takim podwyższeniu nie masz poczucia stabilnej pozycji. Siedziałaś kiedyś na łózku wodnym?
Wrażenia są częściowo podobne ......

Fizkom
 
     
elkar 
x
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 17 Sty 2013
Posty: 71
Skd: Stąd
Wysany: Sro 30 Sty, 2013   

do usunięcia
_________________
Pozdrawiam
Elka
Ostatnio zmieniony przez elkar Pi 24 Maj, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 30 Sty, 2013   

elkar napisa/a:
Czytając forum doczytałam, że po operacji trzeba spać na plecach. Wiem, że spanie na boku nie wchodzi w grę. Czy na brzuchu można spać? Czy tylko i wyłącznie na plecach?

To pytanie najlepiej kierować do swojego operatora. I najbezpieczniej.
To zleży od wielu rzeczy. Jednemu dr pozwoli, drugiemu nie.
 
     
elkar 
x
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 17 Sty 2013
Posty: 71
Skd: Stąd
Wysany: Sro 30 Sty, 2013   

do usunięcia
_________________
Pozdrawiam
Elka
Ostatnio zmieniony przez elkar Pi 24 Maj, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Essence30 




Status: Endo x 1
Wiek: 43
Doczya: 07 Lut 2012
Posty: 29
Skd: Lublin
Wysany: Czw 02 Maj, 2013   

Kochani .... chciałam zapytać o taką kwestię związaną z powrotem .... może znów przeoczyłam ....ale:

jakie ubrania nakładacie już po ? czy np. wygodnie w dresach? ( takie mam podejrzenia) ,.. bo jeansy to chyba będę podrażniać ranę? hmm dobrze rozumuję? chciałam sobie przygotować kilka takich kompletów na powrót ....
_________________
"Czas robi swoje. A ty człowieku?" SJL
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 03 Maj, 2013   

Ess takie rzeczy były opisywane raczej w historiach :)
co zakładać? coś wygodnego, przewiewnego, luźnego :) co łatwo założyć i zdjąć :) żaby mieć łatwy dostęp do blizny - szczególnie na początku :)
mogą to być luźne dresy albo jeszcze coś lepszego - spódnice/sukienki :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 03 Maj, 2013   

Najlepsze ubrania po będą takie które będą miękkie, wygodne i raczej luźniejsze ( łatwiejsze do zakładania i zdejmowania niż jakiś sztywne obcisłe jeansy ).
Wg. mnie dres jest ok, ja miałam operację pod koniec maja, lato było ciepłe i ułatwiłam sobie sprawę ubrań do maksimum często nosząc luźne wygodne letnie sukienki, spódnice :)
Nie martw się ubraniami bo teraz jest lepszy czas niż dla osób operowanych zimą, zakładasz w czym Ci wygodnie i już :) Poza tym szybko wraca się do sprawności i do ulubionych ubrań.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Essence30 




Status: Endo x 1
Wiek: 43
Doczya: 07 Lut 2012
Posty: 29
Skd: Lublin
Wysany: Sob 04 Maj, 2013   

Dzięki Kochane :)

PS. Podoba mi się skrót Ess:)
_________________
"Czas robi swoje. A ty człowieku?" SJL
 
     
kalipso 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Wiek: 52
Doczya: 11 Wrz 2013
Posty: 5
Skd: Kraków
Wysany: Pi 13 Wrz, 2013   

Dla wielu sporym ułatwieniem będzie zakup nakładki toaletowej, która pomaga w korzystaniu z toalety. Jest to bardzo praktyczna i pomocna rzecz...
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.